Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Canadience si americance: in forma si frumoase 5


Recommended Posts

Ina welcome to the club!!! Raportez si eu -6.3kg de cand am inceput. Ultimile saptamani au fost mai lente, nu prea s-a mai dus mult la cantar si am oscilat destul de mult in timpul saptamanii, dar sper sa treaca perioada asta de platou si s-o iau de la capat iar in forta!!! S-or mai fi intarit si muschii de la sport si cantaresc mai greu! [:D] Lol!
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ina, bine ai venit.[flo] sa stii ca o faza de platou poate dura si-o luna, doua. am trecut si eu prin asta si ma miram, ca tine, de ce dom'le, ca doar mananc ok. well, hai sa te intreb ceva: dar cat mananci? ai copii, cumva mananci si ce lasa ei in farfurie? nu-mi raspunde. :-))[:I] cardio nu e suficient, trebuie sa bagi si ceva aerobic, strenght, fitness, greutati sau ce vrei tu, 2-3 ori pe saptamana. s-a obisnuit corpul cu numai cardio, tre sa-i zgaltai rutina. Maru, ma bucur ca n-ai capitulat. dar oscilatiile de greutate sunt normale, mai ales ca depind de perioada lunii la femei. oi fi retinut apa, ca 2 kile de grasime ar fi fost imposibil, doar daca ai fi mancat 24 de ore doar untura de porc. :-) pitilache, felicitari maxime. [pk] [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

conchita ai dreptate, eu fac cardio workout, deci ma batzai si cu greutati de 5 pounds. Si oscilez levelurile, cand fac levelul cu Gilian, cand fac kickboxing. ok, tu ai ochi de soacra, de unde stii tu de stripul de bacon mancat? ha? sambata? Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor de primire! [flo] Ah, ce ma bucur ca astazi este mai multa animatie pe aici! Pitilache, felicitari si tine-o tot asa, cu scoruri din astea mari! Asa ma motiveaza succesele altor fete, imi creste speranta ca ce fac nu-i in zadar si, desi anevoios drumul asta spre ‘succes” se merita din plin toate eforturile. Maru
Citat:
Ina, eu sunt acu addicted de miscare. parca nu pot dormi daca nu-mi fac pedeapsa de workout seara
Bravo, bravo, asa sa ramai![pk] Eu cred ca am perioada asta de platou fiindca m-am tot trezit cu noaptea in cap , culcat cam tarzior ( aici cred ca este buba, nu am bagat ore de somn si s-a acumulat oboseala, organismul meu, saracul, este ostenit si el, nici nu-i de mirare, il tin in stare de stres cu miscare, cardio, urcat scari, luat copil in brate din 5 in 5 minute, mancat cit o randunica, odihna putina, sigur ca am clacat)lipsa somnului este de vina. Conchita, nu mai maninc ce ramine de la copii, incepind de anul asta, dar stiu ce zici, ca si de acolo mi se trage o mare parte din kg acumulate. Pina acum am incercat sa diversific exercitiile, ieri mi-am cumparat DVD-uri cu Taebo si o sa ma apuc si de asta, poate se mai urnesc niste grame, macar. Multumesc de sfat! Mie imi foloseste mult sfatul Dianei, cind ma apuca vreo dambla pofticioasa, ma duc repejor la sticla cu apa. sau ma duc sa ma spal pe dinti, gustul si mirosul de menta imi mai taie din pofta de mancare. Stiati ca si parfumul are acelasi efect ( taie pofta e mancare)? daca mai stiti de alte chestii de gen, poate la impartasiti pe aici, ca imi dau si cu crema de pantofi daca are efect si ma ajuta sa slabesc. Am mai observat ca in perioada cm-ului parca este cel mai dificil sa se miste in jos acul cantarului, vi s-a intimplat? Noapte buna si kg. putine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maru ok, tu ai ochi de soacra, de unde stii tu de stripul de bacon mancat? ha? sambata?
exact, si pot sa-ti spun si ora. :-))) Ina, ai grija cu tae bo la proteine!! eu am facut tae bo cam juma de an, mancand raw food si numai verdeturi si m-am imbolnavit nasol. de fiecare data cand faci exercitii care formeaza muschi, ai mare grija la proteine si carbs - adica le suplimentezi. deci pe zi ar trebui sa ai ceva de genul 1500-1800 de calorii cu tae bo sustinut. eu aveam 800-1200, imagineaza-ti. am invatat the hard way, asa ca dau mai departe. in perioada cm la mine se misca acul in sus 5 lbs, iar dupa scade cu 5 lbs, deja m-am obisnuit cu soarta cruda si nedreapta. :-)) eu nu ma mai cantaresc decat foarte rar, doar ma masor. muschii atarna mai greu decat grasimea - intrebase si pitilache despre asta, si s-ar putea sa fie valabil si in cazul tau si-al lu' maru. [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la mine e pe dos, eu la ciclu slabesc, in perioada fertila acumulez apa in organism, ori ce naiba se intampla, ca e de jale! aseara am fost la zumba si am realizat ce desteapta e chestia asta: imbina toate miscarile de cardio, se axeaza pe cele mai mari grupe de muschi (picioarele), lucreaza absii si bratele! N-au astia vreun dvd cu zumba? Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi m-am cantarit si am rasuflat usurata cand am vazut ca nu m-am ingrasat [:D], deci sunt cu 200 grame mai usoara. Bune si alea, mai ales dupa mandarin, dupa finala de hochei si alte evenimente mancacioase. Ina, bine ai venit! maru, fac pariu pe o masa la mandarin ca tu nu mananci proteinele de care ai nevoie intr-o zi. Te bagi la pariu? Scrie tu aici ce-ai mancat ieri si eu iti calculez. Vezi cum te menajez? [:D] Sau... mai bine facem pariu pe un borcan de proteine [:D] pitilache, felicitari pentru slabit! conchita, bine ca ai zis de masurat, ca mi-am promis sa ma masor la inceputul dietei si am uitat! Mey, cum adica muschii atarna mai greu decat grasimile? Adica un kilogram de muschi e mai greu decat un kilogram de grasime? [:D]
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci ce mancai ieri: o portocala o grefa un sandvish de la subway, 6 inch, cold cuts (parca are sub 400 de calorii) un bol de ciorbitza de vita, facut fara grasimi, carnea lean, cu 2 bucatele de carne cat nuca de mari. aaaa, si am gustat din branza proaspata cu ceapa verde care o pregateam pentru pranzul de azi. apa, un bidon de jumate o cana de ceai verde Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...