Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l**** amanta sotului meu


Recommended Posts

Sigur ca as pune pe liste si sotii. La ce ar folosi? Nu are rost sa spun la ce ar folosi sa stim care dintre cunoscutii nostri mint sau fura sau nu platesc datoriile la timp. Adica intelege toata lumea la ce ar folosi. De ce as vrea eu sa stiu cine, femeie sau barbat, inseala sau se combina cu barbati/femei casatoriti/casatorite? Pai eu nu i-as invita pe la mine. Daca ar fi o prietena buna, pe care totusi as iubi-o din nu-stiu-ce motiv, as continua sa o invit cand as fi eu singura. Si, sigur, o sa ziceti ca nu am incredere in sotul meu. Ba am. Dar mi s-ar parea penibila situatia ca ea sa incerce sa "il agate". Si apoi nu as invita-o de ziua mea, cand vine multa lume, fiindca nu am incredere in toti sotii prietenelor mele. Sigur, nu e treaba mea, dar daca se intampla, nu as vrea sa se traga nici indirect de la mine. Uite, eu as vrea sa stiu. Si chiar cred ca si voi, cele mai multe dintre voi, ati vrea sa stiti. Tare as vrea sa va vad la o intalnire DC unde apare si L (amanta, nu una din celelalte) si va pupa copilul si apoi va spune ca a inchiriat o vila pentru doua familii in Spania, nu vreti sa mergeti impreuna cu ea....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 463
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Chiar dc nu ai jurat credinta nici unei alte femei, sa te duci dupa barbati insurati e un no-no si portretul unui caracter urat. Eu una, chiar dc nu ar avea de-a face cu mine, n-as sta de vorba cu o femeie despre care stiu ca e combinata cu un barbat insurat. Dc. mai are barbatul ala si copii....pot zice ca am cea mai joasa opinie posibila despre acea femeie. Dc. m-ar insela barbatul, nu m-as rafui cu amanta totusi, desi opinia mea despre o asemenea fiinta ramane f.f. joasa oricum, la modul general vorbind. Problema mea nu e caracterul ei, ci problema mea e sotul din dotare. Cele doua, problema sotului si opinia proasta despre amante nu se exclud. Faptul ca nu a jurat credinta nevestei pt mine nu e un argument puternic.
si daca persoana care insala este prietena ta? daca afli ca prietena ta cea mai buna este intr-o relatie cu un barbat insurat,ea casatorita fiind? daca stii ca in casnicia ei sunt mari probleme pe care a incercat sa le rezolve,dar n-a avut ecou? ii intorci spatele si o consideri de joasa speta,cu toate ca stii ca ti-a fost mereu alaturi la nevoie? cred ca divagam.si adaida va stii ce e mai bine pentru ea. ca si-a descarcat sufletul,durerea,e altceva. dar sincer, nu vad in amanta principalul vinovat,chiar daca i-a fost prietena. nu stim si nu suntem in masura sa cunoastem adevaratele dedesubturi din acest trio. asa ca..amanuntele sunt simple detalii ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm
pisigri, off-topic: cand te vad imi amintesc expresia aia cu tiitoarea [:-)))] [:-)))]
Balanta, o sa ma treaca lumea pe lista aia neagra, cine stie ce-o sa inteleaga de aici...[bibe][:)] ______________________________ http://pisigri.blogspot.com/ Mami de Ilinca (5.03.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui freedelia
Ei asta-i buna -- eu nu ii plac de 2 dintre cei mai buni prieteni ai sotului meu. Dar deloc. Cred ca sunt niste profitori si niste ratati. Si ii si spun asta uneori cand sunt nervoasa... Iar el nu e de acord cu mine, la fel cum probabil nici Adaina nu a fost de acord. A spus ca asa a zis sotul ei despre ea, nu ca ar fi de acord cu el. Asta ca sa nu mai zic ca uneori poti sa vezi ca un prieten nu e chiar cel mai cult sau mai destept si totusi sa tii la el in continuare... Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010) [url="http://s882.photobucket.com/albums/ac27/delia_forum"]POZE[/url]
Mai, si eu mai am critici la adresa prietenilor sotului meu, dar nu-s asa de grave, sincer. Iar pe persoanele proaste si inculte le ocolesc cit pot.... ______________________________ http://pisigri.blogspot.com/ Mami de Ilinca (5.03.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti
Sigur ca as pune pe liste si sotii. La ce ar folosi?
Ei, uite io-s solo de ceva timp [:D] (divortata) Nu sunt totusi in "mari" cautari de partener, de relatie [:D][;)] dar daca o fi sa fie, as vrea realmente un partener bun, cat mai potrivit pentru mine [pk] si cred ca unei persoane ca mine i-ar prinde bine sa stie de cine sa se fereasca [:D] ca umbla cu cioara vopsita si fundu-n doua luntrii... [:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alex_andra
O persoana inselata are dreptul sa riposteze cum are chef. Sa terfeleasca cum are chef si dupa cum o doare. Durerea provocata ii da acest drept. In momentul in care inseli increderea cuiva, iti asumi si niste riscuri, prin care si terfelirea in public, terfelire pe care o meriti cu varf si indesat. [url="http://bazar.desprecopii.com/"]BAZAR UMANITAR[/url]
Eu sincer nu stiu ce Carta a drepturilor femeilor inselate stipuleaza chestia asta, dar sa presupunem ca asa o fi. Oare aici sa isi faca simtita prezenta linia aia fina intre a fi o doamna si a fi o ne-doamna? In modul in care alegem sa reactionam in fata unor provocari? Cam asa ca in topicul ala in care sotul a injurat-o, sotia a aruncat cu obiecte in el, el i-a scapat o palma.... Noh, e dreptul tau sa alegi sa sari la bataie, dar ce spune asta despre tine? ______________________________ http://pisigri.blogspot.com/ Mami de Ilinca (5.03.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De sot nu s-a zis pt. ca e clar ca omul e vinovat. Eu am spus-o in orice topic cu inselat ca nu ai treaba cu amanta, ai treaba cu cel de langa tine, cel care trebuie sa te respecte si sa nu te raneasca. Dar in cazul asta amanta era rietena. Nu era vecina, vanzatoarea, colega, amica, era pritena care venea la ea in casa. Si de sot am impresia ca nu a cris cine e din simplul motiv ca nu activeaza pe forum. Eu tot sunt curioasa cine e L asta **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini www.adoptiipisici.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi place desfasurarea de logica, dar mi-ar placea mai mult daca ar avea si ... logica. unde anume s-a stipulat ca o amanta e oricand gata sa sara pe orice barbat insurat, doar shaiba pe deget sa aiba? din cate am mai vazut si eu in jurul meu, nu asta-i conditia esentiala - asa cum o femeie single, etica si morala, nu se "da" la orice burlac (ma rog, exista si specimene disperate, la fel or exista si intre amante, dar din cate stiu eu sunt exceptia, nu regula), la fel si la amanta, e nevoie de atractie. reciproca [:)] in alta ordine de idei, cred ca mai bine v-ati incuia cu simt de raspundere usa casei si n-ati lasa sa treaca de ea nicio fiinta de sex feminin, fie ea femeie sau pisica - nu de alta, da' inca nu v-am auzit cu liste de intentie, ori pentru fiecare amanta exista intotdeauna un inceput. ziceti voi, nu-i riscant? [:D] mai incerc sa inteleg si "tragedia" unui sfat dat unei amante pe forum - nu, nu cum sa strice-o casnicie, ci cum sa faca un chec. care-ar fi pierderea? minute pierdute in zadar? ei bine, pentru mine notiunea de minute pierdute in zadar ar reprezenta-o o persoana care dupa doua pagini ar zice "eh, oricat ati zice voi, io tot n-o sa bat albusurile, si nu va cred ca din cauza asta nu-mi reuseste", oricat de neabatuta de la calea ce dreapta ar fi ea, mai degraba decat un chec rumen facut dupa reteta mea de manutele unei amante. macar atata bucurie sa aba si incornoratu-i din dotare, nu? [:D] Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
kari de ce ipocrizie? Dreptul la intimitate cu parere de rau, oricat ne-am face ca nu exista, el exista, oricat de nedemna poa sa fie acea persoana. Nu e o persoana publica, nu in masura in care sunt vedetele de tabloide sau altele, era aici un fel de, dar totusi nu e acelasi lucru. Nu e o persoana care sa trebuiasca sa aiba un statut moral impecabil, ca profesia i-o cere, ca traieste din bani publici...nu e judecator, deputat([8D] ), profesor, calugarita...Nu datoreaza explicatii decat lui DD- daca crede, sotului si copiilor ei, Adaidei si copilului Adaidei, nu noua! In fapt, L****** ti-a facut tie ceva? Ti-a inselat tie increderea? A influentat in rau fapta ei viata ta ? [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
stii care-i "diferenta"? ca si unele si altele sunt persoane. toti despre care ne dam cu parerea, ii tocam si altele de gen, sunt persoane. ********************* [url="http://paul-mihaita.blogspot.com"]VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[/url][bonjovi] [URL="http://negusdavidchristian.blogspot.com/"]Speranta si incredere pentru David[/URL] [bonjovi] ~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...