Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (173)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Simi,sa-ti traiasca flacaul!La multi ani sanatosi si norocosi![flo] simona,eu am calatorit cu Maia de la 1 an.iarna,vara,de 2 ori pe an,nu conta!Ma simteam atat de bine in Ro cu copilul aproape de bunici incat inconvenientele calatoriei in sine nici nu contau[:D] Acum tu stii cel mai bine unde te-ai simti cel mai confortabil [:D] Eu una,copii nu mi i-as trimite niciodata singuri pe avioane.Am asa...o problema![alcool] Avem prieteni multi care vara isi pun copii pe avion si valea,Romania! E clar ca acei copii petrec vacante superbe in Ro fata de ai mei care stau pe batatura si asteapta sa intru eu in vacanta[bang] Vacanta faina oriunde ai merge! anka,felcitari pt viza,bilet,etc si multttttt NOROC! Toronto,distractie frumoasa! puku,educatoarea aia este sigur din Ro [:D] alt cutremur...in Chile...magnitudine 8,8...[:(] weekend fain tuturor [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cunoasteti site-ul asta: www.cheapoair.com ? Ati luat vreodata bilete de la ei. Stiu ca ati discutat mereu despre bilete, s-au dat site-uri, dar eu nu am fost niciodata prea atenta pentru ca nu aveam nevoie... CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, eu nu pot veni azi, si nu mai pot de necaz. Prima data Viorica, prietena, m-a lasat balta. Apoi aseara, am ajuns acasa la 8 (aproape 4 ore in autobuz, cu un sofer tantalau, imi venea sa il dau jos de la volan si sa pun eu mana pe covrig. Mai, ne-a depasit o baba in stroler de ala, aia pe trotuar, noi pe soseaua relativ libera!) Dar cireasa de pe tort a fost anuntul lui Andrei, ca a fost schimbat la un nivel mai avansat la engleza si in consecinta a schimbat si clasa de business de la software la principles. Asa ca are de recapitulat/refactu capitolul pierdut la amandoua materiile. Plus temele la mate, nu v-am zis ce profesoara deosebita are la mate: le da teme zi de zi, le corecteaza zi de zi[:D] O iubesc pe Ms Moore, cu toate ca nu am vazut-o niciodata! Asa ca, dupa antrenamentul de inot,am program one a one cu Andrei, azi s-a trezit de la 7 si lucreaza la matematica (mama lor de semne, ca sa nu greseasca, face exercitiile de 2 ori) Nu puteti sa va imaginati cat regret, abia asteptam sa va vad pe toate, dar si pe Mandarin cu shrimpii aia suculenti pentru care am facut foame 3 zile! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

se cunoaste ca e week-end, am intrat sa va salut!va citesc dar din arhive[:D]. Eu vin pe 20 aprilie, dar sa vad unde[:I]. si oficial sunt far' de munci...oare oi mai munci anul asta?[alcool]ca c'est la question principale.[:D] stiti ca de luni vinee vineeeee primaaaaaaaaaaaavara, se asterne in toata tara.un martisor virtual cu http://buddhalova.files.wordpress.com/2009/03/martie_ghiocel1.jpg [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Guess what! Am fost la oftalmo ca sa imi schimb ochelarii si pe langa ochelari m-am cadorisit singura cu o pereche de lentile natural colors emerald green (j'ai ochii verzi de la natura, dar cica jade green, asa ca mi i-am completat cu un emerald mai intens [:D]) Deh.. tichia de margaritar,... stiti voi... Pana sa ma duc eu in urma sa caut unde e linkul dat de Ione, va intreb urmatoarele: - se lasa ceva la "tipa cu infrumusetarea"? Si daca da, cat? Adica manichiura, pedichiura, masaj, tuns? - tot despre "tipa cu infrumusetarea" > cum sunt serviciile? Astea de aici se dau mari ca manichiura ca ele nu face nimeni pe glob, desi eu nu pic deloc pe spate, drept sa zic, eu imi fac o manichiura mai buna de una singura, dar nu prea am conditii. - a facut careva dintre voi IPL sau pigmentare? Ceva pareri despre costuri si calitate? Acuma sa nu va imaginati ca sunt vreo beauty freak, da' nu ma mai pot epila decat cu ceara, nu ma mai lungesc sa va pove ce probleme nasoale am de la aparat sau crema, un dezastru efectiv, de tuns am nevoie des ca am parul scurt si lung nu il suport, iar cand eram mica mi-am spart capul si o spranceana nu mi-a mai crescut corect deci a necesitat pigmentare.... A naibii pigmentare, RETUS! costa cam 170 cad acolo unde am eu reducere, si o fac o data pe an. Epilatul, la noi e ieftin, dar in Spania, IPL nu e cu mult mai scump decat epilarea standard, deci mai bine faci IPL. Sau poate exista epiladerm?? Ca ar fi bestial de-a dreptul! La noi, IPL este nesimtit de scump, peste 250 cad o sedinta pentru piciare si sunt necesare cam 8-10, deci aberant. Dar na, e aberant cand pui in balanta cu un epilat complet care costa 20 cad. Pff ce probleme am si eu acuma...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ankalaura, ce bip e IPL? se lasa bacsis daca faci la salon, (tip) eu insa imi faca acasa si nu ii las, nici fata nu accepta. daca ai sti tu cat de relaxate is canadiencele.... jessie, si aici ninge cu spor, soselele sunt jalnice, dar las ca vine el vara...la anu! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ankalaura,nu scriu de rautate dar poate asa sa te aduc la realitatea canadiana;acum depinde citi bani ai dar sa stii ca si eu in Ro ma duceam la epilat,facial etc;de cind am venit aici nu ma tine bugetul asa ca ma fac frumos cu aparatul,m-am tuns vreo 10 ani singura,iar faciale nu am mai vazut de 15 ani.Poate depinde cit te respecti ca persoana si citi bani ai disponibili dar eu decit sa dau 50 de lei pe facial mai bine cumpar jucarii la copchil. Nu mi-o lua in nume de rau,cum ziceam depinde de la om la persoana dar sa stii ca aici fata de Ro nu se prea paractica chestia cu mersul toata ziua la cosmetica.Dar stii cum e pina nu vezi nu crezi.Si eu cind am venit ma cruceam cum se imbraca astia si acum am ajuns ca ei.Se cheama ca m-am integrat???? Bafta si sa vi se implineasca toate visele in Canada.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...