Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l**** amanta sotului meu


Recommended Posts

Fetelor...sunteti destul de aprige in a lua apararea amantei...[alcool][alcool][alcool].....Aproape ca imi pun intrebari... Ce-mi plac mie oamenii care citesc dar nu vad decat ce vor ei... 1. Nu am spus ca toti barbatii fac asta, ci ca oricui i se poate intampla... Stiu...voua nu.... 2. Nu am spus ca sotul e mai putin vinovat, ci ca e alegerea ei din multe motive sa incerce sa il ierte...Ca el ar fi inselat-o oricum, e foarte probabil, dar de ce sa fie tocmai prietena ei dispusa sa ii alinele "suferintele"? 3. Nu am spus ca e de la sine inteles ca trebuie sa se intample asa ceva, ci ca atunci cand e greu, daca mai apare si o fufa/fuf..:-), vai ce repede merge totul... Si ca TOCMAI, ca ideal ar fi sa nu stai cu pusca la usa, ca poate iti intra vreuna de genul asta in casa... 4. anca_a, ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor, poate vei fi mai atenta data viitoare, daca cumva stai in Galati, sa nu cumva sa te imprietenesti cu Laura. Daca mai ai nevoie de ajutorul meu....PM, te rog.. Mai am cateva orase unde trebuie sa fi atent...[bang][bang][bang] Sincer...... 5. Inteleg ca voi cititi sectiunea asta ca sunteti dornice de o barfa mica si faceti revista presei pe un forum unde altii fac prostia sa isi arate problemele? Ca undeva acolo scrie ca "daca aveti nevoie de ajutor, aici e locul unde il gasiti...?" Voi cu ce ajutati? Sau...pe cine? 6. Sunt printre noi oameni care au trait experiente grele si dureri nesfarsite (nu vorbesc de adaida acum) si care au scris aici pe forum in dorinta de a gasi alinare, empatie si intelegere. Sau chiar implicare emotionala si fizica!!!!!! Fiecare are durerea lui, care este mai mare decat a altora...pentru ca este a lui... Cum de cerem empatie si intelegere, cand noi nu o oferim? Sau Adaida nu o merita pentru ca e vina ei ca a lasat sa se intample asa ceva si asa ii trebuie???? 5. Daca a te culca cu sotul prietenei tale 3 ani in timp ce o vizitezi si o tii de mana cand iti povesteste greutatile ei e la un loc cu "o ocheada, un zambet sau un flirt"....ops...grav nene...mi-e si frica sa ma gandesc in continuare.... 6. In rest....O.E.D... Doamnelor....nu va deziceti....[asia][asia][asia][asia] Faceti lista aia... Sau listele....Ce e interesant e ca voi sunteti impotriva "aruncarii cu pietre" dar asta faceti, doar ca in persoana gresita... Stiti cum e in natura? De obicei fiarele sar pe animalele ranite sau bolnave....Ca sunt vulnerabile si nu mai pot riposta...Nu ca as face vreo analogie, vai mie...Voi sunteti niste doamne care doresc binele si o justitie corecta pentru toata lumea....[:-@][:-@][:-@][:-@][:-@] Si....cel mai grav este ca....va dati seama sau nu...e vorba si de copii!!!!!!!!! Cel mai grav e ca nu realizati ca asemenea experiente lasa urme in viata copiilor....Ca dati cu pietre in adaida ca a scris pe forum, nu e nimic nou, dar ca nu realizati ca in toate aceste povesti....sau in multe dintre ele....sunt copii implicati (da, ana_a, si ei victime, corect ai punctat, pacat ca la misto!!!!!)e si mai trist... Sunteti oripilate ca i s-a spus numele, insa remarc uimita ca MAMELE din voi nu reactioneaza la faptul ca acea femeie si-a neglijat copii pentru un barbat, de o calitate indoielnica, cum ziceti chiar voi. Ce va spun instinctele materne? Ring a bell? E OK asa? V-ar placea ca si copii vostri sa creasca stiind ca e normal sa fie neglijati pentru barbati? Daca da..vai mie, in ce lume traim....si ce educatie dam copiilor nostri....nici nu ma mai mira deja nimic...In acest caz e normal ca la orice pas sa fie pericolul ca dam de cate o Laura.... In fine, eu am zis ce aveam de zis, nu am nicio indoiala ca sunt oameni de toate categoriile aici iar experienta femeii asteia o demonstreaza... Sa aveti o zi buna si....safe, ca nu se stie, poate dati de Laura in vreun parc...[bang][bang][bang][bang]desi...poate ca ar fi bine...se pare ca poate fi o prietena buna, are grija de toata lumea din casa.....[alcool][alcool][alcool] Barbatul a fost creat înaintea femeii ca sa apuce sa spuna si el câteva cuvinte fara sa-l întrerupa nimeni. (Jules Renard)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 463
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Carmenela 1. Nu am spus ca toti barbatii fac asta, ci ca oricui i se poate intampla... Stiu...voua nu....
Oricarui om (si femeia este om!!!) i se poate intampla sa greseasca. Stiu...tie nu... __________________________________________________ Gandeste, gandeste, gandeste!!! - Winnie The Pooh
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Carmenela
Fetelor...sunteti destul de aprige in a lua apararea amantei... Barbatul a fost creat înaintea femeii ca sa apuce sa spuna si el câteva cuvinte fara sa-l întrerupa nimeni. (Jules Renard)
Faci lista? Hai: 1.... 2... 3... Mai departe n-am putut citi kilometrul de mesaj,ca m-am impiedicat rau de primA fraza! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci pana la urma amanta e o nenorocita,ca"n-a stiut ca ala e insurat si ca strica o casnicie".mai,sa fie.las' ca a stiut el ca are o saiba pe desht, o nevasta si ceva copii in batatura.iar daca tot era aproape "mizerabila" aia,de ce sa nu incerce? e mai usor sa arunci vina ,decat sa vezi de unde si de ce a ponit totul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui accept92
Citat:
citat din mesajul lui Carmenela Personal nu as vrea sa fiu prietena nici cu persoane care acepta astfel de prieteni, ca aceasta femeie. Fiecare suntem liberi sa ne alegem prietenii, nu vreau sa fiu inteleasa gresit, dar daca alegi sa fi cu un om care si-a inselat sotul, copilul, prietena, care a jucat un rol mincinos in viata tuturor, din proprie vointa si deplin constienta....apoi....incep sa imi pun intrebari despre principiile de viata ale celui care accepta asa ceva...
Cata ipocrizie. Cand sotul tau a inselat cu o femeie casatorita a avut exact acelasi rol distructiv pentru familia femeii cum a avut si aia pentru familia ta. Exact acelasi gen de om. Tu ai fost libera sa ramai sotia lui si desigur nu iti pui nicio intrebare in legatura cu principiile tale de viata, te mananca in cur de ale altora. WTF!!! __________________________________________________ Gandeste, gandeste, gandeste!!! - Winnie The Pooh
inseamna ca pentru tine e ok sa chemi in casa o asemenea femeie. E ok, e alegerea ta si viziunea ta despre viata. Ca adaida poate alege din vari motive sa isi ierte sotul, nu stii TU de ce!!!!!....e alegerea ei. Ca si a ta. Esti destul de patimasa....[:-@][:-@][:-@] Barbatul a fost creat înaintea femeii ca sa apuce sa spuna si el câteva cuvinte fara sa-l întrerupa nimeni. (Jules Renard)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Citat:
citat din mesajul lui Carmenela
Fetelor...sunteti destul de aprige in a lua apararea amantei... Barbatul a fost creat înaintea femeii ca sa apuce sa spuna si el câteva cuvinte fara sa-l întrerupa nimeni. (Jules Renard)
Faci lista? Hai: 1.... 2... 3... Mai departe n-am putut citi kilometrul de mesaj,ca m-am impiedicat rau de primA fraza! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Mie imi place semnatura.[:D] Stiu eu de ce...:)) __________________________________________________ Gandeste, gandeste, gandeste!!! - Winnie The Pooh
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"cel mai grav e ca e vorba de copii aici" Da? Si ai fi vrut ca membrii DC sa viseze noaptea in pat ca Adaida este inselata, copiii ei (BTW ce spui de copiii amantei? ca si ea are...)sunt traumatizati valeeu valeeeu valeleeeu! ? Trebuia sa stam toti cu ochii pe amanta? Ori pe sotul autoarei topicului? Ori pe copiii lor si ai amantei sotului? Interesant cate mesaje a postat Adaida de cand e membra DC...printre care cele mai multe or fo aici. Sa o crez pana la urma ca cealalata membra( BTW nu am auzit nici de ea pe aici)... Daca scara voastra de valori incepe cu un prim loc alocat prietenelor de suflet, iar mai apoi familia, pt ca tot o dati ca e mai grav ce a facut prietena...e treaba voastra, insa uite ca pt altii lucrurile stau taman invers. Casa mea e sfanta pt mine, iar sotul si copilul cele mai importante persoane din viata mea. Nu vaz sa existe ceva pe care sa nu-l pot discuta cu sotul...mai incolo si cu propriul copil, ca e prea mica sa aiba intelegerea necesara. Si imagineaza-ti ca toate astea sunt intime si nu la dispozitita prietenelor. [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andacos, breath in, breath out, hai ca poti, te concentrezi...si vei vedea ca literele curg....si se formeaza cuvinte... accept92, daca citesti primul meu mesaj vei vedea ca am scris ca li se poate intampla si barbatlor si femeilor.. oricarui om... Eh...breath in, breath out... Fetelor, eu am inteles inca o data de ce nu mi-a mai placut atmosfera de revista presei de aici... Va multumesc ca mi-ati ridicat ceata de pe ochi, ca sa citez din clasici in viata...[alcool][alcool][alcool] Va pup si va doresc sa (NU) aveti experiente asemanatoare cu fata asta...poate invatati ceva...sau poate nu... Barbatul a fost creat înaintea femeii ca sa apuce sa spuna si el câteva cuvinte fara sa-l întrerupa nimeni. (Jules Renard)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Carmenela
Citat:
citat din mesajul lui accept92
Citat:
citat din mesajul lui Carmenela Personal nu as vrea sa fiu prietena nici cu persoane care acepta astfel de prieteni, ca aceasta femeie. Fiecare suntem liberi sa ne alegem prietenii, nu vreau sa fiu inteleasa gresit, dar daca alegi sa fi cu un om care si-a inselat sotul, copilul, prietena, care a jucat un rol mincinos in viata tuturor, din proprie vointa si deplin constienta....apoi....incep sa imi pun intrebari despre principiile de viata ale celui care accepta asa ceva...
Cata ipocrizie. Cand sotul tau a inselat cu o femeie casatorita a avut exact acelasi rol distructiv pentru familia femeii cum a avut si aia pentru familia ta. Exact acelasi gen de om. Tu ai fost libera sa ramai sotia lui si desigur nu iti pui nicio intrebare in legatura cu principiile tale de viata, te mananca in cur de ale altora. WTF!!! __________________________________________________ Gandeste, gandeste, gandeste!!! - Winnie The Pooh
inseamna ca pentru tine e ok sa chemi in casa o asemenea femeie. E ok, e alegerea ta si viziunea ta despre viata. Ca adaida poate alege din vari motive sa isi ierte sotul, nu stii TU de ce!!!!!....e alegerea ei. Ca si a ta. Esti destul de patimasa....[:-@][:-@][:-@] Barbatul a fost creat înaintea femeii ca sa apuce sa spuna si el câteva cuvinte fara sa-l întrerupa nimeni. (Jules Renard)
Nu inteleg ce se intampla daca aduci o asemenea femeie in casa!?? J si Carla (05.02.2006) [url="http://www.prin-casa.ro/"]Culinare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu e de ras, dar e sambata dimineata si nu am nici un chef sa fiu serioasa. Pe prietena mea cea mai buna o cheama Laura. Are si ea 2 copii si vine la mine in casa uneori. Imi pupa copii si se joaca uneori cu ei, chiar i-a scos in parc singura intr-o sambata cand nu imi vedeam capul de treaba si nu avea cine sa ma ajute. O chem la masa cand fac fasole cu castraveti murati, pui cu curry, ciorba radauteana sau clatite. Am imprumutat-o odata cu bani cand a avut o urgenta si i-am ascultat off-urile cu soacra, barbatul sau cu copiii. Pe vremea cand lucram la birou am fost de cateva ori mushtruluita de sef ca statem pe mess cu ea [:D] (acum nu mai lucrez la birou si tre sa fac uneori ore suplimentare pt ca in timpul de lucru ma tine de vorba, tot pe mess si nu am nici un sef sa imi atraga atentia ca pierd timpul), am facut concedii impreuna, am fost cu cortul si la gratar de nu mai stiu cate ori. Pffiuuu, tre sa pun beeper in pantaloni la sotz cand mai apare ea in zona, ca acum imi dau seama ca e de naspa. Sigur mi-l ia daca mai continuam asa. Hmm.. pe de alta parte ... si ea e in aceeasi situatie cu mine (si eu sunt Laura, si fac toate alea ce le-am zis eu despre ea). [:D] hi, hi cum nu mi-am dat eu seama pana acu, ce patrulater amoros ar iesi .. sau cine stie!? Poate este deja si nu am aflat eu, ca doar toti barbatii gandesc cu prohabul ... Ma duc sa o sun pe Laura mea sa stie si ea ce o asteapta.
[url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=Laura25&searchtype=2&view=gallery&show=current"] Am marfa la bazar umanitar DC [/url] Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...