Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

depinde de la persoana la persoana


Recommended Posts

Nu ma pot abtine....mie anestezstul mi-a facut epidurala la recomandarea gincologului (gineco ii zicea ca am dialtatie 4cm...aiurea in tramvai)si i-a sarit acul de trei ori din coloana mea.rezultatul?am pierdut lichid cefalo rahidian si am avut cefalee 2 sapt de am zis ca mor.era o pedeapsa sa ma ridic din pat sau sa mestec...ce sa mai zic de tinut copil in brate?nu aveam cum.Intr-o lume ideala, medicii de diferite specialitati comunica iar pacientul este consultat si informat.dar in romania asta nu prea se intampla.anestezistul,in cazul meu, executa ce ii zicea medicul ginecolog.pe mine m-a intrebat cum prefer:nastere naturala sau ceza.am ales naturala, am primit o incercare nereusita si urata de provocare timp de 12 ore si am sfarsit cu cezariana.nu am fost constienta la primele clipe din viata copilului meu. Gabrilici, mami de Sofia dulce si haioasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Gabrilici
Nu ma pot abtine....mie anestezstul mi-a facut epidurala la recomandarea gincologului (gineco ii zicea ca am dialtatie 4cm...aiurea in tramvai)si i-a sarit acul de trei ori din coloana mea.rezultatul?am pierdut lichid cefalo rahidian si am avut cefalee 2 sapt de am zis ca mor.era o pedeapsa sa ma ridic din pat sau sa mestec...ce sa mai zic de tinut copil in brate?nu aveam cum.Intr-o lume ideala, medicii de diferite specialitati comunica iar pacientul este consultat si informat.dar in romania asta nu prea se intampla.anestezistul,in cazul meu, executa ce ii zicea medicul ginecolog.pe mine m-a intrebat cum prefer:nastere naturala sau ceza.am ales naturala, am primit o incercare nereusita si urata de provocare timp de 12 ore si am sfarsit cu cezariana.nu am fost constienta la primele clipe din viata copilului meu. Gabrilici, mami de Sofia dulce si haioasa
Nu inteleg...care e legatura? Anestezia este o procedura medicala destul de complexa si,la fel ca orice alta procedura se poate sa nu reuseasca din prima. Apoi , ce ti-a facut? rahi sau epi/peri? ***Fur is for petting** http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut acum 2 ani cu cezariana si a venit anestezista sa discute cu mine inainte de anestezie.Dupa discutie mi-a spus ca imi va face anestezie generala eu i-am spus ca nu as vrea si atunci a zis ca poate sa imi faca rahi.Deci eu am fost intrebata si s-a discutat cu mine totul dar asta poate si pt ca noi avem o relatie mai apropiata cu medicul ginecolog. Ma bucur acum ca am nascut cu rahi ca mi-am vazut puiul imediat am fost constienta tot timpul si mi l-au pus in brate acolo in sala de operatii. Ah operatia mea a durat cam 25 de minute.Eu zic ca durata depinde si de priceperea medicului.La mine a fost super ok si operatia a decurs ff bine. Diana mamica fericita de [copil] [url="http://lb2f.lilypie.com/3gsvp3.png"] ANDREI TUDOR [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine cezariana a durat 40 minute, am intrat in sala cu epidurala montata (incercasem natural dar nu s-a putut), dar mi s-a facut si totala, nu am intrebat dupa de ce, dar am banuit ca din cauza starii in care ma aflam, f obosita si speriata. Am auzit doar dr anestezist cand a zis ca nu merge pe epidurala si apoi m-au pregatit, am adormit si m-am trezit destul de greu. Nu am vazut decat blurat cateva ore, dar mi-am revenit in final, desi starea de ameteala am avut-o vreo 2 zile, vedeam negru in fata ochilor. M-a ajutat enorm epidurala dupa operatie, pt ca imi tot bagau anestezic si nu prea am simtit durerile de dupa, doar cand am plecat spre casa si a trebuit cu greu sa renunt la ea[:D]. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...