Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (79)


Recommended Posts

LA MULTI ANI RAZVAN DE BEE-sa fii sanatos si norocos!

Cris-ma bucur de vestile bune,bravo voua si tie si lui Razvi pt progresele facute si bafta cu cursul-vreau si eu apoi ceva idei dc iti place.

Mira-spor la treburi si sa mearga mutarea rapid.

Moni-vad ca si tu esti ocupata din plin, eu dc mai avea si actele chiar capitulam,in sfarsit am avut si eu ceva respiro in ultima luna,doar ca acuma ce incep un curs si s-a dus si cu astaa-la kile eu am pus 2[bang]si treb sa le dau jos rapid,cred ca voiincepe din nou alergarea cate 5km zilnic ca sa dispara"sunculita".

Am pus si eu 3 poze noi si un film cu A pe bicicleta desi poate mai bine, dar asta e pt moment-el cica are si maine zi de poza la scoala,sunt curioasa dc sta ca in ultimul timp nu mai vrea[alcool]

Emma aseara la innot a bagat vreo 12 bazine, i-a muncit la greu profa,sper sa isi faca rezistenta.Azi avem tenis, maine pian si lectii de terminat ca vineri are 2 teste la scoala[:D]si abia luni e petrecerea cu haloween-A va fi Dragon si ea un fel de regina[olala]

Ingrid-vazut operele faine ale Dianei-a mea nici gand sa se aproprie si vad ca nu o mai atrage asa de mult-ea acuma se gandeste unde sa ii facem ziua de nastere-dc tot club cu trambulina,tobogan,etc sau ceva de catarat cum i-a mai placut-la film de la anul ca acuma avem si copii mititei.

Va pup ca incep miscarile de trezire[pup]

 

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani Razvan!id="purple"> Bee, sa-ti traiasca feciorul si sa te bucuri de el![flo][pup]

La multi ani si celor care isi serbeaza numele azi![flo]

Eu am spalat si calcat azi, am stiut de dimineata ca e sarbatoare si dupa aceea am uitat...rusine mare.[:I]

Cristina, ce de vesti bune ai! Felicitari pentru progresele lui Razvi, mai ales pentru asta:

 

Citat:
In sfarsit, activitatile ce au legatura cu scrisul NU MAI SUNT O CORVOADA!!!
align="right" id="quote2">

 

...e extraordinar![pk] Pup baietelul pentru ca a reusit.[pup]

Voi ati petrecut la mare tot sezonul estival, pai asa vacanta prelungita si eu as vrea[:)]. Sigur ca si-a intarit Razvan imunitatea si din cauza asta.

Suna bine "teoria mintii", vreau detalii cand incepe cursul.

Eu am alte probleme decat tine cu laptopul nou, am zis ca e mai smecher si pot instala pe el ce vreau, adica Movie Maker-ul, no, mai bine il lasam balta, l-am instalat si nu merge, l-am dezinstalat si iarasi operatiunea de la inceput, tot asa, imi venea sa-l arunc de pereti.

Mira, ce cadou mare ai primit, o casa! [pk] Cine se mai lauda cu asa ceva?[:)] Are dreptate baiatul. Capul sus ca mai e un pic si te vezi mutata.[pup]

Denisa, tu cate kile ai de esti asa diperata sa slabesti? In toate pozele ai corp fain. Eu marturisesc ca am in plus vreo 4, cu bunavointa spus. Spor la alergat. Nu practic joggingul ca obosesc foarte repede. N-am rezistenta la nimic.

Ba totusi am, la cicalelile sotului.[:D]

12 ture de bazin? e mult, fata. Vor s-o scoata campioana?[pk] A mea inoata deja, dar nici vorba de ture din astea...mai avem 10 ore si gata cursul. Sunt curioasa daca la final face macar o lungime de bazin.[:D] Io-s multumita oricum.

Astept sa vad costumatia celor doi fratiori, dragonul pot sa-l vizualizez, dar pe domnisoara, mai greu. Regina...parca vad ca va fi ceva somptuos. [olala]

Bravo lui Alex ca merge pe bicicleta![pk] Dragul de el...

Moni, v-ati innoit cu hainute. Mai, eu n-am de unde primi, eu dau. Si dau la greu, dau la cele doua prietene ale mele si dau la niste copilasi sarmani de la satul cumnatei mele.

Ieri am fost iarasi in Mall, Diana a mancat KFC si noi shaorma la farfurie si mi-am jurat ca prea curand nu calc pe acolo Prefer sa-mi beau cafeaua la o bomba de la marginea orasului decat la Mall. Pai toata ziua tata-meu, hai la Mall, hai la Mall. Mi-s satula de el pana peste cap. L-am intrebat: unde sunt magazinele ala vechi si faine, Metro, Real, Selgros... el cica, ironic: pai tot acolo.[alcool]

Na, urmatoarea iesire e la Real. Sau la Kaufland.[:D]

Vineri noapte vine prietena mea, o duc pe Diana la frate-meu sau sora-mea peste noapte (sa vad care se inghesuie s-o preia[bibe]) si la aeroport cu noi.

 

De Diana nu am ce sa zic, e cuminte foc, invata la engleza, seara citeste singurica povestea de noapte (daca-i scurta), deseneaza, canta la pian si atat. I-am luat culori acrilice (in sfarsit) si un tablouas. M-a intrebat ce sa picteze. Asta-i buna, ce-s eu, mama inspiratiei? [:D]

Maine merg sa-mi fac parul cret. Spirala, ca negresele. M-am saturat de el tot lins, tot lins, ei, pana cand o viata amara?[8D]

Bye, [nani] scrie pe mine. Va [pup] si noapte buna!

 

Ingrid S si Diana

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI RAZVAN DIMITRIE !!!
id="blue">id="size3">

Revin "la povesti" , da' intai musai sa merg sa bag repede ceva la ghiozdan, am pofta de ceva [pofta] ,dar nu stiu clar de ce ... ma duc sa cotrobai prin frigider sa vad ce mai gasesc [8D].

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata,am papat doua felii de paine cu salata de vinete.Azi-dimineata am mancat niste paine cu zacusca,la amiaza supa de dovlecel,am mai mancat niste cartofi prajiti cu salata de ridichi negre,iar acum seara omleta.Si o conserva de hering am mai mancat pe la amiaza.Nu-i de mirare ca tot foame imi e la asa "meniu" aiuritor. Intre mese am mai baut suc de mar+sfecla rosie+ morcov si am papat niste cioco,de fapt banane in ciocolata,ca tot le-a primit Diana de la taica-meu [8D]

Pe maine am pus la inmuiat niste fasole uscata,macar asa am mancare mai consistenta,nu sa imi fie toata ziua foame.Cel mai nasol e seara,din cauza medicamentelor.Fiindca trebuie sa le iau la doua ore dupa masa sau cu o ora inainte de masa,practic trei ore nu am voie sa mananc nimic [bang] La mine care ciugulesc toata ziua,trei ore de pauza e cam mult [:I].Hai ca dimineata mai merge,cum ma trezesc le iau iute si pe urma o mai lalai vreo ora nemancata - de obicei mai dorm [8D]

Hai ca am luat-o pe ulei.Ce sa va mai zic de noi? Azi a fost sf. Dumitru,deci si ziua lui taica-meu.Diana a fost la plimbare si i-a cules pietre,astfel ca s-a dus glont la magazin si l-a chemat in spate in magazie zicandu-i ca are un cadou pentru el si-a scos incantata din buzunar "cele mai frumoase" pietre [:D][alcool][bang] Tati drept multumire i-a dat cutia cu banane in ciocolata (ca si pe vanzatoare le "cinstise" cu cate o bere si mai stiu eu ce,deci nu putea lipsi Diana [:-@]) - dar am profitat eu de cadou,ca ei nu i-am dat decat cu tzaraita ca n-a prea mancat mancare.

Pe tati il sarbatorim la comun cu mami,nu stiu exact cand zilele astea,ne strangem intr-o seara tot familionul la ei.

 

Diana a fost ieri la desen si a venit acasa cu un cap de oaie desenat pe-o foaie si un carton,cica sa o deseneze ei pe carton,sa o picteze si sa o decupeze sa aiba masca pentru vineri ca nu stiu ce o fi de Hallowen la palat, dar Diana are atunci gimnastica,deci nu stiu cum o fi.Deci aseara a fost ocupata cu oaia.A desenat-o suspect de bine,dar dupa ce a pictat-o cu alb ... a inceput sa se jeluie ca nu ii place ... pai normal ca nu se mai vad linile desenate de acuarele I-am zis sa le faca iar cu creionul pe deasupra cand se usuca.Si azi m-a tot inebunit cu oile ei ,naiba sa le ia [bang] Pe mine m-a lovit cheful de munca si cum asta vine rar [:D] trebuie sa profit.Dar cu Diana in vacanta e cumplit,mai ales ca nu mai doarme de amiaza si ca nu se da culcata pana dupa ora 23.Efectiv nu poate tacea.Ne-a inebunit [bang] Si daca nu zice nimic,bodogane chestii neinteligibile [alcool]

Atat ca am putut dormi amandoua pana pe la 10-10.30 daca l-a tinut mami pe Tudor la ei.Azi n-am mai rezistat si l-am retinut acasa,desi nu era in plan.Am lasat-o pe Diana sa mearga la mami,ca de cand ma tot roaga sa o las pe ea.Asa poate sa doarma mai mult maine dimineata.Nu si eu ... dar imi era prea dor de Tudor pe care l-am vazut tot pe fuga saptamana asta.Aseara am fost cu ei pana in mall,iar Tudor si-a dus cu el la plimbare si catelul de plus primit de la varu-meu din Timisoara - asa de drag ii e de el! Niciodata nu a mai dus cu el vreun plus undeva pana acum,desi are destule.

Acum seara cat au fost amandoi aici,cca jumate de ora a fost liniste ca le-am instalat lego ala minuscul pe masuta si s-au jucat cuminti - Tudor in premiera cu asa ceva,ca e pentru 4 ani + .Dupa aia le-am mai citit ceva povestioare,dar cum i-am lasat liberi,cum a inceput show-ul . [bang] Diana e caprita care il instiga ,evident.S-a apucat de exemplu sa il taraie pe jos - il instalase pe spate si il tragea de picioare pe parchet [bang],iar el radea cu spume.Dupa aia il tot batea la cap sa o traga el pe ea [alcool] In rest, ca de obicei fuga,tipete,sarit in pat si dat peste cap:http://www.dropshots.com/MONI2011ARIESENI#date/2011-10-26/21:52:02 Numai ai mei sunt asa dusi? [alcool] Dupa ce-a plecat Diana,Tudor a fost cumintel,s-a jucat cu vasele de bucatarie,sau alte chestii - dar numai daca stateam langa el.Daca am venit pana la PC ,a inceput sa mi-l ceara pe MITZI MAX - ca sa ii zice el lui Mikey Mouse [:D] Azi a mai scos o perla, a vrut sa imi zica "uite curcanul" si a zis "uite ... culcubeul" [:D]

 

 

 

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda mai un pic si termin capitolul cu asa mesaje.Si inca n-am terminat,dar ma mai pastrez si pentru maine [8D]

CRISTINA deci asa cu Nick,"intre doua nu te ploua" [:D] Ce surori,aradeanca aia cea "cu chilotii afara" mai are o sora,sau erau alte doua? Legat de plaja dintre Venus si Saturn si mie taaare mult imi place [olala],am stat de mai multe ori in Saturn si in Venus.Cand aveam vreo 20 de ani am fost chiar cu Laura si inca o prietena .

De ce enciclopedii de la Adevarul vorbesti? Noi avem o serie cu 15 carti,"povestite" de Winnie si prieteni sai,dar au aparut mai demult,cam odata cu alea cu povesti,sau intre cele doua serii cu povesti de la ei.Dianei i-au placut toate,dar si lui Tudor ii vor placea precis,ca-s cu animale,dar lui n-am apucat inca sa i le si citesc.Numai alea de povesti nu-mi plac defel,sunt scrise/povestite " ca curu'" am mai scris odata,ca doar calitatea hartiei si imaginile frumoase isi merita banii.

Interesanta teoria aia a mintii - si io vreau detalii.

Mi-ai facut pofta de dulceata de prune [pofta]

MIRA super observatia lui David,pai chiar asa,ce cadou vrei mai fain decat casa noua? [pk]

DENISA auzi la ea iar o ia cu sunculita,ce sa mai zic [pk] Dar Emma cu 12 bazine??? Ce lungime are bazinul,e din ala olimpic ? Diana doar cam trei sferturi de bazin mergea fara oprire.Si ce stil inoata Emma cand baga asa ture? Distractie placuta de hallowen sa aveti!

INGRID [:0] par spirala ca negresele? Vorbesti serios? Mi-l si imaginez iesind de sub caciula aia ruseasca [:D] Apropo de par si al meu e iar ca de oaie beeeee (fara aluzii la BEE [:D]) - adica s-a super incretit.Oarecum "la loc" ca asa era al meu inainte de sarcini,dar eu cred ca e si reactie adversa la medicamente ca prea brusc s-a reincretit,plus am mai citit pe net par incretit ca reactie adversa.Partea proasta e ca dupa ce nu mi-a mai cazut defel parul cateva luni bune,ieri m-am trezit ca imi cade ca naiba.O fi de vina toamna,samponul colorant sau medicamentele,inca nu stiu.

Prietena-ta vine singura,fara copii,nu? Na ai companie,ce-ti pasa! Legat de iesit la mall,asa e moda [:D] dar practic nici nu ai unde merge altundeva,acum cu vremea asta.La hinte/tobogane nu mai merge,in parc e noroi,ramane mall-ul.Daca ar fi si bani destui pentru locurile de joaca din zona sau/si restaurantele de pe-acolo ar fi ideal.Dar asa ne multumim cu plimbatul cu scarile rulante,cu liftul cu pereti transparenti,cu vizitatul animalutelor + pestilor de la Zoomania si cu admiratul jucariilor din Cora si de prin vitrine.Si uite asa mai trece aiurea vreo ora [alcool] Io odata am fost cu ei in mall-ul nou,dar la animale n-am intrat ca put [bang] ,i-am asteptat afara [8D].Sincer ma plictisesc de moarte pe-acolo,noroc cu husbandu'.N-am intrat decat pana in Cora sa luam pampers si sa vad de iegari.Am vazut iegari doar mov marimea Dianei - 17 lei.Probabil o sa ii iau si din aia o pereche.M-am mai uitat doar pe la jucarii ,dar chiar nimic n-aveau interesant,asa ca m-am lamurit si cu ei.Am cautat magazinul la care a castigat mami voucherul de 50 de lei,n-am mai auzit de firma aia,dar sunt efectiv jenanti.Niste penalitati de haine si scumpe ca frasu' pe deasupra,avea dreptate mami. Un hanorac 150 lei [alcool] Bluze nasoale si la fel de scumpe.Doar ceva seturi de caciuli/fulare si o geaca asemanatoare cu a Dianei am vazut la preturi accesibile cca 60 de lei,aia ar mai merge,desi nu imi trebuie neaparat geaca. Restul gecilor la 250+ lei in sus.In alte magazine n-am intrat,o sa merg io odata si singura. De aratat arata binisor,mai ales localurile,e de exemplu o "taverna libaneza" ,care arata si suna bine [pofta] Poate veniti odata sa vedem ce-au pe-acolo [8D]

Tulai cat e ceasul,acum vad,am fugit ca am un "cocos desteptator" acasa [bang]

Noapte buna!

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si o cafea de la mine[flo]

Moni si Ingrid- afacut 12 bazine dar au fost asa -4 crawl, 4 pe spate si apoi cate 2 cu pauza de 1 min intre ele mai ales ca treb sa schimbe stilul si desi Emma stie in teorie surub -sa se intoarca nu prea pune in practica ca tipa de aici inca nu le-a zis,ea stie din Ro-lunigimea de bazin e destul-cred ca cel putin 25m dc nu mai mult-dar e bine pt rezistenta[:D]si la sfarsit dupa 25 min de facut lungimi i-a lasat 10 min sa se joace-dar cum[:D]soarecele si pisica,deci treb sa se prinda unul pe altul si a fost fun si au si exersat. Azi are pian si apoi treb sa isi repete cuvintele pt testul de maine-un fel de dictare,10 cuvinte in propozitii scurte sa stie sa le scrie.

Si la franceza a avenit cu testul de A+,vad ca in general nu scade sub A- si nu stiu ce se face cand o sa o ia "in freza" caci nu ii place cand nu ii iese ceva sau pierde-la inot la 2 lungimi a pierdut in fata baietelului de 7.5ani,dar asa e ca el a exersat mai mult in weekend.

Acum treb sa facem in We mai mult la tenis ca la innot nu vom putea ca mergem la cabana si nu ramane decat duminica la intoarcere sa bage o tura asa ca asta e-ultima iesire la cabana pina vine zapada si deja s-au scos la vinzare pachetele de ski-trebuie sa ii cumparam si lectiile din ian-martie.

Sper sa mai intru pina maine, dar s-a trezit si tb sa ne pregatim de scoala.

VA [pup]si WE fain!

 

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello si de la mine.Am fost prin zona la ora de cafea,dar am vazut ca nu se inghesuie nimeni.

Tudor era sa traga pe mine cafeaua,ca a sarit la mine cu "da-mi o caltie (= hartie") " si deja era cat p-aci sa traga de hartiile pe care era pusa ceasca cu cafea [bang] Bineinteles ca am sarit in sus ,la care el caaalm : "DA' DI CE ZBIELI ASA?" [ups][:I][cusca]

 

DENISA deci asa ,inseamna ca bazinul ala al vostru e cam ca si cel la care mergeam noi si care are 20 m lungime si 9 m latime.Ma gandeam ca e olimpic - cel olimpic de la noi are 50 m lungime si 20 latime ,deci aproape standard international (care e 50/25) ,deci mai greu cu turele in asa bazin.

Fain ca stie Emma atatea stiluri deja! Si Diana intr-o ora - o ora jumate parcurgea destul "traseu", dar cum am zis fara oprire inota anul trecut cam maxim trei sferturi de bazin ,deci cca 15 m sa zicem.Dar compensa ca intr-o ora baga o gramada de ture mai scurte,mai lungi,cum apuca,plus baga sarituri in apa.Dar ea inota doar predominant bras cum am invatat-o eu.In celelalte stiluri pe spate sau crawl ,mai mult de 3 m nu prea inainta. Nu-i totuna sa inoate cu profesor de inot sau cu mami [:-@]

INGRID n-ai filmat-o pe Diana la inot? [olala] O mai dai si in continuare dupa ce termina cursul?

 

Noi curand plecam la "dans sportiv" - mi-a cam pierit cheful de plimbari zilnice,asa ca zilele trecute am cam trimis-o cu taica-su [8D]

INGRID ai dreptate cand zici ca la pian face treaba doar cu un profesor acasa, cred ca la majoritatea chestiilor e asa,dar nu-mi permite bugetul . Daca i-as lua eventual la engleza i-as lua.Pianul ce sa zic,nu vad sa ii foloseasca la ceva.Dar cum am zis o sa o dau si la palat,ca acolo vede si ea si vad si eu daca ii place/are inclinatie si abia dupa aia - daca prin absurd ar merge treaba - mai stam de vorba. . Zilele astea a apucat-o pe Diana taman ... "cantatul la pian".A zdranganit pe-aici la orga aia de m-a bolunzit de cap,ca parca nu era deajuns gura ei [:D] Macar a uitat sa ma pisalogeasca cu Abecedarul [8D] La fel e si cu limbile straine, deocamdata la germana merge cam de pomana - o mai las oleaca,dar daca da gerul cred ca mai bine stam acasa lunea [8D]

Am intrebat-o sa vad ce zice,la ce ar renunta din cele la care e inscrisa - ma asteptam sa zica de engleza de exemplu,dar la engleza vrea sa mearga in continuare.In schimb a zis ca vrea sa renunte la ... gimnastica din cauza ca nu poate sa faca sfoara bine [:D] Asta nu-i un motiv [:-@], ca nu-i singurul exercitiu,asa ca o duc in continuare.

 

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello lume, nimeni la o cafea in we ? Ca io inca n-am terminat cafeaua "de dimineata" (adica de la ora 11 [:I])

Ai mei numai ce-au sosit de-afara,au mancat si acum se joaca cu lego - ca asa a vrut Tudor.Tare ii place cu piesele alea maruntele de 4 ani + ... Azi cand i-am zis sa isi ceara iertare (a aruncat o bucata de banana pe jos) a zis perfect: "te log sa ma ielti ca am glesit" .

Da' sa vedeti ce faza am surprins inainte de-a pleca pe-afara.Tudor se uita pe niste "carti de joc" cu animalute (cred ca-s de-alea de la Cora) si le tot numea gen "asta-i un elefant" si numai ce-o aud pe Diana cu tonul ei "profesoral" [8D][:-@] "SPUNE FRUMOS,INTR-O PROPOZITIE! SPUNE DUPA MINE:CARTONASUL MEU REPREZINTA UN LEU! " Da' pana si Tudor care turuise intruna pana atunci a ramas blocat si nu i-a dat ascultare "doamnei" [:-@][:D]

 

Ieri Diana a fost la gimnastica cum v-am mai zis si a iesit super incantata de-acolo pentru ca a laudat-o profesoara,ca i-a tot zis ca "foarte bine".Am mai auzit-o si eu prin usa [8D] cand mai striga pe-acolo "bravo Diana!" ,chiar inainte de-a iesi ca atunci am sosit sa o iau.Se pare ca a mai facut progrese si cu "sfoara" aia ,ca numai de-aia era cam necajita [8D]. Normal la gimnastica trebuia data mai devreme cand e mai elastica, pe la 4 ani nu la 6 ... dar oricum nu conteaza, ca nu e cazul de performanta si asta e "gimnastica-aerobic" nu gimnastica din aia clasica.

Azi m-a tot intrebat "azi la ce mergem?" Trebuia sa fi mers la inot dar n-am bani [bang]

Asa ca acum citeste din Abecedar (pe Tudor l-a pus taica-su la nani).Vrea sa citesc cu ea,dar i-am zis ca la paginile unde am citit impreuna saptamana trecuta, sa citeasca singura cu voce tare si numai daca nu se descurca o ajut.Pe litere merge usor evident,mai greu e sa reconstituie cuvantul.Momentan se chinuie sa citeasca pe silabe.Se vede ca "acum e momentul" fiindca a inceput sa citeasca singura de pe pachete de biscuiti, de pe reclamele vazute pe strada,pe masini etc. chestie de care nu era interesata defel dinainte.Doar cand desena scria pe desene una alta.Acum vad ca deja citeste singura si de pe la paginile unde "n-am ajuns" [pk] (asa pot si io face altceva intre timp nu sa stau langa ea). Merge treaba, dar e inca departe de Diana de la Timisoara sau de Emma !

Problema e ca in abecedar,in loc sa inceapa sa citeasca in partea de sus unde sunt imagini ajutatoare cu cuvintele scrise in silabe si intregi dedesupt,ea citeste numai in partea de jos unde-s scrise direct propozitiile plus scrisul de mana, deci e mai greu.Dar nu te poti intelege cu ea,numai cum vrea ea face ca de obicei [alcool]

Mai voiam sa scriu ceva dar nu mai stiu ce [alcool],imi amintesc eu ... ca-s prin zona,m-am apucat de lucru pana "buchiseste" Diana p-aici.Ma seaca doar astia cu numele lor inventate din abecedar gen Onu,Rica etc. ca la astea se blocheaza in general Diana si imi tot cere ajutor - ca habar nu are "ce inseamna" ??? [:D]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-a schimbat luna,s-a schimbat ora si tot n-ati aparut [8D]

DENISA cum ati petrecut de Hallowen? Cum a mers cu dictarea aia? Vad ca nu le da chiar asa de greu/mult, acum depinde si in ce viteza le dicteaza ... Legat de "pierdut" nu-mi zice, ca fix la fel e si Diana,nu prea suporta sa piarda,sa nu fie laudata/apreciata.Si io recunosc ca-s cam critica si chiar mistocara de felul meu,mai ales la desene nu mai vorbesc cand imi vine cu niste oratanii de toata groaza si se mai vrea si laudata [:-@]

 

Eu cred ca mai un pic si ajung pe urmele Deei cu programul de somn [bang] Abia dupa 23,30 am scapat cu chiu cu vai de Diana,cu cititul.Mai nou nu vrea sa ii citesc povesti seara,ci vrea sa citeasca din Abecedar.Ne mai si distram ca i-am povestit ca eu din Abecedarul de pe vremea mea in afara de alea cu "Ana are mere" si "Rica are carie" il mai retin foarte bine pe ... "Paraschiv se ineaca".Diana se prapadeste de ras evident.Azi mi-a venit ideea sa il caut totusi pe Paraschiv pe la CHI si nu l-am gasit saracul,dar am gasit in schimb o Paraschiva care cica are ochii verzi - buna si-aia.

Ce sa facem si noi cu orarul asta daca abia dupa 22,30 s-a trezit Diana ca vrea sa manance spaghetti carbonara ... aveam si eu pofta asa ca m-am pus pe treaba.Ce n-aveam erau tocmai ... spaghettele ,dar a iesit reteta buna si cu pastele alea farfale = "fluturi".

Nu ne mai ajunge ziua,acum ca s-a schimbat ora.La ora 17 e intuneric deja [bang] Azi a avut desen de la 17 si cum s-a trezit si Tudor pe la ora 16 si ceva l-am luat pe sus si pe el si l-am plimbat prin parcul d epe malul Muresului in asteptarea Dianei.Saptamana trecuta a fost taica-su cu ea la desen si azi cum m-a prins pe mine,m-a luat profesoara la intrebari cum facem cu schimbatul programului,ce sa zic ca eu speram ca o muta in alta zi de la 18 vreo ora ,dupa dans sau engleza.Dar frast,ca ea vrea sa o tina doua ore [bang] asa ca am ramas de acord sa mearga tot martea,dar sa stea de la 17 la 19 - in loc sa simplificam programul il complicam [alcool] Si faza e ca asa avea pictura pe sticla in ziua aia si n-am lasat-o chiar pentru ca am zis ca o fi mult doua ore tot la acelasi gen.Na amu' o sa se sature doua ore de desenat-pictat ! Vorba vine ca nici acasa nu se opreste din desenat.Acum seara a umplut deja vreo 7-8 foi,dar nu are chef sa le si coloreze.La curs au avut ca tema ingerasi ,i-a desenat apoi a pictat - am facut poza desenului si l-am pus in drop Ingrid. Mie mi se pare cam aiurea,dar profa era incantata.Mi-a zis azi ca si deseneaza in mare viteza Diana - pe-asta o stiam [8D]

Ieri a fost la germana si a reusit sa imi indruge acasa partial o poezie/cantecel in germana si chiar cateva cuvinte invatate.Poate pana la urma tot s-o prinde ceva de ea ...

In rest tot zvapaiata ca de obicei,in fiecare seara dupa ce se joaca o vreme frumos cu frate-su (azi le-am dat plastelina) ,urmeaza balamucul de rigoare.La ora 21 il expediem pe Tudor sa doarma la mami - macar noaptea si/sau dimineata nu ne mai bruiaza.

Tudor a inceput deja cu intrebarea "DE CE?" Mie mi se pare f. devreme, am si butonat si zice-se ca la 3 ani e de baza intrebarea asta,dar ce sa ma mai mir.Ieri a fost o matusa pe la mami si Tudor s-a conversat mult cu ea,pana ce a facut-o intr-un final de oaie [:I] La un moment dat o intreaba: "DA' DE CE AI VENIT AICI? ACUMA TEBE SA PECI ACASA LA TINE" [:I][:I] S-au spart de ras ai mei impreuna cu matusa-mea evident.Azi prin parc ma intreba "UNDE SE PIMBA LUNA? oricum e taare figura cu intrebarile lui,chiar si cele ne-"intelectuale".Acum seara taica-su se intinsese pe canapea,iar Tudor: "TATA CE FACI? ESTI OBOSIT?" Dar o mai da si cu bata in balta,par example azi in timp ce ne prosteam ,se uita catre mine si catre Diana si zice: "BAAA! TU ESTI ... AMANDOUA MAGALITZE!" [bang] Drept e ca si eu sau mami o mai apostrofam pe Diana uneori cu apelativul respectiv ,asa ca are de unde lua idei ...

Am pus in drop niste poze cu fratelo ,cele de la Paris unde i-a pus fotografa sa se echipeze iar in miri.Pozele de la nunta inca n-au sosit,cica le aduce ea personal,dar cred ca nici saptamana viitoare nu apuca sa vina ( e din Alba Iulia)

In rest, alte noutati sunt ca s-ar putea sa mergem intr-o mini-vacanta,ca ai mei merg la bai (Herculane sau Felix,sau unde-or rezolva) ei 18 zile si eu cu copiii 9 zile.Nu ma prea incanta din cauza sezonului,dar daca rezolvam bilet hotel cu piscina interioara ... sunt prima pe lista [8D] Si joi merg iar in Ungaria.

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si o cafea de la mine-la noi abia maine se schimba ora si speram sa se adapteze copiii repede.

Moni-cBravo pt Tudor cel vorbaretz si ce ai facut in Ungaria, vreau sa stiu te rog ca azi sunt cu 3 copiii acasa ca au profesorii zi pedagogica si sunt inchise scolile si acum tb sa merg si cu Alex la spe cialist-sper sa nu aiba polipi ca sforaie si nu respira 100% corect-eu asa zic,sa vedem care e situatie,poate de aia nu ies cuvintele clare[bang]Eu deja m-am obisnuit ca el o sa comunice strict cand are nevoie sau chef si sora-sa o sa turuie mereu,asta e...Maine eu merg la curs si e si ziua la soata, dar cica sa mergem diseara la restaurant sa il sarbatorim, si apoi cica de pe 13 mergem pt 1 saptamina in insule -in sud pe linga aruba, se pare ca oceanul,plaja si show-urile ne-au convins,noua nu ne mai trebuie resorturile super perfecte pe dinafara ca cladiri ca acolo doar dormim seara, in rest suntem mereu in miscare -o luam doar pe E -juniorul ramane cu mama ca are terapie si apoi la anul dc vrem sa venim in tara nu mai putem sa il scoatem asa de mult din program,asta e...

Ingrid-voi ce mai faceti?[pup]

Cris-ce bine ca e totul OK si ca ati facut asa mari progrese-bravo[pk]

 

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...