Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Arcadia - Iasi (14)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui lalic
Buna seara fetili[pup]Am fost azi la Arcadia la consultul preanestezic (povestesc pt burticile ce urmeaza). Am avut trimitere de la medicul de fam dar pt gineco si n-am platit nik. Dimineata exudatele, analize sange si EKG, super rapid si OK, la amiaza intalnirea cu medicul anestezist si medicul da garda, iar intrebari, discutii[:-@] mi-a placut si la final consultul cu dr mea care mi-a facut eco. Am 36 saptamani si voi naste pe 24 august la ora 11.00.[pk]data fixata! [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sophia - cezariana Cacicovschi 35, 36 sau 37 sapt. Ai grija de noi Doamne [ruga]
Lalic, felicitari si multumim pentru informatii pretioase [pup] __ Lena - [gravi] 31+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hartia igienica nush cine o s-o foloseasca[:D] important e ca are pisicute pe ea[:D][:D] La eco facuta de medicul de garda a fost ceva superficial, m-a uns cu gel de ala si mi-a aratat inimioara cum bate, atat, fara prea multe detalii, cum bine zicea Oana, de cat am platit, adica nimic[:D]Era dr Samoila, o draguta, care mi-a pus o droaie de intrebari. La mine probl. e cu tensiunea, aveam si am 14 cu 9, dar numai cand vad medicii[:D]I-am zis dr mele daca imi da tratament si ea mi-a zis pt. ce sa va dau daca aveti tensiune numai cand vedeti doctorii[:D][:D]?? E bine sa va faceti o listuta cu inttrebari pt medicul anestezist. Eu am avut notate cateva.M-a intrebat din start pt ce fel de anestezie optez si am zis ca rahianestezie.Mi-a zis ca am luat cea mai buna decizie, mi-a explicat ce nu trebuie sa fac inainte de operatie, adica sa nu mananc, cat dureaza interventia, daca mai am copil acasa, cum o s-o cheme pe fetita[:-@][:-@] o gramada de intrebari dar utile, si intr-adevar m-a incurajat (nu era TUtuianu de care am auzit) [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sophia - cezariana Cacicovschi 35, 36 sau 37 sapt. Ai grija de noi Doamne [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Era sa uit am intrebat de ligatura trompelor dar mi-a cazut fata cand mi-a zis ca ajunge 10 mil 100[bang][bang] Nu stiu daca o sa mai dau banii astia, e prea mult. [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sophia - cezariana Cacicovschi 35, 36 sau 37 sapt. Ai grija de noi Doamne [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut fetelor! Eska doamne ajuta sa fie bine si sa ai un bebe sanatos![floare3][flo] Fetelor voi pentru ce tineti dieta acuma?Nu alaptati?Nu de alta insa unei mame care alapteaza ii trebuie aceleasi calorii ca unei femei gravide sa poata furniza prin lapte necesarul optim de vitamine,etc bebelusului. Irina tu la modul in care papi ai lapte?Adica mananci putin, mese sarite si dieta saraca in calorii ca de regim de slabit?![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DadaIna
Va salut fetelor! Eska doamne ajuta sa fie bine si sa ai un bebe sanatos![floare3][flo] Fetelor voi pentru ce tineti dieta acuma?Nu alaptati?Nu de alta insa unei mame care alapteaza ii trebuie aceleasi calorii ca unei femei gravide sa poata furniza prin lapte necesarul optim de vitamine,etc bebelusului. Irina tu la modul in care papi ai lapte?Adica mananci putin, mese sarite si dieta saraca in calorii ca de regim de slabit?![pup]
da DAda, si eu ma gandeam ca e cam un fel de regim ce papa Oana-Irina..eu vreau sa zic ca acum pe alaptat maninc mai mult ca pe sarcina..mi-e foame mai tare..de slabit nu poat efi vorba, cu toate ca imi doresc mult..[bang] Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lalic
Era sa uit am intrebat de ligatura trompelor dar mi-a cazut fata cand mi-a zis ca ajunge 10 mil 100[bang][bang] Nu stiu daca o sa mai dau banii astia, e prea mult. [mamica]de[baietel]Constantin Octavian 12 ani [gravi]de[fetita]Maria Sophia - cezariana Cacicovschi 35, 36 sau 37 sapt. Ai grija de noi Doamne [ruga]
Sincer si mie mi se pare f mult 10 mil,,practic e inca o interventie destul de minima sa ti le lege..e f ciudat ca au pretul asta asa mare!DAr daca tu esti hotarata sa ti le legi e pacat sa pierzi totusi ocazia! Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...