Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l**** amanta sotului meu


Recommended Posts

Sa aflii ca sotul te-a inselat 3 ani cu o anonima e una, dar ca te-a inselat cu o prietena foarte buna cu care ai stat la masa, ai glumit, i-ai povestit atatea etc, e alta. Cred ca durerea e mult mai intensa, izbucnita din dubla tradare. Eu una n-as acuza-o de razbunare sau ca a facut publice datele respectivei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 463
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui freedelia
Asa si??? Ce daca simte ca nu s-a terminat si lupta sa se asigure ca se va termina??? Chiar daca ar fi asa, care e problema??? Ea, sotia, a decis sa lupte pentru casnicia ei -- bravo ei!!! Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010) [url="http://s882.photobucket.com/albums/ac27/delia_forum"]POZE[/url]
Freedelia, am impresia ca ai citit mesajul de la coada la cap! Mai citeste o data. [flo] _____________________________________________ Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
En_kvinna, ar fi fost culmea sa o ceara, nu obtinea decat rosii la unison. Dar oare nu asta a cautat? Care a fost miza postarilor ei de fapt? Cred ca e o diferenta sa te stii, intalnesti pe la diferite sobecte si alta e sa fii amic cu toti participantii la discutie, un subiect de genul e incendiar, formator de tabere, nu putem toti gandi la fel. Nu am spus casuntem toti prieteni in cuget si simtiri, ce naiba!
Sunt de acord cu tine. Un subiect formator de tabere ca multe altele, cam ca toate subiectele pt ca intotdeauna vor fi pers. care au alte opinii. DAr, tine de noi participantii la discutie cum este tonul subiectului. Suntem adulti, educati, ar trebui sa stim sa discutam idei opuse de ale noastre fara sa dam rosii sau sa primim rosii. Asta vroiam sa spun. Dar daca totusi decidem sa discutam si cu un pic de paruiala, atunci sa fim responsabili de ce zicem , cum zicem,, cui zicem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

macar daca ar rezolva ceva facand public numele acelei femei. problema inca exista si va exista atata timp cat nu are o discutie sincera cu ea si cu sotul ei. parerile de aici nu vor avea decat darul s-o bulverseze si mai tare...apoi va fi un subiect de forum,inschis si atat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am sa imi cer scuze pt convingerile mele, pt reactiile mele, de a intra in fibrilatii ori de cate ori imi vad semenele punand umarul la perpetuarea statutului femeii romance: buna de gura, buna de-o tura, buna de prasila..femei care ii exonereaza pe ei barbatii de orice vina pt infidelitati, pt agresiuni verbale sau fizice, si-a meritat-o, ea l-a provocat, el e barbat.[bang] Ea la cratita, acolo ii e locul, nu la volan...va suna cunocut? De ce la altii femeile sunt respectate, nediscriminate, vazute ca fiinte dotate cu gandire si simtire, nu nefu...sau la mestra...de-asta e tzaca! ...? "vezi ca asta calca, nu...! Iar aici sotiorul e la fel de mic ca si amanta, mic, mic de tot, un marsav si un misel, care ca adult nu poa sa se controleze sau sa isi asume faptele si sa isi tina cuvantul, a inselat si si-a gasit o scuza la fel de urata ca fapta! Ce a facut sotia???[alcool][bang] Daca eu gandeam despre sotul meu ca gandeste cu pantalonii ori sa am parerea asta despre majoritatea barbatilor, clar nu ma legam nici cu el nici cu nicicare pe viata, de fapt deloc. Si asta e tot o prejudecata tampita, dar care ii exonereaza pe ticalosi ft usor, si tot de catre noi cele care suferim consecintele faptelor lor. [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
N-am sa imi cer scuze pt convingerile mele, pt reactiile mele, de a intra in fibrilatii ori de cate ori imi vad semenele punand umarul la perpetuarea statutului femeii romance: buna de gura, buna de-o tura, buna de prasila..femei care ii exonereaza pe ei barbatii de orice vina pt infidelitati, pt agresiuni verbale sau fizice, si-a meritat-o, ea l-a provocat, el e barbat.[bang] Ea la cratita, acolo ii e locul, nu la volan...va suna cunocut? De ce la altii femeile sunt respectate, nediscriminate, vazute ca fiinte dotate cu gandire si simtire, nu nefu...sau la mestra...de-asta e tzaca! ...? "vezi ca asta calca, nu...! Iar aici sotiorul e la fel de mic ca si amanta, mic, mic de tot, un marsav si un misel, care ca adult nu poa sa se controleze sau sa isi asume faptele si sa isi tina cuvantul, a inselat si si-a gasit o scuza la fel de urata ca fapta! Ce a facut sotia???[alcool][bang] [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
l-a iertat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iarasi sariti in capul ei? Da, a spus numele amantei, a indraznit sa faca asa ceva, incredibil! Dar numele a fost sters si adaida nu l-a mai mentionat deci s-a oprit din a mai o demasca pe madama. Voi insa de ce nu va opriti in a-i scoate ochii ca a facut asta? Asta e esenta la ce ne-a povestit femeia asta? Tot ea a ramas personajul negativ? Ati citit ce ne-a scris? Pai inchideti ochii cateva secunda si puneti-va in locul ei. Sarcina pierduta, sot pe care-l iubeste dar care e diagnosticat cu cancer, framantari, intrebari si suspiciuni si la sfarsit tradarea prietenei. Inmultiti ceea ce simtiti cu 1000 si tot nu va fi nici pe departe ce a simtit ea. Cum puteti indrazni macar sa mai dati lectii de morala si sa-i spuneti cum ar fi trebuit sa-si gestioneze actiunile intr-un mod cat mai demn. A spus si ea corect, de unde demnitate?????? Orice animal pus la colt si lovit incepe sa muste, ce mai trebuia sa i se intample ca sa clacheze? Si nici nu cred ca inca constientizeaza complet ce i s-a intamplat. Asa ca incetati cu povestea cu demascatul amantei. Am inteles din prima ce ati vrut sa spuneti si nu, nu suntem de acord. Se poate sa avem o parere diferita? Acum eu una as vrea sa discut cu Adaida mai mult despre ce simte in momentul asta decat sa o pun sa-mi aduca analize medicale si sa-si justifice fiecare traire, credeti ca se poate? Nu de alta, dar mi se pare mai relevant decat faptul ca acum cinci zile a avut nerusinarea sa mentioneze numele amantei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pricep greu unele lucruri. De ce nu e bine sa stim cine e amanta, de ce e urat ca numele ei a fost facut public? Uite, daca as putea, as face o lista pe net sau as afisa-o in Piata Universitatii cu toti cei care se imprumuta la prieteni si nu dau banii inapoi. Imi pare rau pentru copiii lor, ca vad numele parintilor lor acolo, dar imi pare bine pentru copiii mei care vor avea parinti cu mai multi bani (si mai putin nervosi). Si pentru multi alti copii. As mai face o lista cu cei care obisnuiesc sa minta. Pai, sa stiu si eu, sa nu ma iau dupa unul si dupa altul. Bineinteles ca as face o lista si cu cei care fura. De ce ar trebui sa fie anonimi? Si, da, as face o lista cu femeile care obisnuiesc sa se incurce cu sotii prietenelor (sau nu se dau in laturi). Da, as face o lista si as pune-o pe net, cu nume, prenume, adresa si loc de munca. Cand faci porcarii iti asumi consecintele, inclusiv pe aceea ca toata lumea sa afle ce ai facut. Cine o place pe amanta (vreau sa zic user-ul de pe DC) poate sa ramana in legatura cu ea. Poate sa schimbe retete de torturi sau sfaturi din ce domeniu vrea, inclusiv despre sex sau infidelitate sau educatia copiilor. Si poate sa o si invite acasa si poate sa o si consoleze pentru necazul care a dat peste ea, saracuta, sa afle toata lumea ca e (sau a fost) amanta sotului unei prietene. Poate vrea sa deschida si un subiect aici "O, vai, m-a lasat amantul" Stiti ce tocmai mi-a trecut prin cap? Cum ar fi daca ati afla ca cineva anume de pe forum (m-am gandit eu acum la cineva) e amanta unui barbat insurat....Mamaaaaa, ce furtuna ar fi....Ce "stiam eu ca e..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucialu, daca chiar as crede ca astea sunt si gandurile Adaidei as fi de partea ta. Nici eu nu sustin ideea de femeie buna de-o tura. Diferenta este ca tu esti convinsa ca asta e mentalitatea ei pe cand eu vad in ea o femeie ranita care a reactionat asa la nervi si suparare. Foarte bine ca nu dai inapoi cand ai o opinie. Ai toata aprecierea mea pentru asta. Sunt foarte, foarte putine persoane care nu dau inapoi cand cred in ceva cu adevarat. Nu cred insa ca aici e cazul asta. Acorda-i beneficiul indoielii. Tu chiar nu spui la nervi lucruri de care-ti pare rau dupa?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...