Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (14)


Recommended Posts

Am intrebat niste chestii la Arcadia si le scriu aici, daca mai are nevoie cineva:

 

1. Care este pretul pentru nasterea naturala si cezariana (inclusiv comisionul pentru dr Bogdan Scurtu, daca este)?

3199, respectiv 4850 (comisionul este de 700 ron pentru acest medic)

2. Daca semnez contractul saptamana aceasta si se modifica preturile ulterior, se pastreaza pretul din momentul semnarii contractului?

Pretul se pastreaza

3. Se poate plati cu cardul?

Da

4. Cat este avansul pentru nasterea naturala, respeciv cezariana?

30% (Suma de plata + valoarea decontata de CAS (4000))

ex pt cezariana: 30%(4850+4000) = 2655

5. Daca am trimitere care este pretul ecografiei si consultatiei atunci cand vin la Arcadia la dr Bogdan Scurtu? (se deconteaza ceva?)

Doar consultatie si doar pentru anumiti medici (nu mi-a spus care sunt acei medici)

6. Trebuie sa mentionez un medic angajat atunci cand semnez contractul in cazul in care dr Bogdan Scurtu nu poate asista la nastere si un medic angajat ma preia?

In principiu, te preia medicul de garda, daca medicul tau colaborator nu poate ajunge.

 

__

Lena - [gravi] 32+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui loredanar
"In principiu" mi se pare cam evaziv. Raspunsul trebuia sa fie "DA, va preia doctorul de garda." ca sa nu stai cu teama. :)Lori [gravi] 38+ fericita cu [fetita] Mara
align="right" id="quote2">Tind sa cred ca nu e un bun comunicator cel/cea care a redactat raspunsul. Sunt convinsa ca te preia medicul de garda. Si daca ai medic angajat, pana ajunge el te vede cel care e de garda[pup]
Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 ) acum [gravi] 29+ cu [baietel]id="blue">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui loredanar
"In principiu" mi se pare cam evaziv. Raspunsul trebuia sa fie "DA, va preia doctorul de garda." ca sa nu stai cu teama. :)Lori [gravi] 38+ fericita cu [fetita] Mara
align="right" id="quote2">Eu am pus in princiu...si nu am continuat (greseala mea) Ideea era ca sigur te preia doctorul de garda, dar ar putea medicul tau colaborator sa indice pe cineva care sa te preia, dar presupun ca el ar veni de acasa intr-o anumita zi si ora doar daca ar vrea... sa zicem se intelege bine cu doctorul meu si ii apara spatele [:)]__Lena - [gravi] 32+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oiyoy
joia trecuta am fost la medic si pt masuratori; in 3 saptamani a luat 800 gr(mai bine ca luna trecuta) si 3 cm (in total 10 cm in 3 luni).
familia oiyoy
align="right" id="quote2">

Oiyoy, la ce medic de familie esti inscrisa?Ca al Sofiei are cantar din ala rustic cu plasa si cand am fost pe la 1 luna jumate a cantarit-o asistenta cu tot cu haine pe ea [batcap][ si a a proximat ea asa cam cat ar avea.....Bine ca acum oricum nu mai am ce face ca am inteles ca 6 luni nu te poti schimba la alt medic bang]

[fetita]Sofia Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Ma numesc Andreea si sunt din Piatra-Neamt. Sunt insarcinata in a 9a saptamana. Am fost aici la o ecografie de confirmare si mi-am facut setul acela de f multe analize. Dr. ginecolog mi-a spus sa nasc la Bacau, insa, intre timp, am auzit numai lucruri de bine despre Arcadia, in special despre dr. Cacicovschi. Am chiar si o colega care merge de la 7 saptamani la dumneaei.

E primul copil, sunt putin timorata de ceea ce inseamna aducerea pe lume a unui copil dar ma gandesc ca au nascut milioane de femei, de ce nu as putea si eu s-o fac fara probleme[8D] Tin sa specific ca voi opta pentru cezariana.

Am auzit cate beneficii ar avea nasterea naturala. Mi-as dori sa pot face asta, insa am o mica problema. Poate ma descurcati voi, daca nu, doamne dr.

Am scolioza dubla. Credeti ca pot naste natural?

Am citit cu maxim interes toate capitolele despre "Nasterea la Arcadia", cumulul de informatii pe care l-ati pus, fiecare dintre voi, la dispozitia viitoarelor mamici au fost si sunt de mare ajutor.

Inca ceva, vreuna dintre voi a apelat la serviciile dnei Dr. Ciupilan?

O amica de-a mea a nascut cu dumneaei si este mai mult decat incantata. Mi-a recomandat-o cu calda inima. Insa mi-a spus ca e usor ocupata, si ca uneori trebuie sa astept si cate 2ore daca are urgente. Mi-a mai spus si ca sotia lui Fitterman a nascut toti cei 3copii cu aceasta dna dr. si ca asta spune tot [:D]

Dati-mi un sfat legat de viitoarea mea doctorita.

Spuneti-mi, in general cu cat timp v-ati facut programare pana sa puteti fi vazute? Dr. Cacicovschi e in general ocupata?

Multumesc inca o data pentru gandurile bune de pe acest forum si informatiile pretioase!

Sanatate [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...