Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 129


Recommended Posts

Lumi am savurat [cafea] buna, buna. Dymomo pe la magazinele de copii gasesti slipulet refolosibil cu protectie. Noi am vazut la adidas, mothercare si altele fara nume stralucite. LA noi ploua mocaneste, asa ca mai fac o [cafea] si apoi incerc un pic de ordine. O zi placuta. mami de [bonjovi] Vlad (29.10.2009) Multumesc Doamne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata! Vedeti cum graba strica treaba,5 zile am stat la mare ,nu 45. Azi noapte Amalia a dormit prima data la mama si desi a plans odata, probabil ca nu era in patul ei, cand s-a trezit nu avea nici o treaba ca nu eram acolo. Mi se pare asa de independenta, si pe strada se ia si se duce , imi face tai-tai, asta e . O duminica frumoasa![pup] Natalia,[mamica] fericita de [copil]Amalia Maria ( 18.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello girls Noi suntem cu bagajitul, maine plecam la munte cu piciul, abia astept[:D] Am concediu 2 sapt, ce putea fi mai frumos?![olala] Vacanta placuta tuturor celor care plecati acum, gravidutelor le doresc multa sanatate si lor si bebeilor si Danei, multa credinta in DD, ca totul va fi bine cu bebicul[pup] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup dragelor si va multumesc din suflet ptr incurajari! Fizic ma simt bine, am incercat sa stau cat mai linistita...cu moralul stau cam prost... Va las cateva [url="https://picasaweb.google.com/dananecula04/RomaniaVara2011#"]poze din Romania[/url] .
Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009) si [gravi] 22+ cu [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Ce faceti duamnelor? O duminica linistita la toata lumea? Vreau sa va multumesc tuturor pentru complimente [pup], micuta fana a Cartii Junglei s-a fisticit de la atitea laude [:D] na-bo la multi ani cu intirziere, asteptam poze din cele 45 de zile petrecute la mare [:D] smara LMA sotului, eu astept la colt cu farfuria intinsa [:)] monis, Cory distractie placuta in concediu dymomo voi cind plecati? many m-ai sunat din greseala tu sau Vlad, am auzit ca se dezbatea o problema importanta legata de un modem [:D] [pup] Am vazut poze frumoase cu Rares, cu ranjita si cu David Dana esti tare frumoasa, in rochia aceea gri nici nu se vedea burtica. M-am tot gindit la tine si la sotul tau ce ingrijorati trebuie sa fiti, iti trimit o imbratisare mare si [ruga] sa fie totul bine [pup] RamoX cum sinteti? [pup] Lumi ce frumoasa e perioada asta de amenajari, te face sa iubesti casa, sa te simti legat de ea. Bravo Alexa pentru olita, eu cred ca o sa ramin ultima la capitolul asta,imi pun mari sperante in gradinita sa o invete ei. Am vrut sa ne apucam si noi acum si pe urma m-am gindit ca in concediu e complicat cu olita asa ca n-am mai intreprins nimic [:)] Ramonik voi unde plecati? Pt ca nu mai am nimic important de relatat, meniul de azi: mic dejun: pepene galben, niste piine si o juma de clatita din faina de orez cu magiun de Topoloveni prinz 1: supa de pui cu galusti prinz 2: quinoa cu sos de legume, nucsoara si ghimbir [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana esti superba! [olala] David e mai frumos decat o fata! [olala] Ai o familie reusita si vei avea 2 copii sanatosi si frumosi. [olala] Azi am fost invitati la bona acasa, la tara, la vreo 80 km de Bucuresti. Pinky a fost lesinata dupa ea. O striga ... mama, mami[bang] Cum nu o mai vedea, cum striga dupa ea. Pfoai, ce invidie ma apuca. A pupapcit-o si jumulit-o bona de numa. Ne-a asteptat cu salata de vinete (de la ea din curte), salata de rosii si castraveti cu gust si fripturici la gratar (porc, pui, vita). Super bune! Plus pespsi rece! [pofta] A marinat carnea intr-un amestec de zeama de lamaie, sare si mujdei de usturoi. Binentels ca a mancat si Pinky, ca doar avea usturoi. Ne-a facut si chec si prajitura cu capsuni. Mi s-a parut foarte frumos din partea ei. Ne-a dat si legume pt acasa. Pinky s-a jucat in nisip afara, i-a alergat puii si curcanii si in special catelul. Striga dupa el "am am" si alerga. Cand nu a putut sa-l mai prinda a aruncat cu corcoduse dupa el. [:D] Acum zace lata in pat de oboseala si eu ma pun la curent cu forumul. Stie cineva vreun zugrav? Aveti idee cam cat se mai ia pt zugravirea unei camere? Am facut curatenie in camera bunicii. Am mai lasat doar sifonierul si televizorul. Dupa capul meu, zic eu ca nu mai trebuie reparatii ci doar spalati peretii si apoi zugravit. Vrem sa facem aia camera lui Pinky. Am si ales mobila din Ikea. SI nu mai pot de nerabdare sa o dau in folosinta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, Azi am ajuns acasa.Nu am reusit sa ma pun la curent cu vestile dar pana maine promit ca o fac. Dana inca nu stiu ce problema ai dar sigur se va rezolva. Noi suntem mult mai bine.La munte nu a fost asa bine cum ma asteptam.Pentru Geo prima zi a fost ok ,apoi 3 zile au fost de groaza.Dupa o constipatie crancena a iesit afara de 4 ori intr-o ora,mult si cu un scaun schimbat,nelegat.A doua zi aceeazi poveste,dar cu plansete si dureri.Urmatoarele 2 zile s-a constipat iar dar de data asta nu a mai plans,s-a jucat si a fost incantat de munte.Pana azi dimineata totul ok cu kaki,cand s-a trezit plangand si dupa 15 minute a reusit.Intorsi acasa a facut normal. De olita:la munte,dupa episodul ca kk dureros nu a fost chip sa il punem pe olita .Cand facea kk statea la mine in brate si oala la fundul lui(asta pentru ca nu vroia sa faca nici in pampers nici in chilotel),pipi a tot facut pe el.Dupa fiecare episod umed se lasa cu plans. Azi am ajuns la 14.00 si de atunci copilul e ok.Cere frumos la wc,dar olita nici acum nu vrea sa o vada.Cred ca e un pic traumatizat,mai ales ca a facut si o rana uratica la funduletz. Cert e ca pentru el au fost prea multe schimbari. Lumi am vazut ca si voi exersati cu olitza.Bravo. Monis,Cory concediu placut. Sper sa recuperez si sa revin. Daca nu va spun noapte buna. [mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09) [majoreta]sarcina usoara Licurici,Ionela,Dana.n,Raluci,Laviniablaga si strumphy! [majoreta] [majoreta]haide Smara cu fetita,dar la termen![majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana,superbe pozele! Zic si eu ca si Dancutza: David e mai frumos decat o fata,iar tu arati superb,esti o gravi tare frumoasa[olala] Ma rog ca rezultatele sa fie bune,sa fiti o familie fericita[pup] Lili,nu prea cred sa fie Maria genul care se fastaceste[:D],cred ca s-a obisnuit sa fie una dintre vedetele gastii! Tare mi-e drag sa o vad/aud[olala][olala][olala] Cu casa asa este,dar tare mi-ar fi placut daca era si Richard acum,cand trebuie sa luam hotarari importante... Oricum,suntem topiti dupa cum arata,in fiecare zi ma uit la pozele pe care le-am facut dupa ce au pus tamplaria[alcool] Cu olita- a facut si astazi! Si pisu..era singura in sufragerie,a facut,apoi a venit cu olita la bucatarie sa ne arate ca a facut! Cred ca iti va fi usor,mai ales Ca Maria intelege atatea lucruri si vorbeste atat de bine(poate exprima mai bine decat Alexa ce vrea/ce are nevoie). Dar si eu cred ca e mai bine sa incepeti dupa ce va intoarceti din vacanta. Dankutza,ce frumos din partea ei!!![olala] Si e clar ca se comporta foarte bine cu Pinky,altfel nu ar fi fata atat de "iubareata" cu ea. Ma bucur ca ati gasit o bona atat de buna! Noi astazi am fost la Mall(Iulius) si atat de frumos a fost[olala]. S-a distrat pisicioasa de minune la locul de joaca,apoi am dus-o la o inghetata(avantaj ca abia murdareste putin lingurita decat sa ia,deci mai degraba gusta decat sa manance),apoi pe scarile rulante,de manuta. Asa bine m-am simtit si eu....am fata mare,dom`le![:D] [*]My english rose [url="http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard?locked=true#"] Alexa Annabelle Denise[/url] 7 Oct 2009 [*] [url="http://www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg"]Filmulet1[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8"]Filmulet2[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I"]Filmulet3[/url] `Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.` Mahatma Ghandi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...