Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (173)


Recommended Posts

Voi stiti cumva, aici, daca, Doamne fereste, ti se intampla ceva si nu mai poti lucra, exista ceva asemanator pensionarii pe caz de boala? Din ce traiesti? Eu am o asigurare pentru boli grave, dar as vrea sa renunt la ea, ca nu imi permit sa o mai platesc si, oricum, nu acopera toate bolile posibile. Dar, in caz de ceva grav, Doamne fereste, din ce o sa traim?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Simi sa iti traiasca flacaul. Vai de mine ce foarte mare e[:D][flo] Tu nu ai vreun sfat pe la cabinetul psi?[flo] Nelia, cum zicea rocs e nitel mai departe asa si miroase a ... ingrasamant natural prin zona aia, ca deh, ferme si ferme[:D] Da, daca castigi la loto iti zicem noi unde sa iei sa vezi si munte si ocean.[:D][pup]Numai ca sa zicem tb sa fie potul mai maricel asa[:D] Noi ne luptam cu lumanarelele. Nu stiu ce sa ii mai fac s ail ajut cumva. Si tuseste[bang] Unde e vara? Dolloress pai nu avem ce sa zicem mai mult (eu una) ca m auit ca si voi la tv:) Incerc sa va trimit vreo 2 poze acolo ce am facut si noi pe fuga, caci era deja busit mezinul casei, si numai faptul ca se termina sapt asta, m-a facut sa il tarai pana acolo. Rocs, facem, facem, ca nu auzi ca merg in sept[:D]? Numai sa scapam de virusi ca aveti si voi copilasi acasa[pup] fetele intalneala placuta! Simona, eu m-as fi dus cu el la 3 luni atunci, numa ca m-au oprit ametitii astia din drum[alcool] Acuma as vrea sa merg, da nu stiu cand ca nu imi pot prezenta adevarata fata fara sa se prinda lumea[bang]Si nu stiu de cresc suficient. Khristin, nu as avea eu nici o remuscare, dar cand stiu ca i-am vizitat si in vremuri mai grele si tot ziceau ce bine sunt ma simt ca naiba, mai ales cand ei stiu ca am cam terminat cu treburile nasoale. Da asta e, pana la urma o viata are omul. Mai zic o data:ktrinelu, lorelai,lorelaim, denisa, try[q], monab mai zi mai multe[pup] Mqqm sa iti zic sa nu iti zic vacanta placuta?:) Ca invidia bat-o vina...;) Numai bine tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri tylenol ajuta la febra si dureri. Eu nu prea ii dau decat cand are febra. Pentru tuse i-am dat Stodal, un siropel homeopat de la Boiron, mie mi se pare ca a functionat de minune. Si noi am avut pneumonie, deci tusea, nu gluma. Casandra pai intri pe invaliditate in caz de ceva grav. Cred ca ai asigurare de invaliditate la servici, poate fi de doua feluri : longue durée, courte durée. Am o colega care sta de 2 ani pe invaliditate, e putin mai in varsta si cred ca are intentia sa iasa direct la pensie dupa aceea. Are intr-adevar probleme mari cu spatele, e pe o lista de asteptare pentru o operatie complicata la coloana, nu poate sta efectiv 8 ore pe scaun. In caz ca nu ai asigurare de invaliditate (desi stiu ca mai toti angajatii au, vine odata cu cea medicala) cred ca intri pe social.
Mami de pitic Patrick (29.04.2008) "Tell your children what to do, not what to be. They already are something-themselves"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

disability insurance
Citat:
citat din mesajul lui casandra
Voi stiti cumva, aici, daca, Doamne fereste, ti se intampla ceva si nu mai poti lucra, exista ceva asemanator pensionarii pe caz de boala? Din ce traiesti? Eu am o asigurare pentru boli grave, dar as vrea sa renunt la ea, ca nu imi permit sa o mai platesc si, oricum, nu acopera toate bolile posibile. Dar, in caz de ceva grav, Doamne fereste, din ce o sa traim?
Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonna, mor de ris aici singura... si constat ca-ti duc lipsa mesajelor dese si pline de umor. In Ro mi s-a intimplat asa ceva, se infundase wc la bloc....pina l-am rezolvat nu vreti sa va zic ce am facut[bang] Ione, mie mi se intimpla des ce zici tu acolo.Sotul meu a lucrat la restaurant in tineretile lui, inainte sa ne cunoastem. Ani la rind la petreceri faceam singura platourile cu aperitive, intr-un an eram in intirziere si s-a oferit el sa le termine ca sa ma duc eu sa ma aranjez... cind m-am intors si am vazut ce a facut efectiv m-a busit plinsul. M-am si luat de el.. sa faca asa opere de arta si sa ma lase ani la rind sa expun platouri urite....In weekenduri ne face mereu ceva diferit. (copiii zic ca numai atunci maninca si ei "bine") Daiopri, am inteles bine, te intorci la lucru in sept? Ma gindesc mereu la tine si iti doresc sa ramina totul o amintire.[pup] Simonna dar de ce nu-l trimiti numai pe Radu in Ro daca nu esti decisa inca sa mergi si cu Adison? Pucku, dar tu stiai cum se manifesta hamsterii, nu? Ai mai avut unul... Simi, LMA ptr frumosul Varsator[:D] Olimpiada... si eu ma uit (cind timpul imi permite) si ma entuziasmez ptr Canada....dar de Romania a-ti vazut/auzit ceva? Au luat si eu ceva acolo? Intrebare ptr cele cu adolescenti... cind i-ati lasat singuri acasa asa ptr citeva zile? De la ce virsta? Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut o zi....Nu stiu cum e la Montreal , dar la noi e un viscol serios.... Sotul e la Montreal, eu oricum n-as conduce pe vremea asta.....Asa ca m-am chinuit sa ajung , cu autobuzele, la spital la controlul lui Marc....Ajung acolo, imi spune tanti aia ca am maine progrmarea , nu azi[bang]Ce ma enerveaza nu e ca am pierdut ziua de la servici, ca oricum as fi stat acasa ci ca m-am chinuit sa ies prin viscolul asta...Aici bate vantul cu 30-60km/h, in rafale....Te darama nu alta..... Concluzia, trebuie sa ma organizez si sa iau ceva pentru memorie.....Sau sa iau cursuri franceza...ca mai e si posibilitatea asta, sa-mi fi spus 26 si eu sa fi tradus in mintea mea 25[bang] Partea buna e ca i-am facut o foame de lup lui Marc....Ca mi-ar manca si urechile[:D] Am o intrebare, voi cum mergeati in taxi cu copiii care au inca nevoie de scaun de masina? Ca mie personal mi-e frica tare sa mearga asa neatasat de nimic, mai ales ca traseul pana la doctor implica oligatoriu 10 minute pe autostrada la 100 km/h. Ma gandeam sa-i iau macar un scaunel de ala de pus la fund, ca ar avea inaltimea necesara sa-l foloseasca.....si sa-l leg cu centura masinii. Casandra, cred ca e destul de complicata intrebarea ta, am si eu multe nelamuriri. Dar promit ca maine o intreb pe colega mea, care e lider sindical sa-mi explice. Ca trebuie sa stie.... Tu nu ai niste resurse umane sa intrebi sau un lider sindical care stie legislatia? O intreb pe colega mea cum e lucrand in afara guvernului, ca la guvernul provincial stiu cum e.... Uite ce am gasit asa cautand putin: http://www.ftq.qc.ca/modules/nouvelles/nouvelle.php?id=1117&langue=fr Stiu ca la guvern( poate si in alte parti dar nu stiu) ai ceva suplimentar decat ce scrie acolo. Nu gasesc varianta in engleza.....sorry Uite aici pe site-ul celor care dau banii, ai explicatii in engleza si franceza: http://www.rrq.gouv.qc.ca/en/invalidite/Pages/invalidite.aspx Suma mi se pare mica, max 1000, acum depinde cat erai tu asigurata..... Am vazut ca Ana are probleme......Imi pare sincer rau[flo] Pucku , daca vezi mesajul poti sa ma suni, ca sunt acasa[:D] Am sunt ieri in pauza de masa, sau alaltaieri( memeoria asta), ca vroiam sa te intreb de niste zone...ca ne mutam[bang] Simi , La Multi Ani baiatului!!!!! Si cat mai putine suferinte din dragoste[:D]
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate pruncilor bolnaviori. Si eu pt. tuse dau Stodal si chiar cred ca e foarte bun. Pt. cei micuti, bb, tuse uscata Coclusedal supozitoare si tuse grasa Trophires, supozitoare pt. nourisson. Pt. viitoarele "nou venite" un subiect despre internet si tel: http://www.forum.immigrer.com/index.php/topic/95459-internet-et-telephone-residentiel-quelles-sont-les-bonnes-offres-du-moment/ Pupicei!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc din suflet de urari![pup] Podeanu, eu zic ca-i peshte, nu varsator. E pe 21, cam la limita ce-i drept. Oricum la cat e de "poet", e peshte 110%.[:D] Ti-ai verificat pm-ul Simo, da, da, saptamina viitoare, ramine cum am stabilit![pup] I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...