Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 129


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui laura - andreea Acu intreb si eu, stie cineva vreo modalitate non-toxica de a scapa de moliile de alimente? Am toate pungile inchise si niste cartoane cu lipici in dulapurile cu pricina insa tot nu reusesc sa scap de ele.
Am scapat de dansele doar aruncand pungile si tinand totul in cutii / borcane inchise ermetic. [pup] Nu stiu daca te ajuta, dar altfel n-am stiut sa scap de ele. [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda"] Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu va citesc zilnic, fete dragi, dar nu stiu ce sa scriu...[:-@]

 

acu sunt singurica acasica, lungita in pat si ma dau pe net... [pk] Am facut o baie laa cada luuuuunga (da, stiu, dus nu baie in cada in sarcina... ar prea imi lipsea). A fost super relaxanta "sedere" in cada, dar cand am inceput sa ma ridic/asez .... nu a mai fost distractiv asa ca dupa zacut in apa am ajuns tot la "dius"( cum spune Mihnea)

 

In rest... ma bucur ca vad fete dragi carora le-am simtit lipsa.

Andre stii ca eu iti "fur"retetele , nu??? [pup] era sa pun flori... dar mai bine trimit pufuleti.... ce zici???[pup]

 


Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] 26+ cu [baietel]id="blue">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madam cu Macii[pup], multam ca te gandesti la noi! Am probat cu cescuta lapte, nu serveste, in rest am cam incetat sa o mai sacai cu el. Uite ca ar trebui poate sa reincerc , vorba ta, cu diverse recipiente, poate, poate bea. De imitat pe noi cu bautul laptelui, nici o sansa!! Chiar ieri a baut ta'su lapte cu cana, ea a venit, a adulmecat, am insistat sa guste,ea a fugit.

De altfel ea nu mananca prin imitare, ca ne vede pe noi, absolut deloc! Pot sa mananc inghetata in fata ei, sa beau suc, vine cere sa puna limbuta(cel mult), si pe urma pleaca hlizind. Nu se reintoarce sa mai ceara. Si asta se intampla si la mancaruri/fructe/legume.

Nu reusesc sa o fac atrasa de mancarea noastra de cele mai multe ori. Fructe, bucatele, mananca in continuare doar mere feliute. Mananc zilnic kilograme de fructe de fata cu ea(nectarine, piersici, pepene) ii intind mereu sa guste, ii dau in mana fructul cu pricina, nu vrea si pace.

 

Totusi tind sa cred ca dermatita ei are legatura cu bautul laptelui de vaca, de cand nu mai serveste laptele parca tot de atunci nu mai are pete pe bulanase[:-@]

Oricum, e drept, ca nici eu nu am fost consecventa in a insista cu laptele, o sa mai incerc vorba ta sa i-l servesc altfel. Momentan mananca doar iaurt zilnic unul sau doua-astea sunt lactatele ei.

 

Sa raspund la intrebarile tale[:D]:

- am cosul cu pampersi putaciosi in balcon-pute de rupe, dar sta intre doua geamuri deschise nonstop, asta pana fuge unul din noi cu mana la nas si inchide repejor punga si jap cu ea la gunoi afara.

- furnici nu am, dar am gandaci negri prin baie uneori si tot nu stiu solutie nechimicala sa scap de ei..[:-@]

- dimineata se da cu aftershave si alte dracii al meu si imi pare ca il adulmeca deseori Amalia, dar uite ca nu am dat importanta sa insist sa o intreb daca miroase frumos tati. Uite alta tema pt acasa mi-ai dat![:)]

 

Laura, chiar azi am sesizat si eu la dulapul cu fainuri niste fluturasi, mi-am propus..[:-@] , cand imi fac curaj sa ma cocot pe vreun scaun, si mi-o veni si cheful[:-@], sa arunc din pungile deschise de mai mult timp, si sa sigilez ca si tine ce sunt bune. Oare vrun miros puternic de mirodenie nu ii fugareste??

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si [gravi] 34+ [baietel]id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard
Sper sa va distreze si pe voi
1id="red">
2id="red">
align="right" id="quote2">
[:-)))]

Lumi, [pup]. Chiar aveam nevoie sa rad dupa o portie maaare de bagaje pentru mare ! Ne balacim de maine pana pe 7 august. [:)]
Va dorim un weekend si o saptamana viitoare minunate !

[pup] fara exceptie !

__________________________id="navy">
rares - clipe in spirala noroculuiid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola, chicas! [:D]

Am revenit, ma bucur sa vad ca e toata lumea in parametri. In vacanta a fost ultramegasuper tare, revin imediat ce depasesc momentul de depresie profunda pe care il traiesc invariabil la fiecare intoarcere in tara [alcool]. Poate pana atunci rezolv si ceva poze.

 

Kiss@all

 


 

Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Ramonik unde ati fost pana la urma?

align="right" id="quote2">

2 zile la Poiana Bucovat, unde a fost acceptabil dpdv al conditiilor. nu a stralucit de curatenie, insa a fost ok, iar cu gazdele n-am avut nici o tangenta. mancarea a fost buna la restaurant.
a 3-a zi am fost intr-un sat inspre Fundu Moldovei.
excursia in sine ar fi fost faina, am avut ce vedea, ne-am scaldat la strandul de la Gura Humorului, au un strand superb, au si piscina acoperita, partie de schi, parc amenajat, super tare, m-as mai duce acolo.
insa toate "distractiile" astea au fost aproape egale cu 0 puse in balanta cu mofturile fiica-mii si stat dupa fundul ei toata ziua, pt. ca erau locuri noi cu pericole. plus ca si-a dat peste cap programul de somn si nu putea adormi oriunde, oricand, in orice conditii si in ultima zi a plans o ora de supraoboseala, nu se putea linisti.
deci am ajuns la concluzia ca nu-i priesc deloc vacantele astea, oricum e prea mica sa aprecieze asa ceva si ii place rutina ei de zi cu zi.
asa ca daca om mai merge [:-@] luam o bunica cu noi, sa-si mai bata ea capul cu copilul, daca era intarcata mergeam doar eu cu sotul, insa asa... [:-@]




Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009)id="size1"> [copil] tati [roker] si Vladutz [pis]
zebra roz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

magda distractie placuta. [pup]

 

cuscri ma bucur ca esti mai bine. sa inteleg ca nu au mai fost probleme. nu te-au luat contractiile de la baie in cada? sanatate iti doresc. [pup]

 

smara imi pare rau ca nu mai ai ajutoare, insa mult a fost putin mai este. acus iti vei tine in brate printesa. [olala]

 

coque noi dam scutecele cu kk (sau mai bine zis dadeam) la cosul de gunoi din bucatarie, care are capac si nu pute, decat mai vine un damf cand il deschidem sa mai aruncam ceva. [:D]

spun "dadeam" pt. ca azi a facut iar kk la olita. noroc ca am fost si pe faza si am pus-o la timp. deci dupa cateva zile de facut kk in pampers (bine, si din cauza concediului), sper sa fi revenit la olitza. insa nu reusesc defel s-o fac sa priceapa ca si pipi se face la olita. sper sa perseveram.

furnici am si eu. nu le fac nimic. le mai hraneste Ruxi uneori [:D] si le studiaza cum se plimba pe covor. si stam la 4, ultimul etaj... [:-@]

 

Lumi felicitari pt. progresele cu olita. chiar ca esti norocoasa ca ii place de olita [:D]

imi place ce stare de spirit ai, ai cumva vreun motiv pentru starea asta? [:D] [:I] sau mai trebuie sa asteptam sa aflam? [:D]

 

monica ma bucur ca ai reusit pana la urma s-o intarci fara prea mare stres pentru nici una din voi. [flo]

 

Lalu tu ce faci? cand va mutati?

 

RamoC ma bucur ca soricelul e bine. [pup]

 

dankutza felicitari pt. cursul respectiv. sa inteleg ca nu aveti bunici pe la tara? [:)]

 

miany ma bucur ca ati avut un concediu reusit. nu stiu cum se face de unii copii se obisnuiesc asa frumos la conditii noi, la plimbari lungi etc, iar fiica-mea e asa "tipicara". ea nici la bunici nu doarme, doar acasa, in patul ei... [:-@]

 

 


Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009)id="size1"> [copil] tati [roker] si Vladutz [pis]

zebra roz

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramonika, ce sa zic, daca zic sa va fie de bine concediul ma injuri[:D] E tare Ruxi ca face la olita!!

Amalia nu vrea si pace, in schimb isi scoate pampersul singura, si vine sa se laude in putzica goala, mandra nevoie mare ca a reusit sa il scoata. Ii pun chilotei normali, rezista de cele mai multe ori cam o ora, si pe urma face pisu pe te miri unde. Azi s-a pisat in pantofii lu ta'su, atata am mai ras[:D][:D]( ca nu se invata minte sa ii puna in pantofar, asa ii trebuie, nah[^])

Ii tot amintesc in rastimpul asta si ii spun ca daca vrea sa faca pisu si caca sa faca la olita, vin si ii arat olita, si pe ea o apuca miorlaiala si zice 'nu, nu nu'. Nu insist, dar mereu ii aduc aminte. Si mereu invariabil face pisu pe jos. Vine in fuga mare contrariata rau udata pe picioare, si atunci iar ii explic 'Amalia pisu se face la olita', o pun repede pe olita si imit sunetul pisului, poate poate face legatura/conexiune intre cele doua. Nimic!!!

Azi s-a enervat si al meu si a zis ca el nu sta sa spele si sa stearga toate covoarele de pisat, sa miroasa toata casa a urina, o lasam in pampers si gata. Eu ce sa mai zic?? ca de cele mai multe ori eu sfarsesc cu fundul in sus la sters pisatul de pe jos..Asa ca am zis ca nu mai fac nimic in privinta asta. Cel mult poate sa iau un reductor pt wc...sa incerc si varianta asta. Sau o sa astept minunea sa se ceara singura la olita[:-@][:-@][:-@]

 

Monis, in ce tari ati mai calatorit?? dupa cum ai descris imi imaginez ca ati facut bunjee jumping/alpinism/parasutism sau altele asemenea aventuroase rau[8D]

 

Magda, bronzoleala placuta la mare!!

 

Raluciiii, zii ceva!

 

Dana? totul bine?

 

Mai, mai sunt o gramada de fete de care nu mai stiu nimic: Mihamora (care noroc cu fb ca mai vad si eu flacai frumosi la piscina), Marijan, Lavinia care a aparut si a disparut, Ava, Mamiilinca, Stephy, Doris de la italica, Padi, Biara...

Si Lidia!

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si [gravi] 34+ [baietel]id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello, hello

 

He, he, multumesc pentru raspunsuri

 

Andre pe tine te aveam in gand cu solutii d-astea. In viata mea n-am auzit de cajeput dar am notat. [pup] bella si bella ca nu stiu la plural.

 

Raluci, chiar asa, pe unde umbla Bubu?

Laura cucoana aia pare cunoscatoare in ceea ce face, evident ca a speculat o idee de marketing, insa nu cred ca sunt produse proaste, par comparabile cu Vichy, insa pret mai bun.

 

Ramonika pai si Matei e prieten cu ele. LE urmareste traseele si acum a inceput sa le striveasca cu degetul tocmai pentru ca ii spun sa nu le facem rau. Am destule si apar vara insa cand am dat cu detergentul alal bio cu bergamota am realizat dezastrul. Maica-mea imi spunea sa pun in afara casei, la usa, zahar cu vanilie, ceva dulce si parfumat ca sigur le atrag acolo. Am incercat, aiurea.[alcool]

 

Licurixuitasem de dermatita Amaliei. Stie corpul ei ce stie.

Pana la urma reactiile astea la lactoza sau alti alergeni nu dispar cu varsta? Mai bine ii dai inainte cu lactate fermentate, zic si eu.[:-@]

Monis welcome back [pup] Paradoxal, cand intru in tara am avut deseori senzatia ca nu-i chiar asa de nasol, tara nu-i atat de urata, parca mai sunt si oameni civilizati.[alcool]

 

Many va pup tare si eu.

Fug si eu la somn

 

mama lu'[pk] Capisonel [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...