Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de Iulie - August 2004 * 77 * LMA *


Recommended Posts

Andries,dar un pantalon cu un sacou nu ai gasit...nu neaparat uniforma standard.Eu lui Serban ai cumparam pantalon de stofa normal si sacou de catifea...negru sau bleumarin...in functie de culoarea pantalonului.cei drept se rodea catifeaua la coate dar puneam petice de stofa ...Eu am vazut si la Calvin Klein sacouri cu coate peticite...si erau noi...deci nu neaparat ca e ros in coate ai pui petice...ca mi-a placut cum arata si pe urma puneam petice in coate de cum cumparat sacoul[:D].

Scuze ca tot editez...dar fac niste greseli....[bang]sa-mi fie rusine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Zilele astea la birou e ca la balamuc...

De asta sunt restanta cu urarile - Kim, sa-ti traiasca feciorul!!!![s]

Si la multi ani pentru ieri de Sf.Alexandru!!!

 

Pe Stefan terapeuta l-a trecut la program intensiv de pre-grafice - mie una imi e tare mila de el, dar pe de alta parte nici nu avem de ales, asta daca vrem ca sa faca fata cit de cit la ritmul si programa de clasa I...acum citind ce zice Ema imi dau seama ca in Germanica il tineam acasa pina se facea adolescent si abia atunci poate ar fi fost pregatit la ritmul de clasa I de acolo... Pe Tudor l-am dus ieri si azi cu Stefan la scoala; gradinita e inchisa pina azi inclusiv - cica se pregatesc pentru maine cind deschid anul scolar...[bang] dar macar lui i-a placut - aseara imi explica ca a mincat mult, ca urmare a crescut si are acum 3 ani si merge la scoala!! [:D][:D][:D]

 

Roxana - pupici scolarului, imi place cit de bronzat este Pat!![pk]

Roberta - pai si nu are dreptate Matei??? [:D]

Lia - da de ce nu incerci tu cure de detoxifiere cu fructe?? De ex cu pepene rosu...Cred ca sunt mult mai sanatoase decit orice prafuri 100% naturale...

 

Fug inapoi la treaba...

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

Gradina mea

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza[flo][pup]

Roxi imi place tare mult ghiozdanul lui Pat[olala]exact asa am vrut sa-i iau mandrei din carrefour,era cu hello kity si costa 150 de ron...cum la noi se voteaza la shoping a fost 2-1 impotriva....mie mi-e cam rusinica sa pun poze cu ghiozdanul mandrei[:I]important este ca ei ii place!

Ema[flo]teoretic si la noi incep cu semne grafice da' cam o saptamana,pentru ca se considera ca au facut chestii din astea la gros la grupa pregatitoare[:D][bang](a mea nu a facut decat foaaarte putin la gradi...si mai mult de 3 randuri acasa nu poate face ca se plictiseste[alcool])....si da am inteles ca majoritatea caietelor speciale de clasa I sunt mari tip A4 asa ca le trebuie un ghiozdan inalt!

Lio adica le trebuie echer si raportor la clasa I??Eu una nu-i cumpar nik pana nu primesc listutza de la invatatoare....la noi sunt pline librariile si supermarketurile de rechizite de toate felurile,bani sa avem[:D]

hai pupicei,sunt in zona

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana,aici nu exista grupa pregatitoare si nici nu se inghesuie parintii sa invete copii una alta.Eu m-as fi apucat sa fac cu el in ultimul an de gradinita....dar toata lumea mi-a spus nu.Si din toata clasa numai copiii care repetau anul stiau cit de cit sa scrie,citesca.Deci in clasa la Ricu sunt 15 copii,din astia 15 ,5 repetau anul.si acum in clasa a 2a au trecut 11 copii din 15.So...aici nu e nici o rusine ca repeti anul...eu am capiat cand am auzit.daca copilul nu poate face fata....nu e nici un bai...mai repeta anul.Intr-un fel e corect...nu toti copii au aceeasi capacitate intelectuala...programa nu e cum se spune...aaaa in germania scoala e frectie la piciorul de lemn...cine spune asta sa vina sa vada maldarul de carti,caiete scrise in clasa1.

pun poze cu creioanele echipate antidurere degetele si cu cate niste maldare...nu-s toate ca am mai si aruncat si cele de la scoala le-am predat...manualele adica.

http://family.webshots.com/album/580797520cauZfy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...