Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Canadience si americance: in forma si frumoase 5


Recommended Posts

Felicitari fetelor care au slabit! [flo] Subscriu si eu la cele spuse de cge; in cursul saptamanii sint ok, in we in schimb dau in strachini si ma inec precum tiganu' la mal. Am mai dat cca 500 gr. jos, activitate fizica usoara si nu am reusit chiar zilnic fiindca am fost foarte ocupata si stresata. Marule, te-ai intilnit cu Happy, ai ceva retete de impartasit, eu una chiar nu mai stiu ce sa maninc ( sa fie usor si rapid de pregatit). o saptamina buna tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Donia, sper sa nu fiu indiscreta, dar ce pastile iei pt hipotiroidie? Si eu am aceeasi problema, am inceput sa iau Synthroid acum un an, dar sincer nu vad nicio schimbare. Doar ca analizele sunt mai bune, in rest nici vorba de slabit ![bang] Mi-e ciuda ca si noi am inceput un regim de mancat « healthy » din ianuarie, si bineinteles ca singurul care a dat jos mai vizibil e sotul meu. E adevarat ca nu vreau sa ma stresez si sa-mi interzic cu totul anumite chestii, dar chiar mancam acum mult mai sanatos. Insa eu am dat jos vreo 5 pounds si acum stagnez. Maru, felicitari pt kilele pierdute ;-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

jessie, ai rabdare, ia-o incet: la inceput e mancatul mai healthy, apoi portii un pic mai mici, apoi renuntatul la dulce si la carbsii rai. Eu am avut atatea perioade de stagnare de imi venea sa ma catar pe pereti, dar acum cum lumea a inceput sa observe, stau mai calma, nu ma mai agit. Sper sa mai scap de 2 poundsi saptamana asta, am o fusta si un pantalon care ma asteapta sa slabesc vreo 5 pounds[:D] Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marule, nu stau in Kitchener, ti-am scris in pm unde stau. mai, care m-ati deochiat [:D] cind v-am spus ca am fost cuminte in timpul saptamanii, ca azi o facui de oaie? e-adevarat, am o scuza, chipurile', ca am stat acasa cu termitele care mi-au pus efectiv parul pe moate, numai de mancat nu mi-a ars, dar pe la ora 8 cind mi-a venit barbatu' acasa am ciugulit mai mult decit de obicei [q] si apoi nu ma mai opream din ciuguleala. nu mai ma cantareasc vreo citeva zile, ca sa nu-mi incep dimineata cu nervi. in alta ordine de idei, trebuie sa exersez pentru zona fundului si a burtii, nu-mi place deloc cum atirna, pina mai studiez problema imi puteti recomanda ceva exercitii ? am pe dvd-uri cateva exercitii, dar cred eu ca nu sint (prea) bune ptr mine, ca nu vad nici un rezultat concret pina acum. in plus, de cite ori fac crunches ptr abdomen, ma aleg cu niste dureri de ceafa de mor trei zile dupa, desi stiu ca le execut corect. http://www.ehow.com/video_3191_abdominal-crunch.html spor la slabit tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ina, parca tu intrebai de retete. Eu sapt. asta mananc: http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/13908/rulada-de-carne-tocata-/ fara cartofi, umpluta cu ciuperci tocate la robot, branza in forma de Dinozauri (pe care n-a mai vrut-o mandra) si ardei grasi colorati. si sapt. trecuta am mancat: http://www.culinar.ro/forum/continut/Diete-si-regimuri-alimentare/12663/Retete-Montignac-Sufleu-de-conopida/ Sunt mancaruri pe care le gatesc in cantitati mai mari, si cei din casa mi le lasa numai mie. Ei prefera chestii mai traditionale. Asa ca asta e pranzul meu 4 zile pe sapt. Vineri e pranzul de echipa. Si eu am stat ieri acasa pe motiv de copil bolnav, asa ca stiu cum e cu mofturile. Pe curand, Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Phillip, ma intreb uneori oare chiar ajuta medicamentele astea la ceva? Maru, pana la urma ai inceput sa iei proteinele recomandate de Donia? Ce iti duci de obicei de mancare la birou? Eu incerc sa-mi duc ceva aproape in fiecare zi, altfel sunt tentata sa-mi iau tot felul de mancaruri, mai mult sau mai putin sanatoase. Si eu sunt tot in downtown, si nu poate sa treaca o saptamana fara sa nu mananc sushi[pofta] Editez sa intreb daca zumba e e chiar asa buna pentru "slabit si voie buna"?[:D]Am descoperit ca sunt classes la walking distance de casa mea si m-as duce. Voi cat platiti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

jessie, alternez: cand imi iau mancare de acasa, cand mananc un subway ori sushi. azi am: cutiuta cu fructe de padure, un ardei umplut, 10 migdale si inca o cutiuta cu bluberrie. Cand ajung acasa bag un mango, ori avocado cu un pic de branzica, ori alt fruct. ieri am avut salata: frunze verzi, ridiche, ceapa verde, cateva cubulete de branza, o rosie si cateva cubulete de piept de pui. F buna, Plus fructele de rigoare. pai sa ne vedem la lunch, ce zici? Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...