Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de Iulie - August 2004 * 77 * LMA *


Recommended Posts

[s]La multi ani,Carmencita,multa sanatate,noroc si fericire![s] [s]La multi ani tuturor Mariilor!![s]Hai sa-mi traiasca si mie Mariuca din dotare[pk][:D] Daria foarte frumoase pozele din tabara[olala]acuma stiu de unde a luat Giulik ochii frumosi si zambetul superb[olala][olala] [url="http://www.dropshots.com/emig"]filmuletze[/url],[url="http://www.youtube.com/profile?user=gorodika"]filmulete noi[/url],[url="http://s204.photobucket.com/albums/bb312/gorodeii/"]gorodeii[/url],[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79365"]aripile mele[/url], [url="http://s237.photobucket.com/albums/ff27/gorodica/"]gorodeii noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hellou fetele, La multi ani Carmen, Marii si ceilalti sarbatoriti sa fiti cu totii sanatosi si fericiti![flo][flo][flo] Am revenit la munci dupa 4 sapt de concediu... incepusem sa cred ca asa e viata cu sculat de voie, leneveala, etc... se pare ca nu :(( Vazut pozele din tabara... cred ca a fost colosal si sper din suflet ca alta data sa participam si noi. Copiii sunt superbi si se pare ca s-au distrat super impreuna. v-am zarit si pe voi mamele pe acolo, ocazie unica[olala] La noi incepe scoala joi... dam startul :) Iar sambata Eva are petrecere cu prietenele, suntem in pregatiri pup, o zi frumoasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello va uram ca sarbatoarea Adormirii Maicii Domnului sa va gaseasca sanatosi si multumiti ! as sta sa va mai scriu dar inca nu-mi gasesc locul, e debandada maxima in apartament cu renovarile, acum gatesc putin, nu muncesc cine stie ce pt ca e sarbatoare si desi calendarul ortodocsilor e considerat de unii calendarul lenesilor, consider ca este timp pt toate cat de cat, nu e nevoie sa devenim obsedati de munca in detrimentul vietii spirituale am fost la mare, la munte doar un weekend dar a fost ok peste tot, copiii s-au simtit bine, s-au distrat alias balacit peste tot, noi pe langa ei ne-am dat silinta sa le asiguram toate conditiile ca sa le fie bine am fost si cu Danu la oftalmolog si cica nu primeste ochelari inca pt 0,75 desi el isi dorea, sa vedem cum se va descurca la scoala si mai revenim la dr dupa primul semestru daca va simti ca-i obosesc ochii trebuie sa ajungem la dentist pt ca-l incomodeaza incisivii de sus ce se clatina un pic, insa nu mai poate musca din mai nimic de durere renovam incet-incet toata casa, schimbam mobile, ne pregatim de anul scolar, am deja ceva emotii amestecate, n-as fi eu daca n-as avea, nu? mi-am umplut deja pe 3/4 congelatorul achizitionat cu legume crude si coapte, cu fructe, mai am de copt niste ardei capia insa pe canicula asta ma gandesc sa nu fac aerul irespirabil aici la bloc in apart acum printre gateli incerc sa ma duc in urma sa recuperez despre voi, nu mai stiu nimic, la mare n-am mai apucat sa o anunt pe Roxi sa ne intalnim pt ca am fost pana la urma intr-un grup familial imeeeens, si zilele s-au scurs unele dupa altele cu o repeziciune uimitoare, intr-a 11-a zi inca nu se saturasera cei mici de mare, asa ca n-am plecat cu tragere de inima spre casa, cred ca am mai fi putut sta 2 luni acolo, eu si copiii ne-am muta maine daca s-ar putea, atat de mult ne place marea neagra si nisipul:) o zi buna sa avem cu totii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s] Giulia mea [:D] [s][s][s] Stefan Takeshi de Eli [s][s][s]
Eli, poate dai si tu un semn. Sau nu. Iar pe chestia asta propun sa mai taiem lumea din lista [:D] sunt multe fate care n au mai scris o vorba de 1 an. Io`s la munci, Giulik tuseste spastic, io mucesc alergic [:D] stem de coma amandoo [:D] cadoul ink nu i a sosit [:D] de certat ne certam non-stop de cand am revenit acasa [:-@][:D] _______________________________________________ Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza]Sela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI GIULIK!!! Daria, draga noastra mama model, sa te bucuri de minunea ta! [pup] LA MULTI ANI, STEFAN! ELI [pup] Daria, superbe pozele din tabara, le-am savurat pe toate :) Eu nu stiu daca am mai apucat sa scriu prea multe, am o problema cu Matei, de 3 ori in 10 zile a facut episoade acute de diaree, cu 15 scaune lichide in doua ore, e pe regim non-stop, antimicrobiene si tot recidiveaza. In plus, pneumonia contacatat in spital a lasat sechele, asa ca suntem si pe aerosoli cu gentamicina de 3 zile... Saptamana trecuta a fost la socri la tara, am turbat de nervi, dupa indicatiile mele de a nu i se da fructe, legume crude, soacra mea i-s dat zilnic pere, pepene galben si tot asa, asa ca a ajuns vineri sa elimine mucus... Cireasa de pe tort a fost faptul ca, la indicatia mea de a-i da miercuri un anumit medicament din punga pe care i-am dat-o de acasa, mi-a zis senina ca Matei le-a luat pe toate intr-o zi pentru ca asa i-a spus mami, dar ca doar i-au iesit niste bube, nu are altceva [bang]...Nu vreau sa ma gandesc ce putea sa se intample... Pana la inceperea scolii ma rog de toti cunoscutii sa mi-l tina cate o zi, dar sa il stiu seara acasa [q] Sa nu ma intrebe nimeni de ce nu am mai facut un copil... m-am racorit... Lia, multumim de vestile despre voi, ce bine ca ati reusit sa va bucurati de concediu! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos"]poze[/url] [url="[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani pentru ieri tuturor sarbatoritilor de Sf.Maria!!!! Si La multi ani pentru Andrei de Alice, Stefania de Amironeanu, Ianca de Diana si Stefan de Eli! Si evident La multi ani Giulikai!!!!!!![s][s][s] Cum va spuneam am fost la mare - a fost super, mai putin Tudor care a reusit sa raceasca (in fine, era racit dinainte, dar acum a fost "culmea"...) - cu tot tacamul - febra, muci, tuse...[bang] Drept urmare sta acasa saptamina asta... In rest a fost ok - vremea buna, apa ok, mancarea buna, noi ne-am odihnit...Stefan a mai pierdut un dinte, si urmatorul (incisiv de sus) se misca, deci va urma si el in urmatoarele 2 saptamini. Chiar ma intrebam astia cind o sa-i cada - din martie de cind i-au cazut cei doi incisivi de jos, nu a mai dat niciun semn... Fug la treaba, dar va pup pe toate! [pup] Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008) [URL="http://community.webshots.com/user/leelooga"]Poze[/URL] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121863"]Povestea nasterii lui Tudorel[/url] [url="http://home-and-garden.webshots.com/album/576381555KSTLxD"]Gradina mea[/url] Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding John D. Rockefeller, Jr.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello bine ati revenit din concedii, ma bucur sa aud ca v-a priit tuturor odihna Daria, la ce faci alergie in sezonul cald? Sanatate si tie si Giuliei...da` de ce va certati? aveti personalitati puternice amandoua cred[:D] La multi ani mandrei tale superbe![flo][flo][flo][flo] La multi ani si lui Stefan si tuturor sarbatoritilor, si numai bine parintilor! Gabi, inzdravenire rapida lui Tudor! Robi, imi pare tare rau sa aud ca dupa episodul cu furunculul acum trageti cu enteroviroza si cu urmarie pneumoniei (de care nu stiam, cand a facut-o, dupa faza cu furunculul?), aveti mare-mare grija de voi, si luati ceva imunomodulatoare, niste Viusid cred ca ar prinde bine. Stiu cum e cu rudele care fac dupa cum cred ca e mai bine, de aceea sunt eu si in zi de azi inca acasa cu norma plina de mama casnica. Decat sa-i trimit la rude (desi poate dintr-un punct de vedere le-ar prinde bine aerul de la munte si statul la curte, fata de viata la bloc intr-un oras mare si prafos, cu program strict de iesit la aer) ... nu stiu, eu tot cu inima mica-mica as fi nestiind ce se face cu ei .... Aveam si eu ambitiile mele, aspiratiile mele si inca le mai am, insa le-am abandonat cu totul cand am vazut ce presupune pt copii sa incerci sa lucrezi pe 2-3 planuri, asa ca pana ii scot pe cei mici la o varsta mai maricica le stau la dispozitie, oricum sunt blocate posturile pana-n 2014, nu?[:I] edit (de ieri cand s-a blocat site-ul, mi-am salvat mesajul:): sunt f multumita de ghiozdanul ce i l-am luat lui Danu. De unde ma asteptam sa dau vreo 200 de ron pe unul, uite ca am gasit in real pe puncte ghiozdanul troler super fain Padington, si am mai platit pe el doar 29 de ron. Este absolut de exceptie, incapator, bine compartimentat, marime potrivita, culoare super-ok, se poate purta in mana, pe spate sau gen troler, se poate baga in banca sau tine langa banca pt ca are niste picioruse si fundul intarit, cu protectie contra murdariei si umezelii, se poate curata foarte usor. Sunt si rucsaci troler de aceeasi marca la acelasi pret insa eu am preferat ghiozdanul pt ca mi s-a parut mai potrivita forma si mai incapator, cu un design si tinuta superioara. Daca aveti ocazia sa va uitati la ele cele care aveti baieti, si inca nu stiti ce ghiozdan sa cumparati, cred ca va vor placea. la scoala nu stiu ce rechizite li se va cere, invatatoarea a spus ca vom discuta n prima zi de scoala, de purtat vor purta vesta si dedesubt obligatoriu bluza/camasa cu maneca lunga sau scurta dar OBLIGATORIU ALBE. Cum Danu nu se simte prea confortabil in camasi, i-am luat tot din Real doua bluze complet albe de bbc cu guler tip polo cu maneca scurta, material ok, le-am spalat si arata ff bine, nu necesita nici macar calcare, materialul are textura si tinuta ca lumea. Pentru sezonul mai rece ii voi lua de la Iana bluzite albe subtiri, cu maneca lunga am comandat deja, astept sa ma sune saptamanile viitoare cand ajung in magazin. Mai avem si o camasuta alba pt orice eventualitate insa Danu nu se simte prea in largul lui cu nasturii incheiati la maneci si la gat, desi este pe masura lui, nu-i e stramta sau scurta :) La capitolul treninguri am optat pt treningurile -Andu- de Sibiu, au niste culori excelente, un croi impecabil, material de calitate zic eu, le-am spalat si imi plac cum arata ca nu fac genunchi si nu se scamoseaza, i-am luat de test unul bleu-marin si ii voi mai lua unul sau doua sa aiba de schimb, oricum ii voi lua pantaloni vreo 3-4 separati pt ca am remarcat ca la un trening se uzeaza pantalonul mai mult decat jacheta. Ca pret mi se pare ok conform calitatii oferite, 90 de ron jacheta+pantalon. Pantalonul individual este 39 de ron. acum ca v-am impartasit din cercetarile mele in materie de ghiozdane, bluze si treninguri va las si ma duc la treburi, sa-mi ziceti daca va sunt de folos informatiile[:D] kilometrice o zi buna sa avem cu totii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor[flo][flo][flo] Multi pupici Giuliei, Daria sa-ti traiasca minunea de fata[pup] Distractie frumoasa, astept poze!! Multa sanatate lui Matei! Noi cum ziceam ne pregatim de petrecere sambata, avem liste peste liste, ce cumparam, ce jocuri se vor juca, in ce ordine, eu execut de zor schite ale casei care vor servi drept harti pt gasirea comorilor (adica pungute cu bombonele, conform obiceiului suedez) Donsoara inca nu s-a hotarat asupra tinutei, adica dilema este daca rochia turcoaz cea mai preferata dintre toate va fi purtata joi in prima zi de scoala sau o pastram pt sambata :)) probleme, deh... Io am emotii, inca nu-mi vine sa cred ca incepe clasa intai... pt mine e tot manzul meu cel mic, mi-e imposibil sa ma obisnuiesc sa spun ca are 7 ani, eu am ramas pe la 4 :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...