Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Arcadia - Iasi (12)


Recommended Posts

Ionela, m-a apucat comparatia cu ursuletul panda..cred ca e atre fericit Mihnea ca a ramas "nesupravegheat" si face totul dupa cum ii surade cheful..sa ii faci o poza, cred ca e tare dragut!

 

Vreau si eu reteta pt sapunul de casa, sunt curioasa sa o incerc.Tu cu ce il spalai pe bebe Mihnea? tot cu sapun?

 

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ionela, bravo, nu cred ca ai nev de acrditare sa poti tine niste cursuri de alaptare, eventual poti face un curs de puericultura la fac de moase, te poti interesa, daca vrei sa ai ceva la mana.Eu zic ca e o idee grozava, sper sa prinda contur! AR fi super pt multe mamici!!

 

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui madline82
Ionela, m-a apucat comparatia cu ursuletul panda..cred ca e atre fericit Mihnea ca a ramas "nesupravegheat" si face totul dupa cum ii surade cheful..sa ii faci o poza, cred ca e tare dragut!Vreau si eu reteta pt sapunul de casa, sunt curioasa sa o incerc.Tu cu ce il spalai pe bebe Mihnea? tot cu sapun?Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
align="right" id="quote2">Am sa caut retetele ca nu am apucat sa le urc pe net inca fiind in probe. Pe Mihnea pana dupa 6 luni l-am spalat numai cu ceiutul de care va povesteam si i-am facut masaj cu ulei. Dupa 6 luni am trecut pe solutii fara parabeni dar nu foarte scumpe. O vreme am folosit cea de la producatorul bepanthenului ( imi scapa numele ca e prea asemanator cu al unguentului[:D]) apoi am folosit Bubchen si am fost multumita de ele. Ambele variante sunt solutii de spalat din cap pana-n picioare ( adica nu foloseam mai multe produse). problema e ca mereu ma nemultumea ceva de pe eticheta[bang]Acum , dupa ce s-a maturat sapunelul de casa , il folosesc pe acrsta . Dupa turnarea in forme sapunelul trebuie tinut la maturat 4-6 sapt. Apoi, l-am folosit eu 2 sapt sa fiu sigura ca e ok, desi reteta era sigur ok si am respectat-oE fain tare ca nu degreseaza pielea prea tare desi face multa spuma[:)] si curata bine. Nu miroase demential pentru ca nu i-am pus arome fiind pentru copil ( si uleiurile esentiale pot da alergii, asa ca am vrut sa fie perfect curat.)Cand gasesc reteta o pun pe blogul cu d'ástea naturale si va dau link[:D]( da, mai am un blog ce a zacut abandonat imediat ce l-am initiat dar incet incet reinvie)[:D]
Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] 27+ cu [baietel]id="blue">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lotiune de spalat din gama bepanthenului se cheama bepanthol.Eu le folosesc pe astea ,iar masaj cu crema de la Bubchen,sunt fara conservanti si fara parabeni.

 

Astepatam reteta, poate ma incumet intr-o zi sa o incerc!

 

Acusi mergem in Copou la plimbare, ne scoate tati, asa ne-a promis..abia astept!

 

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, mi-a dat Claudia sms. Este deja la spital, i s-a rupt apa. Deci, astazi vine bebe Cezar Gabriel!

[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

 

Doamne-ajuta sa fie bine, sa nasca usor si.... NATURAL!

 

Eu mi-am luat de la o fata de pe net sapunel pt bebe facut in casa, la rece. Aseara l-am folosit la spalat funduletul dupa un caca.[:D] Miroase frumos a miere de albine. E fascinant intr-adevar domeniul acesta.

 

Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clauditza multa forta si te asteptam cu vesti bune [flo].

 

Oana.irina, ne poti da si noua site-ul de unde ai luat sapunul, sau macar cuvinte cheie dupa care sa dam search pe google? [pup]

 

Ionela, esti o comoara. Sanatate tie si la baietelului [pup]. Adevarul este ca peste tot numai temeri legate de alaptat. Daca nu ar fi atatea info negative poate statistica ar fi mai buna.

 

Promotia pentru Bephanten (+bephantol) de la help net am vazut k e pt clubul mamicilor. Ce trebuie sa faci ca sa fii in club ???

 

Un playlist de-al meu pentru burtici ->

dar cred k merge si pentru mamici :)

 

__

Lena - [gravi] 29+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...