Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaicele DC **(49)**


Recommended Posts

[hia] si noi pe aici..

dar ocupati cu o dansatoare si..logopedie/kineto si tot tacamul la Donu'

 

 

[pup] all

 


Bazar general pe DCid="Script MT Bold">id="size4">

 

Blogul Speranta moare ultima

Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodoid="blue">,Varsta Isabella-Elenaid="red">id="size1">

 

 

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="purple">

id="Script MT Bold">id="size4">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cam umblati barambura voi si am gasit subiectul nostru cam prafuit pe a doua pagina![bang]

 

Sa ma laud cu ziua de azi care fuse una plina si cu emotii!

 

Sa va povestesc!

 

azi noapte noapte alba-burtica tare taoata sera, dimineata ura si la municipal la dr consulatat cu cu dejet 5 secunde cel mult-bagat anca in sperieti ca ar fi colul scurata si deschis la exterior...

 

Nu mi-a placut de loc la municipal la consultatie-plecat varza de la dr cu pricina si am sunat-o pe doctorita mea si mi-a spus sa ma duc sa ma vada si ea!

 

 

cand i-am spus ce mi-a spus dr de la municipal a crezut ca mi-a hacue eco intravaginal-dar nici pomeneala asa ca intre doua consultatii la euroclinic m-a luat sa ma vada-mi-a facut ecografie intravaginala sa se uite la col si sa il masoare ea asa de scurt are 4 cm si e inchis la interior si putin moale la exterior dar nu asa grav! Ne-am uitata apoi la bebita schioare care nu statea locului si a ramasr tot fetita ca la eco de la 15 saptamani!

 

 

Asa ca m-am ales cu un concediu medical de cel putin 1 saptamana si m-a pus fff atre pe ganduri despre nasterea de la municipal, oricum am discutat cu ea si despre o varianta de rezerva cu un medic de la pantelimon buna care ii este prietena ff buna!

 

Oricum discutia de la euroclinic m-a linistit ff mult si e ff linistitor sa sti ca pot suna oricand si la orice ora, azi de ex am sunat eu de 2 ori si nu a raspuns dar cum a vazut apelurile de la mine m-a sunat innapoi sa vada ce s-a intamplat!

 

Daca ajungeti la Euroclinic gineco intrebati de dr ANCA STANGA -e un medic ff devotat si un om luminos!

 

 

 

[gravi] +17s si mami de astronaut-cosmonaut [avion] Vladut (05.11.2003)

 

POZE VLADUT

 

 

 

 

"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele feline,

tare rau mi-a fost in we...ameteala si varsaturi. Ins chimb mi-a trecut raceala[pup]

oribila stare am avut, si azi am avut paloare si am inaugurat wc-ul de la birou...

in rest, ninsoare dupa o vreme frumoasa, mi-am gasit rochita pt cununie insa nu ne hotaram la data casatoriei...el nu vrea duminica eu nu vreau in mai...

Ema este ok, a fst la ssoala si sper sa vina o data primavara ca nu mai pot!!![bang]

 

bazar pentru Emaid="green">[comoara]

 

ajutati la terapia pentru Ema pe DC[flo][flo][flo]id="blue">

 

Ajutati-ma sa inteleg lumea! BLOG

 

 

Mari [gravi] 9+ si mami de Emaid="green">[olala]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite ce activitate e pe aici! Desi Radu nu are nici un an, cand citesc ce scriu gravidutele noastre, dincolo de faptul ca se confrunta cu anumite stari mai mult sau mai putin placute, ma apuca o nostalgie...

 

Nu am mai intrat sa scriu dupa ce am aflat povestea cu Carmen, mai ales cand am aflat si povestea ei de pe forum (stiam userul). Nu am cuvinte sa spun ce am simtit cand m-am gandit la copilasii ramasi singuri.

 

mari, la sarcina cu Ema ai avut tot asa greturi? Poate ii faci o surioara! Eu am avut niste stari de greata in sarcina care semanau cu un nod in gat si daca reuseam sa vars macar un pic ma simteam super. Dar am putut manca orice. Bine ca ai scapat de raceala!

 

ancanu stiu ce sa-ti zic cu Municipalul. Daca tu esti ok vizavi de adusul copilului in camera imediat dupa nastere, atunci e ok. Depinde insa cum nasti, am auzit ca dupa ceza e crancen. Eu am nascut la Elias si copiii erau la neonato. Bine ca ai intrat in CM, sa stai linistita si sa nu faci efort si poate ca cedeaza contractiile (din cate stiu burta intarita=contractii nedureroase).

 

Mamica fericita de Raducu (11.04.2009)

Poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi pot reveni dupa ce am citit ca s-a dus de langa noi Carmen, Pur si simplu nu stiu ce sa mai zic. Am plecat ieri noapte de la munca la 10 jumate si ma intrebam daca merita ... probabil ca si ea zicea draga de ea ca merita tot efortul si sacrificiul ca sa aiba pentru puiutzii ei. Si uite ca ea e acu in cer si puii fara mama aproape.

Si-mi mai aduc aminte cum anul trecut pe vremea asta la ora 13 ne rugam in grup pentru Ema. Si cum s-a ridicat si licurici la Cel de Sus.

Si desi stiu ca are planul Lui cu noi ... asa ma ia uneori o streche ... si un plans ... si o indoiala ... si o frustrare [q][q][q]

 

In sufletul meu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bubulina, la ema nu am varsat nici o data, tin minte doar ca aveam nodul in gat...sincer nu mai stiu daca mi-a fost asa de rau, eu cred ca nu chiar asa[bang][bang][bang], poate ca si de la varsta ori poate pt ca ...e diferita sarcina. Oricum starea de rau o am si nu prea ma anunta, poate fi dimineata , la pranz, seara ori ...toata ziua[bang]

azi merg la Bucuresti la DT si eco. merg cu o cunostinta cu masina pt ca nu ma incumet sa plec cu autobuzul.

 

ralcat si eu m-am intristat[q]

 

bazar pentru Emaid="green">[comoara]

 

ajutati la terapia pentru Ema pe DC[flo][flo][flo]id="blue">

 

Ajutati-ma sa inteleg lumea! BLOG

 

 

Mari [gravi]10+ si mami de Emaid="green">[olala]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

N-am prea mai intrat, am avut o perioada nebuna la serviciu, si inca nu s-a terminat, uff!

 

Mari, tare frumoasa semnatura ti-ai facut! Sper sa-ti treaca cat mai repede greturile, pe la saptamana 12 cred ca dispar! Eu n-am avut, dar parca stiam ca in primele luni se manifesta, dupa care dispar. Cum a fost azi la Bucuresti? Ce ti-au zis la eco?

Si ce veste frumoasa, cu cununia! Felicitari, sa fie intr-un ceas bun! Sigur ajungeti voi la o intelegere in privinta zilei cea fericita! Sa fie sambata, dar nu in mai, atunci impacati ambele idei! [pk]

 

Anca, bine ca s-a terminat cu bine aventura de la municipal si euroclinic! Cat despre nastere, sigur vei alege varianta cea mai buna! Sedere placuta in continuare in burtica schioarei tale dragi!

 

Raluca, [q], cata dreptate ai!

 

Dany, cum mai sunteti? A trecut raceala lui Stefan?

 

Dodo, Catutza, si restul felinelor, [flo] si [pup] tuturor!!!

 


Catalinaid="red"> & Robert-Andreiid="blue"> [floare3] id="size1">id="purple">(27.07.2002id="size1">id="blue">) [aerob]varsta Andreiid="green">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza, cafea [cafea] ceai ?

 

 

Ce fac burticile? co-locuitorii cum sunt?

 

Restul de feline? pe plantatii ?

 

Eu am ajuns cu bine, inapoi, s-au intamplat destule ..peste tot, dar de-acum cred ca voi avea mai mult timp sa intru pe net

 

Pup u all!

 

Aici sunt deja la 34 de grade, oribil de cald, deja ma sufoca.... [bang] cu oi duce "vara" nu stiu

 

O zi faina!

 

---------------------------------------------

"Someone's pleasure is another's pain!"

 

Alergic at stupidity.

 

"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."
id="right">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata loaice dragi! vine, vine primavara....[flo][flo][flo][flo][flo]

 

Noi pe acasa, azi merg la control la MEDICOVER, sper sa poata sa vina si sotul responsabil de starea mea actuala sa vb cu dr. ca altfel doarme la usa...nici macar pe pres...

 

Eu sunt mai bine, dar vladut vad ca imi face o amigdalita urata, dupa 48 de ore de temp ok tratata cu antitermice azi noapte a facut 39 cu 5, asa ca vom trece pe ceva antibiotic, am crezut ca este ceva viral a avut doar gatul rosu acum am vazut ca are ceva puncte albe si limba ff incarcat...asa ca avem distaractie pe cinste!

 

BUBULINA cezariana an avut si la prima sarcina, sincer as incerca nastere naturala, dar imi e teama deoarece nu amincredere in medicii ca isi vor da interesul in acest sens, intr-un fel sau altul o scot eu la capat, mai am varianta de rezerva de la Pantelimon, dar voi vede la mom potrivit!

 

la vlad am avut o operatie ff reusita s-a vindecat repede si nu mi-a ramas cicatrice urata....si mi-am revenit ff repede... voi vedea cu DD inainte!

 

 

Norocul meu e mama ca este la noi si ma ajuta!

 

 

Multe multe pentru mama mea!

 

 

[gravi] +18s si mami de astronaut-cosmonaut [avion] Vladut (05.11.2003)

 

POZE VLADUT

 

 

 

 

"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...