Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Buna co-nationalelor. Am intrat sa mai vad ce scrieti de scoli, ca eu, daca isi mai aduce cineva aminte de mine si de preocuparile mele, tot cu asta ma stresez. Am mai vazut scoli, m-am mai gindit... etc. LaiSi eu caut saltea de o buna bucata de vreme. Eu una as dori sa-mi iau una organica sau daca nu organica macar din materiale netratate cu pesticide. Nu stiu daca esti la curent, dar in U.S. exista o lege, adoptata de curind in toate statele, inclusiv California (ma rog, tu nu mai esti in Ca) care cere ca toate saltele sa fie tratate cu tot felul de chimicale pentru a trece testul de incendiu. De obicei se foloseste acid boric, dar si alte chimicale mai tare cu nume pe care nu pe pot pronunta sau scrie. Singurul material natural care trece testul acela este lina. Sau se poate cumpara saltea cu prescriptie de la doctor si atunci trebuie sa ti-o construiasca special fara fire retardants. Mie imi plac saltelele tari, deci mi-as lua fie una de latex, cu encasing de lina, fie una cu arcuri, dar cu multe microarcuri, astfel incit partea stinga sa nu il deranjeze pe partea dreapta cind se intoarce noaptea de pe o parte pe alta, cu encasing de lina. De asemenea, saltele astea mai smechere poti fi facute astfel incit o parte sa fie mai moale sau mai tare decit cealalta. Ok, revenin la oile noastre, daca zici ca ai probleme cu spatele, eu as merge cu sistemul european de stinghii. Adica pe pat, pui un sistem de stinghii flexibil. Se cheama Berkeley Ergonomic System, dar l-am gasit si sub alt nume pe care nu mi-l amintesc. Acesta are darul de a iti oferi suportul de care ai nevoie. Iar ca saltea, google "organc mattress." si o sa dai de o groaza, daca te intereseaza subiectul. Eu am dat de The Clean Bedroom Organic Mattress and Bedding Store, dar sint alte sute. Preturile sint mari, dar cred ca sint de calitate. Dar nu mi-as lua nimic fara sa probez. Noi tocmai ne-am comandat primul pat din viata noastra. Se cheama Pacific Rim si abia astept sa-l primesc. Salteaua in pasul doi, ca-s scumpe si nu le putem pe toate o data. Urmatoarea la aparat e fii-mea, careia ii voi lua cu siguranta o saltea natural cu lina. [copil] Smaranda Ioana, 3.11.2005
[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330"]Povestea nasterii [/url]
Info utile despre cresterea copiilor
[url="http://www.askdrsears.com/"]Dr. Sears [/url]
[url="http://www.positivediscipline.com/"]Disciplina afirmativa [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

In urma cu 4 ani pe 25 februarie viata mea s-a schimbat,S-a schimbat pentru ca a aparut o mogaldeata de 2 kile si jumatate .Fiindca a aparut el am invatat sa ma bucur de tot ce inseamna viata,lume,oameni,univers,dumnezeire,clipa...adica sa ma bucur de tot ce mi se intampla.Nu as fi crezut cat poate un pui de om ...pentru ca e al meu...sa-mi schimbe tot sistemul de referinta.Doresc tuturor parintilor sa fie atat de nauciti in sensul bun al cuvantului de propriile odrasle!Datorita lui zambesc si in somn,sincer!La multi ani puiul mamei!La multi ani Rudy si cuvintele nu pot cuprinde sa-ti spun cat te iubesc si cat i multumesc cerului pentru ca mi te-a dat mie in grija.Norocul,sanatatea,pofta de viata si fericirea sa iti fie alaturi in fiecare secunda puiul meu! noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele am primit vesti ingrozitoare azi-noapte...Elena, nepotica mea, are leucemie[q][q][q]. Cum se poate intampla asa ceva dupa ce 1 an jumate a fost cancer free? Imi poate explica si mie cineva, asa ca pt dummies ca nu vreau sa pun intrebari cretine...Nu am vb inca cu nimeni ca e noapte la ei desi nu cred ca doarme cineva...nici eu nu am mai putut dormi dupa ce mi-a spus JP pe la 2 noaptea...si nici nu are 3 ani...[q][q][q] Adriana 12w si Aidan Alexander - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

delia- sa aiba parte ,de tot ce-i mai frumos in viata! felicitari tie si sotului pt un copil asa de reusit![pup][flo][pup]distractie placuta ! blackpantero- aiurea, saracuta de ea [q][q] noi ne luptam cu infectii urinare repetate, m-am saturat de ele[q][q]ati trecut prin asa ceva ? pititca mea, le tot face[q] am facut ecograful,am verificat refluxu -degeaba[bang][bang] mihutza- ce mai faci? cum te mai simti? am trecut si eu prin asa ceva si stiu cat doare[q]pitica ta dansatoare cum mai e?[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia [s] lui Rudy! sa va traiasca! Ramona m-am tot tinut sa iti zic dar am uitat, super ca plecati in vacanta! Copii cum mai sunt? [pup] mai zi ceva de Anuta pupao-ar mama! Adriana nu stiu ce as putea sa spun [q] imi pare tare, tare rau ca asa un ingeras trebuie sa lupte cu asa o boala de cumplita! E atit de nedrept. Hugs! Mihutza11 si eu m-am gindit la tine! [flo] Hugs and kisses! Pumba si noi am avut asta vara o infectie urinara nasoala rau. Dar dupa tratament am tot repetat un milion de analize la urina si a iesit clear tot timpul. Noi faceam inot atunci si eu asta am suspectat sa fie cauza dar doctorul a spus ca e foarte putin probabil. Nu stiu ce as putea sa zic nou in afara de ce scrie peste tot ... si probabil ai citit deja despre UI la fetite ... stii ca igiena locala e foarte, foarte importanta ... dar orisicit vad ca voi ati facut tot setul de teste si tot nu-i dati de capat ... poate sunt alte fete care au avut experienta asta si te pot ajuta cu sfaturi sau idei. Eu va doresc sanatate multa! [flo] Citi ani are pitica? There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm m-am mai gindit la o chestie ... sa nu aiba UI cu microb si de aia sa tot revina ... sa nu se fi sterilizat. Caci daca e microb trebuie facuta antibiograma si mers la sigur. Dar pe de alta parte ma gindesc ca daca tot v-au facut refluxul si eco probabil ca asta or fi verificat chiar prima data ... There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...