Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Neata! Scuze ca n-am mai intrat, am o stare asa aiurea....si sunt si pe jumatate in butoiul ala....cred ca si toamna e vinovata[alcool][bang] Mailul ala nu l-am mai trimis, trebuie sa-l scriu intai [:D], anunt cand il trimit, il voi trimite, n-am uitat. Am fost saptamana asta la sedinta la Calin luni si la Oana marti [alcool], iar luni voi avea la Ana. Despre clasa 0 ne-a lamurit la sedinta de la Calin: copiii care vor implini 6 ani pana pe 15 septembrie sau...pana cand incepe scoala anul viitor trebuie inscrisi la scoala in clasa 0. Cei care vor implini 6 ani intre 15 septembrie si 31 decembrie anul viitor nu-i obligatoriu sa fie inscrisi, adica il inscrii sau nu dupa cum vrei tu, parintele. Deci....stati calme....noi intram in categoria asta a 2-a si pana anul celalalt cand vom fi obligati si noi sa-i inscriem vor fi alegerile[:D][alcool]....poate se va schimba iar sau poate nu, ideea e ca nu vom fi in prima serie ca atunci e nebunia aia mare. Oricum nu sunt locuri in scoli, nu-s cadre didactice....ne dadea exemplu ca inscrii copilul la scoala x iar scoala x e in apropierea gradinitei y....vor sa inscrii copilul la acea scoala x dar va face ore la gradinita y....adica il iei de la o gradinita si-l muti la alta....o nebunie totala[bang][bang] si e mult de discutat pe tema asta dar n-am nici timp si nici chef acum....ideea e ca noi nu vom fi obligate sa-i inscriem ptr anul viitor, deci.... La sedinta de luni vreau sa vorbesc cu invatatoarea Anei sa vad daca exista o mica , cat de mica posibilitate sa ia clasa 0....daca da....atunci il inscriu, altfel nici nu ma gandesc[alcool]. Si oricum cred ca il poti inscrie si apoi sa te razgandesti si sa nu te prezinti pur si simplu. Cand voi mai afla ceva nou va voi spune si voua, deocamdata inca nu se stie clar nimic in afara varstei si a faptului ca vor astia sa faca un rahat(sa nu zic mai urat[alcool]) sa ne zapaceasca pe toti[bang]. La Oana la sedinta a venit si profa de mate, ne-au spus ( diriginta si profa asta) ca nu trebuie sa ne speriem de clasa a 8-a ca=i clasa buna , ca trebuie sa fim cu ochii pe ei...chestii de genul. Examenul de capacitate va fi pe 25 si 27 iunie , rezultatele pe 29, iar pana pe 15 iulie va dura nebunia cu dosarele, repartitiile...etc. Ne-a mai spus ca prin mai vor aparea brosurile cu liceele, sectiile si nr de locuri , plus ultima medie cu care s-a intrat anul asta, eu deja am [:D] ultimele medii si de anul asta si de anul trecut, cica de-abia atunci se vor trezi ei: cand vor vedea ultima nota de admitere si vor compara media cu media de admitere acolo unde isi doresc, sa vada daca au sanse sau nu[alcool].... Oana are deocamdata media cu care ar intra lejer unde vrea, la orice liceu ( s-a cam hotarat deja si liceul, ca ptr profil s-a hotarat mai de mult), acum mai trebuie media pe anul asta si media de la capacitate....sa speram ca va fi ok in continuare. Uffff....v-am spus ca la sfarsitul anului scolar cand ne vom linisti fac chef, da????[:D] Miercuri m-a oprit educatoarea sa vorbeasca cu mine: Calin alearga fetitele sa le pupe[alcool][:D], ca nu mai stiu saracele unde sa se ascunda [:D]. Asa ca am avut o discutie foarte..."serioasa", ma abtineam cu greu sa nu ma buseasca rasul, i-am zis de microbi[alcool], de faptul ca trebuie sa le pupe doar daca vor si ele si numai cand e ziua lor, pe obraz [alcool], ce naiba sa-i zic ca oricum nu stiu ce-o fi inteles [alcool]. Mi-a explicat ca el cu Mario si Ian le alergau sa le pupe, le prindeau, le tineau si le pupau[:D]. Pe care???..Pai pe toate ca de toate ii place [:D], dar dupa aia Livia n-a mai vrut si a trebuit s-o alerge [alcool], a prins-o si a pupat-o. Unde??? Pai...pe mana, pe obraz si pe gura[bang]...si incepuse s-o alerge pe Ana si sa faca buzele ca sa-mi arate cum[bang][:D] La filme siropoase nu se uita, in casa nu a vazut....deci nu mai are voie la desene pe Cartoon, intr-o seara am vazut un desen acolo care m-a socat, unii care se pupau - erau desene animate- apoi....ma rog...se tavaleau si ei....am ramas muta, fara cuvinte...am crezut ca e alt canal...[bang]. Deci: niciun televizor nu mai are Cartoon-ul.... Trimit sa nu pierd...poate azi-maine reusesc sa scriu si mailul ala, anunt cand o fac. [pup] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Scuze ca am scris pe fuga si am cam uitat de gramatica[alcool]...intru de acasa daca nu uit, sa corectez[bang] Ank, deci azi va mutati...spor la mutat si sa fiti sanatosi in noua locuinta... Va trece si senzatia aia de gol, am simtit-o si eu cand am dat masina [alcool]...[pup] Nu mai stiu ce vroiam sa mai scriu, cam slaba miscare pe aici....si pe voi v-a bagat toamna in butoi? [:D] ( la mine nu-i doar toamna, dar cred ca toamna face sa vad mai in negru[bang]) Iesiti din butoi ca n-aveti loc de mine! [:D] Apropo, am dat 5-6 kg jos cam intr-o luna , fara pastile fara nimic, stresul doar, ma cantaresc cam la 2 zile si am de gand daca iau mai mult de 1 kg a intru pe pastile d-alea cu varza....am auzit ca-s bune, deocamdata nu are rost sa iau, nu mai mananc seara dupa 8 decat un iaurt sau un fruct, dimineata cand sunt la servici iau doar o cafea, la pranz mananc normal, doar un fel , si ala intra greu [pk], si cauza principala cred eu ptr care am dat jos e ca nu am chef de dulciuri, la mine acolo e problema mare, dar acum chiar nu am chef, am mai luat dar foarte rar. Si nu m-am lasat de Pepsi.... inca beau[alcool], am incercat sa trec pe Pepsi light dar nu prea-mi place[alcool]. Si sa va spun ce mandra sunt ca se cunoaste bine la pantaloni, am strans cureaua cu 2 gauri, plus ca se cunoaste ca-mi sunt largi [pk]...sper sa ma tina in continuare.... si stresul si supararea sunt bune la ceva ( nu, nu s-a intamplat nimic rau...prostioare doar care m-au cam intors pe dos accentuate de toamna pe care n-o sufar[:D], dar vine ea si primavara[:D]) Maine implinim 18 ani de casatorie, deci dau de acum [cheers][bere][yum][papica] Va las, ma duc sa-mi fac piata ca doar sunt la servici[:D] [pup] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare la noi a deschis Miruna sezonul racelilor-mi-am scos de ieri de la pastare siropuri,ceaiuri,aparat aeosoli,aspirator nazal... Ank deci ai o sapt de foc.Spor la treaba si vezi partea plina a paharului-macar pleci de la mai mic la mai mare,daca era invers atunci era jale mare o sapt buna sa aveti Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010 [url="http://picasaweb.google.com/104078581201597294756?authkey=Gv1sRgCK3TwP747Mbk6gE"] cresc fetele [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=154331"] povestea Mirunei [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am tot scris de dimineata incolo, a intrat cate cineva, am iesit repede si am tot pierdut[q]

Saptamana asta sunt singura la birou, iar de pe 04.10 avem control fiscal, asta ca sa fire treaba treaba.

Dastefa multa sanatate lui Miru. david (nepotu) e cu branula saracutul, deoarece de la niste muci a ajuns la gat si urechi cu puroi.

Roxana de mutata ne-am mutat de vreo 2 saptamani, da' acu am vandut si garsoniera, apartamentul arata inca ca un depozit de cutii, iar eu tre' sa aduc si altele.

Felicitari pentru cei 18 ani si multi ani fericiti inainte[flo]

Felicitari si pt kg in minus si un [pup] mare de la mine pt ca poti sa nu mai mananci dulciuri.

 

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Nu am mai scris de mult..am avut zile incarcate..ce sa mai zic de cand a inceput Antonia gradinita avem muci..muci si iar muci [bang] Antonia a ramas la gradi tot la grupa mijlocie..acolo unde merge ea sunt doar doua grupe la program scurt mica-mijlocie si mare-pregatitoare din cauza de lipsa de spatiu...mi-a zis directoarea sa o las asa la grupa mijlocie,ea abia la anul o sa faca mare-pregatitoare..din cauza varstei [alcool]nu stiu ce sa zic dar eu nu o simt inca pregatita de grupa pregatitoare... Noua la sedinta ne-au spus ca grupa pregatitoare tot la gradi se va face..eu nu am inscris-o la nici o scoala deocamdata...si am scoala aici in fata blocului...trebuie sa-mi fac timp sa trec pe acolo...dar din cate am auzit se fac clase dupa ce serviciu au parintii [:-@] Roxana-[s]la multi ani fericiti impreuna ! [s] te admir f mult pt cu te descurci cu copii [flo],imi place ca discuti cu Oana despre orice si sunteti prietene...eu mi-am luat carnetelul si iau notite pt mai tarziu [:D]ne asteapta vremuri grele Dastefa-multa sanatate[pup]si eu am scos de la nafalina medicamentele...toata vara au fost bine...cum a inceput gradinita gata au inceput si racelile Maya-ce mai fac printesele? [pup]cum te descurci cu ele? Ank-cum e in casuta noua? [olala],[pup]caprita Laura-Antonia a facut testul de alergii in aprilie..si a iesit totul ok nu e alergica la nimic,la d-na doctor rugina am facut...multa sanatate [pup] n buna [pup]
[mamica]Bamboletta cu [copil] David(18 aug 2010) si [zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot prost stau cu timpul, toata ziua dupa printese pe aici. Thea de cand a descoperit mersul e fascinata si alearga peste tot si eu dupa ea. Roxana bravo, si eu am slabit putin, sper sa nu pun iar la loc. Bambo eu am auzit ca la scoala vor face clasa pregatitoare.Plange Thea, poate revin. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele. Maya ti-am spus ca am vazut-o pe Ana cand a fost spectacol cu Oraselul Lenes. Tare frumoasa fata ai[pup] Bambo multa sanatate si voua. Cat despre casa...inca ami sunt multe de pus la punct, da sper ca intr-o luna sa le termin. Roxana inca odata felicitari. Eu vreau sa o inscriu pe Erica la grupa 0, ca altfel se va duce in clasa 1 la 7 ani si 10 luni si termina liceul la 20[alcool] si mi se pare cam maricica asa, desi pregatite parca nu suntem niciuna[:D] [pup] [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

legat de minunea asta de clasa 0-eu ma fixasem pe o anumita scoala,o anumita inv,care inv are acum cl aIIIa.Daca pe toti inv ii pune sa ia ,cand termina cl a aIVa , clasa 0 invatatoarea asta pica ca nici eu nu o vad la 7 ani sa inceapa clasa 0.Dar la scoala asta toti inv care au acum cl a IVa au colectivele formate cu copii care vor incepe cl I.In scoala asta nu ramane nici un spatiu neutilizat.Deci chiar daca aduc invatatori in vara-toamna nu au unde sa mai bage niste clase.Doar daca ii obliga pe unii care se pregateau sa ia cl I sa ia clasa 0.Dar in cazul asta va dati seama ce disperati vor fi parintii ca se trezesc cu copii in aer dupa ce au stat linistiti iar copii au trecut prin testari[bang]

in Romanica noastra draga si copii copiilor nostri vor fi tot generatoie de sacrificiu se pare

 

Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefaniaid="red"> -16.11.2006 si Miruna-Elena id="red"> -18.01.2010

cresc fetele

 

povestea Mirunei

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dastefa ai dreptatate. Motivele pe care le-ai enumerat ma fac sa nu ma interesez de invataoare si doar sa sper ca va fi una bunicica si ca copchilu in timp se va integra. Eu cred ca conteaza foarte mult si colectivul de copii. Mie foarte incomod pt mine mi se pare faptul ca programul va fi scurt si probabil va trebui sa angajez bona, pe care Dzeu stie cu ce oi plati-o. Poate cu un an dupa s-ar fi descurcat si singura, dar acum exclus. Cat despre astia mici de abia se obisnuiesc cu ceva si trebuie sa faca altceva, de nu mai inteleg nimic micutii[q]. [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...