Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

femei maritate cu barbati musulmani


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui corinadana
Post?! hmmmmmmmmmm si cum se face seara crapa in ei!!!
align="right" id="quote2">ba, nu "crapa in ei" deloc; dupa asfintit, beau apa, mananca curmale si iaurt. daca se aduna mai multi membrii ai familiei mananca fructe si legume si mancaruri traditionale. probabil te-ai gandit la Eid, cand e un fel de festival nu mic dejun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 417
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui valentinag
Ma da ce-aveti?Ce v-a venit asa dintr-o data de o dati in diverse?Ia uite frate, acum nici sa tina post nu e bine, ca schimba ziua cu noaptea domne!Asa si?Care e treaba noastra?Macar ei tin, spre deosebire de marea majoritate a crestinilor!De unde naiba le scoateti nu stiu, cum dracu nu au voie sa divorteze?Ba au voie sa divorteze bine merci!Si au dreptul sa fie intretinute pana se recasatoresc!Una din prietenele mele a fost casatorita de 3 ori si divortata tot de atatea, musulmanca toata ziua si copii sunt la ea!Au dreptul sa aiba banii lor, sa faca ce vor cu ei, fara sa dea socoteala sotului, unele au afaceri, altele au slujbe, altele prefera sa stea acasa, sa se dedice copiilor, casei, sotului!Ce atata tevatura, daca ele asa vor, sa fie sanatoase!Vai ce miloase am devenit noi, le plangem de mila altora!Nu e de mirare ca hannen e asa acida, deja e prea mult!Cat despre alte sotii, personal cunosc una singura care a fost a 2-a sotie, n-a rezistat si-a divortat!Am mai spus si s-a mai spus, in contractul de casatorie, care se incheie obligatoriu cand te casatoresti, poti sa stipulezi ce vrei, ca nu esti de acord cu alte sotii, ca ai dreptul sa studiezi, etc etc...Sunt convinsa ca nu e o fericire sa mai aiba sotul tau una, 2 sau 3, asa cum nici la noi nu e o fericire sa aiba sotul o amanta toata viata, vezi cazul Dumitru Tinu!Plus de asta, cei care au mai multe sotii, au bani, pentru ca ele au case separate, bani egali, vacanta in mod egal si tot asa!Tipa asta care era a 2-a, venea barba-su o zi la ea, o zi la prima, la inceput a fost ok, apoi cu timpul ea romanca educata alfel(desi musulmanca)n-a mai rabdat si a divortat!Scurt!Cat despre acoperite sau nu, asta tine de fiecare, de gradul de credinta, de convingeri personale, de modernitate, de o gramada de lucruri!Unele isi pun burka, care btw nu este obligatorie, altele poarta decolteuri, beau alcool si mananca porc!Asa cum suntem si noi, eu care tin posturile trebuie sa va iau pe voi la rost ca nu le tineti sau cum?Cred ca barna din ochiul personal e mai importanta decat paiul din ochii altuia!"La vita e bella" Explore Romania De mancareDulciuriDin gradina mea
align="right" id="quote2">[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ela_04
msl1 din cate stiu eu...poate informatiile pe care le detin sunt gresite (nu am facut o pasiune din viata altora)...un musulman ca sa aibe mai multe sotii trebuie sa fie f bogat. cu cat este mai bogat si poate in primul rand sa le intretina o ia si pe a 2-a si pe a 3-a etc.A.i daca pe aici nu a intrat cumva vreo nevasta de seic nu stiu cum o sa iti fie satisfacuta aceasta curiozitate......
align="right" id="quote2">Am inteles ca in coran nu e mentionat ca barbatul trebuie sa fie bogat ca sa isi ia mai multe neveste. Trebuie doar sa le trateze pe toate egal. Adica poate foarte bine sa isi imparta in 2 tot ce are in momentul asta si sa-si ia a doua nevasta. Poate ca nu am inteles bine. Daca gresesc corectati-ma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Escu, nu, nu scrie ca trebuie sa fie bogat, insa conditii egale inseamna case separate, bani egal, timp liber egal!Nu daca are un apartamanet cu 2 camere si 3 copii cu una, sa si-o ia pe a 2-a si s-o tina intr-o camera si pe ailalata cu copii in alta camera!

Si numarul de casatorii multiple este foarte mic in prezent, doar cei bogati isi mai iau inca o sotie.

Ma gandesc sa fac un subiect in care sa le plang de mila mormonilor care au 4 sotii[:)]

 

"La vita e bella"

Explore Romania

 

 

De mancare

Dulciuri

Din gradina mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui corinadana
Nu demult am vazut o emisiune in care femeia dorea sa divorteze si pierdea copiii in cazul asta :(Ela- aseara i am vazut in parc :)) ala numai post nu se numeste...Roteste ziua cu noaptea in ce priveste mancatul.Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
align="right" id="quote2">Adica ce vrei sa zici cu asta?Cum adica "crapa" noaptea in ei si rotesc ziua cu noaptea?Dar tu ai putea sa nu crapi deloc in tine 15-16-17 ore pe zi?Sa nu pui o picatura de apa in gura si sa mergi sa serviciu?Ca da,iote ca nu ne-am convins toti sefii sa ne cheme la munca noaptea!Sa-ti fie rusine!************************************Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui valentinag
Escu, nu, nu scrie ca trebuie sa fie bogat, insa conditii egale inseamna case separate, bani egal, timp liber egal!Nu daca are un apartamanet cu 2 camere si 3 copii cu una, sa si-o ia pe a 2-a si s-o tina intr-o camera si pe ailalata cu copii in alta camera!Si numarul de casatorii multiple este foarte mic in prezent, doar cei bogati isi mai iau inca o sotie.Ma gandesc sa fac un subiect in care sa le plang de mila mormonilor care au 4 sotii[:)]"La vita e bella" Explore Romania De mancareDulciuriDin gradina mea
align="right" id="quote2">Sau sa vanda apartamentul de 2 camere si sa inchirieze 2 garsoniere. Nu spune ce conditii trebuie sa le ofere, ci doar conditii egale. Cati bani sau timp, ci doar egal.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui corinadana
Da da, curmale si iaurt :) i am vazut; erau la cativa pasi de noi!Pe gratar cred ca erau curmalele, nu? deseara le fac o poza, sa ne dumirim ce era pe gratar...Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
align="right" id="quote2">Si care e problema ta despre CE si CIT maninca un om care a tinut post atitea ore?Mananca mancarea ta cumva?Sau mananca pe burta ta?Le-ai masurat dumicatii sa stii ca au mincat mult?Sau ai vrea cumva sa nu manance deloc,pai daca-i bal...eu cred ca unii (asa ca tine) de prea mult dispret se leaga de niste chestii efectiv absurde,fara nicio logica.auzi ce a deranjat-o pe ea,ca mananca musulmanii seara.Dar ce ai vrea mai,sa nu manance o luna intreaga ca sa fii tu multumita?Ia incearca si tu o zi macar si dupa aia vino sa ne explici cam cit ai "crapat in tine"(urita expresie,spune multe despre tine!) la apusul soarelui.Si dupa ce vezi cum e sa te stingi dupa o picatura de apa poate ai sa apreciezi ca TU ai in timp ce altul NU are chiar daca vine sfirsitul zilei.Pt. ca tu daca deschizi frigiderul gasesti poate ceva sa "crapi" in tine(unul mai mult ,altul mai putin.sa nu crezi ca aia cu gratarele sunt standardul),dar cei din Africa care mor chiar acum cind discutam noi aici,la sfirsitul zilei NU gasesc nimic nici de baut nici de "crapat".JOSNICE mesaje ai putut sa scrii.Exact la valoarea ta!************************************Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...