Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de Iulie - August 2004 * 77 * LMA *


Recommended Posts

Eu am luat tot in afara de adidasi si de camasi / bluze albe.

Am cautat tot orasul adidasi, am eu o pata pusa, vreau talpa mai groasa, cu scai/arici sau cum se zice si culoare mai inchisa. Ma uitam ca gasca la lemne la o pereche marca tare, 190 RON din carpa... Petro, satul de alergat, ar fi dat...

Adidasii albi ii termina in doua saptamani, ia inainte toate pietrele, treptele...

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu am avut stress-ul cu adidasi cu arici din primavara. sunt la intersport adidasi nike si adidas si reebok, 110-140 ron bucata. din cei piele simpli sau cu material textil combinati.

Lia, noi avem avut sedinta cu invatatoarea.

de incaltat i-am luat niste pantofi sport, gri si bleumarin, tot cu scai, de piele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare[flo][pup]

Robi foarte faine pozele de la petrecere[pk]il prinde foarte bine culoarea rosie pe Matei[olala]iar tie iti sta foarte bine asa tunsa[olala]

Andrea[flo][pup]am inteles mai am rabdarica![:D]Distractie placuta la munte[pk]

Meii sarafan bleumarin si camasa alba este uniforma pentru scoala de care apartine mandra,din pacate asa de lungi sunt toate sarafanele,pana nu avem prima sedinta nu ma bag la scurtat(eu una nu sunt fan uniforma,mai ales ca dupa clasa a IV a nu se mai cere[bang])id="size1">

Lia nici eu nu i-am cumparat decat uniforma si ghiozdan restul dupa prima zi de scoala....daca s-ar putea duce si fetele in adidasi la scoala,mandra ar fi prima[:D]

Robi vezi ca sunt adidasi faini si la reducere la Decathlon,langa Carrefour Era iar camasi albe sunt la greu in alexandru,la brotacel, bebelusul,pinki-ponki,bubulici,etc..

hai pupicei[pup]

 

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, direct acolo mergem, plus o raita prin Deichmann.

Camasi albe am gasit, eu sunt mai cu motz, vreau tricouri polo cu maneca lunga albe in loc de camasi sau macar alt gen de bluze albe, nu numai camasi. Ma gandesc ca Matei sta imbracat asa si la after-schol si sa fie mai comod. Prima saptamanan mergem si noi in camasa, dupa aia mai vedem...

 

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andries cum sa nu ma supar pe el cand putea sa opreasca apa de la robinetul de sub ghiuveta..ca nu era mare inginerie..la noi pur si simplu nu a fost infiletat de catre instalator bine ceva..instalator care se da pierdut..ultimatumul este maine dupa care ii fac reclamatie pentru evaziune fiscala(au facut lucrarea de conectare la apa fara sa achite tva,fara factura etc..)..de 2 luni ii rog sa schimbe un filtru montat gresit tot de el la centrala..toate cabinele put..sunt siliconte cu plasticul pe ele..faci dusi ai si o mica inundatie..apa calda la dusul nostru ..nu mai este..si sa continui?[alcool]

 

azi am terminat cu scoala..am cumparat si 3 camasi albe(una cu maneca scurta) mai am inca 3 ..pantalonii si vesta se comanda prin scoala. am luat si pantofi de sport cu scai ...la scoala nu stiu cu cel incalt eu am oroare de pantofi sport si pantaloni de stofa si vesta..oribil!..per total am cheltuit cam 400 ron..dar am luat doua penare..3 stilouri..etc ..sa fie![:D]

 

s-a afisat in sfarsit la Luca la scoala..am reusit la invatatoarea dorita![pk]..am si sunat-o si mi-a zis ca nici macar cunostiintele ei nu au reusit la ea..nici un copilas de la gradi nu a reusit la ea..deci sunt tare!!![olala]

 

La multi ani Matei!!!!!!!ScuZe de intarziere...Vazut pozele..Iti sta ff bine tunsa asa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am uitat..lista de rechizite s-a afisat la scoala,de aceea am stiut ce sa cumpar,altfel de unde stiam eu de hartie glacee,vocabular,trusa cu figuri geometrice..etc

 

edit: ghiozdanul nostru este polonez..nu stiu cum sa pun poza ..este rosu!![olala]

 

https://picasaweb.google.com/117406357849620183005/PrimaZiDeScoala?authkey=Gv1sRgCIDczN7PhMr9Mw#slideshow/5644833708558390322

 

dar nu se vede ca are fundul intarit si un fel de ..rotund..

 

oricum uniforme cu vesta,sacou si alte alea imi par ridicole..copilul trebuie sa mearga cat mai lejer..dar asta este[q]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara...de undeva din negura timpului ca am si uitat de cand nu am mai dat pe la voi.

Insa nu vreau sa pierd ocazia sa felicit toata trupa pentru trecerea in curand la statutul de bobocei si bobocele.Un pas important pentru ei si emotionant pentru parinti.Le urez din tot sufletul mult mult succes,sa petreaca ore frumoase la scoala,multi prieteni-colegi ,iar parintilor multa multa rabdare si intelegere...[flo].

Sper ca sunteti cu totii sanatosi...de stresati stiu sigur ca sunteti,si noi am fost anul trecut,dar incet incet am depasit momentele mai grele,crizele de nervi cand doamna mama stergea cu radiera toata tema,aruncatul creionului pe geam ...tot de nervi ...si multe altele.

In vacanta noastra scurta de 6 saptamani am lucrat caiete ptr. cl a IIa si chiar ne-a placut.Sper ca nu a fost o greseala din partea mea,avand in vedere ca aici elevii nu primesc teme in vacanta,insa ptr. faptul ca el nu avea habar la inceputul scolii de nimic,a fost destul de greu sa asimileze in ritmul nebunesc al programei germane toate cunostintele cerute.eu am fost langa el zi de zi in primul semestru iar apoi am inceput sa am treaba si sa trec destul de des pe langa el.daca se poticnea undeva,venea dupa mine prin casa si imi cerea ajutorul.

In esenta nu stiu daca exista vreo regula,sa stai sau nu linga copil in timpul temelor...pentru ca fiecare copil are felul lui de a invata-asimila in clasa foarte bine sau mai putin...depinde totusi de copil pina la urma...eu am cosiderat ca al meu are nevoie de prezenta mea...urmand apoi incet incet sa-l las singur cate putin.

Am vazut ca sunteti oarecum in criza ghiozdanelor[:D]..nu e o regula ca daca sunt mai scumpe...sunt nemuritoare.eu i-am cumparat anul trecut un scout de 180 euro si in ultima saptamana de scoala m-am trezit ca fundul e complet spart...cadeau caietele in timpul mersului.asa ca...alt ghiozdan..desi aici copiii au toti primii patru ani acelasi ghiozdan.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! La multi ani Stefan-Luca!

 

Ema, bine ai revenit! ...si multumim de sfaturi!

 

Aseara am alergat 4 ore, am fost in 4 magazine dupa pantofi sport, Matei m-a disperat cu niste adidasi cu beculete, frumosi si calitativi, de fapt, dar luminosi ca un pom de Craciun :). Am avut si un moment cand l-am pierdut in Decathlon, dar pana la urma ne-am regrupat si am luat o pereche din piele, cu arici, cu talpa groasa, bleumarin, facuti prin Spania si din piele naturala, pe care am dat doar 99 RON, fata de 180 din carpa cu fitze.

Si eu am o problema cu pantofii sport, camasa si vesta, la noi insa se accepta orice fel de pantaloni, asa ca la jeans si camasa ii pot da adidasi. Pentru pantalonii din stofa i-am luat un fel de mocasini din piele intoarsa, foarte usori si frumusei.

Nu am curaj sa calculez cati bani am cheltuit cu petrecerea si scoala...

 

Aseara m-a intrebat Matei cat mai este din vacanta si am avut eu un gol in stomac: OOUUPS...doua saptamani...

 

 

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iote ca a bagat capul pe la noi si Ema! [pup] Nu mai stiam nimic de tine, ma bucur ca sunteti ok!

 

Kim - asa e si ghiozdanul cumparat de mine (sau asa imi pare din poze), doar ca eu am dat pe el 99 lei - la libraria Salinger's...sper sa fie unul bun, oricum Stefan nu are multe de carat in el - manualele si caietele raman la scoala (are si after-school) - in el va pune cite un caiet eventual sa ne arate noua ce are d efacut peste weekend sau ce a afacut in ziua respectiva la scoala, asa ca eu ma astept totusi sa reziste...

 

Apropos de uniforme - la Stefan uniforma este din pantaloni bleumarin inchisi (din aia chinos daca stiti) si tricou polo alb si rosu (eu i-am gasit tricouri polo albe cu mineca lunga la Zara), iar pentru ocazii speciale au camasa alba cu o cravata. Deocamdata sacouri sau veste nu au facut. Fetele au o rochita tare frumoasa, tot bleumarin, cu un fel de jabou. Mie mi-au placut!

 

Am gasit in sfirsit si stilou din ala chinezesc (cum am avut eu in scoala) - i-am comandat, sper sa soseasca astazi. Nu stiu cum o fi (cost doar 1,2 lei!), dar macar stiu ca, in cazul in care-l strica, nu-mi pare rau de bani...[:D]

 

Un weekend super va doresc!!

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

Gradina mea

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...