Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l**** amanta sotului meu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 463
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui adaida si apoi, cu toate problemele pe care le aveam, puteam sa ne iubim in continuare, puteam sa hotaram sa facem un copil puteam sa luam hotarari corecte in ceea ce priveste familia noastra (lucruri de care evident ca el era "responsabil" ca daca eram eu ma "curta" pe mine, nu?). sentimentele au fost puternice dintr-o parte si stiu asta. relatia a fost de 3 ani cu intermitente, timp in care ea l-a tot curtat si el a cedat. se termina chiar daca nu aflam eu, stiu asta sigur.
nu te supara, dar asa ceva nu exista. te minti singura si e pacat, macar sa fi invatat ceva folositor din toata aventura. daca tu rezumi totul la "ea e curva si el e barbat", atunci sa nu te miri ca daca viitoare ti-o vei lua in acelasi fel. si atunci ce-o sa zici, ca toate femeile sunt curve?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-ai inteles gresit cu anonimatul. Si da, fiecare isi asuma consecintele faptelor lui. Nu vad insa cum de pana acum timp de 3 ani nu ai gasit nimic de zis pe DC, un loc pe care ea il fecventeaza, iar acum ai de zis ceva din categoria" grea", iti incepi mesajul cu "vroiam sa va impartasesc din experineta mea", termini cu ai vrut sa tragi un semnal de alarma, intre cele doua chestii exprimi niste nedumeriri, dar o expui pe ea aici! cu nume, localitate. Dc v-ati fi cunoscut aici as fii inteles intr-o anumita masura si sunt de acord ca e bine sa lupti pt a-ti salva familia cu orice fel de mijloace, dar pe terenul unde s-au iscat problemele. Si mai ales el este buba, nu ca ea e ok, ca nu avea nicio responsabilitate morala ca prietena, ca om care iti calca pragul casei. Dc o lasai pe ea anonima si nu veneai cu scuzele sotului absolut jignitoare la adresa femeii, adica femeia in genere ca fiinta umana, nu femeia amanta Xuleasca, ai fii avut si din partea mea toata intelegerea si suportul. Ca ai ales sa ramai cu el e treaba ta si doar a ta, dar impartasiindu-ne "parerile" lui despre femeie...nu ti se aprinde un beculet ca el nu are sigur-sigur nici macar o umbra, un simulacru de respect nici fata de tine? Ce te face sa crezi ca pe tine te vede altfel? A mers amica doar o tura? Nu, au fost trei ani! Bine spunea cineva aici: cum adica ramai cu sotul tau atat cat trebuie? Ce vrea sa zica "atat cat trebuie" dp tau dv? Ne-ai facut copartasi la calomnie prin faptul ca ne-ai provocat sa discutam o persoana reala, aici pe DC. Cel putin moral asta suntem. Toti am terfeliot o mama a unor copii reali! Ciudata faza cu FB-ul...sa inteleg ca detectivele au fost in eroare?[8D] En_kvinna, ar fi fost culmea sa o ceara, nu obtinea decat rosii la unison. Dar oare nu asta a cautat? Care a fost miza postarilor ei de fapt? Cred ca e o diferenta sa te stii, intalnesti pe la diferite sobecte si alta e sa fii amic cu toti participantii la discutie, un subiect de genul e incendiar, formator de tabere, nu putem toti gandi la fel. Nu am spus casuntem toti prieteni in cuget si simtiri, ce naiba![:D] [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adaida
alex_andra: da, la asta m-am referit, la suferinta lui psihica.
Suferinta LUI psihica?! O fi fost experiente intense in ceea ce priveste pierderea sarcinii,ori a celei cu probleme,chiar a prorpriei boli,dar...suferinta LUI psihica?! Pe care unde a alinat-o?! Sa fim seriosi, numai o persoana naiva, ori cu simtul culpabilitatii foarte dezvoltat se gandeste sa caute scuze cuiva care se da in barci timp de 3 ani cu altcineva, in timp ce tu lupti ca sa-l motivezi sa traiasca!! Din postarea ta,amanta trebuie scalpata,ca ea a tras de sotul tau,nesimtita,in timp ce el pur si simplu i-a cazut in plasa,de N ori! Stii sigur ca s-ar fi terminat? ...sotul tau ti-a spus asta,jurand pe rosu?![bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bluel [flo]. multumesc si ca ti-ai amintit de mine si ca m-ai *scuturat nintel* atunci! aveam nevoie si majoritatea mesajelor primite m-au ajutat mult. adaida [flo] sa-ti dea Dumnezeu putere si intelepciune sa gestionezi faptele cum trebuie de acum incolo! esti mult mai puternica decat am fost eu! ai rabdare cu tine si cu sotul. vorbiti, impatasiti-va gandurile, temerile, dorintele. in ceea ce priveste pe doamna amanta - fosta prietena brrrrr[:0] - au dreptate fetele... ignor-o! vei vede ca - cu timpul - vei reusi sa o uiti, sa uiti ce ti-a facut. importanta este atitudinea sotului, dorinta lui ca tie sa tie se intample acest lucru!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand dezvalui identitatea unui om fie si pe internet, nu doar ca iti asumi niste consecinte, darceea ce ai povestit tu referitor la acea persoana cerea din punct de vedere moral macar ca acea persoana sa fie incunostiintata de lucrurile astea! Asta tot machinui sa te fac sa intelegi. Exista si victime colaterale in plus actiunii tale, expuse. Noi nu avem nicio legatura cu ce ti s-a intamplat, nu e normal sa fim judecatori reali, nu e corect. [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poate si-o fi gasit pe alta - ups eu nu pot intelege ce ai obtinut din faptul ca userul f* n-o sa-i mai dea reteta de chec userului l* (in ipoteza in care userul l* si-ar dori o reteta de chec si userul f* ar sti una) de racorit nu te-ai racorit viata nu ti-ai pus-o in ordine problemele nu ti s-au rezolvat nici in cea mai mica masura nici macar un umar pe care sa plangi n-ai gasit, compasiune & co, pentru ca ai plecat cu razbunarea inainte si ti-ai lasat de o parte propria nevoie de a fi inteleasa si/sau compatimita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
ce chestie: ai aruncat petarda si n-ai mai dat pe aici deloc-deloc ca sa vezi efectul ei. Culmea, cand subiectul era pe cale sa se stinga, apari cu explicatii corect zis chiar de tine "telenovelistice". Sanatate sotului! Imi pare rau ca ai fost incercata, dar tot nu iti justific atitudinea, "amanta" e o membra DC ft reala si intra si extranautic. Pe cand tu...tot o anonima esti. Cu beneficiile umbrelutei de rigoare. Ah, cum de pe FB suteti inca amice? Ca asa spun cele care au gasit adresa de FB a celei pe care o terfelesti aici. Sunt pana in maduva oaselor impotriva infidelitatilor, dar ceea ce ai provocat tu aici e "altceva", ca sa nu mai zic ca a fost misto cum ne-ai lasat sa ne paruim intre noi, useri DC, care ne stim de ceva vreme, iar acum revii sa resuscitezi lucrurul asta. Pana una alta persoana discutata in cauza e lipsa la apel. Probabil ca habar nu are ce i se intampla si cum este expusa ea si toata familia ei. [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
asta cu amanta membru DC si ea anonima si consecinta apararii membrului DC nu este regula generala... eu sunt membra DC cu vreo 4000 de postari la activ si tot am fost facuta terci in favoarea unei anonime - amanta din speta mea [:D] eu am facut greseala sa afirm -din gaura unde eram cazuta- ca as da-o pe amanta afara de la serviciu... adaia a facut greseala ca la nervi si cu impulsivitate sa -i dea numele aleia! gresit - este si punctul meu de vedere! dar... eu am venit la topicul acesta sa ajut - daca pot si vreau - pe cine-mi cere ajutorul.... mi s-a intamplat sa citesc povesti in care nu am crezut. mi s-a intamplat sa incerc sa citesc postari din care am tras concluzia ca persoana aia are anumite defecte, ma enervam si ma enervez cand citesc agramatisme etc... DAR in aceste cazuri nu am intrat sa o fac harcea-parcea pe persoana respectiva.... insa, asta-i viata - si reala si virtuala- fiecare face cum ii dicteaza constiinta, dupa cum ii este caracterul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc pt treaba cu "caracterul", Sieulafel! (cum se leaga neste trebi...doar pt ca cineva si-a ales userul intr-un fel[8D], dar nu si eu la fel [:D] ) Nu a cerut ajutorul, ne ajuta ea, tragand semnale de alarma...A cerut pareri despre o persoana reala, pe care pana la urma chiar si pe Dc nu toti o cunoastem... Imi pare rau dc par lipsita de empatie, eu stiu sigur ca nu sunt asa.[:)] [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...