Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de Iulie - August 2004 * 77 * LMA *


Recommended Posts

La multi ani Uka![flo][flo][flo][flo]

Roxana, sper sa-i placa flacaului tau ghiozdanul...eu deja imi dau seama din prima daca-i place mult ceva dupa privire. Cand ii place ceva mult efectiv i se lumineaza toata privirea. Danu e destul de gentleman, ceea ce ma enerveaza destul de mult adesea, ca nu are tupeul lui Dea sa zica franc in fata cand nu-i place ceva ce primeste, indiferent despre ce e vorba, fie ca e vb de o jucarie, ciocolata, prajitura, tricou, etc. Andreea da simplu si natural cancel cu un nelipsit gest de elegant din mana, fara explicatii suplimentare "multumesc, dar nu-mi place". Si inchide gura omului imediat, fara scene obraznice :) ce poti sa-i raspunzi la asa ceva, ca practic ti-a multumit. Aproape ca se simte omu` jenat ca n-a reusit sa-i fie pe plac[:D]

 

o zi buna sa avem

 

La multi ani si cu ocazia Sf. Alexandru!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani Alexandrelor si Alexandrilor![s]

(dimineata am uitat sa zic![bang])id="size1">

 

Fusera la film, eu dadui o raita prin mall...evident ca nu exista librarie, la ce ne mai trebuie!??![alcool][bang]

 

Roxana, in cate zile a venit ghiozdanul!? Sa ne zici maine cum e, ma gandeam sa iau si eu cu LazyTown...

 

Alicegh, ne bucuram ca va place Londra. Te mai asteptam la taclale.

 

 

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani frumosule Luca. Olivia sa-ti traiasca minunea si sa va aduca numai bucurii.

 

Roxi, ce sa zica Adelutza...ei ia placut foarte mult, si in tabara si la mamaie, si peste tot.

 

Monica multumim de intrebari...vacanta in Romania a fost frumoasa dar cu ceva peripetii. Dar noi sa fim sanatosi, ca peripetiile trec. Si noi tot fara uniforma,ghiozdan...etc, si noi incepem scoala martea viitoare. dar mai e un intreg weekend pentru asta.

 

Oho a aparut si tiza lui Roxi....cea de Londra. Deci inca un scolar in clasa a doua.

 

Ioana daca nu ar costa o avere sa trimiti din romania aici, chiar as vrea sarafane...dar lasa ca ne luam la anu...acum cumparam ce gasim pe aici.

 

Liliana

Poze noi aici: Poze noi

Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Luca!! Sa fii sanatos si sa ai parte numai de lucruri bune in viata!!

La multi ani Alexandru !! (inclusiv pentru Alexandru al meu aka Victoras) [pup]

 

Noi am luat ieri ghiozdan, unul cu un cap de schelet fosforescent, cu spatiu pentru telefon mobil - nu ca ar avea asa ceva - foooaaaarte tareeeee! si cooooollll [:D] el si l-a ales. Mie mi-a placut pentru ca avea nu numai fund intarit de pus pe jos, dar si una din laterale intarita (la ei la scoala nu au pupitru, ghizdanele stau pe jos). Si evident inca un ghiozdan cu un voleibalist pentru Mircea-pircea ca si lui ii trebuie (ca sa nu mai vorbesc de cele 5 alte ghiozdane care le mai avem pe acasa, pentru diverse sporturi... sa trecem peste asta [:D] unele fete vor fuste si rochii, ai mei vor ghiozdane, rucsaci si multi adidasi) Am reusit sa gasesc in casa o pereche de adidasi pe care o credeam pierduta [:D] purtati de 2 ori doar [:D]

 

Deci avem pantofi si ghiozdan [pk] mai ramane uniforma ... vai doamne numai poliester din ala ordinar am gasit.

 

Andries

 

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!

uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello

 

Roxana, felicitari pt ghiozdan, e simpatic, dar are o culoare pretentioasa, o sa ai ce-l curata cel putin lunar, dar conteaza sa-i placa lui Pat

 

in mare am cam cumparat ce era pe listele de pe forum, ca nu-mi place sa ma ingramadesc in 12 septembrie sa caut de toate si sa nu gasesc decat resturi. De ex la stilouri nu prea mai gasesti de pe acum mare lucru, din ce am remarcat. Caietele tip 1 si de matematica gata liniate, trusa cu liniar, echere, raportor, hartie creponata, glasata, creioane cerate, pensule, bloc desen, vocabular, carnetel de corespondenta, numaratoare, betisoare, acuarele, plastilina, foarfeci, creioane, patroane stilou, stilou, caiet de muzica, coperti de caiet de muzica, de caiete, de carti, etichete, sugativa, imbracaminte si o pereche de adidasi. Biroul i l-a facut taicasu pe culoarea aleasa de Danu. scaun din dedeman, fix, lat, cu spatar si sezut textil. Danu are emotii, se gandeste sa nu ia note mici, i-am povestit cum nu se vor da note ci calificative ca la gradi, insa tot nu e convins. pt incurajare i-am povestit cum eu in clasa I parca am luat 3 de 4 intr-o singura zi in care a 4-a ora a fost lucru manual [:D](la primele 3 ore, la fiecare materie am impuscat cate un 4, toate notele mi le-a trecut in carnet cu o satisfactie maxima de invatatoare, cu mentiunea finala cand mi-a intins carnetul "sa te vad acu, ce-o sa-ti faca maicata cand ii dai azi carnetul la semnat", habar n-am de ce nici acum, ca de stiut mi se paruse ca am stiut). Am murit si-am inviat de frica pana la ora 12 de 12 ori cred, numai gandindu-ma cum o sa-i spun maicamii de gramamda de 4 luati. Am luat o chelfaneala zdravana acasa atunci si am fost pedepsita sa nu ma ridic de la birou toata ziua ca sa invat. Va zic sincer ca aia au fost singurii 4 pe care i-am luat in toata viata mea de elev[:)] Pacat insa ca nu stiu totusi de ce i-am incasat, eram complet buimaca, de ce era nemultumita invatatoarea si de ce nu-i placea nimic din ce spuneam sau scriam. O sa ramana o enigma chestia asta:P

 

sa avem o zi buna cu totii, azi e ultima zi de vara, de maine incepe toamna...Danu cugeta aseara "Doamneee, cum a trecut timpul...."

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

...a inceput numaratoarea inversa pentru scoala, trecem la next level si eu parca nu sunt pregatita...

Mi-am luat concediu in prima saptamana, abia ieri i-am spus si lui Matei, care ma intreaba: Si ce o sa faci cat sunt eu la scoala, iti iei mancarea de acasa si stai in curtea scolii pana ies eu ca sa iti comunic impresii??

 

Roxi, super ghiozdanul, si ce mare mi se pare Patrick...

Alicegh, bine ai revenit...Londra e frumoasa, nu stiu daca ajung anul acesta dar poate in vacanta cu ai mei next year...

 

Lia, imi place atitudinea Andreei tale, un refuz elegant e de preferat decat sa inghiti ce nu-ti place, cred eu...

 

 

 

 

 

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Luca,mult succes la scoala si in viata!

si noi pe ultima suta de metri,miercuri incepe scoala,noi am cumparat tot in a doua zi de vacanta...haine pe parcursul vacantei...ca nu pot cumpara ce se nimereste.La noi nu exista uniforme,fiecare merge cum vrea,ssi cum noi nu suntem nemti nemti,mergem in camasa si pantalon,total in dezacord cu restul care vin in blugi si tricouri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ghiozdanul lui Pat...frumos si unul si altul...la noi aici ghiozdanul ar fi prea mic...astia au niste valize in spate....nu unu doi...toti.bine,in cazul nostru,ricu nu cara nimic...dus luat de la poarta scolii cu masina...nu conteaza ca e ghiozdanul mare...ei au de carat zi de zi asa:carte de mate,caiet auxiliar mate si dosar cu fel de fel de exercitii tot mate.carte si caiet de deutsch plus dosar .Alte 9 dosare care pe parcursul anului se umplu...fiecare dosar ptr. o materie.Caiate ptr. teme mate si deutsch plus caiet unde se noteaza temele plus caietul in care ne sunt comunicate fel de fel de evenimente sau cand doamna are ceva de transmis parintilor sau parintii doamnei.Deci valiza se umple la maxim.

Despre teme vorbim mai incolo...oricum ce stiam eu ca e clasa 1 in ro...n-am regasit in clasa 1 in germania...am fost bulversata si mi sa parut aiurea...m-am adaptat din mers ca sa pot ajuta copilul...din prima zi de scoala au invatat o litera de tipar si o cifra...dupa sase luni,ei deja scriau si citeau bine,au inceput sa invete scrierea latina...so de la capat cu fiecare litera ..care trebuia altfel scrisa.No,inca ceva...aici in clasa 1si 2 nu se scrie decat cu creionul...iar creioanele au ceva adaptat ca sa nu-i doara degetele.Pentru ca dupa o luna de scoala...el avea de scris ca tema 4-5 file format A4...mate si deutsch.enorm de mult...plus ce scria la scoala.Nu mai zic...cu siguranta la voi o sa fie mai bine...in ro se mai fac inca bastonase di liniute...asa ca nu e cazul sa facem comparatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...