Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (79)


Recommended Posts

Neatza si o cafea,

Sunteti bine, toata lumea OK,nu vad vesti mai deloc.

Ingrid-poze ai pus, ce faceti voi?

Cristina,Daniela si Bee-pe unde umblati?

Moni-ai gasit ce vroiai in Mall?Eu m-as ingrijora si as baga chestii care ingrasa mai multa paine,paste,combinatii de cartofi, orez si quinoa care e f.sanatoasa si inlocuieste orezul-poti face diverse garnituri la fripturi cu ea.Cand mai mergi la medic?

Noi am venit ieri ,a fost binisor,dar mie si mamei nu ne-a tihnit din cauza ca simbata seara tarziu a plecat dintre noi si ultimul meu bunic,tare s-a mai chinuit singur,de 2 luni a refuzat mincarea si de vreo 38 de zile dc bea 100 ml de apa pe zi,asa ca Dumnezeu sa il Ierte!!![q][q]

Mai scriu eu cand imi revin mai bine si descarc ceva poze-va [pup]

 

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

DENISA condoleante pentru bunic [pup]

Legat de mancare fi tu sigura ca bag si din alea - mai ales paste si cartofi,mai putin orez desi asta teoretic e mai sanatos.Paine mananc mai des facuta paine cu ou,unsa cu una alta (salata de vinete,zacusca,gem etc.) sau la sandwichuri.Cu mancate gatita mai rar o pot manca.

In Ungaria am fost ieri si o sa mai merg in 3 nov cand fac din nou si tomografie.

 

Noi suntem cu pregatirile pentru nunta de sambata,agitatie cat cuprine deci.Din pacate s-a facut frig,e nasol rau asa [bang] Nici nu-mi mai vine s ama gandesc la toalete de nunta ca ma ia cu frig ,imi vine sa imi iau o salopeta de schi pe mine [:D]

 

Azi am fost cu Diana in premiera la Palatul Copiilor,ca ieri la germana n-am mai fost,eram zombi ca nu dormisem defel cu o noapte inainte si am lasat-o balta,am recuperat cu somnul.

Azi a fost la desen-pictura.Deocamdata i-a pus sa picteze un peisaj de toamna.Diana mi-a zis ca ei i-a spus ca e "foarte frumos" ,la altii doar ca e "bine" [:-@] L-a pictat genul ei,incarcat ,cu de toate sa nu lipseasca ceva: nori,ploaie,curcubeu [:D],pomi cu frunze in toate culorile toamnei dar si un pic de verde,plus frunze pe jos evident.Totusi a fost cam dezamagita ca nu s-a uitat doamna pe desenele ei,ca isi adusese cateva de-acasa sa i le arate [8D] Ei ii place mult,acum sa vedem ca daca ii si invata aia cat de cat ceva,ca de mazgalit o poate face si acasa,nu-i musai sa pierd doua ore pe-acolo (circulatia prin oras a fost de groaza mai ales pe la ora 16,30 [bang]) In plus dupa vreo luna-doua o sa o intreb si pe profesoare sa vad ce zice,daca are Diana ceva talent sau ba,ca ea e in mai masura sa isi dea seama,noi suntem mai subiectivi - mai ales parintii.

 

E cam racita Diana,adica cam fornaie pe nas si la fel e si Tudor.La el a fost distractiv azi,ca el nu prea a avut probleme cu mucii si pana acum nu am folosit defel batista bebelusului si doar foarte rar picaturi Vibrocil.Azi cand ne-a vazut cu Vibrocilul,am zis ca murim de ras cand l-am vazut ca da inapoi precaut si zice : "MAMA LASA CA AM SELVETZEL" [:-)))] A trebui sa i le dam cu forta,deci urlete de voie [bang]

Ca de obicei e superdistractiv si baga replici foarte logice.Intr-o zi l-a intrebat Ghita de ce n-a mai dormit (cand s-a trezit devreme dimineata).Raspunsul lui a fost rapid si sec: "AM DOLMIT AZINOAPTE" [:p]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor!

Denisa, condoleante pentru pierderea suferita si Dumnezeu sa-l odihneasca pe bunicul tau![ruga] Eu nu mai am demult bunici.

 

Printre altele, am spus si la altii din anturaj cate stie romancuta din Canada [pup], ideile cu comasarea cuvintelor intr-o fraza denota ca are cap bine dotat si il foloseste cu succes.[pk]

Pe noi, gradinita ne-a anuntat ca vor face cifrele pana la 10, crima curata! La pregatitoare (de care am scapat ca mergem la anul la scoala) urmau si ceva operatii simple de descompunere...asta deja ii oboseste psihic pe copii, ii deprima chiar![:D]

Noroc ca nu ma iau dupa programa lor. Tragedia e ca intra in clasa intai si acolo e deja alta mancare de peste, una care cade greu la stomacul sensibil al copiilor.[bibe]

Ati avut sarbatoarea de Thanksgiving? Sa pui poze cu curcanul.[:D]

Pentru ce mergi la dermatolog, n-ai terminat cu petele? Cum e fatza acum, se mai vede ceva? Scrie draga, ca ma intereseaza asta, in noiembrie, la sfarsitul lui de fapt, ma duc sa-mi fac si eu cu IPL. Ca nu se mai poate.

Moni, in sfarsit ati inceput si cursurile. Stiu ca Diana are talent la desen, imi plac lucrarile ei, sunt foarte minutioase si frumos colorate. Plus ca acum va prinde altfel incredere in ea, dupa ce i-a fost apreciat talentul.[olala]

Voi ce mai faceti la gradinita, ea e la pregatitoare anul asta, presupun ca au caietele speciale in care sa scrie bastonasele si liniutele clasice...nu vi le da acasa?

Pe Diana am pus-o sa le scrie, mai degraba le-a desenat[:D], au fost executate cu migala, foarte frumoase bastonase, o-uri, liniute etc, asa ca am lasat-o in pace. N-are ce exersa.

Ea vrea sa invete singura sa scrie de mana si rezultatul ma amuza, e o compilatie intre scris de mana si cel de tipar....[:D]

Auzi, sa te pozezi cu tzoalele de la nunta, le-ai descris tu, dar vreau sa le vad pe tine.

Am filmat-o pe Diana la pian, azi vine si profesorul la ea si sper sa nu uite sa aduca filmul de la serbare, daca e mic si simpatic, il pun si pe ala.

Pana atunci, sunt 4 cantecele, pe unul chiar atunci il invata, citea notele si se straduia sa execute corect. E vorba de Czerny 5.

Mai greseste si la restul putin, dar treaca-mearga, le pun pe net ca sa ai ce-i arata Dianei tale. Poate vrea si ea la pian.

http://s1222.photobucket.com/albums/dd500/Ingrid281/

Bye, ca am de lucru.

 

Ingrid S si Diana

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID n-am decat caietul asta acasa,de anul trecut,deci din grupa mare: http://www.dropshots.com/MONI2011ARIESENI#date/2011-10-12/10:25:32

Si anul asta la pregatitoare fac,dar din ce mi-a desenat Ghita, fac alte modele,bastonase si alte onduleuri,liniute alternate lungi/scurte ,naiba mai stie ce,ca io m-am dus f. rar cu/dupa Diana la gradi si cand am fost am fost pe fuga,nu m-am uitat in caietele expuse.Dar data viitoare o sa ma uit,sau o pun pe Diana sa imi faca si acasa ce fac acolo,sa vad.Mie nu mi-a placut defel caligrafia la scoala,ma plictisea rau,dar Dianei vad ca ii place [alcool] Deocamdata ...

Nu stiu la mate ce fac acum,dar sigur fac ei ceva,ca le-au cumparat caiete speciale si la sedinta zicea educatoarea ca sunt cam complicate unele exercitii pentru ei.Ma rog ... Faza cu numerele pana la 10 e haioasa [:D].Asta era obiectivul la grupa mijlocie la Diana,dar cei mai multi depaseau standardul asta.

Acum ma pregatesc sa fug pana in Gradiste ca am treaba - curatenie plus pregatit lenjeria de pat,ca o sa cazam nuntasi si acolo.Iar dupa-amiaza de la 17 merg la palat la engleza cu Diana.

De rochii ce sa zic,nu stiu cum o fi sa imi iau noaptea rochita aia din voal si sandale pe asa ghetarai - chiar daca e la sala.Deci noaptea inca nu-s chiar sigura cu ce ma echipez [bang] Nunta in octombrie le-a trebuit [alcool]

Mersi de filme [pup] o sa ma uit imediat, iar Diana va fi foarte bucuroasa.Vrea si ea la pian evident [:-@],dar la palat doar din clasa intai sunt primiti.

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata le-am vazut deja! E superba Diana si ce-i mai umbla degetutele [olala] Se vede ca are talent si se vede si ca ii place mult.

Sa vezi distractie cand o vedea-o Diana diseara - iar o fi tot pe capul meu ca vrea si ea la pian [8D] Si mie imi place,dar mi se pare cam greu,e nevoie de multa munca pentru asa ceva,de exersat zilnic ... si una e sa iti placa cum se pare ca ii place Dianei tale,alta e sa faci de obligat.Eu stiu de prietena-mea Laura ca a pus-o taica-su sa faca pian cat era la scoala_,ca tot il aveau in casa (in familia din partea tatalui ei sunt cativa muzicieni), dar numai genul ei nu era pianul ... acum cred ca nu mai are habar de nimic din ce-a invatat [alcool].

Si noi avem in familie o pianista,pe sora violonistului din Timisoara,stii tu care.Ea e acum in Germania,preda pian acolo,are elevi in diverse orasele,e tot pe drumuri,nasol rau [bang] A invatat-o si pe Clara fetita ei,evident.Si ei vin sambata la nunta ... vai ce ma bucur ! Ca n-au fost in Ro de vreo 2-3 ani - si-au construit casa si au taiat de pe lista vacanta anuala in Ro ... Si uite ca s-a nimerit sa aiba in plan sa vina taman acum cand e nunta lui frate-meu,asa ca se intalnesc numai bine cu tot familionul [pk]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor multumesc de gandurile bune-eu cica m-am trezit sa citesc pt curs si cand colo am intrat la voi si sa pun cateva poze.

Ingrid-superba si f.talentata Diana-bravo ei,felicitari voua-Emma va fi super motivata sper dupa ce o vede,chiar vreau sa o mai filmez si eu in WE la pian ca nu am facut-o demult si mai ales acuma ca are vreo 10 cantece de recapitulat.

Dermatolog am cam incheiat pina in vara, asteptam sa vedem ce se intampla,din 2 pete maricele, dupa 5 sedinte de laser se mai vad 2 puncte,unul e mai maricel dar se acopera f.usor cu putin fond de ten chiar si pudra-ideea e ca se face pauza ca altfel pot reaparea si asa e vedem ce se intampla cu ele-dar dat cu crema de soare 60+mereu si mare atentie pe iarna ca ele pot aparea de la dezechilibre hormonale, la mine sarcina si tiroida au fost,plus soarele puternic prin gream cand conduci,etc.

Acum treb sa ajung si la un ortoped ca am probleme cu un genunchi si degeaba am luat pastile,sper sa fie doar apa si sa nu fie cazul d eo operatie si sper ca nu e ca altfel nu ar fi suportabile durerile

Noi in We vom fi ocupati cu innot,zi de nastere si o vizita, le-am luat si costumele de Halloween ca nu mai sunt decat 2 saptamini si si cam cu asta ne ocupam .

Moni-ce au zis cei din Ungaria, te sun azi-maine sper, si eu vreau poze cu rochiile, nu conteaza ce vei purta.

Am vazut caietele Dianei,sunt ok, dc vreti va fac si eu poze cu ce fac astia pe aici ca s aaveti idee, eu i-am laut insa un caiet d emate cu foi lucioase si markere washable cu inmultirea si vad ca dupa weekendul asta e mai bine, a bagat-o la cap pina la 6-ca o scrii, stergi,iarasi scrii, si totul a costat doar 2 cad,dc vreti spuneti si va pun pe posta.

Treb sa fug ca s-a sculat Alex, pun 2 poze in drop si va pup si numai bine.

 

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sosit si noi acasa de la ora de engleza.Dianei i-a placut mai mult de profesoara asta decat de cea de la desen.In grupa-s o gramada de copilasi cca 20 ,cam intre 3 si 6 ani (copii de gradinita+clasa intai).O fetita aproape cat Diana de mare (deci cel putin vreo 4-5 ani tot avea) n-a ramas,atat a plans ca nu voia sa ramana, pana maica-sa a luat-o si-a dus-o acasa ... Profesoara i-a pus sa deseneze fiecare ce le place mai mult si asa in joaca au invatat/repetat numele fiecaruia,culorile,numerele ,chestii de-astea.Diana a ramas impresionata insa de un baietel de 3 ani care zicea ea a desenat asa o masina frumoasa [:-@] [:D] si de cum a venit acasa s-a pus sa deseneze si ea asa ceva si sa imi arate: asa am vazut ca de fapt "masina" era un tractor cu o remorca [:D] Ea a desenat evident ... o zana.Ce mai seamana pe mine ca si eu cand eram mica toata ziulica numai printese desenam [alcool] Le-a zis ca pot duce desenele acasa sau i le pot da ei,iar Diana i l-a dat pe-al ei profesoarei si sa vedeti incantare pe ea cand i-a zis aia ca ce frumos e si ca o sa i-l expuna (ca erau plini peretii de "opere" de gen - zici ca e curs de desen acolo nu de engleza [:D]) Dar e fain ca stie cum sa ii ia, ca aia de la gradi nu stiu ce face pe-acolo,dar Dianei nu-i place defel de ea - inca din grupa mica mi-a zis ca nu-i place de ea,prin urmare nici dupa engleza nu se omoara [bang]

Maine are ora de dans sportiv,asta e preferatul meu,acum sa vad daca o fi si al ei ...

Azi iar m-a intrebat de karting [bang], maine dimineata daca nu uit trebuie sa sun sa fac rost de nr. de telefon al profesorului sa vad in ce zi si la ce ora are cu incepatorii,iar daca se potriveste,o sa o duc si acolo sa se lamureasca.

Ah am uitat: a venit Diana azi de la gradi cu un desen de ne-am spart de ras.i-a desenet pe Cristi si pe Ramo imbracati in miri,la biserica - adica afara din biserica.Buchetul de flori il tinea mirele [alcool] - cica el il da miresei,ma rog.Faza haioasa e de fapt mirele imbracat in costum si cu o cravata - plus urechi cam clapauge.Mortal a iesit - am uitat sa fotografiez desenul cu pricina inainte de a-l inmana personajelor.

Acum profit ca Diana e plecata cu taica-su la mallul nou - avantaj ca e langa noi,poa' sa bantuie zilnic pe-acolo.Doar a mancat o farfurie de spaghetti carbonara si au tulit-o.Tudor a ramas la mami,ca si aseara.Am profitat aseara ca n-a fost acasa de-am mai jucat cu Diana sah,ca n-am facut-o demult.Ca nu vreau sa fie chiar habarnista daca reusesc sa o bag cumva si acolo,iar daca nu reusesc,macar sa exersam acasa.

INGRID a vazut si Diana filmuletele si evident s-a asigurat inca odata ca la anul o inscriu si pe ea [8D]

DENISA ce curs faci? Suna bine caietul ala cu foi lucioase si markere care se sterg! Tot felul de chestii interesante aveti voi pe-acolo! La genunchi ce ai,te doare? Pe mine m-au cam impuns incheieturile pe ici pe colo de cand a dat frigul/vremea mai umeda,in plus vreo doua zile m-au cam durut rinichii,sau salele nu stiu sigur de la ce era.Sunt meteosensibila,asta e.

De facut poze cu rochiile,poate dupa ce se intoarce Diana,sa imi faca ea ... daca mai am chef sa ma echipez cu ceva.

MIRA cum stati,v-ati mutat?

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.dropshots.com/moni2011arieseni#date/2011-10-13/01:01:10 asta a facut-o acasa.Mirele e ceva mai zambaret ,dar nu mai are cravata aia haioasa din primul desen [bang] I-a pus papion ... Si norii isi spun "te iubesc" [:D]

BRANDUSA tu pe unde mai esti de nu mai zici nimic? Sper ca esti ok.

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Incep cu urarile pentru DANIELA - la multi ani !id="size3">id="red">

 

Noi pe ultima suta de m cu nunta.Maine deja sosesc primii musafiri si o parte din ei sunt chiar cei cazati la mine.Dar n-am ce face ii las oleaca acasa si doar cu sotu', ca mai am niscaiva drumuri, printre altele cu Diana la palat - maine are gimnastica-aerobica.

Azi a fost la dans sportiv.Tanti aia a racnit pe-acolo ca primeste doar copii de peste 6 ani,ca si-asa sunt prea multi si ca cei mai mici sa mearga in alta zi (la alta profesoara).Eu m-am facut ca ploua si am bagat-o pe Diana in sala,la fel a facut si mama unui coleg de-al ei de la gradi - amandoi mai au doar cca 2 luni pana implinesc 6 ani asa ca sa ne lase madame [:-@] Daca o sa comenteze dupa ce vede data nasterii,o sa o duc la cealalta profesoara . Mie una mi-ar surade ca aia e tanara si draguta ( stie cumnata-mea) , in plus e lunea de la 17 ,am putea ramane dupa ora germana si macar joia as fi "libera".Singura problema e ca Diana vrea cu colegul de la gradi si a mai depistat o colega de la gradi acolo (aia e cu vreun an mai mare)

Dianei i-a placut foarte mult si a fost asa de fericita ca s-a intalnit cu colegii! S-o fi vazut pe Diana cum sarea pe baietel - pe Emi - si cum il inghiontea,il bazaia,cum tragea de el si il provoaca - inclusiv luand-o la fuga pe scari cu ala dupa ea - spre disperarea maica-sii ca o sa pice - nu mai zic cand au iesit in fuga in strada ce disperata era,sau cand se apropiau in fuga de trecerea de pietoni [alcool] Eu o cunosc pe Diana si stiu ca ea nu paraseste trotuarul , iar la trecerea de pietoni nu trece pana nu e verde + ii dau eu ok-ul deci eu nu ma agit asa,e mare doar. Dar se pare ca baietii-s ceva mai aiuriti de fugea ma-sa dupa el mai dihai decat fug io dupa Tudor la 2 ani [:D] Na ca am divagat.De fapt voiam sa zic ca vazand-o pe Diana cum se comporta cu baietii ma tot minunez - eu una la varsta ei sigur eram cam speriata de bombe ,adica foarte timida.Abia de pe la 13-14 ani incolo parca m-am mai dezmeticit.

Vestea proasta e insa ca lui Emi nu-i place la dansuri,apai cu sa ii placa saracu' cand erau doar 3 baietei si mai mult de 15 fetite? [bang] Deci va dati seama ce dans sportiv iese de-acolo,or sa faca pereche fetele intre ele [alcool] Azi au facut insa doar tot felul de salturi ritmice pe-acolo - pe muzica tare antrenanta,numai a muzica de societate/latino nu semana.Dar asa o trebui pana ii baga in priza ... Important e ca Dianei ii place si sper ca ii va placea si dincolo maine.

Am crezut ca o sa pice lata acasa,dar vezi de treaba.Mi-a mancat nervii cat a putut tzopai ,cu Tudor pe urmele ei evident si cu dublu sonor .Deci dat peste cap (din spate in fata) in ... fotoliu ,tavalituri si imbranceli cu Tudor,mutat taburetii si pernele ,aruncat cu balonul prin casa ... orice numai sa nu stea in loc.Cand am intrat in dormitor, erau pe jos insirate toate pernele la care fix astazi le schimbasem fetele [bang]

Am tot rugat-o sa se joace cumva cu el mai static - cuburi lego,ceva de gen ... dar n-am cu cine. Au stat locului doar cat "a citit" Tudor din niste carti si cu ocazia asta i-am si filmat,ca tot am primit "reclamatii" de la "italiencele" mele ca nu mai pun poze/filme.Il mai distreaza pe Gianvito cu ele ...

Aici sunt filmele:http://www.dropshots.com/MONI2011ARIESENI

Mi-am amintit ca nici ieri , nici azi n-am apucat sa imi fac poze cu tinutele si sa va pun,dar s-ar putea sa raman numai cu rochia nr.1 cea turcoaz,ca sambata vor fi maxim 10 grade. Si cu un sacou deasupra tot o sa ma congelez ,mai ales ca om sta pe-afara pana or sa faca ceva poze undeva intr-un parc de pe Malul Muresului.In plus mi-am luat niste pantofi bej cu tocuri de nu stiu cum m-oi tinea pe ele.Am o pereche tot bej de rezerva, dar sunt mai de zi ,cu toc nu asa inalt o sa ii folosesc cand conduc si in caz ca nu ma mai tin picioarele. Sandalele ce le aveam in plan si rochia aia de voal ... le-oi lasa pentru ... botez cred [:D] Ca la sandale nu prea merg ciorapi ,iar pe vremea asta nu merge fara ciorapi [alcool].

Ah am uitat sa va zic de cursul de karting: l-am scos definitiv de pe lista,ca am aflat ca mai mult le arata mecanica iar de mers cu masinile alea pauza ... ba ca e prea frig,ba nu stiu ce - probabil se gandesc ca ce sa strice ei combustibilul pe copii [8D] Diana evident visa sa conduca,acum dupa ce i-am zis,sper ca nu ma mai bate la cap.

Azi a vazut niste fete cu chitare in spinare si ma tot inghiontea incantata. Dar e o harmalaie pe-acolo ceva de nedescris.Nu m-as fi gandit ca e asa aglomeratie.Si daca stiam ca la limbi straine iau si asa copii mici - chiar de la 3 ani - o duceam si eu pe Diana mai demult!

 

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata ,mai haideti la o cafea !

Da' va dati seama cum imi mai beau io "cafeaua la PC" cu Tudor alaturi.I-am zis sa ma lase macar sa imi beau cafeaua,asa ca s-a dus sa isi ia o carte,dar in timp ce o rasfoieste repeta ca o moara stricata: "mama ma spui mama ce-i aici? "mama citesti la mine mama?" etc.

Am vorbit azi cu sarbatorita,care chiar isi pregatea bagajele ca pleaca la munte pentru doua zile - ca tot a sosit sotul acasa si ca are Iana in zona ceva concurs.Mi-a zis ca i-a adus Ioanei din America o rochie de printesa - si ea ca Diana mea maaaare pasionata de asa ceva [:D]. Poate mai apuca si ea sa bage nasul prin zona.

 

INGRID mi-am amintit de faza cu ce mai lucreaza la gradinita.Pai sa stii ca pentru unii copii chiar si chestiile astea ce le fac sunt prea grele! Mi-a povestit Ghita - ca el merge mai des sa o scoata pe la ora 16 - ca de fiecare data educatoarea e calare pe vreo cativa copii - in majoritate baieti - si a tot auzit cum le zicea chestii gen "cum plec de langa tine cum nu mai faci nimic/mazgalesti etc." Dar macar stau pe capul lor ,se ocupa de ei nu cum am mai citit de alte educatoare. Dianei ii si place ,ii e si usor si are si viteza la scris - chiar daca in mod sigur din cauza vitezei n-o iesi caligrafia prea perfecta.Cel putin asa eram si eu,n-o lalaiam cu temele ci in doi timpi si trei miscair terminam treaba [8D] (ca doar aveam treaba multa -sa desenez,sa ma joc cu papusile [olala] si sa citesc) Cred ca si Tudor o fi la fel - datorita Dianei e mereu si el cu creionu-n mana - chiar si acum s-a apucat sa "scrie" iar.Si ce ma distreaza cum foloseste el expresii invatate de la Diana - ieri mi-a zis de exemplu sa "iau loc" - noi acasa vorbim mai taraneste gen "stai jos" [:D], dar Diana mai foloseste si expresia respectiva si nu doar aia [:-@]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...