Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

femei maritate cu barbati musulmani


Recommended Posts

Suntem pe un site despre copii. Daca fiica mea vine maine la mine si-mi prezinta prietenul ei musulman si ca vrea sa se marite cu el, vreau sa stie la ce se poate astepta. De-asta ma intereseaza. La fel si pentru fi'miu

 

Ii voi respecta decizia, dar s-o faca cunoscand toate detaliile

 

Cam asa inteleg eu subiectul asta. Poate ca sunt vorbe fara rost, dar eu inteleg din fiecare mesaj cate ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 417
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

corinadana....

asta cu mananca de crapa mi-a adus aminte de un post celebru la noi ...

Craciunul....

ia povesteste-ne tu cum e la crestini...ce frumos se imbuiba ei in ziua de Craciun de sunt pline spitalele de alcoolisti si imbuibati...

...eu nu am auzit de vreun musulman care sa i se faca rau de cat a mancat dupa post.... dar poate nu sunt eu destul de informata...

 

dar cel mai frumos e cand se calca in picioare tot crestinul cu o zi inainte de Craciun sau Paste la cumparaturi...

da...noi suntem niste minunati crestini...nu mancam nimic in post....[alcool]

 

dar ne ... grija de alti cat mananca si cat ...

ce tara minunata avem!!!! pacat ca e locuita...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui msl1
Mai eu am incercat sa deschid un subiect pe tema mormonilor chiar si numai sa le pling de mila da mi l-au evaporat rapid dupa ce au dat cu pietre si rosii de ce am indraznit sa pun o intrebare despre religia lor....deci nu cred ca merge.Si nu, nu sint mormona daca asta ti-ai inchipuit.Exista citeva asemanari intre mormonism si religia musulmana cu citeva diferente totusi, nu iti vine sa le plingi de mila la nevestele de mormoni, cam au drepturi egale cu nevestele celor maritati cu crestini in general, poate doar citeva cazuri izolate de mormonism extrem si fanatic, ceea ce nu poti spune despre cazurile din tarile arabe ca nu sint rare si izolate.
align="right" id="quote2">chiar, si eu m-am intrebat unde e acel subiect ref la religia mormona, cum de a disparut asa?michelle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hannen
Adica ce vrei sa zici cu asta?Cum adica "crapa" noaptea in ei si rotesc ziua cu noaptea?

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!



align="right" id="quote2">


Nu te necaji, ca si crestinii inlocuiesc Craciunul si Pastele cu postul; tin post inainte si de Craciun baga-n ei pana ajung la spital [bang]

_____________________________________________
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui escu

Am inteles ca in coran nu e mentionat ca barbatul trebuie sa fie bogat ca sa isi ia mai multe neveste.


align="right" id="quote2">

Un om e "bogat" comparat cu...cine? Ca daca compari cu Sultanul Bruneiului, nu stiu cati bogati mai sunt in lume. Daca compari cu o familie din africa, cred ca toti suntem bogati material.

Si probabil ca se subintelege ca tre sa fie bogat, altfel, cati isi permit mai mult de o sotie?

_____________________________________________
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hannen
Citat:
citat din mesajul lui corinadana
Pai atunci nu mai scrie ca postesc !!! mananca noaptea in loc de ziua! caci MANANCA!!! Si de ce sa mi fie rusine???? Musulmanii de aseara crapau! da! Asta NU este post!Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
align="right" id="quote2">Mai,nu ma fa sa-ti zic pe nume!Ca mai am putin si ti-o zic!Da,sa-ti fie rusine ca in ignoranta ta spui ca inversam noaptea cu ziua.Inverseaza si tu si crapa in tine de doua ori pe zi si toata ziua mergi la munca,urca intr-un mijloc de transport sau stai la cratita sa vezi cam cum e .Sau crezi ca dormim ziua si noaptea stam si crapam in noi?Hehe,mai stai tu dupa aia si citeva ore in picioare la rugaciune,cu burta plina de atita crapat sa vezi daca poti.Tu crezi ca asta inseamna postul?Ca inversam noaptea cu ziua?Incearca de curiozitate apoi sa vii sa-mi zici "hannen,a fosta floare la ureche,ziua am dormit si noaptea am crapat in mine,mare scofala,mai fac si maine!"[xx(][xx(]************************************Whatever happens don`t let go of my hand!
align="right" id="quote2">Hannen, stai linistita si nu te mai enerva. Eu apreciez mult pe cei care tin post [flo].Dar post adevarat in rugaciune, umilinta si retinere.Pacat ca un subiect la care am fi avut multe de invatat direct de la sursa, despre o alta cultura, religie s-a ajuns cu asemenea injurii.michelle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002
Citat:
citat din mesajul lui escuAm inteles ca in coran nu e mentionat ca barbatul trebuie sa fie bogat ca sa isi ia mai multe neveste.
align="right" id="quote2">Un om e "bogat" comparat cu...cine? Ca daca compari cu Sultanul Bruneiului, nu stiu cati bogati mai sunt in lume. Daca compari cu o familie din africa, cred ca toti suntem bogati material.Si probabil ca se subintelege ca tre sa fie bogat, altfel, cati isi permit mai mult de o sotie?_____________________________________________Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!
align="right" id="quote2">Pai de ce nu? Daca nu exista specificat un minim standard pe care sa il asiguri.... Multi barbati aflati la a doua tinerete (si nu numai) ar vrea sa aiba posibilitatea legala sa-si ia a doua nevasta. [:)]. Fara partaj, fara sa fie lipsiti de copii, doar platind o chirie in plus si ceva rest de intretinere. Un fel de alimony fara alt tam-tam, divort, nevasta suparata, ura si dezbinare. Tata oricum ramane pe viata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles ca femeia musulmanca are chiar multe drepturi si ca, dintre tarile musulmane, Irakul este cel mai restrictiv.

 

De asemenea, am inteles ca profetul insusi recomanda ca sotiile sa fie tratate cu tot respectul.

 

Si ca exista Qu'ran si Sunnah (interpretarea Coranului prin exemple din viata profetului).

 

Printre drepturile femeii se numara: dreptul de a detine proprietati, primite ca mostenire, de exemplu, dreptul de a refuza o casatorie care nu ii este pe plac, dreptul de a intenta divort in caz de violenta domestica...

 

Am inteles bine?

 

Blogul meu - de la noi, pentru ei!id="green">

 

Bazar general - fiecare implicare conteaza!id="orange">

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...