Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l**** amanta sotului meu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 463
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dana, nu am luat in viata mea niciun fel de calmante. Nu o sa incep acum, nici macar daca mi-ai dat tu acest sfat pretios. Ai putea sa imi recomanzi si o medicatie mai puternica, sunt si paranoica, traiesc cu ideea ca ma urmaresti pe forum si tot incerci sa-mi dovedesti ca nu am dreptate. Dar eu imi scriu doar parerea, nici nu tin neaparat sa imi dea cineva dreptate. Acum am mai citit cate ceva. Stiti care e parerea mea? (Repet, parerea mea, nu trebuie sa imi dati dreptate.) Ca Adaida a deschis subiectul ca sa ne spuna ca o membra DC este o mizerabila. Asta a fost scopul acestei postari. Nu a vrut consolare, nu a dorit sfaturi ca sa iasa din aceasta situatie. Ea a luat o decizie, este decizia ei, corecta sau gresita din punctul de vedere al altora. Asta a vrut sa ne spuna "vedeti ca user-ul X este asa". (Sigur, este parerea ei; poate user-ul X este o femeie extraordinara, desteapta si culta care si-a intalnit in casa prietenei ei sufletul pereche. Poate user-ul X este de parere ca Adaida este proasta si inculta si a pus mana pe un barbat care nu este de ea, prin nu stiu ce metode neortodoxe. Asta poate fi parerea user-ului X. Este parerea multor amante.) Mi se pare normal sa avertizezi un colectiv despre caracterul unei anumite persoane. Despre ceva ce a facut. Adica, maine sau peste un an, user-ul X vine si ne povesteste ca a lasat-o sotul sau poate ca a dat-o afara din casa. Si atunci noi incepem sa dam sfaturi sau sa o consolam si, cine stie, un suflet milos se apuca sa o si tina in casa sau macar sa o invite la o cafea. Chiar mi se pare normal sa stim adevarul. Sigur ca user-ul X poate sa isi schimbe numele si tot acolo suntem. Da, daca as afla ca cineva pe care cunosc e amanta cuiva, as considera ca este bine sa avertizez pe toata lumea pe care o cunosc si care o cunoaste si pe ea. Asa cum am considerat, cand a fost cazul, sa avertizez pe cineva ca altcineva este o persoana incorecta sau macar egoista (adica isi va vedea intai propriile interese). Nu am considerat ca este barfa, am considerat ca este o obligatie a mea. Ma gandesc la un caz foarte concret, o prietena de-a mea dorea sa intre in niste relatii de afaceri cu cineva pe care cunosteam si i-am spus ca respectivul nu este o persoana corecta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La paranoia nu ma bag![:D]Dar de data asta,zau ca.-s de acord cu tine! Toate exemplele tale sunt concrete, cu persoane pe care le cunosti si chiar mi se pare o datorie morala sa procedezi asa! Cazul de fatza...e o poveste din spatziul vitual,in care un x vine si ne povesteste frinturi din viatza lui,facind insa aprecieri si trimiteri exacte ,cu nume de nick si in viatza reala,a altui user! Povestea ei ar fi fost luata asa cu este si chiar nu i s-ar fi dat sfaturi daca nu asta dorea,daca nu facea precizari necerute!Cu sigurantza solicitantzilor li s-ar fi putut rASPunde pe pm! Ps si off zopic:Intimplator sau nu,amanta are profilul vizibil pe facebook,in timp ce autoarea subiectului nu-si face public profilul! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat si eu pe la activitatea amantei. Este "sufletul" unui grup "local" - adica poate organizeaza si intalniri in orasul ei. Poate merge si in casele altor persoane cunoscute pe DC. Poate merge cu familiile lor la picnic sau chiar intr-o excursie. Eu am fixul de-a nu avea nicio relatie reala cu persoanele "cunoscute" virtual. (Paranoia, dar ii tot bat la cap pe adolescentii si micii mei adulti sa pastreze aceeasi distinctie intre virtual si real.) Dar daca eram din orasul Y si aveam legaturi reale cu membri DC din orasul meu, chiar doream sa stiu ca X are asemenea obiceiuri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si nu mai facem intalnirea de 1 iunie anul viitor???? [:D] Mami [9cer]de [baietel][url="http://www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png"]Mihai[/url] si[url="http://www.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png"]Alex[roker][/url] [url="http://picasaweb.google.ro/madyrizi"]NOUTATI IN ALBUM[/url] [url="http://bazar.desprecopii.com/advancedsearch.asp?search=1&catid=0&SearchStr=&AllAnyExact=all&customs_criteria=1&cfs_txt_UMANITAR=Da+-+cumparatorul+alege&cfs_txt_UMANITAR=pt.+Alexandru+Hapaleti&PriceFrom=&PriceTo=&StartFrom=&StartTo=&EndFrom=&EndTo=&ExcludeStr=&OrderBy=end_asc&MaxResults=10&sbmtAdvSearch=%3E%3E#results"] pt. Alexandru Hapaleti si alti copii [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca sotul are un caracter infect, independent de existenta amantei. Si mai sint sigura ca nu este prima si nu o sa fie nici ultima. Asta e, unii sint broaste si broaste mor, poti sa ii pupi in bot toata viata, nu se transforma in printi. Vezi numa' sa nu iti dea si ceva boli cadou. Prin martie anul asta m-am intilnit din intimplare cu iubirea mea din tinerete, un baiat pe care atunci cind il vedeam mi se inmuiau picioarele. Stiam ca este mort de citiva ani buni, asa auzisem, dar am dat pur si simplu nas in nas cu el, la intrare intr-un pasaj subteran cind mergeam la munca. Uimirea si bucuria a fost de amindoua partile, ne-am imbratisat si ne-am bucurat de vedere. I-am dat adresa de e-mail si am inceput sa vorbim. Am iesit la cafea de citeva ori, dar am vazut ca omu' e broasca riioasa... Mi-a spus ca este inca insurat, dar nevasta este o femeie rece si neintelegatore [:D] cu care nu mai face sex deloc pentru ca nu il atrage, nu il intelege :)) nu e romantica :) nu face mincare :)) dar el sta cu ea pentru copil, pe care il adora. Ba mi-a propus sa imi faca cunostinta cu ea, sa fim prieteni de familie si sa iesim prin parcuri de distractii impreuna cu fetele mele si baietelul lui. Un jeg de om! Ca barbatul tau. Instant mi s-a facut mila de nevasta lui si o sila mare de tot de el. Bleah, bleah! Si intr-o zi, ca sa ma incinte cu darurile lui de la natura, mi-a trimis un meaj cu o poza de-a lui, numa' la briu, in chiloti dar cu scula vizibila pe marginea chilotului. Credea ca ma da pe spate, eu mama singura si fara o relatie de aita timp :))) Si era mic-mic de tot si ca persoana si ca dotare. Asta e...nu ai ce ii cere omului ce nu are [:D] Fomalhauti [flo] live and let live [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO
Eu cred ca sotul are un caracter infect, independent de existenta amantei. Si mai sint sigura ca nu este prima si nu o sa fie nici ultima. Asta e, unii sint broaste si broaste mor, poti sa ii pupi in bot toata viata, nu se transforma in printi. Vezi numa' sa nu iti dea si ceva boli cadou. Prin martie anul asta m-am intilnit din intimplare cu iubirea mea din tinerete, un baiat pe care atunci cind il vedeam mi se inmuiau picioarele. Stiam ca este mort de citiva ani buni, asa auzisem, dar am dat pur si simplu nas in nas cu el, la intrare intr-un pasaj subteran cind mergeam la munca. Uimirea si bucuria a fost de amindoua partile, ne-am imbratisat si ne-am bucurat de vedere. I-am dat adresa de e-mail si am inceput sa vorbim. Am iesit la cafea de citeva ori, dar am vazut ca omu' e broasca riioasa... Mi-a spus ca este inca insurat, dar nevasta este o femeie rece si neintelegatore [:D] cu care nu mai face sex deloc pentru ca nu il atrage, nu il intelege :)) nu e romantica :) nu face mincare :)) dar el sta cu ea pentru copil, pe care il adora. Ba mi-a propus sa imi faca cunostinta cu ea, sa fim prieteni de familie si sa iesim prin parcuri de distractii impreuna cu fetele mele si baietelul lui. Un jeg de om! Ca barbatul tau. Instant mi s-a facut mila de nevasta lui si o sila mare de tot de el. Bleah, bleah! Si intr-o zi, ca sa ma incinte cu darurile lui de la natura, mi-a trimis un meaj cu o poza de-a lui, numa' la briu, in chiloti dar cu scula vizibila pe marginea chilotului. Credea ca ma da pe spate, eu mama singura si fara o relatie de aita timp :))) Si era mic-mic de tot si ca persoana si ca dotare. Asta e...nu ai ce ii cere omului ce nu are [:D] Fomalhauti [flo] live and let live [:)]
:))))) dap. sunt multi de-astia, recunosc personajul. e funny ca sunt asa de multi incat a devenit un cliseu, ca manelistul cu bemveu, caine agresiv (pitbul sau doberman) si lant de aur cu zala de 2 cm. ma intreb sincer, oare oamenii astia nu au nicio revelatie cand intalnesc alti oameni identici cu ei? nu-si pun nicio intrebare?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...