Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mereu pic locul 2


Recommended Posts

Vesnica problema nora-soacra sau soacra-nora.[:D] Nu-mi dau cu parerea despre rochii si cine de ce le poarta - ma depaseste total. Eu nu vad care ar fi problema daca cineva are un pantalon ca si al meu ba chiar si aceeasi culoare. Si care e problema? Parca am fi la Hollywood pe covorul rosu. Mey avea aia o bareta cu fundita exact dar exact ca si a mea, iti dai seama ce nesimtire?[alcool] nah! [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Asta e mai mult de domeniul "vanitatzii feminine"decit...ce mi-a mai facut soacra!
Mi-e teama ca despre asta-i vorba[:)] Marius, intreab-o pe cea mai mica din fetele tale...o sa vezi ce parere are...aici nu-i vorba de pantaloni...e vorba de rochie[:)] [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]Rufus, Tora si iadele[/url][foto] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Retrospectiva 2008[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a"]Retrospectiva 2009[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all"]Retrospectiva 2010[/url] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ai deschis atatea subiecte in ultimul timp, toate cu aceasi tema dar alte povestiri. sot, soacra, probleme, certuri, locul doi etcetera. si stii ce constat? ca ai nevoie de atentie, de aceea tot ceri parerea noastra. atentia de care ai nevoie nu te va implini de la noi, caut-o acolo unde este, de la sotul tau. am scris si la celalalt subiect, si parca ti-am mai scris si tie la un alt subiect de-al tau. asta nu e viata, nu e casnicie. tu singura ai spus-o esti menajera si cea care creste copilul sotului tau. pacat. nu asa trebuie sa fie. iti irosesti viata, te irosesti pe tine si incet te obisnuiesti cu asta ca fiind normal, dar nu-i deloc asa. Eleni spunea la celalalt subiect ca trebuie sa te gandesti la tine in primul rand, sa te pretuiesti pe tine. si sunt total de acord. daca nu poti fi sotia sotului tau, renunta si las-o pe mama lui sa-i fie menajera. tu invata sa traiesti ptr tine, sa fii tu pentru tine pe locul 1. ********************* [url="http://paul-mihaita.blogspot.com"]VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[/url][bonjovi] [URL="http://negusdavidchristian.blogspot.com/"]Speranta si incredere pentru David[/URL] [bonjovi] ~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui clarmai hai mai mamaie pai mergem imbracate la fel?....a busit-o plansul[alcool]si s-a dus in camera sa se schimbe, [...] Atunci m-am dus dupa ea si i-am zis ,atunci las-o pe tine daca faci caz.
N-o cunosc pe soacra ta, dar felul in care ai vorbit tu nu mi se pare chiar foarte politicos, ca sa nu folosesc termeni mai duri ... Nu asa dezamorsezi un conflict si iti imbunatatesti relatiile cu soacra, ba dimpotriva ! Cat despre situatia in sine, chiar nu mi se parea ceva foarte grav ... Pana la urma tu esti o femeie tanara, presupun ca draguta, evident ca rochia arata mai bine pe tine decat pe ea ... Nici nu sunt sigura ca oaspetii si-ar fi dat seama ca e aceeasi rochie, dar pt orice siguranta puteai sa o accesorizezi altfel, mai puneai un sal sau o esarfa sau ceva ... Si pe viitor poate te gandesti sa nu-i mai arati soacrei toaletele tale dinainte, nu prea vad rostul, mai ales ca nu va iubiti din cale-afara ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca i-a si zis chiar asa soacrei, asta cu "hai mamaie..." A scris aici pe forum, probabil ce a gandit, ce-i venea sa-i zica, dar cred ca i-a vorbit soacrei intr-un mod ok, ceva de genul "acum ce facem, mergem imbracate la fel?" Monica, mami de 2 [zana]: Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120823"] Povestea sarcinii si a nasterii Andreei [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130771"]Povestea nasterii super rapide a Anei Maria [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce o insemna in Bucuresti "Hai, mamaie, chiar mergem imbracate la fel?", dar in Ardeal inseamna exact asta "Mergem imbracate la fel?" Mie termenul 'mamaie' mi se pare chiar dragalas, si eu ii zic soacra-mii "Granny", ce faceti atata caz??? Poate ca nu inteleg eu unde e atata lipsa de respect in expresia pe care a folosit-o... mie mai grav mi se pare atitudinea sotului, decat expresia ei. Marius, nu ai cum sa intelegi... it's a women's thing! La fel cum nici sotul meu nu intelege de ce fiica noastra la 3 ani are nevoie sa aiba sandale potrivite cu rochia [bang]. Asa ca iti spun si tie ce i-am spus lui: "Nu iti cer sa intelegi, dar iti cer sa-ti vezi de treaba si sa nu te bagi in treburi de fete!" [:D] (Sa nu te superi, ca am scris toate astea cu zambetul pe buze, e o gluma.) E greu de explicat, dar si pe mine m-ar deranja sa vad si o straina imbracata in aceeasi rochie ca a mea, daramite soacra-mea! Sa-ti mai spun ca pentru o nunta am dat o caruta de bani pe o rochie (aproape $300) si era sa fac infarct cand a mai aparut o femeie in aceeasi rochie (culoare, model, doar un piiiiic diferita)... [bang] _____________________________________________ Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1.Am pus chestii pe primul loc care mi-au venit repede primele in minte,nu am rumegat prea mult,ideea era situatia cu soacra si faptul ca el cand a vz ca s-a suparat pe nedrept tot ea,nu a luat atitudine,ma rog,sa-si fi sustinut pana la capat pct-ul de vedere real. 2.Am fost socata cu rochia ,pana acum nu a mai facut ceva de genul.A facut altele mai grave,dar nimic asemanator. 3.Imi pare rau ce aud,ca exista soacre care sa faca asa,ce rezolva?[alcool][alcool][alcool][alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabitza 2005,eu am respectat-o pana la d-zeu si inapoi,nu vreau sa-ti detaliez decat cateva aspecte.Eu cand am venit la ei in casa,m-am considerat o straina,nu am mutat un pai si nu i-am deranjat cu nimic,niciodata nu am iesit din cuvantul lor,faceam intocmai.Respectul lor unde e,care socramiu imi spune"du-te-n aia matii",sau soacramea dupa ce faceam curat luna,intra incaltata,desi poate pe jos era ud,gasea mancare facuta si nici macar nu gusta din ea,desi o intrebam ce sa fac de mancare,cand venea isi facea un sandwich,sau spune-mi tu daca ai copil mic de catava luni si socrul tau intra cu tigara aprinsa in dormitorul lui tu cum ai reactiona,l-ai pupa si se punea cu picioarele incaltate si hainele de pe strada amandoi,pe cearceaful unde statea copilul in fundul gol.etc.etc Eu astfel de oameni nu mai pot sa-i respect daca tu poti cinste tie.Si sunt multe,dimineata cand plecau la munca ,tipau unul la altul in toata regula si se scula toata casa.Sau soacramea intra peste noi dimineata in dormitor,eu si sotul ne faceam ca dormim,ca poate pleaca si ne lasa sa mai dormim si daca vedea ca nu raspunde niciunul te zgaltaia,si poate eram dezbracati ca era dreptul nostru,ne spunea socramiu de seara sa nu inchideti usa cu cheia ca aici in casa nici noi nu inchidem la dormitor.Si mereu zicea nu va convine ,duceta-va cu chirie,iata ca am plecat si cu chirie si tot nu ne lasa,du-te fa-mi cutare,hai nu stiu unde.etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MONICABO II zic mamaie dupa fimea, eu niciodata nu le-am zis nici pe nume nici in nici un fel si decand cu asta mica ii zic "mamaie",imi pare rau daca crezi ca scriu ca sa mint si imi pare rau ca sunt judecata atat de sever,de gen........daca am nevoie de atentie sa nu o cer voua ci sotului.etc.... .Situatia mi s-a parut ciudata si vroiam sa stiu si parerea voastra,daca a facut-o intentionat sau nu,si reactia sotului de a nu supara mama.Va multumesc la toate pt raspunsuri si nu caut atentia voastra,incerc sa vad lucrurile si prin ochii altcuiva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...