Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (79)


Recommended Posts

Salu'! Pupici tuturor! Intru in viteza... ca nu-s in forma... da' vreau sa-i spun MONICAI ca ma bucur pt rezultatele bune de la RMN si CT si sper sa reusesti sa le dai de cap si "chestiilor" de la san. Noi am revenit din concediu, vineri.. la mare a fost neasteptat de bine.. dupa 5 ani de all inclusive la turci n-a fost f. deprimanta experienta de la marea Neagra. In schimb.. mi-a iesit pe nas mini-vacanta la munte. Nici n-am chef acum sa povestesc ce mi s-a intamplat dar promit sa revin candva.. BEE - daca ANA este amatoare de prietenii...fix asa-i si Nicolas. El se imprieteneste f repede cu copii, indiferent sexul si varsta. De ex. la munte a fost nedespartit de o fetita de 3 ani jumate. Si eu vreau sa-l inscriu la tabara de ski la iarna. Eu o sa ma cazez pe undeva prin apropiere... cu Cosmin cu tot... asa ca daca vrei trece-ne pe lista[:D]. Pupici tuturor si merg sa fac ceva lectura pe-aici...daca o sa pot de Cosmin care-i f. plangacios[bang] LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara si de la mine.Numai ce-am sosit acasa,ca am fost pe-afara cu trupa.Pe copii i-am lasat sa doarma la mami ca dimineata devreme o intind spre Debrecen.Am fost cu prietenele din Italia cu tot, la locul de joaca de langa mami,apoi pe la mami pe la magazin sa cautam chipsuri de cartofi ca au vazut la careva la locul de joaca si au sarit ca lacustele cu totii [alcool] La magazin nu stiu care a vrut gelato si gelato s-au facut,sa fi vazut cum halea si Tudor ca spartul si era manjit tot cu inghetata.Ne-am instalat dupa aia la mami la bloc,balamuc nu alta ca acolo sunt oricum destui copii,mai noi lipseam [bang] Plus ca e puhoi de mamici,buniti,tatici si alti vecini dornici de a lua o gura de aer ... loc de socializare ce mai [:-@] Mai ce m-am distrat ca mi-a zis una dintre surori ca la Alba fiind a intrebat-o celalalta ca oare numai copiii lor sunt asa de rai,ca numai ele urla ca disperatele pe ei? [:D] Ca ceilalti din zona erau toti linistiti ... Pai doar erau ardeleni,pe cand ai lor sunt pe jumate italieni si colac peste pupaza si pe un sfert olteni,ca tatal fetelor e oltean ca taica-meu - asa ca ce mai vor,genele vorbesc doar si italienii si oltenii-s mai iuti,agitati,galagiosi [pk][:D] Duminica e ziua lui Tudor si o sa i-o tinem la curte,cu familionul plus gasca de "italieni" ,ca acolo se pot desfasura in voie si noi restul facem un semi-picnic,ca am vazut ca va fi vreme buna.Si sambata as avea plan de mers la strand tot cu ei,sa vedem daca reusim,in principiu vad ca de vineri iar se incalzeste.Azi a fost cald ziua,dar cum intra soarele in nori cum inghetai de frig ca batea si vantul destul d etare - clar de strand nu prea era,eventual de un Felix cu apa fierbinte ... BRANDUSA n-ai mai zis, cand mergeti la Felix? Tu mai aia examene? LILI ma bucur ca a fost fain la mare, cat despre munte ce s-o fi intamplat de esti asa necajita? [bang] Hai si revino-ti [pup] DANIELA cum a fost pe plaja azi? Si zici ca nu sta defel afara catelusul? Lasa ca la anul il duceti cu voi la plaja [pk] DENISA am vazut pozele si filmele,a avut Emma activitate nu gluma ... am vazut ca si la Peles au fost.Deci Alex e pasionat si de barci? Cu computerul sunt sigura ca va invata f. rapid,numai sa nu devina dupa aia prea pasionat de el! MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!! La mine n-a fost chiar buna aceasta seara[q] am reusit ca prostu sa fac insolatie azi!!! Nu stiu cum s-a intamplat. M-am protejat tot timpul cu ceva pe cap... n-am stat mii de ore...m-am dat cu crema...nu era prima zi de plaja...[:-@]Copii au fost ok doar eu m-am prajit pe burta(azi mi-a venit mie ideea ca dupa o vara in costum cu totul sa ies in costum cu doua piese) si pe fata, poate metrul ala de piele fripta mi-a venit de hac[bang]. Am venit cu copii de la plaja, am facut dus, am mancat..totul era ok. I-am bagat pe copii la culcare si atunci am simtit o durere usoara de cap. Am zis ca dorm putin si imi trece...Noooo. Dupa vreo doua ore am simtit ca o sa mor!! O durere ingrozitoare de cap pe care nu reuseam nicidecum sa o potolesc. De medicamente nu putea fi vorba ca vomam continuu. Dupa vreo 2-3 ore de chin mi-am revenit. ORIBIL! Lili deci gata vacanta de vara..deja va gnditi la cea de iarna:)) Poate ne povestesti ce patisi la munte sa stim si noi de ce ne pazim[flo] Moni, distractie placuta in continuare cu rudele oltene, italiene, ardelene..etc Sa aveti FUN!!! Fug la culcare ca sunt sleita...Poate am nevoie de o pauza! daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asadar sa fac un rezumat al concediului. C-asa multe s-au intamplat ca nici mie nu-mi vine a crede cate se pot intampla intr-un timp atat de scurt… So… in saptamana dinaintea concediului de mare am fost cu Nicolas la Winnie de Plus la Mall. Afara caldura maaare iar inauntru..frigalaaaau si aer conditionat la greu.. asa ca dupa vreo 2 zile il apuca pe-al meu copil durerea de ureche(zicea el ca pavilionul). Cand colo il durea tot capul si umerii cand il atingeam… clar curentul de la AC. Era vineri iar luni urma sa plecam la mare. L-am “doftoricit” eu cu frectii..nurofene… etc.. Plecam la mare totul bine si frumos… Cazarea exceptional, vila impecabil de curate, frumos, modern, parfumat… F. aproape de faleza si de plaja…ce sa mai locatia ideala. Dupa prima noapte l-a apucat pe Cosmin o maraiala cumplita.. ma uit in gura lui.. 2 masele se luptau sa apara(anul trecut la mare i-au iesit primii 2 dinti) iar mai grav… gura lui era pliiiina de afte. Si dai si jale… si orice manca jelea, arunca...ce sa mai… si-a revenit abia in ziua cand am plecat. In rest.. sejurul la mare a fost OK. Vremea super, copilul cel mare mega incantat a stat doar prin apa si mai ales pe sub apa.Au fost ceva alge insa nu m-au deranjat prea tare in schimb MANEAUA era la putere.. cam imposibil sa ma obisuiesc da’ am incercat pe cat posibil sa ignor iar proasta crestere a unora dintre co-locatarii de plaja… n-a lipsit nici de data asta. Ne-au depus niste “doamne” un morman de stiuleti de porumb sub sezlong. Da’ n-am avut efectiv chef sa ma cert cu ele asa ca am ignorat si asta. Eu m-am declarat multumita de vacanta la mare, calculele au iesit beton… asa ca numa bine m-am gandit ca au ramas bani sa mai revenim un week-end in vara asta. Ajunsi acasa, da-I si pune rufe la spalat, pregateste bagaje cu haine mai groase… Nicolas a inceput sa se vaite de ambele urechi. Asa ca luni , 1 august la 12 eram la medical de familie. M-a trimis la ORL. Ne-am programat si-acolo si la 16 mi-au spus ca are otita externa si medie in urechea stanga. Asta dup ace s-a chinuit sa-I scoata niste mega doape de ceara care se formasera in urechile lui. Mi-au dat tratament si “dispensa” sa plecam la munte.….Asa… acum sa va zic de munte… Am plecat plina de speranta si fericire ca in sfarsit plec de-acasa de ziua mea si ca voi scapa de musafiri si de pus mese . N-a fost chiar asa ca m-au calcat “nepoftititii” chiar in ziua dinaintea plecarii cand faceam bagaje si eram pe la medici cu Nicolas. In fine… am plecat spre pensiunea-ferma Brandusa de pe Valea Avrigului. Fericita ca or sa fie copii printre animalute, pasari, ca vor calarii… etc…Drumul liber da’ cu multe restrictii de viteza… faceam cu nervii cand aveam limitare de 70km intre localitati si 40, max. 50km in sate. Am ajuns acolo dupa 4 ore si in loc sa ne cazeze in cladirea principala cum ma asteptam, ne-au dat o casuta de lemn cu baie proprie. In fine… era curat, doar la baie nu-mi prea placea mirosul…da’ am zis sa nu fac pe bucuresteanca fitoasa din nimic… Zona era f. draguta, copii incantati de pasari (atat au apucat sa vada), am mancat la pranz, au dormit copii, am mancat de seara mamaliguta cu branza si smantana, am mers la culcare pt ca ploua f. tare. Peste la 4 dimineata se trezeste Nicolas plangand si cu stare de voma. Si da-i…si lupta… O data, de 2 ori,de 3 ori…. Habar nu mai am de cate ori… pana pe la 7 jumate. Pe la 5.. hop si Cosmin 2 ture de vomitat. E…. m-au apucat dracii instantaneu… Initial ma gandisem ca Nicolas a mancat cu foame si pofta da’ cand l-am vazut sip e Cosmin…. Iar stomacele noastre toate scoteau niste zgomote ciudate…. am hotarat sa facem bagajele si sa plecam in alt loc. Faza e ca acolo am intalnit o familie, tot din Bucuresti care aveau o fetita de 3 ani jumate si care a mancat la fel cu baietii mei si care a patit acelasi lucru. Pana la urma i-am anuntat pe proprietari ce s-a intamplat si ca noi am decis sa plecam. N-au vrut sa ne ia banii . Am plecat asadar in Muntii Fagaras in satul Dejani. Am gasit acolo o pensiune super misto, conditii de lux, mancare excelenta, peisaj nemaipomenit la poalele muntilor langa un rau. Am facut “cura de pastrav”. Am reusit sa ne revenim si sa punem copii pe picioare astfel ca a doua zi Nicolas a urcat pe munte pana la Manastirea Dejani – 4 km. Cosmin a dormit tot drumul la urcare, in carut iar Nicolas a fost primul care a urcat muntele fara sa oboseasca sau sa se planga de picioare. Noi cam scosesem limba cand am ajuns in varf…da’ copilul era f mandru ca urcase pe munte. Locul era nemaipomenit de frumos. Am stat acolo cam o ora… nu ne mai venea sa plecam… iar la coborare copii au stat prin tufele de mure, super fericiti. Da’ ce-I frumos se termina repede..asa ca a trebuit sa venim spre casa… in masina pe Nicolas l-a apucat iarasi raul… probabil si de la antibioticul care il dadeam pt otita. Drumul de la Predeal la Comarnic a durat aproape 2 ore.. c-asa sunt drumurile la noi… inguste … si cu 2 popasuri scurte si impuse de starea copiilor am ajuns cu chiu cu vai dupa 6 ore acasa. Am crezut ca nu mai ajung… cum fras bai nene sa faci 240km in 6 ore? Vedeti d-asta nu-mi place sa calatoresc cu masina. M-am ofticat tare pt ca n-am apucat sa fac nimic... n-am ajuns la Sibiu,Paltinis si multe altele cate mai aveam in plan. Da' nu-i nimic ca data viitoare ma duc la sigur unde am fost EU pt ca cu recomandarea de a merge la Brandusa am luat tzeapa maxima. M-am intins ca o placinta....da' daca tot am vrut sa sprijin turismul romanesc, trebuia sa va spun cum am facut-o, nu? Piua... LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELOOO ai vrut sa iei tot soarele azi? Ai vazut ca ploua peste tot si ce-ai crezut ca se termina vara? Hai sa iti revii repede! Marfa de catel ti-ai luat! E super tare Ioana cum pozeaza[olala]. MONI - mare party o sa fie pe voi cu asa gasca. Bafta maine! Superbe pozele de la Sighisoara. Frumos oras! N-am vazut inca pozele Mirei, Denisei si ale lui Ingrid asa ca... o intind... LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Hai sa scriu doo-trei randuri, ca prea am disparut ca magaru'. Noi tot cu drumurile, precum stiti. Daniela, deci acel nr. de tel. era al tau, sorry dar de cand am schimbat tel. in iarna nu am preluat toate nr., deci... am vrut sa sun inapoi insa am uitat. Ce patanie la gonflabile! Noi mereu avem parte de cate una de-asta. Nu pot spune ca m-am obisnuit, dar nici nu pot schimba oamenii, si stii si tu asta, iar copiii lor au ZERO educatie. Sa vezi ce fac in hotel, la piscina..... te crucesti!!! Moni, ma bucur mult mult mult de rezultatele bune, si-ti doresc din tot sufletul sa mergi bine in continuare. Mai, Tudor al vostru este... FENOMEN! Ca tot ziceai tu ca baieteii sunt mai lenesi [:D] da' de unde??? Lili, horror la munte! Macar la mare a fost bine, inteleg. Sanatate multa la baieteii frumosi! Da' matale ce-ai bre de nu esti in forma? Hai te pup si numai bine. Denisa, multa bafta si voua cu Alex. Cand revine oare Emma?
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Morning Chiar ca-mi este frica sa nu se termine vara....mai vreau macar doua luni!! Lili cu otita externa am plecat si noi la munte anul trecut, cu antibiotice cu fesa bagata in ureche pe care am scos-o la Brasov in spital, din pacate s-a intamplat chiar inainte sa plecam la munte, o durea jumatate de cap, am rezolvat-o cu antibiotic local aplicat pe o fesa si antibiotic oral si o alta gramda de siropele ca avea si dureri si febra...urat. Din fericire durerea a cedat cam din a doua zi si dupa ce i-am scos fesa a disparut si disconfortul si chiar daca lua antibiotic s-a putut bucura de vacanta in continuare. Rau este ca-ti faci griji si ca te doare la fel de tare ca pe copilul tau! Otita externa a luat-o de la piscina. Anul asta am evitat piscina, doar in Italia am fost la piscina dar acolo n-am avut probleme. Chiar ma declar multumita, vara asta cu excceptia varcelei unde nu am avut nevoie de vreun tratamen n-am avut nici macar o boala[pk] Doamne ajuta! Ultima data au luat antibiotic in martie..! Lili eu nu cred ca v-a dat ceva stricat de mancare...eu cred ca a fost poate prea grasa smantana sau branza si copii nu sunt obisnuiti cu ea... Si la noi vreme uratica astazi, inca nu ploua dar este innorat si bate vantul. Temperatura nu-i chiar scazuta. Dimineata am bagat ceva "lectii" Ioana s-a apucat sa-i scrie o scrisoare tatalui ei. Cred ca o va face in mai multe etape ca s-a plictisit si acum se joaca impreuna cu fratele ei prin curte cu bebelusi, patuturi, caruturi, etc. Nici cu Rares nu mi-e rusine! E imediat prinde ceva dar doamne fereste sa-l pui sa repete!! Face cate un exercitiu si daca se repeta la revedere! Pe ioana o mai imbarlig sa termine dar pe el BA! Azi le-am dat guma si i-am zis ca-i iau guma daca nu face!! Stiti ce a facut?? A inghitit guma!!!! Si tot nu a facut ce am zis eu! Face doar cand vrea si dupa ce-l troglodesc eu mii de ore. Pe Ioana o amenint putin sau ii promit ceva si gata cu asta...imi omor toti neuronii! Astery eu n-am stat prea mult intr-un loc sa pot analiza copii si familii dar in scurtele mele treceri am avut deseori altercatii! Sa va povestesc...Noi mergem la plaja la "STEAUA" anul asta, am descoperit ca acolo este apa mica pe multi metrii si ai oarecare sigurant cu copii. Ei se distreaza de minune in apa! Problema ar fi ca in zona este plaja destul de ingusta si colac peste pupaza anul asta se repara faleza si s-a ocupat pentru asta mai mult de trei sferturi de plaja. Noi nu avem pretentia sa intindem vreun cearsaf si sa stam tolaniti la soare. Uneori nici macar un prosop nu punem ca stam facem o baie de cate o ora si apoi ne stergem si plecam. Intr-o zi aglomerata voiam sa lasam geanta langa un stabilopod sa ne dezbracam si sa intram in apa numai ca niste neamuri proaste ocupasera jumatate de plaja, ridicasera chiar si niste digulete mici de nisip prin care delimitau zona lor "privata"(ca ii lasa-se masa ceva mostenire), si aveau loc de piscina, loc pentru cearsafuri ca aveau vreo 3, saltele si alte cele. Nu mai zic ca pe pietre aveau intinse farfurii si pahare ce asteptau linistite ora pranzului. Ce mai tura vura, nu ne-au lasat sa stam nici macar pe "holul" lor!! Imi venea sa mooor! N-am zis mai nimic si am plecat, nu voiam sa-mi stric ziua. Am gasit pana la urma un ocusor unde am reusit sa punem o jumatate de prosop pe care sa stea Sara iar ceilalti copii au stat in apa iar noi dupa ei... Sunt o gramada de "saracii" din astea pe plaja!!! Vin la mare cu 2 lei si stau cate 10 zile, ma si miram cu, de reusesc!!! pai daca vin de la 5 pe plaja si pleaca la 8!! Mananca rosi cu pateu si branza topita fara sa se miste de pe plaja...Mi-e scarba! Si sa stiti ca n-am treaba cu ce mananca fiecare sau cum si ce fel se descurca sa stea la mare dar atunci cand sunt nesimtiti ma calca rau de tot pe nervi!! Nu va zic ce munti de gunoaie raman in urma unor astfel de oameni si dupa aceea se plang ca este mizerie pe plaja!!! Bleah! Voi pe unde mai mergeti Cristina?? Nu ne-ai povestit nimic! Moni deci voi aveti mare petrecere in We!! Petrecere frumoasa!!! daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.Na, incepand de cateva ore am devenit oficial cobai.M-am intors din Ungaria cu pastilele anti-Braf in poseta [pk],le iau de doua ori pe zi.Noutatea e ca de fapt leziunea de 10 mm si cele mici de 2-4 mm, nu-s in san cum intelesesem initial,ci-s la plamani,sau ma rog in zona,cel de 10 mm,e undeva paravertebral langa T1.N-am inca traducerea oficiala.Confuzia a plecat de la cum mi-a scris aia chest tradus din engleza ca piept ... eu stiam ca la plaman se zice lung ,ma rog,se pare ca la san nu vazura astia nimic.Deci exista inca micronodulii aia de 2-4 mm ce erau si in primavara,aia necrescand nu-s suspecti,ramane ala de 10 mm ce nu se vedea atunci.Acum astept sa vedem de apar niscaiva efecte adverse, in principal am inteles ca pot aparea eruptii pe piele. MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica ma bucur ca ai obtinut acel "tratament" Sa dea Domnul sa aiba efect bun asupra organismului tau si sa scapi de nenorocirea asta!! Nu-mi plac deloc vestile cu leziunea aceea de 10 mm[q]!! Poate nu-ti fac bine dar nu ma pot abtine[q]!! Mie imi este frica!!! Ma rog pentru tine!!! daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA sper ca ti-ai revenit de tot! N-ai zis nimic de "furtuna de nisip" acum vad ceva pe la stiri [alcool] LILI mai si eu cred mai degraba ca Daniela despre branza-smantana aia,ca ma gandesc ca daca era ceva infectios ar fi fost mai grav,asa pare mai mult o indigestie.Oricum macar asa ati ajuns intr-o zona mult mai faina [olala] Unde ai poze de la munte? Nu ca as avea eu timp acum de vizionari,ca-s super prinsa [bang],dar ma desprind eu si recuperez,ca mai am destule de vizonat din urma.Si la ale Denisei,Cristinei etc. m-am uitat mai pe fuga.Parca v-am zis ca si pe Diana a apucat-o vomitatul pe masina cand ne-am intors din Sighisoara,in conditiile in care la plecare n-a avut nimic.Cred ca nu i-o fi picat ceva bine din ce-a mancat pe-acolo,in plus in dimineata dinaintea plecarii spre Sibiu n-a vrut sa manance decat un iaurt ... zilele de dinainte a mancat f. bine. CRISTINA we asta unde mai plecati? [8D] Cat despre baieti,asa credeam ca-s ceva mai lenti decat fetele. Asa parea si Tudor la inceput,ca pana pe la 4-5 luni numai dormea,manca si zambea de-am zis ca va iesi din el un blegoman complet [:D] ... pai Diana era agitata rau pe langa el in primele luni - deh colicii,saraca.Ma rog acum s-au egalizat.E fix ca sora-sa si la fizic - temerar la tobogane si pasionat de alergat,dar si la vorbire-cognitiv.Zilnic il intreaba careva pe Ghita cati ani are Tudor de vorbeste asa - de obicei parinti/bunici de la locurile de joaca. DANIELA acum am vazut ca ai scris. Mai ce sa zic,daca ai citi ca mine pe forumuri despre melanom (din Anglia,SUA,.Australia etc.),ai vedea ca asta e chiar nimic fata de ce poate aparea,practic nu exista loc in corp unde nu pot aparea metastaze de melanom - inclusiv in muschiul inimii pot aparea (de-aia mi-a facut eco si la inima).Si de obicei cand se pornesc apar in mai multe locatii,deodata sau pe rand,ma rog,e ... total imprevizibil.Vestea buna e ca la majoritatea, medicamentul asta a micsorat tumorile chiar in stadii foarte avansate,sau chiar au disparut de tot,vestea rea e ca nu se stie pana cand ... fiind inca experimental.Adica nu se stie daca efectul medicamentului e definitiv.Deocamdata au observat ca au fost ok 8-10 luni, apoi la unii reapar,la aia s-a constatat ca a aparut si alta mutatie pe langa Braf,una numita MEK,asa ca deja e in curs un trial de faza I,cu BRAF+MEK care se pare ca are rezultate si mai spectaculoase si cu efecte adverse mai mici - deocamdata trialul se desfasoara doar in SUA si Australia,dar urmeaza cele de faza II si III si probabil ajung si prin Europa- e facut tot ce GSK.Ideea e ca "se lucreaza", chiar am citit ca s-ar putea sa aprobe mai devreme decat era planificat iesirea pe piata a medicamentului anti-Braf,dar la cei ce au facut cererea deja,adica La Roche.Asta al meu e de la GlaskoSmithe (GSK)- astea-s companii farmaceutice la concurenta [8D] Ah si mai e pe rol si ipilimumab ala care merge chiar si la cei ce n-au gena anti-Braf.Hai ca te-am ametit [pup]. MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...