Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 129


Recommended Posts

Neata si de la noi! Ionela multumim de cafea[pup][pup].Stai cumintica pana ajungi la medic[pup] Dana stau cu gandul numai la voi.[ruga] sa fie bine bebe. Ma ingrozeste si in acelasi timp imi reaminteste prin ce am trecut noi cu sarcina trecuta[q], cand intr-adevar am avut sarcina cu SD.Din tot sufletul imi doresc sa fiti bine, sa nu aveti decat rezultate bune[pup][flo] Ma mai gandesc si la Ramonixx, oare a iesit din spital??...cum o mai fi Xoricel?? Felicitari pisicoasei pt progrese[olala][olala][olala] Eu ma simt asa de bine cand 'ne lauda" cineva ca am scapat de scutece[olala][:D][olala]........sincer nici eu nu ma asteptam sa se intample asa repede[:D] Fetele plecatre in concediu: sa va odihniti[pk][pk] si acum problema mea: ce mai mananca piticii vostrii la micul dejun?????? Pe mine m-a capiat, nimic nu mai vrea[bang][bang]......am ajuns sa ne bazam pe fructe (blendite, ca altfel nu mananca nici juma' de mar[bang]) sau iaurtel[bang][bang] Ce noutati ati mai introdus in meniu?????.......... ati bagat ceva din comert???...io stiu?? cum am mai auzit afara pe la alte mamici : sunculita de pui, cremwursti, branzici topite, pate de ficat de pui?????.......a incercat cineva asa ceva??? avem voie????? a mea nu vrea -lapte in nicio combinatie, nu ou, nu branzica, nu gem[q][bang][bang] nimic, nimic Mai nou , imi spune "pipi, pipi" cand este in scaun la masa[bang][bang], daca o scot nu face, daca nu o scot face pe ea[bang][:D][bang] [mamica] fericita de [copil]ranjita Maya Andreea ( oct-2009)[olala] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=145097"]Povestea nasterii printesei cu ochi albastri[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q"]Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[:I] Va rog sa ma scuzati ca am disparut ca magaru-n ceatza, fara sa las macar cinstea de rigoare. Multumesc mult pt urarile de bine la adresa sotului, sa-mi traiasca ani multi, ca e cel mai superb cadou pe care mi l-a dat Dumnezeu. [olala] (impreuna cu Timi, bineinteles [olala]) A fost super de ziua lui, asa ca poftiti la cinsteala (inca am frigi plin de mancare si racoroase): [yami][cheers][cheers][bere][bere][berica][yum][pahar][pahar][pahar][pepsi][pepsi] [papica][papica] Noi suntem tot 2 in 1 deocamdata [:-@] desi am umblat ieri prin oras vreo doua ore la cumparaturi. Azi-noapte am avut contractii puternice, insa nu regulate; acum s-au oprit. Nu plec eu la nascut fara sa dau de stire si pe-aici. [:I] Oricum, multumesc mult de galeria inceputa. [pup] De fiecare data cand vad agitatele alea ma ia cu niste emotii.... [q] Cam greu reusesc sa ma organizez cu timpul, pt ca a plecat mama [q] si au ramas toate in capul meu...inclusiv Timi care maraie si imi tot arata usa la fiecare 10 minute. [q] (el s-a obisnuit ca dimineata dupa micul dejun sa iasa cu buni pana la amiaza, iar cand se trezea si papa, inca o tura de cateva ore pe-afara...pana seara). [q] Asta e...ne-om descurca noi cumva de-acum... [pup] toate fetele si sper sa revin mai pe seara.
Mami de [copil] Timi nazdravan si [gravi] 39+ [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simina,nice to see you again![flo] Multumim,oricum,mai avem pana ajungem sa scapam de scutece ca Maya! In privinta mancarii,eu prestez tot fructe/iaurt/branza la masa de la 10. Dupa spusele pediatrei,este ok. Doar ca ar trebui sa o invat sa manance neblenduit... Ca o paranteza din ce a mai spus pedi: masa de la 10 sa fie mai mica(un fruct-doua,un iaurt),cea de la 13 mai consistenta si mai mare dpdv cantitativ,cea de la 18 usoara(br cu smantana si mamaliguta,cereale etc),iar lapte 300-400ml/zi. Cremvursti eu nu i-as da sub nici o forma,la cate prostii au...branza topita mie nu-mi place,asa ca nu ma omor sa-i dau nici ei. Mai este branza Philadelphia care-mi place,dar nu stiu cat de buna ar fi pt ei(eu una,pe aia as alege-o) Nici sunculite si pate nu i-as da(exceptie facand pateul facut in casa) Vezi,iti spun doar ce nu i-as da,dar nu vin cu sugestii ce ar fi bine sa-i dai[:I],sunt sigura ca-ti vor spune fetele.... Acum fug sa imbrac pisicioasa care si-a terminat treaba la olita[:D] Unde ai pozele cu Maya? [*]My english rose [url="http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard?locked=true#"] Alexa Annabelle Denise[/url] 7 Oct 2009 [*] [url="http://www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg"]Filmulet1[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8"]Filmulet2[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I"]Filmulet3[/url] `Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.` Mahatma Ghandi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, mai la pranz asa.. Ionela, si eu am patit acum cu o pata maro pe slip prin saptamana 26-27 (si la sarcina cu Amalia nu am avut probleme deloc), stiu sigur ca a fost de la efort, am carat-o pe Amalia in brate pe afara. Daca poti, treci pe la medic pentru linistea ta[:D], daca vezi ca nu mai apare nimic, putin repaos si liniste nu strica[8D] Lumi, afara ii pui pampers Annabelei? face si in pampers si acasa revine normal la olita? Dana, hai ca numar si eu cu tine zilele, sa treaca mai repede si sa vina cu un rezultat bun! Imi place avatarul tau[olala] Si sper sa scapati repede repejor de raceala, tare as vrea si eu un pic de racoare de la Germanica, ca la noi tot calduri , calduri. Dozz, nu ziceai ca prinzi si tu putin concediu? Pupam puiuta nepapacioasa, dar sociabila! Smara, tin pumnii sa te descurci singurica, vad ca ti-a plecat ajutorul de nadejde, uff uff..Nu mai poate veni soacra sau cumnata din cand in cand? Te cred ca iti e foarte greu..De-acum sa vina si fititza, macar sa scapi de burtan, ca una e sa fii usoara si sa te ocupi de doi, si una e cu burtoiu mare si dureri si cu Timi care vrea scos afara. Simina, la noi Amalia ciuguleste pe langa ta'su dimineata cate ceva sunca, branza telemea, pate cateodata, o fi , nu o fi bine, si asa inafara de iaurt nu mananca nimic dimineata. Lapte ea nu bea deloc, nici dimineata nici seara. Ciuguleala aia inseamna fix o firmitura de ici colo. Abia dupa vreo ora, doua mai ciuguleste biscuiti, sticksuri sau vreun covrig, pe la 11 ii dau mere date pe razatoare(ca astea sunt cam singurele fructe care le mai vrea[bang]) si la 12 nani. Eu sunt lesinata, cred ca am tensiunea sub limita limitelor, sau o fi de la anemie, dar abia ma tarai de colo colo. Azi am cerut ajutor de la socru, a scot matza pe afara, macar sa nu stea si ea in casa pe langa mine si sa se miorlaie de plictiseala..Astept sa se faca 12 sa o bag la somn si eu pe langa ea[:D] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si [gravi] 34+ [baietel][:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13"] Firefly's shop[/url] [url="http://crochetbyfirefly.blogspot.com/"][:D] BLOGUL MEU [:D][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup fetele far exceptie si vreau sa urez multa sanatate copiilor si mamicilor. Dana, hai curaj maxim, sunt sigura ca va fi bine. Pacat ca tb sa treci prin stresul asta. Sunteti tare frumosi [pup][flo] Lumi, bravo pt reusita cu olitza [pup] Eu am cumparat-o de ceva vreme insa fii-mea nici nu se uita la ea. Asa ca pt moment mai asteptam. De-abia a inceput sa-mi arate ca a facut kaka, cred ca asta e primul pas, faptul ca constientizeaza ce se intampla. Dozz, chiar ca nu stiu ce sa zic in privintza refuzului doar ca fii-mea mananca super bine de cand i-am taiat fainosul - mai mananca ceva paine, cereale insa f putin. am renuntat si la fructele mixate si evident ca nu a mancat decat banana insa incet-incet a inceput sa manance bucatzele de pepene galben, caisa, mango. De cand mancam impreuna seara si in wk-uri, ar manca orice e pe masa asta insemnand salata de orice fel cu ceapa, rosii, varza, castraveti, ardei gras etc. Incearca si asa si poate merge. [pup] si rabdare! Simina, nu pot decat sa zic ca mai bine mananca aceleasi alimente decat parizer, crenwursti si alte minunatii pt simplul fapt ca sunt niste porcarii. Daca gasesti vreunul din produsele astea cu ingrediente curate evident ca-i poti da. Nu uita ca o data ce va pune gura pe ele se va obisnui si va cere mereu si va refuza si ce mananca acum. Giulia mananca la micul dejun de obicei un iaurt simplu cu paine sau cu cereale (incerc sa ii dau mai rar si cereale integrale fara nimic adaugat), batoane de ovaz (am pus reteta acu ceva vreme), legume de sezon cu branza de vaci si paine, paine cu unt si marmelada. Pe net sunt multe retete cu tot felul de combinatii...Daca nu merge deloc ii poti da si o supa usoara sau ceva legume aburite stropite cu ulei. Nu este batut in cuie sa manance lactate sau cereale la micul dejun. Bafta [flo] Europe is the best!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Laura -iti trimit o ploaie pe litoral? Asa a plouat cu tunete inca, e rau ca nu putem merge in parc, pentru ca e ud. Lumi- felicitari pentru olita si spor la amenajari Va las cateva poze https://picasaweb.google.com/prietenelabinesilagreu/NataliaMamiDeAmaliaMaria?locked=true#5633363807304937330 Natalia,[mamica] fericita de [copil]Amalia Maria ( 18.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simina- eu nu i-am dat mezeluri sau branza topita, dimineata mananca paine cu unt cu rosii, ardei, ceapa, castraveti, deja din gradina lui tata, sau paine cu unt cu dulceata sau miere pupici tuturor[pup] Natalia,[mamica] fericita de [copil]Amalia Maria ( 18.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard La pisicioasa mea merge "santajul". Aseara,dupa ce a baut doar jumatate din laptele din sticluta,i-am spus "ok,daca nu mai papi,restul asta ma duc sa-l arunc la gunoi,ok?" Imediat a spus "nu",a luat sticluta si a terminat laptele[:D]
Pesemne ca a luat "modelul" de la Rares si l-a adaptat. [:)] __________________________ [url="http://l-rares.blogspot.com/"]rares - clipe in spirala norocului[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...