Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Canadience si americance: in forma si frumoase 5


Recommended Posts

pe mine vremea ma cam ingrijoreaza, mai ales ca si pretena m-a parasit, cica nu mai poate sa mearga. Oh, well...
Citat:
citat din mesajul lui Donia
Citat:
citat din mesajul lui maru
Donia, se vede ca esti la munci...lipsesti la apel
Guilty as charged! [:D] Da' ma ocupez si cu slabitul in timpul asta, cica de marti pana azi s-au mai dus 500 grame... pai asa da, Mandarin, here I come!
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Fac criza daca maine nu vad 150 de cantar, ca sincer, nici nu stiu ce altceva sa mai fac: mananc caloric putin si echilibrat, fac miscare, in fiecare seara cardio si workout, apa ca la balamuc, cu toate ca nu prea am voie... imi vine sa ma las de slabit[bang] Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui maru Fac criza daca maine nu vad 150 de cantar, ca sincer, nici nu stiu ce altceva sa mai fac: mananc caloric putin si echilibrat, fac miscare, in fiecare seara cardio si workout, apa ca la balamuc, cu toate ca nu prea am voie...
O singura chestie lipseste din tablou: proteinele! Gata, mister rezolvat. Lasa ca vorbim pe sleau maine, acum fug [pup]
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mananc oricum f multe proteine, adica predomina carnitza. deci na, uite ca nu postesc! Cand imi fac exercitiile seara nu imi tremura picioarele de foame, chiar daca cantitativ am mancat putin. sunt in prag de renuntare! ori arunc cantaru pe geam! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maru
mananc oricum f multe proteine, adica predomina carnitza. deci na, uite ca nu postesc! Cand imi fac exercitiile seara nu imi tremura picioarele de foame, chiar daca cantitativ am mancat putin. sunt in prag de renuntare! ori arunc cantaru pe geam! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
nu capitula. schimba carnea pe proteine mai sanatoase si vei slabi mai mult. poate ai atins o faza de platou, ceea ce e normal, dar si asta are solutie - schimba genul de workout. fa zumba, dar alterneaza cu pilates, yoga, ridicat greutati, whatever, pe principiul confuzia muschilor. proteine: nuci, seminte, peanut si almond butter, oua, fasole si alte beans, branza, humus, linte, uleiuri de masline, de nuca, etc, tofu, whole grains (in special quinoa si barley), flaxseeds (31 grame de proteine la 1 cup), lapte, etc. - toate surse mult mai sanatoase de proteine decat carnea, aproape toate din categoria MUFA care, prin grasimile monosaturate continute, ajuta la arderea grasimilor interne din jurul organelor, wow. nu e usor sa slabesti, dar nu imposibil. ai inceput frumos, ar fi pacat sa renunti. [pk] [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fac zumba lunea si in rest cardio. Eu nu am rezistenta la efort si de aia fac cardio (si ceva probleme cu inima, doctorelu a zis sa nu ma las de cardio). Imi convine ca e jumate de ora condensata de efort intens si am terminat. Carnea o mananc slaba de tot, pe gratar sau sub broil. Nu prajita. In alune si nuci nu ma pot baga ca nu ma opresc, mare durere si asta. Platoul ma tine de ceva timp, si o prietena de aici de la servici mi-a zis ca poate sa tina si o luna. Eu nu am rabdare, eu nu vreau slabesc mult dintr-o data, ci constant. of, ca greu mai e.... Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

151, cu greu, cu mari sacrificii. mama ei de viata!@ de suparare m-am dus in mall si mi-am luat o oala pentru supa si o pereche de cizmulite de alea baba sufera la frumusete! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma primiti si pe mine printre voi? [flo] sint o inversunata aspiranta la pierderea in greutate [bang], kg care s-au depus nemilos dupa nasterea copiilor ( si mie nici ca mi-a cam pasat, ca de, am avut motiv intemeiat, sarcina, alaptat, sarcina, iar alaptat, si tot asa). acum nu mai am motive si scuze dupa care sa ma ascund, asa ca sint hotarita sa actionez. V-am citit – mai rarut, sint mereu in criza de timp - dar nu am avut timp sa scriu, asta-seara insa, cind am citi ca Maru vrea sa capituleze m-am pus pe treaba. Deci: Marule, felicitari si multumiri pentru initiativa de-a deschide acest subiect, te rog mult, nu ceda, lupta, eu una te consider sef de trib aici, nu-ti poti lasa bastinasii de izbeliste. Trebuie sa multumesc fiecareie dintre voi, absolut toate m-ati ajutat , fara sa va dati seama; Daca ar fi sa nominalizez putin, am admirat determinarea Olgai care stie sa se limiteze la o bucatica de ciocolata, ba chiar i-am urmat sfatul si mi-am pus pe frigider o poza de cind eram supla si frumusica, asa ca de cite ori am vreo tentativa de-a ma lacomi, ma uit la poza si incerc s-o intind din bucatarie. Pe Nelia o pomenesc de cite ori fac reteta ei de dressing, cel care m-a ajutat sa savurez mai cu “elan” carnurile mele uscate si slabe. Mimitele – parca- pomenea de DVD-urile de la Prevention, pe care le-am comandat si dupa care am inceput sa lucrez, mi se par foarte bune. Diana, Pitilache mi-au ridicat moralul de ziua indragostitilor, zi in care am calcat strimb si am papat citeva bucati de cioco ( desi nu sint fun dulciuri chiar deloc, nu stiu ce m-a apucat!) cind au marturisit ca aceeasi greseala au comis si ele. Vroiam sa renunt la dieta, dar citindu-le, mi-am dat seama ca toti avem slabiciuni si este ok, totul este sa o luam de la capat. Marule, de vreo trei saptamani si mai bine nici eu nu am mai dat jos nici macar un gram, desi am tinut un regim strict, papat carne cu legume, peste, salate, fructele separat, nu tu zahar, fainoase, am incercat sa merg pe jos cite o ora de trei ori pe saptamina si am facut cardio o ora dimi si o ora seara. Am baut vreo 3 litrii de apa si vreun litru de ceai, citeodata si doi . Sint cam disperata, ca nu stiu ce sa mai fac. Am alternat exercitiile, am incercat sa ma push myself , si tot nimic. De cind am inceput si pina acum am slabit vreo 7 kg. dar de atunci, pauza, ale naibii' kg. se tin rau de mine ca raia ( nu ca as' fi avut vreodata, dar stiti zicala). Cel mai nasol este ca noi socializam in we , mergem in vizite sau avem musafiri, sint ok sa ma abtin pe perioada vizitei,, maninc putina carne si legume, dar dupa aceea, sa te tii, imi vine sa devorez totul, imi este foarte greu. Aveti vreo sugestie, ce sa mai adaug/elimin din programul meu? de maine vreau sa incep sa numar caloriile, poate reusesc sa ma incadrez in 1000-1200/zi . mentionez ca as vrea sa mai slabesc cca 7-10 kg, de-or fi mai multe, cu atit mai bine, prilej de mare sarbatoare. pe curind, Ina ps- ah, uitasem, sa aveti un 1 Martie frumos, cu multe flori si martisoare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ina, bine ai venit! Ma bucur enorm ca avem un nou adept, ca unii din recrutii de baza au dat bir cu fugitii dupa cele 3 saptamani de la rezolutia de Anul Nou! I feel you! Sunt exact in aceeasi situatie! Ba mai mult, ieri, am uitat ca bip bip bip sa imi iau pastila de tensiune. Consecinta? acumulat apa in organism, am urcat cu 2 lb si pe cantar. Sa lesin dimineata cand eram iar la 153 cand ieri dimineata eram la 151! Sa vad azi... Sincer, nu stiu ce sfat sa iti dau, eu ma lupt cu cardio workout, am adaugat si level 3, kickboxing, si astept rezultatele.... Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de primire Marule! [pup] + [flo] eu cred ca sint multe aspirante care ne citesc, dar nu apuca sa scrie ( asa cum am fost si eu). sau unele care prefera sa stea "in umbra" fiindca asa se simt confortabil. nici mie nu-mi prea place sa vorbesc prea mult cu cei din jur de dieta mea ( doar aici, la subiectul acesta) nu stiu de ce, mi-e teama ca o sa-i dezamagesc daca, la un moment dat, as renunta ( nu am de gand) si nici nu-mi place sa vad cifre (kg) negru pe alb, cind le vad asa de multe [:I] Sint intr-o pasa nasoala acum, inainte de venirea cm-ului, nu am chef de nimic, de lucru ca la balamuc, chiar nici nu stiu cu ce sa incep, de abia ma urnesc, daramite sa mai si exersez. o sa trag de mine, cum necum, macar o juma' de ora de cardio sa fac, o sa ma simt mult mai bine, stiu asta. acum sint si intr-o starea de lenevealo-trindaveala dupa un lunch "copios"; o salata de spanac cu ou fiert si ceapa, un sfert de copanel de curcan si o lingura de hummus. desert: ceai si apa chioara. [:D]. Greu al naibii'. Succes tuturor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...