Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l**** amanta sotului meu


Recommended Posts

voi ati vazut ce vaz si eu? autoarea e membra cu postari subtiri din 2008. Zicea ca e inselata de 3 ani![8D] Doamnele nu s-au imprietenit pe aici...ciudat. [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 463
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui accept92
Citat:
citat din mesajul lui andacos
Citat:
citat din mesajul lui Carmenela
Fetelor...sunteti destul de aprige in a lua apararea amantei... Barbatul a fost creat înaintea femeii ca sa apuce sa spuna si el câteva cuvinte fara sa-l întrerupa nimeni. (Jules Renard)
Faci lista? Hai: 1.... 2... 3... Mai departe n-am putut citi kilometrul de mesaj,ca m-am impiedicat rau de primA fraza! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Mie imi place semnatura.[:D] Stiu eu de ce...:)) __________________________________________________ Gandeste, gandeste, gandeste!!! - Winnie The Pooh
Si mie, si mie, imi place semnatura ei: complet misogina sau nu stiu exact cum sa ma exprim ca sa folosesc termenul corect! Altfel spus, dom'ne, femeile "e" neste......imi inghit cuvintele, sa nu zic vorbe grele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
JG, nu sunt in permanenta erectie[:D], dar astia care au timp de @#$%^extraconjugal poti fi sigura ca sunt comozi si fara variatiuni pe tema[8D] si n-au nicio apasare sa o faca in mijlocul casei. [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
[:-)))] [:-)))] [:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca una din erorile care se pot strecura in astfel de cazuri este sa spui invariabil ca "el sau ea este asa". Sunt sau pot sa fie atatea motivatii care daca sunt cunoscute si/sau acceptate pot sa schimbe fundamental sensul particular al unei relatii extraconjugale. Sigur daca ne gandim la relatia conjugala standard, cu suisuri si coborasuri suficient de acceptabile si de acceptate de ambele parti teoretic o astfel de incursiune nu poate fi motivata si implicit acceptata. O relatie nici atat. Insa desi intr-o relatie fie el fie ea sunt in ipostaza de a-si vedea de treaba cum se zice cealalta parte (el sau ea dupa caz) iese in decor. Poate a fost o slabiciune, o greseala, o eroare pe care nu de putin ori o duce mai greu insasi cel care a faptuit uneori chiar in situatia in care fapta a fost si a ramas eminamente necunsocuta in exterior. Nu putem sa stim si cu atat mai putin sa judecam noi cei de dinafara pentru ca nu vom ajunge niciodata sa cunoastem ce este ce a fost si ce va fi in sufletul acelei persoane. Si nu stim nici realitatea acelei persoane asa cum este ea din acel punct de vedere. In aceste cazuri iertarea este un lucru mare din partea celor ce stiu si au capacitatea de a ierta oricat de greu ar parea. Cei care reusesc sa faca acest lucru probabil pe de o parte sunt suficient de puternici ca si entitati si in egala masura auu capacitatea de a acorda sanse viitorului. Nu inseamna neaparat ca au uitat trecutul dar au ajuns probabil la concluzia ca viitorul lor nu poate sa existe decat doar daca fac pace cu trecutul lor si isi spun speranta in viitor. Uneori acest gen de experiente te pot face mai intelept(inteleapta) dar din punctul meu de vedere este clar ca cine stie sa paseasca in viitor pasind peste trecut are un caracter puternic. In egala masura sunt cazuri in care acest gen de iesiri sunt "just for fun" - "merge de o tura". Ramane la latitudinea celor care le stau in preajma daca a relationa cu acest gen de persoane este ceea ce accepta pentru ei si ceea ce ii reprezinta sau cel putin intra in sfera lor de "a trai" sau nu. Fiecare persoana isi va alege singura anturajul ce o reprezinta si consecintele relationale probabile sunt previzibile. Eu pentru mine nu sunt interesat de acest gen de persoane sa le am in preajma pentru ca nu sunt genul meu. Pe scurt parasesc eu singur acest gen de relatii daca in virtutea situatiilor ajung in preajma lor. In egala masura sunt cazuri cand relatiile casnice nu functioneaza de o perioada de timp sau nu au functionat niciodata corect de al bun inceput. Sunt erori relationale. Din X varii motive acest gen de relatii desi cred ca ar fi mai corect sa le numesc pseudorelatii nu au sanse de viitor si "sunt capacite" de alte relatii. Aici deja pot sa intervina cazuri particulare dar in esenta iesirile in decor nu sunt in fapt iesiri in decor pentru ca nu exista o relatie corecta in esenta decat poate doar in acte. Desigur aspectul moral ar presupune acel "a-ti face curatenie in ograda" inainte de a iesi pe poarta. Intrebarea ramane cat este defapt ograda? Si daca nu cumva pasind in alta ograda ce nu iti apartine nu cumva esti neinvitat(a)? De aceea e bien sa isi faca fiecare curat in ograda macar pentru sufletul lui(ei) ca a procedat atat cat se poate corect. Exista insa acea sintagma conform careia "nu-ti crea fericirea proprie pe nefericirea altora" care uneori poate ca ar trebui sa fie cuprinsa si in discursul tinut in momentul in care, un el si o ea ajung sa puna stiloul intr-un registru civil nu inainte de a spune "DA doresc sa fiu sotul/sotia persoanei de langa mine in mod liber si neconstrans de nimeni si de nimic." si sa fie tiparita oficial pe fiecare certificat de casatorie. Este desigur o idee pur teoretica mai mult de ordin moral. Dincolo de toate in esenta si generic discutat orice relatie extraconjugala (eu extind: orice relatie externa) nu aduce decat numai si numai durere, dezamagire, dezolare si chiar daca unii dintre noi poate ca trecem cumva cumva peste aceste nefericite momente, acestea raman in suflet ca niste vesnice cicatrici. Aveti grija de voi si va doresc sa aveti o viata cat mai ferita de astfel de incercari. [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninia hai sa iti spun de ce o dezaprob eu pe adaida - in momentul in care sotul spune despre o femeie -e proasta dar merge o tura- e clar ce fel de barbat e. - in momentul in care iti spune chestia asta tie ca sotie despre prietena ta, este clar o lipsa de respect fata de tine si este si mai clar ca tu stii ca barbactu` e genul care da ture cu diverse, si implicit accepti chestia asta. ori in aceste conditii de ce e mai vinovata amanta decat tine sotie care stii ce ai la usa si accepti, sau decat sotul care ti-a jurat credinta bla bla si da ture cu diverse si mai si face comentarii de genul asta? a nu se intelege ca tin partea amantei (ete poti sa ma treci si pe mine pe lista de amante daca asa ai concluzionat tu), doar ca zgaraie tare postarea adaidei care pe de o parte sustine inocenta bietului sot care gandeste cu obiectul dintre craci sarmanu, dar pune la zid doar amanta. din punctul meu de vedere toti 3 sunt la fel de vinovati si asa cum am mai spus daca nu aparea fraza aia cu proasta buna de turat, poate ii plangeam de mila, dar asa...consider ca pe undeva si-a asumat acest risc. si nu in ultimul rand as dori sa fac si o sugestie administratorilor- avand in vedere ca in ultima vreme s-au inmultit cazurile forumistelor care dau ture cu sotii altor forumiste, propun sa inserati in regulamentul dc o noua regula care sa interzica circuitele sexuale intre membrii dc, sotii forumistelor si forumiste, etc...ca sa avem si noi o baza legala sa facem lista rusinii. mamica de Rares 21.02.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uitam.[:D]
Citat:
Sunteti oripilate ca i s-a spus numele, insa remarc uimita ca MAMELE din voi nu reactioneaza la faptul ca acea femeie si-a neglijat copii pentru un barbat, de o calitate indoielnica, cum ziceti chiar voi. Ce va spun instinctele materne? Ring a bell?
DA!
Citat:
E OK asa?
NU!
Citat:
V-ar placea ca si copii vostri sa creasca stiind ca e normal sa fie neglijati pentru barbati? Daca da..vai mie, in ce lume traim....si ce educatie dam copiilor nostri....nici nu ma mai mira deja nimic...In acest caz e normal ca la orice pas sa fie pericolul ca dam de cate o Laura....
NU! Tocmai de aceea, pe langa celelalte propuneri ale mele [nebu], cer ca amanta sa fie exclusa imediat de pe forum! Si sa fie trimise scrisori de informare sefilor directi, colegilor de serviciu si de facebook, vecinilor, vanzatoarei de la chioscul de tigari, tovarasilor, pretenilor si tutulor membrilor de partid si de stat! Sa starpim si sa eliminam din societate, odata pentru totdeauna, aceste elemente! [regblond] [url="http://www.youtube.com/watch?v=Efc0p0GASFY"] Children see [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am linistit:P credeam ca tre sa trec pe lista cu personaje cu potential de ispita pt sos si membre DC. Dar nu e cazul.[:D] Accept, sigur ca citatul e substrat[8D] poate se vrea a fi o forma de penitenta[}:)], caz doar pe aici suntem majoritar de acelasi sex cu doamna, nu are cum sa fie rasplatita pt vorbele de duh cu lipici la Dorei. [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"E proasta si inculta,dar ar merge o tura!" - cam asa caracterizeaza barbatii hartuitori femeile care nu le accepta invitatiile la "ture". Barbatii hartuitori sunt manipulatori si razbunatori. Din simpla postare a unei povesti nu ai cum sa stii daca acea poveste e adevarat sau nu. Din rezumatul postat de autoare la inceputul acestui subiect reiese ca: a aflat de relatia dintre sot si amica lor comuna, dar nu stim contextull in care s-a produs dezvaluirea; apoi introduce in poveste in cateva cuvinte si o posibila marturie a nemernicei cand spune ca aceasta ar fi dorit sa-si abandoneze familia pentru minunea de sot a inselatei, dar e o capcana pentru ca tot ea ne spune ca de fapt sotul i-a spus acest amanunt. Eu am tras concluiza ca ea a dorit doar sa faca publica identitatea asa zisei amante ca justitiarii de pe forumuri sa o ia la ochi si sa o tarnuiasca ori de cate ori vor avea ocazia. E posibil ca oribila dezvaluire sa vina doar din partea minunatului sot, care rapus de sentimentul de vinovatie sa fi marturisit spasit sotiei nenorocirea in care a fost tarat fara voia lui. Atunci am si toate motivele sa cred ca ori nevasta e manevrata de sotul foarte dibaci in ale intrigii, ori ea stia de relatie dar alte sunt motivele care o fac acum sa rabufneasca. Desi e posibil si ca intre cele doua sa fie alta poveste si autoarea subiectului sa o arunce pe nemernica in gura leilor ca "plata" pentru ce stiu eu ce or fi avut ele de impartit (altceva decat minunatul sot). In plus ca intr-un cuplu sa fie acceptate in discutie genul ala de aprecieri despre amici, amice...cum sa fi proasta/prost dar mama ce ma mai gadila intre cracii nadragilor cand o/il vad prin preajma, ar insemna ca membri cuplului sunt persoane "open mind", asa ca nu vad de ce se indigneaza sotia cand afla ca sotiorul si-a atins scopul, acceptand discutia initiala ea a acceptat ideea ca el s-ar putea sa o tureze pe prosta si inculta de amica. Ca amica mi-a tura sotul nu stiu cat de impotriva legii este, adica ma gandesc ca daca ma duc si o reclam la politie ca mi-a tavalit sotul, politia nu o va aresta nici macar preventiv, pe cand daca amica se duce la politie si ma reclama ca i-am facut publice datele personale pe un site public si ca am expus-o pe ea si familia ei unor actiuni huliganice ar trebui cel putin teoretic sa ma astept sa fiu luata la intrebari la modul cel mai serios. Ar trebui cand citim acest gen de povesti sa ne punem intrebarea : cat de adevarata pote fi aceasta poveste? iar datele personale ale implicatilor sa nu fie expuse. Si chiar asa, de ce autoare nu si-a pulbicat si datele ei personale si pe ale sotului, asa ca sa stie si ai mai diabolici care sunt incornoratii?! [flo] Nina, [gravired]20+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit m-am luminat si eu, ma tot chinuiam sa inteleg. deci pacatul dezvaluirii numelui pe forum e mai grav decat sa fii amanta [alcool] felicitari voua care infierati asemenea pacat, al dezvaluirii identitatii amantei, probabil voi sunteti zen pe linie, mergeti pe sarma vietii fara sa va clintiti. [bibe] in alta ordine de idei, sa traiesti langa un sot cate te minte si insala trei ani, fara sa simti/vezi nimik (asta doar o banuim, adevarul adevarat nu-l stim) trebuie ca prea adanca e prapastia dintre cei doi. pacat ca oamenii mari isi bat joc de propriile vieti, si-o fac siguri si in deplina cunostinta de cauza. in timp ce, de la proprii copii au pretentia sa se comporte mai ceva ca dumnezeu. ********************* [url="http://paul-mihaita.blogspot.com"]VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[/url][bonjovi] [URL="http://negusdavidchristian.blogspot.com/"]Speranta si incredere pentru David[/URL] [bonjovi] ~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

atentionare, ar trebui sa fiti cu ochi'n paispe cei care v-ati ales nik'name numele real. aviz mie in primul rand.[:D] ********************* [url="http://paul-mihaita.blogspot.com"]VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[/url][bonjovi] [URL="http://negusdavidchristian.blogspot.com/"]Speranta si incredere pentru David[/URL] [bonjovi] ~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...