Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi 13


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui DadaIna
Lena ce super ca ai descoperit situl ala ca intr-adevar are preturi mult mai bune decat la Stejara si la achizitia mai multor produse chiar se fac economii substantiale.Era bine de il descopeream si eu din timp insa e important sa fie si produsele pe stoc.Tie ti-au venit toate produsele?Trebuie intrebat. Vad ca au suport online.Din cate vad transportul la Aldedra e 17 ron si nu scrie daca e si rambursul trecut acolo, daca e si plata rambursului e transportul dublu adica 34 ron prin curier rapid.Mai tii minte cat ai dat transportul prin curier?Daca e 34 ron tot de la Stejara iau[:D][pup]
Salut DadaIna, Eu am mai spus de vreo doua ori de acest site pe forum, probabil ti-a scapat. Mi-au venit toate produsele (daca nu le au in stoc iti scrie cand vrei sa faci comanda); Termenul de garantie este foarte bun la toate. eu am luat femibion, mustela pt vergeturi (82 ron fata de 138 in farmacii), sapunelul, crema pentru fundulet si servetele umede. Mi-au venit toate. Am platit transport 17 ron si am platit ramburs fara nici o taxa in plus in afara de transport. Am facut comanda luni seara pe la 9 pm si mi-au venit produsele miercuri pe la amiaza. E fain ca pentru livrare iti trimit si un cod pe care daca te duci pe site-ul lor (cargus express) poti urmari pachetul. __ Lena - [gravi] 30+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui clauditza89
NEATZA FETELE ce faceti?noi tot asa ingrijorati...iau trecut alea care le avea si iau iesit altele...oare sa fie intradevar de la caldura?eu il tin infasat mai tot timpul,mai ales cand doarme k e mai linistit dar si in spital la fel il tineau si nu ii iesise nimica...infine cred ca azi vom chema un dr.[pup] [mamica] lui CEZAR GABRIEL
Ce-mi place de tine: mneata la ora 14. [:D] In primele luni ale lui Mihnea ( cum era si iarna) ora 6 ma baga mereu in ceata... ma intrebam daca e dimineata sau seara[alcool].... Tind sa cred ca e de la caldura, dar daca esti nelinistita , solutia e medicul Uff! ma mananca degetele si "limba". Nu ma baga in seama daca e enervant ce spun si fa asa cum simti dar simt sa te intreb: daca tu ai fi infasata , asa-i ca ai fi mai linistita? dar ti-ar fi confortabil? S-ar putea sa gresesc, dar asta e principiul meu de eveluarea asupra deciziilor legate de copil: mie mi-ar place? Sper ca nu te-am suparat, ca sincer nu cred foarte relevanta asta cu infasat/desfasat...
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"]28+[/url] cu [baietel]
[url="http://mihneapuimic.blogspot.com/"]blogul meu cu amintiri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudita, bubitele astea de la caldura trec repede,adica intr-o zi doua, problema e ca apar si altele noi, dar stai linsitita, toate am trecut pe acolo. Incearca sa il infesi cu un cersaf subtirel din bumbac, iar ziua lasa-l doar in salopetica. Si eu am ami infasat gaza in unele seri mai racoroase, problema e ca ei pierd caldura prin extremitati si cand sunt infasati adorm mai bine si nu se mai agita,plus ca ei se mai si sperie de la manute, cand dau din ele..asta mai tarziu un pic.Decizia cu infasatul cred ca depinde f mult si de copilas, dar noaptea dorm mult mai bine infasati. Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multam Lena!Cu siguranta am omis situl ca iti dai seama ca faceam comanda de pe el cand am avut nevoie de creme.Preturile la cremele Mustela sunt mai mult decat avantajoase.Mie mi se pareau acceptabile preturile si la Stejara fata de scorurile din farmaciile din Iasi la unele produse Mustela.M-am uitat la preturi pe situl farmaciei Dona de ex. si m-am crucit.E diferenta de aproape 30-40 ron/produs.Am sa iau de pe site setul ala cu farfuriute si castronele de la Avent cu tacam si cateva canute cu maner sa le folosim la diversificare, insa mai sunt 3 lunite pana atunci.Am sa le iau din timp.Esti o comoara![pup] AWB-nr.documentului de transport ti-l dau majoritatea siturilor ce trimit prin curier rapid.Nu toate il trimit de bunavoie insa daca suni si il ceri ti se da.Oricum nu prea e relevant sa urmaresti expeditia pentru ca la curier rapid iti ajunge coletul normal in 24h. Mada fiica-mea nu sta infasata deloc[:)]daca nu sta ea cracita in patut nu e treaba buna.O mai pun in sac de dormit sa nu se mai dezveleasca noaptea insa cam maraie.Cand o invelesc cu paturica pana la gat isi scoate manuta pe marginea paturicii si o da la o parte.Parca e om mare.Mor de ras[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DadaIna
Multam Lena!Cu siguranta am omis situl ca iti dai seama ca faceam comanda de pe el cand am avut nevoie de creme.Preturile la cremele Mustela sunt mai mult decat avantajoase.Mie mi se pareau acceptabile preturile si la Stejara fata de scorurile din farmaciile din Iasi la unele produse Mustela.M-am uitat la preturi pe situl farmaciei Dona de ex. si m-am crucit.E diferenta de aproape 30-40 ron/produs.Am sa iau de pe site setul ala cu farfuriute si castronele de la Avent cu tacam si cateva canute cu maner sa le folosim la diversificare, insa mai sunt 3 lunite pana atunci.Am sa le iau din timp.Esti o comoara![pup] AWB-nr.documentului de transport ti-l dau majoritatea siturilor ce trimit prin curier rapid.Nu toate il trimit de bunavoie insa daca suni si il ceri ti se da.Oricum nu prea e relevant sa urmaresti expeditia pentru ca la curier rapid iti ajunge coletul normal in 24h. Mada fiica-mea nu sta infasata deloc[:)]daca nu sta ea cracita in patut nu e treaba buna.O mai pun in sac de dormit sa nu se mai dezveleasca noaptea insa cam maraie.Cand o invelesc cu paturica pana la gat isi scoate manuta pe marginea paturicii si o da la o parte.Parca e om mare.Mor de ras[:)]
Cu multa placere DadaIna [pup] __ Lena - [gravi] 30+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici la a mea nu ii palce infasata, da din maini si din piciaore si se desfasa, eu am mai apelat la infasat cand era f obosita si nu adormea..si infasata se calma si imi atipea imediat.Sau in noptile mai racoroase, o infasam ca avea manutele reci tare si imi adormea instant. Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Da Ionela, mi-a placut si mie de dl Dr. Despre bapanthene, acelasi lucru mi-a zis, ce spuneai si tu. Ca e medicament si sa il folosesc numai cand trebuie, daca trebuie. Ca daca doamne fereste apare ceva pe sub crema de bepanthene, cu ce sa o mai dau apoi? Acum folosesc o crema de galbenele de la naturist si imi place mult. Nu are niciun fel de iritatie. In majoritatea datilor folosesc servetele de la pampers, alea fara parfum, si vad ca sunt ok. Dar de doua ori pe zi o spal cu apa calduta si sapunel. Ieri am reglat apa la chiuveta si am carat-o in baie si am spalat-o acolo la chiuveta. Ce i-a placut![:D] Claudia, bubite de alea de care zici i-au aparut si Mariei cate una doua pe fatza. Au si disparut fara sa observ cand. Cred ca tot de la caldura. Eu am avut si 27 de grade in casa, dar nu o tin infasata. Ma dispera astia ai mei cu infasatul. Tat-su cum o prinde cum vrea sa ii lege mainile, zica ca se speria de ele. La inceput se zgaria rau. Avea niste semne pe fatzaa..., dar i-am retezat frumos unghiutele si ii mai pun si manusele si o tin asa libera. Cred ca episodul cu mancatul nu a fost totusi puseu de crestere. Aseara a adormit pe la 10 si la 4 am trezit-o eu sa ii dau sa pape. A dormit f linistita. Era obosita micuta de atata agitatie din timpul zilei. Sanii mei insa s-au umplut maxim. Daca au fost atat de solicitati o noapte si o zi! Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina
Buna fetele! Da Ionela, mi-a placut si mie de dl Dr. Despre bapanthene, acelasi lucru mi-a zis, ce spuneai si tu. Ca e medicament si sa il folosesc numai cand trebuie, daca trebuie. Ca daca doamne fereste apare ceva pe sub crema de bepanthene, cu ce sa o mai dau apoi? Acum folosesc o crema de galbenele de la naturist si imi place mult. Nu are niciun fel de iritatie. In majoritatea datilor folosesc servetele de la pampers, alea fara parfum, si vad ca sunt ok. Dar de doua ori pe zi o spal cu apa calduta si sapunel. Ieri am reglat apa la chiuveta si am carat-o in baie si am spalat-o acolo la chiuveta. Ce i-a placut![:D] Claudia, bubite de alea de care zici i-au aparut si Mariei cate una doua pe fatza. Au si disparut fara sa observ cand. Cred ca tot de la caldura. Eu am avut si 27 de grade in casa, dar nu o tin infasata. Ma dispera astia ai mei cu infasatul. Tat-su cum o prinde cum vrea sa ii lege mainile, zica ca se speria de ele. La inceput se zgaria rau. Avea niste semne pe fatzaa..., dar i-am retezat frumos unghiutele si ii mai pun si manusele si o tin asa libera. Cred ca episodul cu mancatul nu a fost totusi puseu de crestere. Aseara a adormit pe la 10 si la 4 am trezit-o eu sa ii dau sa pape. A dormit f linistita. Era obosita micuta de atata agitatie din timpul zilei. Sanii mei insa s-au umplut maxim. Daca au fost atat de solicitati o noapte si o zi! Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011
Oana, ai grija cu crema de galbenele de la naturist. Eu ma dusesem sa cumpar si eu si am vazut ca avea parabeni. Nu mai stiu ce firma era. Si eu m-am mirat ca la naturist... nu e chiar asa de naturist [bang]. __ Lena - [gravi] 30+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Oana, ai grija cu crema de galbenele de la naturist. Eu ma dusesem sa cumpar si eu si am vazut ca avea parabeni. Nu mai stiu ce firma era. Si eu m-am mirat ca la naturist... nu e chiar asa de naturist .
Da LenaC, ai dreptate, sunt si cu parabeni. Din 4 creme pe care le avea in magazin, numai una era 100% naturala. O tin in frigider. Si are termen de valabilitate redus. Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina
Citat:
Oana, ai grija cu crema de galbenele de la naturist. Eu ma dusesem sa cumpar si eu si am vazut ca avea parabeni. Nu mai stiu ce firma era. Si eu m-am mirat ca la naturist... nu e chiar asa de naturist .
Da LenaC, ai dreptate, sunt si cu parabeni. Din 4 creme pe care le avea in magazin, numai una era 100% naturala. O tin in frigider. Si are termen de valabilitate redus. Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011
Poti sa imi spui si mie de la ce firma eventual culoarea si numele exact, ca sa caut si eu [:)]. Eu care am cumparat crema de galbenele de la Weleda si am dat 25 ron... si e cam mult [alcool]. Multumesc __ Lena - [gravi] 30+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...