Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 129


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

sotul se lasase pe mana mea, insa cand au vazut ca nu ma pot convinge pe mine, ii impuiau lui capul, de ajunsese si el sa ma frece cu Andreea sau alt nume de sfant.
align="right" id="quote2">
Uite asa e si al meu, el alesese Radu, eu am aprobat, incepuse sa imi placa cum suna Raducu, pe urma au inceput ai lui cu alte alea..si a inceput si el sa ma frece ca tin la numele Radu acum doar ca sa le fac lor in ciuda, si anume fac[bang]..Si uite ca nu mai am nici chef, nici forta sa ma cert cu nimeni, si asa sunt la limita sa cedez psihic cu totul.

Adevarul e ca nu imi place nici un nume de baiat, de asta nici nu ma mai dau de-a rostogolul sa aleg eu ceva..Dragos nu imi displace..Eduard imi place, dar nu imi place prescurtarea Edi, si in mod sigur toata lumea va prefera Edi sa ii zica, deci pas.

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si [gravi] 35+ [baietel]id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
e baiat, va purta toata viata numele de familie al lui tat'su.... macar un nume sa-i dau si eu[:D]( de fapt singurul prenume... ca noi nu punem 2)

align="right" id="quote2">
deci a ramas Tudor pana la urma, sa inteleg? [:D]



Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009)id="size1"> [copil] tati [roker] si Vladutz [pis]
zebra roz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup u all,

Absenta maxima, nu prea mai stam in casa asa ca apuc sa intru f rar. Mergem destul de des in herastrau la locul cu cauciuc. Acum ma simt si eu mai bine si remus nu mai cere in brate deci ma incumet sa merg cu el in parc.

 

Coque pampersii cu kk eu ii duc jos la gunoi si seara aruncam sacul direct afara la tomberon. Cu mirosul am observat de cateva ori can ii miroase a mancare incepe sa plescaie De furnici habar nu am, uite ca draga de Andre stie [pup]. Sper ca tati sa revina repede, daca inca nu a facut-o, ca tare nasol este [pup]

 

Many merci de grija[pup]

 

Monica felicitari pt frumosul intarcat [olala]

 

Monis bine ati revenit, eu de cate ori revin am impresia ca aici e cel mai bine. cand il luati pe Santiago? Hai cu pozele

 

Dankutza iti doresc sa se impliniseaca totul asa cum vreti

 

Miany felicitari pt suzy [pk] David te iubeste tare ce sa mai

 

Tina savurat poze [olala]

 

Ionela bine fara contractii ma bucur ca ai ajutoare, pupam Mihnea

 

Licurici imi pare raud e discutiile depsre nume, mi se pare ff naspa sa se bage si altii [:-@] Sper sa o faci pe Malaia sa bea lapte pana la urma

 

Lili va pup tare tare [pup]

 

Dana cum sunteti?[pup]

 

Am fost ieri la ferma animalelor, foarte frumos, locul ideal pt copii.

 

marti mergem la morfofetala [alcool] am emotii, nu stiu de ce

 

Gata atat pt acum, ma retrag la nani

 

 

 

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei[roker](8 nov '09) si [gravired]20+cu [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coqueid="red"> fulgusorii nostrii simt mirosurile. Poate nu asa de bine ca noi, dar le simt. ACum cateva zile, inainte de plecarea in parc, m-am dus la baie sa ma rujez. Am un luciu de buze foarte misto, care are miros fructat. A venit la mine la baie. S-a uitat la mine ce am facut. AM luat-o in brate sa plecam. Mi-a mirosit buzele, pt ca intr-adevar miroase luciu asta f fain. Am mai luat-o siin alte dati in brate dupa rujare, dar nu m-a mirosit pt ca folosisem altceva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Dana, ceva vesti? Sper din tot sufletul sa vii cu vestea buna azi , maine!

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si [gravi] 34+ [baietel]id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">
align="right" id="quote2">

Licuriciule[pup], nimic pana acum. Astazi s-au facut 10 zile. Mi-au zis ca dureaza intre 10 si 14 zile...Si eu sper din suflet sa vin cu vesti bune si cat mai repede, ca ma omoara asteptarea asta.




Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009) si [gravi] 23+ cu [baietel] id="blue">id="size1">id="Comic Sans MS">


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Salutari si ceaiuri cu gheata de la noi!

 

Nu prea mi-am gasit cuvintele in ultimele zile,asa ca doar v-am citit. Nu mai stiu nici prea multe din ce am citit[:I]

 

Am retinut ca Magda si-a luat copilasii la mare,asa ca le urez vreme frumoasa si distractie placuta[pup]

 

Coque,cand doarme ii pun pampers. Si cand mergem afara ii pun. Am lasta-o in primele zile cu chilotei in casa,a scapat pisu in chilotei si atat de mult a mai plans...nu ma lasa sa o ating,sa-i schimb chiloteii.... De unde am tras eu concluzia ca stresez copilul,si asta e ultimul lucru pe care vreau sa-l fac. Asa ca mergem pe "soft pottie training"[:D]. Din fericire,imi spune si afara cand face-si eu ii spun sa faca(doar nu ma duc sa o pun langa copaci,in parc,sa faca kk[alcool] ). Au mai fost cazuri cand,abia trezita din somn,imi cerea sa-i scot pampersul ca sa faca kk(asa spune pt ambele)

In schimb,astazi am lasat-o fara pampers si i-am dat pantalonasi. Si domnisoara s-a k...t in ei pantaloni[:I]. Sa o fi vazut cum scutura din picior,sa se duca pe crac in jos[:-)))]

 

Dupa cat am tras cu diversificarea, macar cu facutul la olita ma face fericita[:D]

 

Scutecele murdare(acum nu mai avem[pk]), le puneam in punga si le sigilam. Pana duceam gunoiul,stateau acolo,dar nu simteam miros...

 

Cu mirosul copiilor- eu nu am observat daca i s-a dezvoltat sau nu acest simt....

 

Miany,ma uimeste David,e cel mai tare,clar! A mea "schiopateaza" cu vorbitul...cand un cuvant in romana,cand unul in engleza...stie doar 3 culori[:D], propozitii inca nu.

 

Cat despre reprizele de plans ale lui David....eu ma gandesc ca ar putea avea legatura cu despartirea de suzeta. O fi bravat el cand i-ai spus ca e baiat mare,dar poate nu ar fi vrut sa o lase,inca... Nu stiu,sper sa nu te superi ca mi-am spus parerea...[pup]

 

Licu,imi pare tare rau ca esti incoltita din toate partile... Dupa cum spunea si Ramonika, numele il va purta toata viata.... Si da, tu duci sarcina 9 luni,tu ii porti de grija o viata intreaga, deci tu ai fi cea mai in masura ce nume va purta....

 

Si daca tot sunt toti atat de bagareti, de ce nu faci o intelegere cu sotul ca voi sa alegeti numele, dar sa ramana secret pana dupa nastere?

Acum,sincera sa fiu, nici eu nu am nici un nume de baiat care sa-mi placa la nebunie, dar daca as ramane insarcinata(deci Ramonika,nici gand[:D]) si as afla ca voi avea baiat, cu siguranta voi gasi unul[:D]

Nu stiu daca are rost sa-mi mai spun si eu parerea, dar Dragos mi se pare mult mai frumos decat Radu[:I]

 

Monis, tot astept cu sufletul la gura niste relatari depre vacanta,si tu nu mai intri deloc[alcool] Ce faceti?

 

Smara...nu stiu de ce,dar am o presimtire ca vom mai primi mesaj de la tine dupa ce ajungi cu fetita acasa[:D]

 

Dymomo, mi se face parul maciuca cand ma gandesc cat de greu iti este[bang]. Chiar ca o iei razna....daca vrei sa ne vedem,trimite-mi un mesaj...cat se joaca copiii,iti mai tragi si tu sufletul[pup]

 

Strumfy,au trecut greturile? Cand aflam ce este bb2???

 

Lalu, cum e cu casuta? Ati terminat treaba?

 

Monica,voi ce mai faceti?

 

Ionela,sa inteleg ca numele este Tudor? Foarte frumos!!

 

Dana,sper ca ai primit vesti bune[pup]

 

Dankutza,ce mai face noua mamica de tripleti?[:D][:D]

Joke!

Sper sa fie doar unul/una,si sa creasca sanatos in burtica[pup]

Cu pierdutul copilului,esti belea! Eu stau cu teama asta(si sunt foarte atenta),ca-mi povestea nasa cum isi pierd unii oamnei copiii la ea in magazin.

 

Gabitza,ma gandeam la tine...cred ca ti-e greu cand vezi ca Eva ii ia totul lui Dragos... Pe mine ma doare sufletul cand vad cum toti copiii ii iau jucariile din mana Annabellei.... Tu cred ca suferi de 2 ori:1- pt Dragos, 2- ca trebuie sa o opresti pe Eva....

Sunt sigura ca se vor impaca bine cand vor fi mai mari si vor intelege[pup]

 

Si cam atat imi amintesc.....nu inainte de a o pupa pe Lyly,dupa ce ca merge la munca,tot ea serveste cafeluta[pup]!

 

Noi am fost singure aproape o saptamana. Am inceput sa nu-i mai blenduiesc mancarea- ii plac mult cus-cus, peste(bucati de la mine din mana), orezul, legumele(in special ardei si castravete), si fructe taiate cubulete pe care le serveste cu furculita.

 

Din meniul de astazi: un iaurt si cateva cubulete de pepene galben,banana si nectarina

Pranz: ciorba de pui cu taitei de casa, mancare de linte(nu prea s-a omorat mancand),legume crude:rosie,ardei si castravete, si cateva bucatele de carne din ciorba.

 

Problema este ca, de cand cu mancarea neblenduita, nu mai pot sa-i dau ou....

 

 

 

 

 

[*]My english rose Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009 [*]

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dana n.
Raluci, cum sa fiu...vai de capul meu...incepand din dimineata asta tresar de fiecare data cand suna telefonul.[alcool]
Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009) si [gravi] 23+ cu [baietel] id="blue">id="size1">id="Comic Sans MS">

align="right" id="quote2">O sa fie bine! Sunt sigura ca este doar o alarma falsa! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Ne-am intors si noi din concediu, (nimic interesant, vreme urata, atat ca n-am stat acasa).

 

Azi plecam cateva zile la tara la mama, si apoi la bunici.

 

M-am amuzat teribil de mesajele Dankutzei[pup]. Sa fie totul bine. Si eu l-am pierdut pe Andrei, in parc. O luase pe un drum pe langa parc, si nu-l vedeam de niste tufe[:D]. Am castigat si eu la concurs, dar pentru ca nu am trimis datele in timp util cred ca am pierdut premiul.

 

Monica, asa m-am gandit sa procedez si eu cu intarcatul. Sa-l trimit la bunici cateva zile.

 

Cand voi incepe lucrul bunicii vor avea grija de el. Vor sta cateva zile pe la noi, cateva pe la ei (ei sunt la 20 km de noi si de aceea vreau sa-l intarc inainte sa incep munca). As vrea ca din toamna sa il las mai mult pe la bunici sa se obisnuiasca si cu ei. Mai mult de o ora, maxim doua, Andrei nu a stat fara mine pana la varsta asta.

 

Licu, gandeste bine la numele copilului. Si noi ( eu si sotul) am avut mari discutii pe tema asta, iar acum nu imi place numele ales. Pentru ca toata lumea se astepta sa ii pun numele Ioan( pe tati l-a chemat asa; si asa il cheama pe socru), m-am incapatanat si nu i l-am pus. Acuma imi pare foarte rau, mai ales ca seamana asa bine cu tati.

 

Va urez o saptamana frumoasa tuturor. La tara nu voi avea net, dar recuperez eu, mai ales ca se scrie destul de putin.

 

[pup] la toata lumea.

 

 

 

Cristina [mamica] , Andrei Cristian [copil], 7 dec 2009

POZE

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, nu stiu daca iti mai aduci aminte, la Amalia trebuia al doilea nume sa fie Gabriela, dupa nasa. Noi am vrut musai Teodora. Nu ca nu imi place Teodora, dar acum imi pare rau, ca sf Teodora se serbeaza de vreo 4 ori in an, dar nici o sarbatoare nu e cunoscuta de nimeni. Daca ii puneam Gabriela macar avea si fata o zi de nume cunoscuta de toti, si isi putea serba frumos ziua.

Eu mereu am fost invidioasa pe copiii cu nume de sfinti mari care isi serbau ziua, eu am al doilea nume Irina, sf Irina e undeva in octombrie in calendarul catolic, dar nu stie nici naiba ca e ziua de nume atunci..[:-@]Ce sa mai zic de serbat si alte alea...Sotul la fel.

Acum vrem un nume de sfant mai mare, sa fie cunoscut, si cred ca ne oprim la Stefan. Cu Dragos m-am impacat, nu e nici asa urat. Abia astept reactia neamaretului, sa am ce sa sar de cur in sus daca comenteaza. Chiar ca iese show mare tura asta.[:D]

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si [gravi] 35+ [baietel]id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...