Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Canadience si americance: in forma si frumoase 5


Recommended Posts

Cge ,multumesc mult de tot [flo] rulada aia imi face cu ochiul rau de tot, trebuie s-o incerc in we, mai ales daca imi ajunge ptr citeva zile ( asta-i tinta mea, sa nu stau prea mult in buicatarie ptr mine, destul stau ptr familion) raportze o zi "buna" cu stat deoparte de ispita,dimineata exersat o juma' de ora, asta-seara am reusit sa merg pe jos si sa (si) alerg putin ( la mine rezistenta este foarte scazuta, adica nu o sa ma vad in veci trecuta de nivelul de incepatori, insa sint ok cu asta). dimineata: kefir cu flax seeds si cereale muesli, un mar la 10, la prinz nu am putut manca din cauza de copii plangaciosi si obositi dupa scos pe-afara, asa ca am rontait vreo citeva migdale, pe la 15 un milkshake , la 17 hummus cu salata de spanac iar seara un cei de fructe. acum, cind scriu si le vad insirate pe hartie parca mi se par putine. oh,il aud tusind rau pe pitic, prevad iar o noapte alba cu copilul mucios si tusitor, maine iar o sa fiu zombie si n-o sa ma pot trezi sa exersez. Acum astept cu frica in san we, ca parca o si vad iar pe vecina-grecoaica venind cu farfuria de prajituri ( Diana, asa este, cred ca singura solutie ca sa slabesc ar fi sa ma mut departe de grecii mei dragi si prietenosi, la care tin mult de tot [:D]) si zau daca nu le ignor cind mi le aduce, copiii papa si nici ca-mi pasa, dar mereu se nimereste sa vina la noi exact cind vreau sa maninc, am invitat-o la masa si nu vrea ( este si ea in dieta , tine cont de ce/cit maninca!) si dupa citeva ore de stat la taifas cu burta goala sint in stare sa rod si farfuria, nu mai vad in fara ochilor de foame [bang] de-aici vine si furia de-a devora si-a rade tot ce-mi iese in cale. spor la slabit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[hopsieu] azi mi-am facut curaj si-am deschis subiectul vostru ...auzi la ele,canadience si americance in forma si frumoase,da` ce bre ati pus monopol ii numai pt. voi frumusetea asta??[:D] valeu,daca ma vede conchita pe aici parca vaz ca ma intreaba ce-am facut cu tae-bo ala de asta vara[sm] pis,pis,e conchita pe aici? sa nu-i ziceti da?poate nu ma vede[:D] ieri am dat o raita prin magazine si ca de obicei m-am intors acasa [|)](nu somnoroasa,cum zice omuletul asta,ci,cenusie de suparare) si nu vreau sa zic "gata...fac si dreg " ca iote trecu un an de cind tot fac si dreg si tot la kilele alea is intepenita. Acu mi-am deschis frumos vreo 6 link-uri cu si despre diete,va citesc pe voi si ma amuz de numa(ride ciob...)si habar n-am ce-o sa fac.Si daca o sa fac ceva.[V] dar trebuie![bang] pina una alta va citesc pe voi,poate imi fac curaj [^] da` nu mai zic,de data asta tac si fac[8D] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://tr1.harunyahya.com/Detail/T/EDCRFV/productId/735/ISLAM_DENOUNCES_TERRORISM"]ISLAM DENOUNCES TERRORISM[/url] [url="http://palestinian.ning.com/profiles/blogs/1970466:BlogPost:21449"]I want to tell the world... a Story[/url] [url="http://video.google.com/videoplay?docid=-2451908450811690589"]Occupation 101: Voice of the Silenced Majority[/url] The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades [8D] "In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hannen
[hopsieu] azi mi-am facut curaj si-am deschis subiectul vostru ...auzi la ele,canadience si americance in forma si frumoase,da` ce bre ati pus monopol ii numai pt. voi frumusetea asta??[:D] valeu,daca ma vede conchita pe aici parca vaz ca ma intreaba ce-am facut cu tae-bo ala de asta vara[sm] pis,pis,e conchita pe aici? sa nu-i ziceti da?poate nu ma vede[:D]
bineinteles ca sunt aici, dar ce credeai, hahaha! mi-am adus si al treilea ochi din ceafa. :-)) hai, curaj, povesteste ce mananci, cand, cum, ca-ti facem noi program de dieta si exercitii, personalizat. [pup] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149264"]abdominabila[/url] [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

valeu,sa lesin cind am vazut "conchita" ca ultimul user care a raspuns[:D] na[pup] eu cu vechea meteahna,nu maninc dimineata.Daca maninc dimineata nu mai maninc la prinz si invers.Realizez ca seara e masa de baza. Cind ma lesina foamea,pe la 11:00 daca am la indemina vreo brutarie,poc,trag pe stinga [:D] si neaparat gasesc eu ceva bun pe acolo [pofta](una-doua painici/gogosi) si gata,asta e prinzul.In rest cafea cit cuprinde,cafea si tiutiun[:I] Seara,orez(rar paine ,asta cind am ceva romanesc in menu,sau pita bread cind e ceva arabesc/indian...)supa,salata-astea nu lipsesc iar felul principal ori creveti preparati in diferite feluri(prajiti,sau cu legume/broccoli,cartofi,sau cu sos iute-chinezesc)peste,tot felul de alge si buruieni japoneze. Nu maninc mult,din doua imbucaturi sunt gata.Cred ca asta-i alta meteahna,maninc repede,nu mestec mancarea bine(al meu zice ca mancam ca "excavatorul")tot timpul de parca ne fugareste careva.Tic ,obisnuinta proasta,sau graba asta in care traim. Asa,de la a treia nastere nu mai pleaca kilele de la mine nici rugate,nici amenintate,nicicum[bang] Culmea,toate`s de la genunchi pina la burta,in sus sunt mica(pe coaste`s numai piele si os[8D]) ,am umerii ingusti [bang] si picioarele si mainile (are mama o vorba,vrabia pui moare-asa si eu) Ieri am vazut niste bluzite super(m-a lovit boala sclipiciului).Bey,cum naiba sa le cumpar cind stateau pe mine ca pe caltabos?Daca vroiam sa imi vina bine la fund trebuia sa iau un numar mai mare,care evident ca statea la git de parca era a lu` soatza nu al meu[bang] Si uite asa am plecat acasa cu un pulover cu mineca scurta[:D] si o caruta de sutiente si chiloti.Macar pe berbat sa-l bucur,daca eu m-am pleostit. Si-am zis,nu mai merge,tre sa dau armata jos din pod.Da` cum? In seara asta am papat un lighean de salata ,ca sa tina de foame(dar i-am pus ulei de masline...m-am gindit io la MUFA aia si-am zis ca merge)squid(intelegeti voi) cu legume multe si doua sardine prajite(nu dati[:I])a si putina supa am sorbit. Ce fac,renunt la cina?Renunt la toate mesele?Renunt la aer?Mai am sanse? Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://tr1.harunyahya.com/Detail/T/EDCRFV/productId/735/ISLAM_DENOUNCES_TERRORISM"]ISLAM DENOUNCES TERRORISM[/url] [url="http://palestinian.ning.com/profiles/blogs/1970466:BlogPost:21449"]I want to tell the world... a Story[/url] [url="http://video.google.com/videoplay?docid=-2451908450811690589"]Occupation 101: Voice of the Silenced Majority[/url] The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades [8D] "In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hehehe, avem recrut nou! de cand te asteptam....eram sigura ca ai sa pici in plasa![:D] draga babei, nici eu nu mananc dimineata, ci undeva pe la 10-11, si atunci bag fructe. Pranzul incerc sa il am echilibrat, si apoi pe la 3 rontai migdale. Sa nu radeti: imi insir 10 migdale in fata monitorului si le ciuculesc incet incet. Acasa, e alta poveste: daca imi fac pachetul pe a doua zi, tre sa gust ceva, asa ca ma amagesc cu gandul ca oricum nu am dat numaratoarea calorii peste cap. Mi-au folosit tare mult sfaturile fetelor, in ceea ce priveste alimentatia, si apoi exercitiul fizic. Aici gasesc umar de sprijin, un loc unde ma pot vaita in voie ca stiu ca sunt inteleasa! Asa ca hannen, ce bine sa te vad! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maru, tu trebuie sa iei fees ca o recruting agency pt subiectul asta[:D]. Dupa 2 saptamini de pauza motivata m-am dus ieri la zumba....ma dor toate cele, am facut febra musculara [bang]. Cum mai numa' dupa 2 saptamini mi se atrofieaza muschii si o iau de la inceput? Pe cintar il evit tot de vreo 2 saptamini dar intru in fusta masura 6. Cu siguranta n-am mai slabit ca doar mi-am vazut pozele de la mare[bang]. Mult succes noilor recruti[pup]. hannen, masa de seara considerabila (fata de restul meselor) e problema ta. Mihaela "Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, stii ce-i nostim? ca noi ne mai vorbiram pe ym, dar nu am zis nimika de hai la slabit. Dar nu a rezistat[pup] pai daca dupa 2 saptamani de dezdrabalare in Caraibe nu te-ai ingrasat, esti tare! Si da, se vede lipsa de exercitiu... Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hannen welcome to the club! Si succes, sa obtii ce-ti doresti! Pe Mihaela o denunt eu ca nu are ce cauta pe aici, decat sa ne sustina pe noi!!! Arata de nota 100!!! Acum stiu ca fiecare se vede altfel pe el insusi decat e vazut de altii. Unii se vad mai bine [:I] altii mai rau. In orice caz, Mihaela [flo] eu am avut asa o revelatie ca de mai bine de 10 ani am intrat intr-o faza de nesimtire fata de mine si imi vine sa [bang] dar sper sa-mi revin si sa-mi fac singura un cadou de ziua mea [:D] ... Si acum la raport: stagnez in continuare, ceea ce intr-un fel nu e rau si era de asteptat pentru ca am renuntat la exercitii pentru moment. Inca iau pilule (parca Donia ma intreba de care si nu mai stiu daca i-am raspuns sau nu: inti-inflamatoare seara si dimineata si un rexanat muscular inainte de culcare, denumirile exacte nu le mai stiu pe de rost, sorry, anti-inflamatorul parca apo-naproxen si celalalt, nu mai stiu deloc). Luni am fost iar la dr. si mi-a recomandat sa merg la fizioterapie si sa slabesc... [bang] Mi-a zis sa nu tin un regim cu uitat la calorii, etc, ci sa-mi schimb regimul de viata. Sa elimin total cocheneriile (aka junk food), ceea ce si facusem..., sa mananc dimineata super bine, la pranz bine si seara deloc! Sau cel mult daca mananc seara ceva sa fie un singur fel, fara garnitura si alte chestii. Asa ca o sa reincep exercitii simple de low impact, fara zumba din pacate..., si sper sa reintru in ritm si sa ma lase si durerile pana la urma. Cam asta de la mine! Va pup pe toate!!!
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mltumesc de primire [flo] dar sa stiti,am naravul sa dispar ca magarul in ceata,mai ales cind e vorba de diete[:D] maru,n-am zis nimic de frica mai[:D] parca nu vroiam sa admit ca as avea nevoie.Adica eram constienta ca am nevoie dar imi era frica sa o zic .Si asta este un motiv de care mi-e frica,ca asa ma apuca toanele sa slabesc ori de cite ori imi place ceva si nu pot sa-mi iau pe motiv ca sta nasol pe mine.Vreo doua zile ma tine ambitia apoi gata,uit.[bang] Asta vara m-am luptat cu un tae-bo,cu sassy water[8D] ,nimic.Tae-bo ala ma termina.Greu nenica,greu.Cind citeam fetele alea ca erau in extraz imi venea sa pling cu 7 rinduri de lacrimi.M-am bosolit eu vreo luna da` asa,trageau cainii de mine ,plus rusinea ca ma asteptau fetele la raport.Febra musculara nu mai pleca de la mine ...dar de placut ioc.Toata lumea zicea ca da adictie! La mine n-a vrut si pace.Se vede treaba ca nu-mi place sa ma torturez singura.[:D] Am mai alternat si pillates si tot felul de exercitii gasite pe youtube.Rezultate n-am vazut. In schimb,prin iarna scazusem vreo 4 kile asa degeaba!!!Fara sa fac nimic.Dar absolut nimic.Si acum multa lume imi zice ca am slabit.Unde oare?Sa fi avut mai multe kg decit acum????Ca eu zic ca tot cu numarul ala defilez de 3 ani. Alt motiv pt. care n-am zis nimic,maru,e ca niciodata nu am deschis subiectul.Ma gindeam ca e vreo dieta anume,plus ca e pt. americance si canadience[8D] zic na,ce sa caut eu acolo.Plus ca stiam sigur ca dau in depresie constientizind ca si eu trebuie sa fac ceva . Mihaela,asa e,masa de seara e baza !Mult mai consistenta decit celelalte care ori is,ori nu`s. Si inca ceva maru,eu am inteles ca masa de dimineata e baza intr-un mod de viata sanatos.Pt. ca dimineata ne pregatim pt. o noua zi in care vom consuma energie asa incit masa de dimineata este importanta.Pe cind seara ar trebui ceva light,cum zici tu fructele de la 11:00. Ce zici?Eu nush,zic si eu ce am auzit pe la altii mai invatati in ale metabolismului. Am trimis sotul cu fetele la gradinita pe motiv ca am treaba(sa scriu pe DC pesemne)[:D] ,sincer treaba am dar trebuia sa va salut si sa va intreb,ce sa fac cu una bucata sot care nu vede de ce trebuie sa slabesc ?Aseara dupa ce mi-am zis oful colea il apuca sa prepare sandwiches cu tot felul de minuni si ce ma imbia.Mi le indesa efectiv sub nas,"hai ia si tu unul ca am facut prea multe,hai gusta macar sa vezi ce bune sunt..."[bang][q]NUUU VREAUUU! Am rezistat eroic. va pup,ma duc ca mi-am scos covorul pe balcon[:D],lenjeriile in masina si perdelele asteapta la rind.M-a lovit febra curateniei,se cunoaste ca vine primavara.Mi se pare ca e totul imputit in jur.Trebuie sa schimb si look-ul casei ,nu numai pe al meu [:-@](pina se schimba look-ul meu,casa e iar cum a fost[:D]) Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://tr1.harunyahya.com/Detail/T/EDCRFV/productId/735/ISLAM_DENOUNCES_TERRORISM"]ISLAM DENOUNCES TERRORISM[/url] [url="http://palestinian.ning.com/profiles/blogs/1970466:BlogPost:21449"]I want to tell the world... a Story[/url] [url="http://video.google.com/videoplay?docid=-2451908450811690589"]Occupation 101: Voice of the Silenced Majority[/url] The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades [8D] "In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hannen, bine ai venit![pup] Nu am mai reusit sa ne mai scriem... Nu-mi imaginam ca ai nevoie de slabit, eu te vedeam slaabaa! Tot masa de seara e si la mine problema. Pitilache, si eu stagnez. Dar nici nu pot sa spun ca ma omor, ma doare si pe mine spatele de mor, ma dor si picioarele, am oprit din pacate orice fel de sport pentru ca nu ma tin puterile pe moment si mi-e frica sa nu fac mai rau... Stagnez, in sensul ca am tot 75, dar ceva ciudat se intimpla, in sensul ca o saptamina am 76, cit 73... apoi ajung nu stiu cum iar la 75 si acolo stau![bang] Ieri dimineata aveam 74, dar acum seara, tot 75 am! Nu mai inteleg![q] Si subscriu la cum arata Mihaela, mie mi se pare ca super! Are tot ce-i trebuie, atit cit trebuie.[pup] Daca as trece de 70, poate ar fi altfel... sper sa ma mobilizez mai mult, sa ma vad la 69! Cred ca e un fel de prag 70-ul asta pentru mine, ca si la Agata si la Tudora tot aceasta cifra era problema... dupa ce am scazut sub ea, parca s-au dus singure kilele. CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...