Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

**Targu Neamt ~ Paste fericit!~**


Recommended Posts

eu de maine incep treaba pe acasa .ACU VISEZ EU MULTE AICI IN FATA MONITORULUI[:D] Oricum astazi nu o sa pot face nica pt ca mergem la dentist si daca ne scoate dintucii e jale mare[:D][q][audinti][audinti][fuga] [si-eu]Mihaela,mami de ingeras Cosminiq[bonjovi][pup][hagi] http://picasaweb.google.com/BazarGeneral http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148802
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mai frate dar Miha chiar ca presteaza de una[:D][:I]la curatenia si mancarica pt Paste[papica][paste]sa nu ne gandim la prostii[:I][;)] Sa nu intre ea deloc la forumeala?!!![V][V][^]mai,mai...[pup] [si-eu]Mihaela,mami de ingeras Cosminiq[bonjovi][pup][hagi] http://picasaweb.google.com/BazarGeneral http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148802
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E pusa pe fapte mari.Cine stie ce face ea acum![:D] ____________________ [url="http://picasaweb.google.com/sanora2013/DropBox?authkey=Gv1sRgCMPa6s-ByszSZw#5421768939453089874"]Pozici Razvanel[/url]
Adina[mamica]de[copil]Razvan(14.08.2009)
"Copilul nu datoreaza parintelui viata,ci cresterea."(N.Iorga)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele... Am mai scris un mesaj luuuung si nush cum am facut ca iar l-am pierdut...am o dexteritare la capitolul asta, doamne...[bang]. Dar sunt cu fata in brate si ma misc foarte greu la tastat, de aia... Vad ca voi ati fost foarte harnicute la scris...si nu numai... Si eu am prajiturit ieri toata ziua (am facut foi pentru prajitura cu mere si pentru Alba ca Zapada ca-mi plac la nebunie)...acuma nu va inchipuiti nca am facut mare lucru, a durat toata ziua pentru ca la fiecare 10-15 minute trebuia sa fac pauza de [alap] ca nush ce a avut matza asta a mea dar a fost tare agitata. Cred ca au suparat-o uratii aia de colici! Of...sper sa scapam odata... Nici azi nu e prea vesela, dar parca nu e chiar asa agitata ca ieri...oricum daca o tine tot asa nush cum pragatesc io mancarea pentru Pasti...oricum nu avem noi un menu foarte sofisticat, iar mare parte din mancare o pregateste mama...noi doar mergem sa ne aprovizionam. Ca si idee, avem cam asa: salata boeuf, oua umplute (sunt faine ratustele, dar cu siguranta n-am io timp sa le bibilesc asa [alcool]...faceti poze sa-mi aratati si mie cum au iesit), friptura de ied sau de miel (depinde ce cumpara socru-meu ca pe el l-am insarcinat cu treaba asta[:D]), cozonac, pasca cu branza si pasca cu smantana, oua rosii bineinteles (eu le fac doar rosii, iar pentru contrast, de fapt pentru ca sa le fac pe plac copilashilor care vin in vizita - ai nasilor nostri si ai prietenilor, fac cateva cu abtibilduri din alea cu desene animate) si depinde ce o sa mai vrea sotul meu ca el e bucatarul sef si tot el vine cu ideile...sper sa nu vina iar cu retete din alea excentrice cum are el obiceiul cand se apuca de bucatarit [alcool]... Sper sa mai fac si cateva prajituri...dar ramane de vazut...la astea nu se baga mama ca nu are rabdare, iar eu depind de gagalicea asta mica...deocamdata bine ca am facut foile pentru prajitura cu mere si pt Alba ca zapada, daca n-oi mai avea timp de altceva o sa mai cumpar....desi alea din comert nu au gust ca alea de casa, clar. Oricum am sa-mi iau niste mini-eclere (se fac la Lord, Adina, daca stii)...mie imi plac tare mult...si poate un cremsnit ca si dupa asta poftesc...Si cam atat in mare...detaliile, v-am spus depind si de poftele celorlalti, in special ale lui Marius, sotul. Oricum noi nush cat o sa stam acasa de Pasti...prima zi mergem la socru-meu...ca e regula...prima zi de Pasti si de Craciun acolo mergem, obligat...apoi a doua zi la ai mei, iar a treia zi vin prietenii la noi si facem show acasa, dar fiecare vine cu cate ceva asa ca mancarea mea totdeauna e de prisos si ramane multa de aruncat...de aia nici nu ma agit tare. Mi-ar place sa ne cunoastem la o pizza Adina, dar nush daca o sa reusim in zilele de Pasti ca dupa cum vezi am programul destul de incarcat...dar mai vorbim si daca pot iesim, cum sa nu. Daca nu, ramane pentru dupa Pasti intr-un week-end...numai bine terminam mancarea de Pasti si merge o pizza [:D]. De innoit nu ne innoim cu prea multe ca facem economii...[:-@]...eu iau acum pe 5 ultimul salariu, de fapt ultima parte din concediul de sarcina, dupa care ramanem numai pe salariul sotului pana ne vin banii de la CCC. Si cum ratele nu asteapta, lunile astea tre sa avem mare grija cum cheltuim banii ca sa nu ne apucam de imprumutat. Oricum, io m-am fofilat asa si mi-am luat luni cand am fost in oras o fustita si o camasa...90 de lei amandoua, sotul o sa mai astepte un pic, oricum abia l-am innoit saptamana trecuta cu blugi, deci se pune,...iar pe Daria o innoiesc destul bunicii, noi incercam sa echilibram balanta ca sa nu fie prea alintata dupa aia...[:D]...eventual ii luam un bax de pampersi, k la cat de 'productiva' e...aoleo[alcool] Hai ca am scris muuuuult...avand in vedere ca scriu cu o mana e chiar un record...mi-a adormit gagalicea in brate, merg s-o pun in cosulet si apoi mai vad ce fac prin casa. Va [pup]. mami de [alap] strumfita scumpa Daria-Ioana [url="http://family.webshots.com/photo/2944581840106018511cpCxin"][olala] [olala] [olala] PAPUSILE MELE!!! [olala] [olala] [olala][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adino, ma uitam la pozele tale...nasa ta de cununie e din Dumbrava? Ca am vazut acolo in pozele de la nunta la masa voastra o persoana care mi se pare cunoscuta...nu reusesc s-o identific exact ca nu prea cunosc eu nici vecinii bine [alcool], dar asa mi se pare.

 

 

mami de [alap] strumfita scumpa id="red"> Daria-Ioana id="red">

 

[olala] [olala] [olala] PAPUSILE MELE!!! [olala] [olala] [olala]id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nasa mea are rude in Dumbrava,familia Stanica,stau la iesirea spre Timisesti,fata lor e tipa cu pluza verde,Diana Stanica e verisoara cu nasa.

Eu am terminat liceul pedagogic.Din cauza unor probleme in familie(parintii nu se mai inteleg[:-@])nu am dat la facultate pentru ca si asa tata a dat mereu vina pe mine ca din cauza mea nu se intelege cu mama(cand am inceput liceul mama a plecat in italia sa ma poata tine la scoala).Daca era dupa el trebuia sa dau undeva la o profesionala.Ca sa nu mai iasa discutii am zis ca la facultate ma voi duce cand voi avea eu bani[:D](in toamna asta voi fi studenta).Cand am ramas [gravi],eram eleva la postliceeala in Roman,la asistent farmacist,dar m-am retras la Craciun ca nu faceam fata si cu serviciu si cu scoala si cu burtica.

La 19 ani juma eram deja in campul muncii ca profesoara de desen/muzica.Anul trecut am fost pe primul sem.prof.de desen dupa amiaza,iar dimi.invatatoae la cl a2a.In sem II,a venit titulara(am fost suplinitor calificat),iar eu am intrat educatoare si am mers in continuare cu desenul.

Def-ul il pot da dupa un an de munca.

 

____________________id="limegreen">

 

Pozici Razvanelid="green">

Adinaid="red">[mamica]de[copil]Razvanid="purple">(14.08.2009)id="Comic Sans MS">

"Copilul nu datoreaza parintelui viata,ci cresterea."(N.Iorga)
id="purple">id="Comic Sans MS">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui elena_adina
Nasa mea are rude in Dumbrava,familia Stanica,stau la iesirea spre Timisesti,fata lor e [url="http://picasaweb.google.com/sanora2013/DropBox?authkey=Gv1sRgCMPa6s-ByszSZw#5454771111786631922"]tipa cu pluza verde[/url],Diana Stanica e verisoara cu nasa. Eu am terminat liceul pedagogic.Din cauza unor probleme in familie(parintii nu se mai inteleg[:-@])nu am dat la facultate pentru ca si asa tata a dat mereu vina pe mine ca din cauza mea nu se intelege cu mama(cand am inceput liceul mama a plecat in italia sa ma poata tine la scoala).Daca era dupa el trebuia sa dau undeva la o profesionala.Ca sa nu mai iasa discutii am zis ca la facultate ma voi duce cand voi avea eu bani[:D](in toamna asta voi fi studenta).Cand am ramas [gravi],eram eleva la postliceeala in Roman,la asistent farmacist,dar m-am retras la Craciun ca nu faceam fata si cu serviciu si cu scoala si cu burtica. La 19 ani juma eram deja in campul muncii ca profesoara de desen/muzica.Anul trecut am fost pe primul sem.prof.de desen dupa amiaza,iar dimi.invatatoae la cl a2a.In sem II,a venit titulara(am fost suplinitor calificat),iar eu am intrat educatoare si am mers in continuare cu desenul. Def-ul il pot da dupa un an de munca. ____________________ [url="http://picasaweb.google.com/sanora2013/DropBox?authkey=Gv1sRgCMPa6s-ByszSZw#5421768939453089874"]Pozici Razvanel[/url]
Adina[mamica]de[copil]Razvan(14.08.2009)
"Copilul nu datoreaza parintelui viata,ci cresterea."(N.Iorga)
Da, da...fam. Stanica, stiu despre cine e vorba. Diana e mult mai mica decat mine, o stiu doar asa din vedere. Dar si nasa ta imi pare foarte cunoscuta, dar tot asa nu imi dau seama exact de unde. Nu puteai sa-ti ingheti anul la postliceala si sa reiei mai tarziu?...ca e pacat daca tot te-ai apucat sa renunti... Si sotul meu e asistent de farmacie...el a facut la Piatra...a lucrat o perioada buna la farm. Opris, acum e coleg de munca cu mine. Intre timp a facut si facultatea, dar in alt domeniu, dar profeseaza tot ca asistent de farmacie ca i s-a lipit lui asta de suflet si ii e greu sa renunte. Acum la facultate, cu taxele astea, daca nu lucrezi e foarte greu sa te intretii, dar merita pentru ca iti ofera o sansa in plus si-ti deschide calea pt un job mai bun sau macar mai bine platit. Acum esti educatoare...te admir, iti trebe multa, multa rabdare. Eu una nush daca as avea, desi nici jobul meu nu difera foarte mult...eu lucrez la Pastraveni, la centrul de recuperare. Acolo sunt persoane cu handicap si, desi sunt adulte, de multe ori capacitatile lor nu le depasesc pe cele ale unor copii...dar asta e! Ma duc sa pap un mar acum, ca mi-am facut la cuptor, copt...si miroase asa de bine!!!Nu mai am rabdare! Va [pup] PS - Cosminiq, nu te-ai intors de la dentist? mami de [alap] strumfita scumpa Daria-Ioana [url="http://family.webshots.com/photo/2944581840106018511cpCxin"][olala] [olala] [olala] PAPUSILE MELE!!! [olala] [olala] [olala][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaela-cand am dat la postliceala,la Opris angaza fete care erau in primul an.Am avut si eu CV dat.Nu stiu cum a selectat,ca eu am fost respinsa,iar la alte farmacii nu primiau eleve,si am fost nevoita sa ma intorc la scoala.Cum aveam ore de dimineata pana seara,nu aveam timp sa ma duc la Roman.Mi-ar fi placut sa lucrez in farmacie.Anul nu s-a putut ingheta. Presedinta fundatiei de care apartine postliceala,mi-a zis ca,dupa ce terminam scoala,avand liceu pedagogic,puteam sa intru ca prof.la eiacum nu stiu daca chiar se putea[:D].Oricum imi pare rau. ____________________ [url="http://picasaweb.google.com/sanora2013/DropBox?authkey=Gv1sRgCMPa6s-ByszSZw#5421768939453089874"]Pozici Razvanel[/url]
Adina[mamica]de[copil]Razvan(14.08.2009)
"Copilul nu datoreaza parintelui viata,ci cresterea."(N.Iorga)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...