Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Raza de soare, multumesc pentru urari. Asa, cat o stiu eu pe Mianna de pe forum, a fost o gluma ceea ce mi-a scris. Serios, atunci cand nu ai banuieli, faptul ca cineva iti spune "Ar trebui sa ai banuieli" nu te face sa ai. Probabil ca este un principiu al unei casnicii fericite sa nu ai banuieli din orice, din orice intarziere sau din ce auzi pe ici-pe colo. Sigur ca unele ar zice tocmai invers, ca "orice pista trebuie investigata din timp". Rufus, da' esti cam....cunoscator. Suspect[:D][:D][:D] Cand am pus intrebarea cu timpul ma gandeam la urmatorul aspect: cei mai multi oameni folosesc 12 ore din zi numai pentru servici cu pauza de pranz plus drumul dus-intors. Din cele 12 ore care raman tot omul doarme cel putin 6 ore (sotul meu doarme chiar mai mult, cand prinde doar 6 ore intr-o noapte se plange toata saptamana). Raman inca 6 ore in care omul mai face un dus, un spalat pe dinti (si vezi reclamele cu constipatia[:D]).Mancatul mai consuma si el timp, chiar si cand e pe fuga. Deci, chiar si in cazul unei persoane care nu are niciun fel de sarcini in gospodarie (nici curatenie, nici rufe, nici gatit, nici cumparaturi, nici macar o reparatie casnica) ramane foarte putin timp, 3, maxim 4 ore intr-o zi. Cat pentru sotie (daca mai sunt si copii...), cat pentru amanta? Adica ramane ceva cam asa cum povesteste "cunoscatorul" Rufus: pantalonii jos (nici macar asta nu e neaparat necesar)....[sex]....pantalonii sus si am plecat. Uitasem banii. Mai sunt week-end-urile si sarbatorile. Dar tot asa, cat poate cineva sa plece de acasa, de cate ori, cu ce pretexte? Asta am vrut sa spun, imi vine greu sa cred ca unul din parteneri ar putea avea o relatie in adevaratul sens al cuvantului fara ca celalalt sa isi dea seama. Si nu ma refer la aspectul sentimental aici, ci strict practic. Daca vezi ca sotul vine in fiecare zi (sau din trei in trei zile) noaptea la 10 acasa si iti spune ca a lucrat, daca pleaca "sa lucreze" si in week-end si noaptea si nu primeste in schimb nici bani, nici zile libere sigur ca incepi sa iti pui anumite probleme. Dar se pare ca unii se descurca totusi multumitor pentru toata lumea cel putin o perioada de timp (masurata in ani).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Statul peste program? Cat? O ora? Ce facem intr-o ora? Doar daca amanta e de la servici si sexul se face tot acolo... Altfel se presupune ca amantul mai are un drum de parcurs (mai cumpara si el o floare sau un parfum, depinde de posibilitati si pretentii). Apoi amanta il serveste si ea cu ceva, ca i-o fi si lui foame dupa servici (sau il serveste dupa sau, daca amanta are si ea familie si se intalnesc la hotel, merg si ei macar la un fast-food inainte sau dupa). Si apoi o sarutare, o mangaiere, un preludiu cat de mic.[sex]Si apoi o pauza. Si iar - ca doar pasiunea e mare, nu-i asa? Si apoi nu mai stau si ei, amantii, de vorba despre problemele lor. Si ar mai fi si un dus.... Eu zic ca se fac minim 3 ore (cu drum cu tot).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti Rufus, da' esti cam....cunoscator. Suspect[:D][:D][:D]
Din auzite...[:)] Doar din auzite. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]Rufus, Tora si iadele[/url][foto] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Retrospectiva 2008[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a"]Retrospectiva 2009[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all"]Retrospectiva 2010[/url] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui accept92 Sa nu ne preocupam sa intretinem mitul fericirii in familie 'ca avem toate motivele', si partenerul sa se simta si el obligat sa afiseze aceeasi satisfactie...e bine sa ramanem in contact cu sentimentele noastre adevarate, cand simti de exemplu ca pedalezi in gol, fara finalitate, sau ca te-ai tot duce, sau ca nu-ti mai aparti,...de-astea. Intai trebuie sa ti le accepti tie ca fiind permise ca sa le poti exprima, partenerul asemenea, apoi nimeni altcineva decat partenerul cu care te iubesti si imparti atat de multe nu iti va putea oferi un contact mai bun si nu te va putea intelege la fel de bine.
Acum inteleg ... asa este, este foarte important sa poti recunoaste fata de tine insati ceea ce simti si apoi sa cauti o solutie la asta. Greseala generala cred ca este incercarea de a gasi mereu un vinovat in cazul "pedalarii in gol" - si de regula, vinovatul este mai mereu cel de langa tine. Si uite asa, unii acuza, ceilalti poate nu inteleg, la asta se adauga frecusurile domestice zilnice ...cam asa rugineste o relatie.
Citat:
citat din mesajul lui accept92 Nimeni decat tatal copiilor mei nu poate intelege mai bine ce simt cand ma lovesc de incapatanarea copiilor nostri, sau de alte 'calitati' ale lor. Impartim toate greutatile, e imposibil sa ne inteleaga cineva mai bine decat ne putem intelege unul pe altul.
Aici insa m-ai pierdut - incapatanarea copiilor face parte din frecusurile zilnice, pe care nu le elimin, doar ca imi pare ca reprezinta un stimul exptern, nu fac parte din "echilibrul interior" (oare ?) ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ce sa fac daca dumnealui umbla prin cluburi o data la nu stiu cat timp ... sa ma duc sa verific daca e sau nu la munca? sa fac pe detectivul? Nu se spune ca o casatorie se bazeaza pe incredere? unde e granita dintre incredere si prostie?! sau..[:I] e asa grav daca el se duce cum zicea Fomalhauti..
Citat:
pantalonii jos (nici macar asta nu e neaparat necesar)........pantalonii sus si am plecat. Uitasem banii.
o data pe an? si eu nu l-am prins?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui accept92 Cand vad asta cu 'educatia' mi se face pielea de gaina. Am tot vazut pe aici pe forum ideea asta ca infidelul n-are educatie domnle...:)) Deciziile depind numai si numai de ceea ce simtitm. E al dracului de importanta simtirea asta.
Aici sunt dispusa sa argumentez [:)] in favoarea educatiei ... eu cred tot procesul asta de "cunoastere interioara", de contact cu tine insati, de evaluare a situatiei, de a alege o solutie inteleapta care sa afecteze cat mai putin posibil pe cei din jur - tine de educatie - cand spun educatie nu ma refer neaparat la numarul de studii ci la flexibilitatea mentala si deschiderea pe care ti-o da educatia si/sau mediul celor educati.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, Ela, aici e o problema. Pai, daca nu l-ai prins e "negustor cinstit". Adica daca habar nu ai...nu te afecteaza. Presupun ca sunt ceva cazuri in care asta se intampla (cluburile alea ale lui Rufus). Nu-mi dau seama cum te simti cand afli ca "se ducea din cand in cand in club". Cred ca primul lucru ar trebui sa treci pe la doctor pentru un mic control (local). Desi presupun ca profesionistele isi iau toate masurile necesare (asa-i, Rufus?)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti
Statul peste program? Cat? O ora? Ce facem intr-o ora? Doar daca amanta e de la servici si sexul se face tot acolo... Altfel se presupune ca amantul mai are un drum de parcurs (mai cumpara si el o floare sau un parfum, depinde de posibilitati si pretentii). Apoi amanta il serveste si ea cu ceva, ca i-o fi si lui foame dupa servici (sau il serveste dupa sau, daca amanta are si ea familie si se intalnesc la hotel, merg si ei macar la un fast-food inainte sau dupa). Si apoi o sarutare, o mangaiere, un preludiu cat de mic.[sex]Si apoi o pauza. Si iar - ca doar pasiunea e mare, nu-i asa? Si apoi nu mai stau si ei, amantii, de vorba despre problemele lor. Si ar mai fi si un dus.... Eu zic ca se fac minim 3 ore (cu drum cu tot).
...sau... amanta sta la 5 minute distanta de birou, parfumuri se cumpara mai rar (te asigur ca nu 100% din amante primesc la 100% din "vizite" parfum/flori/bijuterii/sa mai adauge fiecare ce doreste), dus, preludiu rezonabil, actiune, dus, intoarcere la birou, care n-are cartela de pontaj, asa ca pauza de masa se poate prelungi cu 20-30 min. da, a fost gluma, dar acum intreb, cum credeti totusi ca se infiripa amantlacul? direct cu doua nopti lipsa, sa incapa si o iesire la concert intre celelalte tratatii? sau pare mai plauzibila varianta pasilor mici si rapizi, azi o cafea cu povestile aferente, maine o cafea cu parfumul aferent, poimanie sex rapid fara parfum si fara povesti, raspoimaine o noapte in care amantul pretinde ca lucreaza sau ca-i in delegatie (dar nu, nu duce gunoiul [:D] )? Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti Nu-mi dau seama cum te simti cand afli ca "se ducea din cand in cand in club". Cred ca primul lucru ar trebui sa treci pe la doctor pentru un mic control (local). Desi presupun ca profesionistele isi iau toate masurile necesare (asa-i, Rufus?)
Din pacate, am auzit ca, pentru o suma mai mare de bani, unele profesioniste renunta la protectie. Cica doar pentru clienti fideli, cu vechime, adica siguri. Cat de siguri pot fi, pe unde or mai umbla in rest, numai ei stiu. Inconstienta crasa! Edit: accept "s-a cerut" singura afara, de ceva vreme "munceste" temeinic la chestia asta. Ea se alatura din pacate userilor valorosi care doresc sa-si impuna punctul de vedere cu orice chip, prin orice metoda. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]Rufus, Tora si iadele[/url][foto] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Retrospectiva 2008[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a"]Retrospectiva 2009[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all"]Retrospectiva 2010[/url] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...