Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

l**** amanta sotului meu


Recommended Posts

Adaida, nu pot sa te aplaud pentru demascarea amantei sotului tau aici pe forum dar nici nu te condamn. Asa ai simtit tu ca trebuie sa faci fiind ranita,doborata si calcata in picioare . Stai tu linistita ca sunt altele capabile de mult mai multe inventii mizerabile [vom] . Ma uimeste faptul ca de-abia luna trecuta ai aflat de relatia sotului tau cu amanta, cea mai buna prietena a ta. Nu pot sa cred ca n-ai simtit nimic in acesti 3 ani ! Sau , probabil, te-ai destainuit ,,prietenei” tale de suspiciunile pe care le-ai avut iar ea a cautat sa te incurajeze ca de fapt nu-i vorba de nimic , ca doar ti se pare [bang] , ca , de, doar este colega sotului tau si stie tot [:-@]. Cu ea ai discutat,ce are de spus ? O explicatie ar trebui sa-ti dea in primul rand ca ti-a fost ,,prietena” . Este alegerea ta ca ti-ai iertat sotul , te-ai gandit intai la copilul tau, o mama se gandeste intotdeauna la copil intai pe urma la ea si asa cum ai scris in prima postare il iubesti si veti ramane impreuna atat cat va trebui. Adaida, nu numai ,,barbatii obisnuiti” gandesc cu ce au in pantaloni, numai ca aceia au alte posibilitati iar nevestele lor chiar daca afla , gandesc altfel, cu totul altfel ! Insa aceia iubesc spiritul de ,,aventura” nu se complica cu relatii lungi care sunt bazate pe cu totul alte interese si sentimente. In cazul tau ,aceasta relatie a lui a fost cumva acoperita, doar era de-a casei, presupun ca a fost si un excelent alibi. Cazurile de adulter in Romania sunt mult mai frecvente decat in alte tari , iti dai seama daca ai fi divortat in alta tara din UE ,dandu-ti dreptate tie instanta ca 75-80% daca nu chiar 100% iti revenea tie?! Chiar daca nu era cine stie ce (material vorbind) , el nu mai ramanea cu pantalonii pe el ci asa cum l-a facut mamicuta lui. Nu stiu daca-ti va trece, de iertat vad ca poti dar de uitat ?! Si ai doar 31 de ani ! Esti o femeie tanara, ai grija de sufletul tau, nu te mai ,,expune” si …ai incredere doar in tine ! ,,Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii. " Necunoscut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 463
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Indiferent cata dreptate iti da instanta si cata compasiune are.... la partaj e 50%-50% bunuri comune iar la fiecare le revin bunurile dobandite inaintea casatorie. Dar nu cred ca aici e vb de partaj... e prea multa durere pt a fi vb doar de bunuri materiale
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand vad cum sunt toate (sau ma rog aproape toate) de partea intrusei si tot sotia inselata e de vina ca nu e discreta...doar prietena a fost discreta timp de 3 ani cat i-a suflat sotului ei...nu pot sa nu ma gandesc cum daca ati fi in mijlocul problemei nu ati vrea macar teoretic sa o zmotociti pe asa zisa prietena in piata publica, sa vada toata lumea ce fel de om ati crezut ca va e aproape si cum e in realitate.Nu puteti sa intelegeti ca cea in fata careia v-ati deschis sufletul v-a facut de fapt cel mai mare rau posibil. Dar na , sa nu cumva sa o suparam ca cine stie ce mai poate face, sa ne purtam cu manusi cu ea saraca. Asa ca in visiunea mea, ce a facut Adaida e nimic pe langa ce ar merita cele care fac precum asa zisa prietena.Vorba ceea "Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc singur " Asta ma face inca odata sa ma conving ca nimeni nu trebuie sa-ti stie casa si sufletul decat asa din prag cum se zice.Atat. Multa putere iti doresc si sa treci cu bine peste aceasta intamplare.Si nu in ultimul rand " La Multi Ani ! " fericiti, chiar daca acum numaia s anu par.Dar dupa ploaie sigur rasare soarele (si nu e o vorba goala [flo]) roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000) [i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ela_04 la partaj e 50%-50% bunuri comune iar la fiecare le revin bunurile dobandite inaintea casatorie. Dar nu cred ca aici e vb de partaj... e prea multa durere pt a fi vb doar de bunuri materiale
Maica-mea are o cunostinta a carei fiica s-a casatorit si a facut 2 copii cu un italian cam imediat dupa '89. Cert este ca el a ramas ,,gol-golut",nu cunosc exact daca in urma partajului sau poate ca datoriile lunare catre copii sunt mult mai substantiale decat la noi . Cert este ca tipa este si-acum in casa (iar casa nu are doar 4 camere) ,nu a fost nevoita sa accepte o varianta de a se muta si nici de a vinde ca sa-i restituie lui 50% etc. Insa nu cunosc legile lor, asa ca nu te contrazic. Nu cunosc toate detaliile doar ca l-a pus ala cu cornite sa calce stramb ,sotia intentand divortul fara doar si poate. ,,Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii. " Necunoscut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce urat sa se faca misto sau ironie fina pe durerea cuiva. [alcool][alcool] ********************* [url="http://paul-mihaita.blogspot.com"]VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA[/url][bonjovi] [URL="http://negusdavidchristian.blogspot.com/"]Speranta si incredere pentru David[/URL] [bonjovi] ~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, e foarte urat, aproape la fel de urat ca atunci cand acuzi pe cineva, dai nume si numar de telefon, fara niciun fel de dovezi, fara ca acel cineva sa aiba puterea de a se apara in vreun fel. ca poate l*** habar n-are de subiect, o fi in vacanta la ski/ n-o avea chef sa auda ce spune lumea pe dc sau poate, in acest moment, habar n-are ca despre ea e vorba. sau poate nici macar n-o cunoaste pe adaida si/sau pe sotul ei. aproape la fel de urat ca atunci cand o persoana zice ca e prietena ta si apoi achieseaza la parerea sotului ca "e proasta, inculta dar ar merge o tura"? ce fel de prietenie e asta? aproape la fel de urat ca atunci cand iti consideri sotul "un barbat obisnuit: gandeste cu pantalonii!" aproape la fel de urat, dar nu la fel de urat. amanta nu iseala sotia. sotul inseala sotia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, da, dc e o oarecare, amanta nu inseala sotia, ci sotul inseala sotia. Dar prietena care se culca cu sotul prietenei inseala increderea celei in fata careia s-a prezentat drept prietena. Si in general o femeie care merge cu barbati despre care stie ca sunt insurati, nu e una de caracter. In al doiea rand, nu e intr-adevar prea bine sa tot bagi "prietene" in casa ff des. Oamenii se cunosc prea indeaproape (amanta si barbatu'), amanta are probleme acasa, are niste goluri, simte o atractie de nestavilit, ar vrea sa se opreasca, dar nu poate yada yada yada. Barbatu' o vede pe aia noua, vrea sa isi condimenteze si diversifice viata sexuala, nu poate rezista... Adica inteleg cam cum se intampla. Dar nu pot zice ca sotul are liber sa gandeasca cu pantalonii ca deh, el e barbat si trebuie inteles. Iaca ca si o femeie poate gandi tot cu "pantalonii" si asa s-a intamplat in acest caz. "Chemarea pantalonilor" a fost mai puternica decat orice considerente de ordin moral. Imi pare rau de durerea ta, sper sa treceti peste asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Maica-mea are o cunostinta a carei fiica s-a casatorit si a facut 2 copii cu un italian cam imediat dupa '89. Cert este ca el a ramas ,,gol-golut",nu cunosc exact daca in urma partajului sau poate ca datoriile lunare catre copii sunt mult mai substantiale decat la noi . Cert este ca tipa este si-acum in casa (iar casa nu are doar 4 camere) ,nu a fost nevoita sa accepte o varianta de a se muta si nici de a vinde ca sa-i restituie lui 50% etc. Insa nu cunosc legile lor, asa ca nu te contrazic. Nu cunosc toate detaliile doar ca l-a pus ala cu cornite sa calce stramb ,sotia intentand divortul fara doar si poate.
Din cate vad eu Adaida locuieste in Romania. Nu stiu cum e legea in italia dar pe la noi cam asa stau lucrurile. Chiar daca el/ea a fost casnic si a stat acasa cu copiii tot 50%-50% e. Cel putin eu asa stiu. Daca cineva pe aici e de specialitate ne-ar putea explica mai bine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ela_04
Citat:
Maica-mea are o cunostinta a carei fiica s-a casatorit si a facut 2 copii cu un italian cam imediat dupa '89. Cert este ca el a ramas ,,gol-golut",nu cunosc exact daca in urma partajului sau poate ca datoriile lunare catre copii sunt mult mai substantiale decat la noi . Cert este ca tipa este si-acum in casa (iar casa nu are doar 4 camere) ,nu a fost nevoita sa accepte o varianta de a se muta si nici de a vinde ca sa-i restituie lui 50% etc. Insa nu cunosc legile lor, asa ca nu te contrazic. Nu cunosc toate detaliile doar ca l-a pus ala cu cornite sa calce stramb ,sotia intentand divortul fara doar si poate.
Din cate vad eu Adaida locuieste in Romania. Nu stiu cum e legea in italia dar pe la noi cam asa stau lucrurile. Chiar daca el/ea a fost casnic si a stat acasa cu copiii tot 50%-50% e. Cel putin eu asa stiu. Daca cineva pe aici e de specialitate ne-ar putea explica mai bine
da, este vina mea, am omis ,,in alta tara din UE" , n-am specificat. Scuze! ,,Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii. " Necunoscut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu e vorba de lipsa de empatie, e vorba ca ea a deschis subiectul ca sa ne spuna cine e persoana cu care sotul si-a facut de cap 3 ani, casi cum dc zice L***** o cunoastem. Si sa ii spunem ce3 parere avem noi despre o persoana pe care ea a aproape a adoptat-o. Mai trebuia sa-i creasca i copiii si sa-i faca de mancare si sotului L-ei. Nu a cerut un umar, a vrut sa o puna pe individa la stalpul infamiei si noi sa aruncam cu pietre in ea. In vreme ce sotul e bine merci teafar si nevatamat ca gandeste cu pantalonii! Nu, nu mi-e mila, ea si-a luat-o pt ca apoate sa aibe o astfel de mentalitate, pt ca nu stie cu cine s-a casatorit, nu a fost nici macar(pt mine nici asta nu are scuza) o aventura de o noapte...ci 3 ani! iar mincinosul a scapt basma curata cu explicatia ca amica " a mers de-o tura". Nici autoarea topicului si nici sotul nu au respect pt ceea ce inseamna femeia, casnicia,este exemplul perfect pt alti barbati ca se poate si asa. Inca o caramida la perpetuarea unor prejudecati care nu ne aduc nicio cinste noua femeilor si nici o viata mai buna.[xx(] [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...