Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (61)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele. Astery, e mai bine Razvan? Unde sa-i pui desene, ca doar o sa aveti TV in camera, ma gandesc. Sau are preferintele lui speciale? Wow tu tot cu baba ta probleme. Daniela si eu cand mi-am cunoscut barbatul m-a aburit sa renovam baia si sa punem dus. Am protestat evident. A ramas ca mine, adica cu cada. Iar acum la casa, avem 2 bai cu cada ambele. Sus e chiar mare cada. INcap eu si toti trei purcelusii! Si in plus e prevazut si loc pentru un dus separat. Am eu ce am si cu consumul de apa. Eee, dar noi inca nici chiuveta nu avem. [alcool] Ingrid si tu cu politica? SI eu. Numai ca pe zi ce trece dau din politica in paranoie. Care filme la TV, care seriale, emisiuni, etc. Nu. EU nu m-am lecuit de tocat si rastocat asazise stiri. Si mai inghit si tone de articole economice si politice de pe net. SI la cat de alarmiste si castastrofice sunt toate, uite si paranoia mea e gata! Si io ma cert cu sotul, desi vederile noastre politice, ca si ale voastre coincid-liberali si noi, desi parca am virat mai rau la stanga eu de ceva vreme. El se mira ca ma vede asa agitata. EU ma enervez ca-s constienta ca ai nostri copii o vor duce mai rau ca noi. MA revolta lipsa asta de responsabilitate sociala a celor pusi (de noi?) sus. Incredibil.PArca toti ar fi singuri pe lume, n-ar avea copii, n-ar avea mama tata. DUpa ei,potopul. Nu va suparati pe "umorile" mele revarsate public. Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/dochia"]poze1[/url] [url="http://picasaweb.google.ro/brindusa.ohreac/Iarna20092010#"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellou! Aici inca ploua [cusca] Am iesit totusi ca aveam treaba jos la banca,am luat-o pe Diana si am dus-o la mami,o recuperam diseara.La gradi am vazut ca i-au pus sa scrie cifrele de la 1 la 5,dar scrise mari cca 5 cm una si avau doar de unit punctele.Tot e ceva. Tudor a tot sughitat ieri si azi,nu stiu ce are ca rar o facea.Azi am zis sa il reglez cu niste lamaie si i-ar ne-am spart de ras.Casca gura sa ii storc si tragea strambaturi,scutura din cap,scotea cate un "brrrr..." si dupa aia ... iar casca gura asteptand sa ii mai storc !!! [alcool] Dupa vreo 4-5 ture (dupa ce am ras cu lacrimi si io si taica-su) m-am indurat si am schimbat lamaia cu o portocala [pofta] Azi alta premiera - spanac.Dar gatit ca pentru noi,adica cu usturoi,faina ... ca facuse mami si am luat intr-o cutie de i-am adus si lui.A mancat si d-asta [:D] Dupa aia, drept premiu a capatat si o banana mica.Asa ca lapte mai bea doar dimineata si seara mai consistent,in rest mai mult asa de sete.Azi a supt bine la 7 si cate un pic la 12 si la 15. BRANDUSA eu sunt optimista,sigur o vor duce mai bine decat noi copiii nostri.Dar depinde si de noi sa ii invatam sa discearna binele de rau.Si intai de toate sa aiba incredere in ei si in fortele proprii,sa nu astepte nimic de la stat [:-@]. Io asa n-am niciun chef de nimic,am atatea tampenii de facut pe langa actele curente (care iar s-au cam adunat)! Trei contracte de munca,o adresa la primarie (asta pentru asociatia de locatari),sa imi completez fisa pentru prelungit permisul de conducere,o adeverinta pentru frate-meu,sa fac citirile contoarelor la apa (la noi si fratelo) ,niste copii xerox ale unui bilant vechi,plus sa fac bilantul+notele la bilant+rapoarte ale asociatilor pe anul trecut ... si sigur am mai uitat sa mentionez cate ceva.Imi vine sa fug in munti. Si de gatit pauza.Niste haine la spalat am pus doar azi.Si Tudor maraieee ... merg sa il mai pun in hinta.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Repede si eu, sa nu scap ocazia. Azi nu avem lectii, deci avem vizionare de desene pe Minimax. Azi am avut ultimul examen din sesiune, la care am luat 9,50 [flo], deci sunt super tare, numai sa vreau [:D]. Azi ma tragea "atza" in Kaufland, ma duc..., si ce gasesc, pe langa portocalele de pe lista??? MEGAREDUCERE de 74%!!!! la megabloks CARS (adica de la cca 160 la 40 lei)! Sa pic jos [alcool]! Bine ca aveam niste banuti la mine, deci... am cumparat. Plus doua masinute tot megareduse din Scooby Doo asta, sa incercam sa mai cultivam si altceva, in afara de CARS si THOMAS. Sunt ff multumita, iar Razvan a fost.... uluit de asa surpriza. Ii spusesm de cand l-am luat de la camin ca are acasa o supriza. Ajungem acasa, cu chiu cu vai il dezbrac, il spal pe maini, intra in camera, cica WOWWWW! baloaneeeeeeeeeeeeee! Si dupa vreo 2 minute vede si adevarata surpriza, pe pat. Sa lesine de placere, cica: wowwwww, masinute "gata stricate"!!! Fiindca astea asa arata in cutie (transparenta), ca un fel de lego, se asambleaza intre ele si rezulta Lightning Mc'Quuen si Doc Hudson (pe astia i-am cumparat eu). El le vazuse demuuult in magazin, dar eu il smecherisem ca "cum mami, sa cumparam masinute gata stricate [:D]???". Merg sa intind niste rufe si revin. Dragut, nu [:D]?
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am avut zide observatie la gradi, 45 min, am pus filme si poze de la gradi,cat am putut-la mate nu se vede exact ce fac,dar adunarile sunt de ordinul miilor,cum ziceam mai demult...[:D]Porfele mi-au zis in particular, fara sane auda d-ra normal, ca e gata de scoala, dc invata si tabla inmultirii pina in sept. as putea sa o dau direct la scoala,doar ca nu o accepta nimeni[:-@]. http://www.dropshots.com/alexandrea Denisa cu Emma Andrea 4 ani si Mark Alex 2,5 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand sa mai scriu si eu ceva... a trecut Razvan la PR. Uite si de-aia mi-am luat stick de internet mobil, nah. Denisa, nu pot spune dacat WOWWWWWWW!!!! de Emma. Acum inteleg de ce ii ceri asa de mult, pentru ca la M se cere mult. Eu as ceda psihic la o asa provocare, recunosc. La 4 ani socoteli cu miile... BRAVO. Eu totusi votez pt. o copilarie stil clasic, ca la noi... Deci, am terminat si cu vasele murdare, si cu rufele, acum ma tarai pe aici [alcool]. Mai stam putin si plecam la baita. Brandusa, vad ca a fost ceva simplu la Razvan, l-am facut bine, ca sa zic asa, iarasi cu homeopate. Are niste muci verzi, uscati, dar in rest e bine. E maaaaaaaare lucru, el care la primul stranut, cadea bolnav. Mi-a crescut baiatul [:)], a devenit si el mai puternic. FELICITARI lui RARES si lui RAZVAN pt. scapat de pamp! Mai, eu n-am sa uit ce mandrie era pe capul meu [:D] cand scaparam si noi de pamp, de ziceai ca eu sunt in cauza, si nu copilul. Desene... da, are preferinte, ca mai toti copiii. Si daca i s-o pune pata ca vrea "cutare" si io n-am? Mai bine sa fiu prevazatoare, nu? Sunt niste cd-uri, la urma urmei. Moni, deci voi va distrati pe seama lui Tudor [:I]?? Ei, frumoasa treaba cu lamaia [pofta], imi amintesc si eu de Razvan, cum facea si el la lamaie, doar ca el nu scuipa, nici acum nu stie sa scuipe, haha. Trimit si mai vad eu.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai sunt deloc optimista. Imi este groaza de viitor. Nu cred defel ca ai nostrii copii or sa o duca mai bine. Cred ca acelasi lucru spuneau si parintii nostrii despre noi. Din anumite puncte de vedere s-a schimbat cate ceva prin lume dar nu pot spune ca noi o ducem mai bine decat predecesorii nostrii. Suntem mai obositi, mai stresati, rata de viata a inceput sa scada... Azi nu mai stii ce sa dai copiilor de mancare, totul este cu E-uri, nitriti, coloranti. Deci toate cancerigene. Stam cu sabia lui damocles deasupra capului. Fac sau nu fac ai nostrii copii cancer. Oribil nu?? Incercam pe cat posibil sa evitam dar oare ne descurcam?? Intrebare ce mi se infige in creier adesea, se sfarseste ori ba lumea...creez adesea scenarii care sfarsesc intotdeauna prost, inindatii, inghet, poluare... ma gandeam ca daca as fi milionara as construi un adapost tip buncar utilat cu tot ce trebuie pentru a putea supravietui in el vreo 2-3 ani familia mea. dar ce rost ar avea daca dupa aceasta perioada aerul ar fi inca nociv?? Atunci cand era foarte ger ma gandeam la iarna polara...ce ne-am face daca ar ingheta totul..cat am putea supravietui?? Sau chestia aia din 2012...ce rost are sa nu mai fumez, sa slabesc.... daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mare parte a timpului nu ma gandesc la prostiile astea ca asa as lua-o razna de tot. dar sunt momente in care ma gandesc...acum este o campanie pro ganduri nefaste si pe unde plimb telecomanda sau cursorul pe acolo dau de filme, documentare legat de povestile astea. Pai n-am specificat nimic Moni, inundatiile alea de care vorbesc sunt urmare a valului urias ce se va ridica in rma caderii asteroidului[:-@] [:D] daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, ai scris in drop la desenul cu calul colorat de Ioana ca si ea coloreaza multicolor. pai cum altfel?? M-ar fi impresionat mai mult daca il facea alb cu negru decat tarcat asa daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...