Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l**** amanta sotului meu


Recommended Posts

Hannen, din pacate iti spun din experienta de a ingriji un om bolnav, la pat foarte mult timp, nu sunt foarte recunoscatori in multe cazuri. Boala fizica raneste si sufletul intr-un anumit moment. Bolnavul incepe sa se gandeasca la el, la nefericirea lui si devine din ce in ce mai egoist. Realitatea lui incepe sa difere de realitatea ta. Eu am mama foarte bolnava si desi o iubesc si ma iubeste de multe ori ma face sa plang de cum se comporta. Imi pune piedici in incercarea de a o ajuta. Multa vreme am crezut ca nu ma iubeste cu adevarat pana cand intrand in grupul familiilor al celor de scleroza multipla am vazut ca multe familii au problema asta si sentimentele mele. M-a ajutat foarte mult sa o inteleg si sa constientizez faptul ca e boala care o face sa se comporte asa. Cuvantul cancer sperie pe oricine. Nu-i caut scuze sotului, trei ani sunt trei ani indiferent de cum ai incerca sa o dai. Spun doar ca oamenii bolnavi pe care-i ingrijesti sunt tocmai cei care-ti fac cele mai mari surprize uneori. Asta e viata. Si pana la urma ii ingrijesti pentru ca-i iubesti nu pentru ca te astepti la recunostinta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 463
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81 Ati spus ca ati fost prietene, atunci fi tu cinstita cu ea daca ea nu a fost. Eu una asa as face.
Uite ca aici is de acord cu tine! Eu una asa am procedat(eu am spus ca am trecut prin asa ceva deci chiar vorbesc in cunostintza de cauza)ba chiar le-am sugerat(ca era si fostul de fatza)sa-si continuie restul vietzii impreuna!Daca tot is plini de pasiune unul pentru altul,chiar eram discupsa sa ma dau din calea fericxirii lor,asa procedzi cind iubesti cu adevarat! Eu am s atrec peste amanuntele date ulterior,adaida eu tzi-am spus de la inceput ca te intzeleg ,insa nu sunt de acord cu metoda ta! Divulgarea numelui amantei ,crezi tu ca-tzi usureaza povara ...insa e falsa impresie! Spui ca l-ai iertat...sper ca asa sa fie,desi subiectul asta pe forum chiar nu pare a iertare,insa fiecare isi manifesta in mod diferit durerea si dezamagirea! Nu ma mai repet,reciteste ce a scris crystalll! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o alta teorie, mai pragmatica si mai tehnica. In acesti 3 ani a fost: cancer, pierdere de sarcina si o sarcina cu risc maxim. Bun. Pe de-o parte este adaida o femeie ce-si doreste cu orice pret sa fie mama (banuiesc ca si sotul) care dupa o sarcina pierduta nu are disponibilitatea emotionala si/sau fizica pt relatiis exuale. Presupun. Apoi, stresul cotidean cu treburile zilnice si grija persoanei iubite pe care o iubeste chiar daca el nu e perfect si plus o sarcina dusa la pat, stresul gandului ca oriece poate duce la pierderea sarcinii. Din nou relatii sexuale fara implicare emotionala sau poate fara relatii deloc. Pe de-alta parte este sotul care este macinat exact de aceleasi stress dar care isi gaseste linistea de cateva momente in perioada de dupa o partida fabuloasa cu cineva care are implicare fizica si emotionala totala. Poate el asta a cautat. Ca amanta era cea dispusa sa-si inchie casnicea pt el si nu invers, din spusele adaidei. E doar un scenariu, plauzibil sau nu care nu justifica fapta sotului dar care nu e atat de dramatic decat scenariul cu dragostea dintre cei doi, sot si amanta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe nimeni nu intereseaza subiectul asta, toata lumea e de parere ca e frivol, ca e linsaj in piata publica, da toata lumea scriiieeeee de nu se mai poate. Numai eu ma intreb ce vrea sa zica"statul cu sotul atit cit este nevoie"? Numai eu ma intreb de ce Doamne iarta-ma ai putea fi invidioasa pe o familie in care unul e bolnav de cancer iar celalalt are la activ o sarcina pierduta si una petrecuta la pat? Numai eu ma intreb ce familie e aia din Galati in care veniturile sint asa de smechere incit ajung si pt tratamente pe la gineco, si pentru tratament cancer, si pentru imprumutat amanta? Bine, asta ca sa nu revin si eu asupra modului in care a fost perceputa afirmatia "proasta si inculta dar buna de-o tura". Ma rog, cum fiecare e cu perceptia lui, aia cu "buna de-o tura" sa zic ca pot sa o inteleg ca exprimare neinspirata a admiratiei pt calitatile fizice, dar cum dracu sotul e de parere ca cea mai buna prietena a sotiei e proasta si inculta si totusi cele doua se frecventeaza atit de des....[alcool] ______________________________ http://pisigri.blogspot.com/ Mami de Ilinca (5.03.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei asta-i buna -- eu nu ii plac de 2 dintre cei mai buni prieteni ai sotului meu. Dar deloc. Cred ca sunt niste profitori si niste ratati. Si ii si spun asta uneori cand sunt nervoasa... Iar el nu e de acord cu mine, la fel cum probabil nici Adaina nu a fost de acord. A spus ca asa a zis sotul ei despre ea, nu ca ar fi de acord cu el. Asta ca sa nu mai zic ca uneori poti sa vezi ca un prieten nu e chiar cel mai cult sau mai destept si totusi sa tii la el in continuare... Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010) [url="http://s882.photobucket.com/albums/ac27/delia_forum"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce chestie: ai aruncat petarda si n-ai mai dat pe aici deloc-deloc ca sa vezi efectul ei. Culmea, cand subiectul era pe cale sa se stinga, apari cu explicatii corect zis chiar de tine "telenovelistice". Sanatate sotului! Imi pare rau ca ai fost incercata, dar tot nu iti justific atitudinea, "amanta" e o membra DC ft reala si intra si extranautic. Pe cand tu...tot o anonima esti. Cu beneficiile umbrelutei de rigoare. Ah, cum de pe FB suteti inca amice? Ca asa spun cele care au gasit adresa de FB a celei pe care o terfelesti aici. Sunt pana in maduva oaselor impotriva infidelitatilor, dar ceea ce ai provocat tu aici e "altceva", ca sa nu mai zic ca a fost misto cum ne-ai lasat sa ne paruim intre noi, useri DC, care ne stim de ceva vreme, iar acum revii sa resuscitezi lucrurul asta. Pana una alta persoana discutata in cauza e lipsa la apel. Probabil ca habar nu are ce i se intampla si cum este expusa ea si toata familia ei. [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
cum ne-ai lasat sa ne paruim intre noi, useri DC, care ne stim de ceva vreme
Mai, nu e vina ei ca v-ati paruit. Nu a cerut asta. Chiar deloc. Si-a spus oful. Puteati sa discutati si fara sa va ''paruiti'' ca deh, va stiti de ceva vreme nu? Am observat ca oricum o da adaida, orice ar zice, tot nu e bine. Nu pot sa nu ma intreb cum se reactiona daca adiada zicea doar pe un ton plangacios de victima: '' si cand te gandesti ca ca la sursa suferintei mele a contribuit o persoana membru DC, dar n-am sa-i dezvalui identitatea-...dar se stie ea, e aici .. printre noi''.. Oare tonul discutiei nu se ducea altfel? Oare nu ne/va paruiati ca sa aflam/aflati cine e?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O persoana inselata are dreptul sa riposteze cum are chef. Sa terfeleasca cum are chef si dupa cum o doare. Durerea provocata ii da acest drept. In momentul in care inseli increderea cuiva, iti asumi si niste riscuri, prin care si terfelirea in public, terfelire pe care o meriti cu varf si indesat. [url="http://bazar.desprecopii.com/"]BAZAR UMANITAR[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alex_andra: da, la asta m-am referit, la suferinta lui psihica. stiu ca sunt multi oameni care din pacate au trecut prin asta. dar eu ca si sotie a unuia dintre ei nu stiu si nu voi sti niciodata cum e sa te gandesti ca vei muri de cancer la 29 de ani. si nu stiu cum as reactiona. stiu ca eu am facut ORICE, chiar si impotriva lui ca sa-l conving sa traiasca (egoist mi s-a spus). Mickyyy: fiecare percepe problemele celorlalti cu intensitate proprie. trecem problemele prin filtrul experientelor si informatiilor proprii si de multe ori concluzia e diferita de a celorlalti. eu personal cred ca ea nu a fost considerat "groaznic" faptul ca am pierdut o sarcina, sau ca am stat la pat de la 6 saptamani pana la nastere nici chiar ca sotul a avut cancer pentru ca s-a operat si a trecut, nu? si apoi, cu toate problemele pe care le aveam, puteam sa ne iubim in continuare, puteam sa hotaram sa facem un copil puteam sa luam hotarari corecte in ceea ce priveste familia noastra (lucruri de care evident ca el era "responsabil" ca daca eram eu ma "curta" pe mine, nu?). sentimentele au fost puternice dintr-o parte si stiu asta. relatia a fost de 3 ani cu intermitente, timp in care ea l-a tot curtat si el a cedat. se termina chiar daca nu aflam eu, stiu asta sigur. andacos: nu am spus ca l-am iertat, inca incerc sa inteleg unde este problema. n_kvinna: si tu ai dreptate, nu voi intra in amanunte, iarta-ma pentru asta. pisigri: nu a facut tratament pentru cancer, doar s-a operat, a fost in faza incipienta, s-a considerat ca beneficiile unui tratament sunt mai scazute decat riscurile. lucialu: nu am cont de FB. poti cerceta si tu daca tot crezi doar ceea ce vezi. vrei sa-ti spun de ce nu am intrat? am fost plecata 4 zile din Galati. tu chiar crezi ca imi pasa ca sunt o anonima? nu am facut asta ca sa devin "vedeta". nu stii daca ea stie sau nu despre discutiile astea. nici eu nu stiu asta. familiile noastre au fost expuse din momentul in care ei au facut ce au facut. fiecare isi asuma responsabilitatea faptelor sale. eu mi-am asumat acest lucru. crezi ca mai am demnitate? la ce-mi foloseste? ca sa "dau" bine pe DC? Sa dea Dumnezeu sa nu treci niciodata prin situatii similare. Tuturor: Va multumesc din suflet pentru suport. Asta e lucrul pe care il cautam si l-am gasit. Chiar si prin mizeria propriei mele vieti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...