Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (12)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui madline82
Dr.Nemescu e f bun, a fost si dr meu o perioada buna. Nu stiu in schimb daca ar veni el sa asiste o nastere naturala caci e f ocupat, in rest e un f bun profesionist si dedicat meseriei!

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
align="right" id="quote2">

In noaptea in care am nascut eu, in nov 2009, dr Nemescu a venit la Cuza si a asistat o nastere naturala a unei paciente fara probleme( pacienta a sa aflata la a doua nastere) . A doua zi dimineata a venit sa o vada . Nu stiu daca e regula, dar acum 2 ani asista nasteri naturale declansate natural


Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] 27+ cu [baietel]id="blue">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, azi am hotarat sa stau la serviciu pana pe 5 sept, adica cam 35 saptamani... voi ce ziceti o sa tin?

 

Lisa, ma duc si eu marti si comparam dak vrei :P Eu fac maine 30 saptamani... ecografic sigur o sa am 29... dar vedem :)

 

Burtici si foste burtici, ce papati la micul dejun... eu am impresia k nu prea mananc bine. Eu dimineata beau fier si nu trebuie sa pap nimic care contine calciu. Cred ca o sa mut pastiluta de fier seara. E ok oare?

 

Pupici[pup][pup][pup]

 

__

Lena - [gravi] 29+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Oanoooo, nu esti mami sursa de hrana, esti sursa de viata si iubire
align="right" id="quote2"> Ce frumi ai spuuuus!!!![olala]
Da, am simtit si eu exact acelasi lucru cu storsul. Si chiar ma gandeam ca o sa incerc sa ma storc cat de putin pot. Incep sa am incredere in fetita ca trage bine si se satura la san.

Baita de aseara a iesit suuper! Asa de frumos miroase pielea! Pe cap insa i-am mai dat si cu putin samponel. Diseara o sa vedem cum va fi si fara sampon. Uleiul, fata de cel de la Chico, e normal mai gras, dar ramane pielea uscata, imi place.

Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina
Citat:
Oanoooo, nu esti mami sursa de hrana, esti sursa de viata si iubire
align="right" id="quote2"> Ce frumi ai spuuuus!!!![olala]Da, am simtit si eu exact acelasi lucru cu storsul. Si chiar ma gandeam ca o sa incerc sa ma storc cat de putin pot. Incep sa am incredere in fetita ca trage bine si se satura la san. Baita de aseara a iesit suuper! Asa de frumos miroase pielea! Pe cap insa i-am mai dat si cu putin samponel. Diseara o sa vedem cum va fi si fara sampon. Uleiul, fata de cel de la Chico, e normal mai gras, dar ramane pielea uscata, imi place.Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011
align="right" id="quote2">Bravo ca ai incredere in ffetita ta. Increderea se formeaza greu si daca nu dai incredere nu vei primi incredere de la bebel. Eu cred ca e cea mai importanta parte a legaturii parinte copil ( dincolo de iubire, evident, care e in tot ce faci si absolut neconditionat). Ma bucur ca v-a placut baita... eu abia astept sa o iau de la capat cu ceiutul si uleiul... miroase delicios si e atat de relaxant!!!! [olala]A, sa nu uit, despre par. Al meu avea parul scurt si rar, asa ca nu erau probleme. Dar stiu bebei cu par lung la care a fost ok cu baita asa. Uleiul asta e bun si daca apar cojite pe cap, doar ca dai inainte de baie cu ulei, piepteni parul cu periuta invers decat cresc firele si la baita clatesti bine.[pup]
Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] 27+ cu [baietel]id="blue">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LenaC
Fetelor, azi am hotarat sa stau la serviciu pana pe 5 sept, adica cam 35 saptamani... voi ce ziceti o sa tin?Lisa, ma duc si eu marti si comparam dak vrei :P Eu fac maine 30 saptamani... ecografic sigur o sa am 29... dar vedem :)Burtici si foste burtici, ce papati la micul dejun... eu am impresia k nu prea mananc bine. Eu dimineata beau fier si nu trebuie sa pap nimic care contine calciu. Cred ca o sa mut pastiluta de fier seara. E ok oare?Pupici[pup][pup][pup]__Lena - [gravi] 29+
align="right" id="quote2">Buna dimineata,Lena, depinde cum te simti tu. Eu tot pana la 35 am stat pt ca imi tot spuneau medicii ca sigur nasc cel tarziu la 37 sapt ca e bebe mare [:-@] Si mi-a fost teama sa mai stau, dar apoi m-am simtit asa bine, ca m-as mai fi duscred pana la 38 de sapt.Ca sa nu mai zic ca, daca nu faceam ceza, cred ca si bebe ar fi stat pana la 40 de sapt...Felicitari, Lisa, bune masuratori!Oana, mie imi place atat de mult sa alaptez, incat sigur o sa-mi lipseasca dupa legatura asta superba cu bebele. Asa cum imi lipseste si burtica... [pup]Stef si bebe iubit (24.03.2011)It's nice to be important, but it's more important to be nice.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FEtelor, mi-ar placea si mie sa imi rasfat buburuza cu masaje cu ulei, etc, dar eu nu am cand sa le fac si pe astea..eu baita i-o fac cu apa de la robinet si cu bepanthol, apoi o masez cu lotiune de la bubchen.Pana acuam nu am avut probleme, sa ai apara vreo iritatie, cred ca deja a dezvoltat imunitate cat de cat.

 

Tocmai ce am pus ardeii umpluti la cuptor, sper ssa nu va fac pofta..dar sunt mandra de mine ca am reusit sa fac si eu azi ceva!

 

Ionela, eu am renuntat la dr Nemescu din frica ,,,ca nu poate sa vina sa ma asiste la Arcadia.Am fost super multumita si de dr mea, dr Cacicovschi.Oricum la al doilea bebe, vom face morfologia fetala din trim 1 si 2 tot la dl.dr. Cresc asa repede bebelusii, si asta ma afce sa imi mai doresc unul..poate e ciudat.

 

Aa, si inca ceva ce mi se pare ciudat, am tot uit la gal;suca mea si inca nu imi vien sa cred ca e copilul meu, parca a aparut de niciaieri,uneroi ma minunez de ea si aprca o vad pt prima oara!!! Nu stiu ce-i cu mine[:D]

 

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a facut pielea gaina, cand am citit postul tau Madline.

Frumoase sentimente [bibe][bibe][bibe].

 

Stefana, acum sunt super OK, sa vad cat mai tin, ca daca o sa ma simt prea obosita o sa plec mai devreme [:D]

 

__

Lena - [gravi] 29+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...