Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l**** amanta sotului meu


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81
E prima oara cand aud de eventualitatea unui proces impotriva victimei ca a spus adevarul. Eu una nu as putea sa ma pun in postura unei femei adultere si a unei prietene tradatoare pentru simplu motiv ca imi este imposibil dar se pare ca unora le vine foarte foarte usor si mai si sfatuiesc la repercusiuni. As putea insa sa ma pun in locul unui sot a carei sotie apara pe un forum cu indarjire o adulterina. ASTA mi-ar da de gandit.
Eu am mai auzit. La copiii mei la scoala doi elevi (eleva si elev, nici nu mai spun din ce clasa ca va speriati) au facut sex in toaleta. Fetita care a spus asta intregii scoli a fost aspru mustrata de "diriga". Jur.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 463
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui luisa1983
Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm Mi se pare ca sotia inselata are treburi mai grave de rezolvat in casnicia ei decat sa posteze pe forum toate detaliile amantei - lucrul asta nu ii va tine barbatul in patul ei pe viitor...
[flo] Compasiune i s-a oferit ,cu toate ca n-a cerut-o (cam orice femeie ce citeste asemenea cazuri este tentata sa ofere compasiune macar),sunt multe postari de acest gen . Ma surprinde ca totusi n-a mai aparut, in fine, este si va fi problema ei si daca este sau nu reala aceasta intamplare. 3 ani in care nu a observat nimic .... OFF topic Caz real petrecut inainte de '89. Familia : el si ea + 2 copii Ea, foarte geloasa si suspicioasa cred ca avea si de ce, stia dumneaei ce are la usa, incepuse sa le faca zile fripte fetelor tinere ce lucrau cu barbatu-su (cei doi lucrau la aceeasi intreprindere dar servicii separate), multe din ele au renuntat tocmai din acest motiv. Deci , tot ce era tanar(ma refer la sexul feminin), necasatorit, frumos si lucra cu sotul ei trebuia ori sa plece ori sa-i suporte jignirile aduse (nimeni nu lua nicio masura pt ca d-na era din partid) dupa parerea ei toata suflarea era....neavand nicio certitudine desigur. Intr-o zi scumpul sot pleaca in delegatie (pleca destul de des) si in loc sa ajunga acolo unde trebuia poposeste in acelasi bloc unde locuia , numai ca la alta scara, la o doamna trecuta de prima tinerete , respectabila , cu sot, familie , etc. Doamna colega cu nevasta , de birou. Unde era sotul ? Era sofer de TIR si plecat...![:D] Doamna, amanta, il roaga in acea noapte sa coboare sa arunce gunoiul la pubela . Isi ia omul sarcina in primire dar in loc sa se intoarca de unde a coborat se intoarce din obisnuinta acasa. Nu stiu ce parere a avut nevasta-sa , cert este ca s-a potolit sa mai acuze persoane nevinovate si probabil a fost putin mai vigilenta . Probabil adaida a fost atenta in astia 3 ani in cu totul alta parte dar daca nu intra sa ne spuna...concluziile tuturor raman valabile pentru ca nimic nu se poate verifica aici. ,,Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii. " Necunoscut
Stii ce e interesant? Am auzit si eu povestea asta, tot inainte de 89. Numai si numai finalul era altul: eu stiam ca sotul, cand i-a deschis sotia usa, a facut infarct (si parca a si murit).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ceva vreme ma gandesc sa caut si sa "dezgrop" un subiect de-al meu de acum un an si ceva. Nu este despre inselat ci despre asigurari de viata. Am ceva de scris la el. Mult, de fapt. Nu vreau sa ma razbun pe firma de asigurari. De fapt, daca ei dau faliment eu nu-mi mai iau banii (ca mai am asigurari). Teoretic (pur teoretic) daca le merge bine iau mai multi bani. Nici macar nu vreau sa ma descarc, deja m-am calmat. Vreau sa scriu mesajul pe care eu as fi vrut sa il citesc in urma cu mai bine de 10 ani, inainte de a face asigurarea. Nici macar nu stiu daca, citind un asemenea mesaj, as fi renuntat la asigurari. Dar sunt niste lucruri pe care as fi dorit sa le stiu atunci si nu le-am stiut. Si as vrea sa le stie altii. Poate ajut pe cineva. Poate nu. Dar acum stiu niste lucruri pe care altii, care nu au trecut prin asta, nu le stiu. Adaida a scris mesajul pe care ea ar fi dorit sa il citeasca in urma cu 4 ani. Amanta e pe forumul nostru, unele persoane de pe forum se intalnesc si in realitate. Poate mesajul Adaidei foloseste cuiva. Poate nu. Poate acest mesaj fereste pe cineva de o suferinta. Bine, daca nu era amanta L, era alta. Dar chiar cred ca este o frustrare in plus sa-ti dai seama ca ai primit tu personal vipera in casa (scuze viperelor, sunt niste serpi cu adevarat draguti), ca te-ai straduit sa ii spui o vorba buna si sa ii mai si oferi sprijin financiar. Zice clar Adaida "trag un semnal de alarma". Si de ce ar minti? Care ar fi mobilul? Se tot spune ca are putine mesaje pe forum (Adaida). Pai inseamna ca nu vrea sa faca postari multe, sa devina populara pe forum. De fapt, nici nu a mai intervenit. Cred ca a zis ce a avut de zis. Care ar putea fi motivul pentru care user-ul Adaida vine sa spuna o minciuna despre user-ul L?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa-mi dau si eu cu parerea (pe linga faptul ca subiectul a degenarat la un moment dat in caragielescul: tradare, sa fie tradare... dar sa o stim si noi!): bun, doamna sotie vrea sa traga un semnal de alarma: Xuleasca mi-a f...ericit (hihihi, ce m-a distrat expresia asta) sotul!.. 3 ani de zile, vipera! Feriti-va de ea! (reactie la echivalenta pentru mine cu asteptatul Xuleascai la poarta intreprinderii si paruitul ei in vazul opiniei publice.... cat fight!)Acum eu vin si zic: da' e obligatoriu ca Xuleasca sa f...ericeasca orice domn sot care ii iese in cale? Ma uimeste usurinta cu care lipim etichete: s-a dat in barci cu taurul comunal, proprietate al doamnei sotii asta in mod sigur inseamna ce trebuie sa trec si eu cu tot cu consort pe trotuarul celalalt daca ma intalnesc cu ea pe strada, nu de alta, dar daca sare pe el in mijlocul drumului! Si ma mai uimeste usurinta cu care judecam: daaaaa, e o c... si o mama denaturata ca s-a culcat cu altul decat consortul proprietate personala. Dar de unde stiti voi ce se intampla in viata lor si in dormitorul lor? Da, veniti si-mi spuneti, dar ar fi trebuit sa divortzeze inainte sa se bage in asternut cu altul.... hahaha, imi vine sa rad! daca ar fi atat de simplu: mi s-a pus pata pe ala, bag un mic divort, ma dau cu el in barci si alte montagne russe si mai vad eu pe urma. Viata es infinit mai complexa dexat filmele lacrimogene de la cinema sau telenovelele de la tv.... really! Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004) http://community.webshots.com/user/lidia67
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti
Amanta e pe forumul nostru, unele persoane de pe forum se intalnesc si in realitate. Poate mesajul Adaidei foloseste cuiva. Poate nu. Poate acest mesaj fereste pe cineva de o suferinta.
Eu recunosc - la acest subiect (topic) am prins o anumita ciuda pe ce a si s-a scris [:D] Pai nene, pe EL il ierti si pe amanta vrei s-o executi in piata publica? Chestia asta dauneaza pe termen lung oricarei relatii [bang] Ori ierti TOTAL, si gata, iei viata de cuplu de la capat, ori - ii dai pe amandoi in piata publica, la executie [:D][:D] Nu merge cu jumatati de masura, nu e cinstit, si nici sanatos - psihologic vorbind. Asa ca parafrazand-o pe Fomalhauti, eu zic asa: sa dea si identitatea sotului in vileag, sau macar cateva repere - unele persoane de pe forum se intalnesc si in realitate. Poate mesajul Adaidei foloseste cuiva. Poate nu. Poate datele despre identitatea sotului impricinat fereste pe cineva de o suferinta [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti Stii ce e interesant? Am auzit si eu povestea asta, tot inainte de 89. Numai si numai finalul era altul: eu stiam ca sotul, cand i-a deschis sotia usa, a facut infarct (si parca a si murit).
Nu, protagonistul povestirii mele este viu si sanatos,la fel si sotia,6 luni /an locuiesc in SUA, la unul din baieti. ,,Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii. " Necunoscut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui luisa1983
Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti Stii ce e interesant? Am auzit si eu povestea asta, tot inainte de 89. Numai si numai finalul era altul: eu stiam ca sotul, cand i-a deschis sotia usa, a facut infarct (si parca a si murit).
Nu, protagonistul povestirii mele este viu si sanatos,la fel si sotia,6 luni /an locuiesc in SUA, la unul din baieti. ,,Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii. " Necunoscut
Hai sa fim seriosi cu protagonistii povestii, ca asta-i legenda urbana toata ziua, cred ca e aparuta in anii...40 ori something[:D]. E mai veche decat aia cu rinichii, ambulantele si banii de ingropaciune:))) I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Citat:
citat din mesajul lui luisa1983
Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti Stii ce e interesant? Am auzit si eu povestea asta, tot inainte de 89. Numai si numai finalul era altul: eu stiam ca sotul, cand i-a deschis sotia usa, a facut infarct (si parca a si murit).
Nu, protagonistul povestirii mele este viu si sanatos,la fel si sotia,6 luni /an locuiesc in SUA, la unul din baieti. ,,Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii. " Necunoscut
Hai sa fim seriosi cu protagonistii povestii, ca asta-i legenda urbana toata ziua, cred ca e aparuta in anii...40 ori something[:D]. E mai veche decat aia cu rinichii, ambulantele si banii de ingropaciune:))) I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.
Nu are nicio imporanta pentru mine daca tu o consideri legenda sau nu , altceva am vrut sa spun cu acel exemplu.Este parerea ta si o respect,cu toate ca eu in locul tau n-as fi atat de sigura ca este o legenda ,,mai veche decat aia cu rinichii, ambulantele si banii de ingropaciune". Veche este (intampalrea), amandoi sunt la pensie! ! ,,Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii. " Necunoscut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand ma gandesc ce diferit ar fi fost subiectul asta daca Adaida nu ar fi postat numele amantei... ar fi fost inconjurata de compasiune si vorbe bune. I s-ar fi explicat pe 33 de pagini de perversa e prietena, etc. Si 99% dintre cele care acum dau cu rosii ar fi mangaiat-o. Si eu zic ca bine a facut ca i-a dat nick-ul, de ce nu? De ce sa o ascunda? Ca i-a stricat casnicia. Impreuna cu sotul, evident! Nu spun ca vina e numai a amantei! Dar asa, uite tot victima atacata si tot impostoarea si intrusa aparata! [alcool] Nu'sh, zau, dar parca subiectul asta e de pe alta planeta... (vroiam sa zic din serialul ala unde se trezeau si totul era diferit, dar nu mai stiu cum ii zicea!) _____________________________________________ Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu in nici un caz nu "fraternizez" cu amanta, no way. Dar imi induce niscaiva mila - amanta, in general: prea batuta cu pietre, din toate partile: sotia inselata, sotul propriu, opinia publica in special femei [:D] Pe cand sotul impricinat, ce sa vezi? - prea usor iertat, prea scapa basma curata, ba chiar oblojit - de sotie, de aceeasi opinie publica in special femei [:D] Pe chestia asta, zau de nu mi-e foarte ciuda [:D][alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...