Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (27)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

In alta ordine de idei am ajuns cu Bia la stomatolog pentru o cariuta la masea si ne-a spus dr ca i-au dat toate cele 4 masele si acum ne gandim sa mergem sa i le sigileze.

Ati sigilat maselutele la copilasi?

 

______________________________________

 

Cataid="purple"> si [8**] Bianca-Mariaid="red">(2.11.2005)

 

 

Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copilid="limegreen">

 

 

Bucatareala

 

Bricolam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ina figura esti! Deci ai visat!

Te inteleg ca nu-ti lasi copiii pe strada, dar Silvia mea are 9 ani si jumatate, azi-maine are ciclu, maine-poimaine prieten, la un moment dat trebuie sa se descurce sa umble singura pe strada. Mai multi colegi de-ai ei merg singuri acasa, unii in alt cartier, cu mijloace de transport si se descurca. Intr-un fel gandsti cand ai copii de 3 si 5-6 ani, in alt fel cand ai copil de 9-10 ani [flo]

 

Mi-a mai prevazut cineva sarcina, bineinteles cititoarea noastra in stele [vrajitor]. Cand eram eu stresata ca nu raman, Anda m-a linistit si mi-a zis ca sigur se va intampla dupa ziua mea din 2011 ba chiar e posibil sa si nasc pana la ziua mea in 2012, ceea ce se va si intampla, deci [asia] jos palaria!

 

Catutza multumesc de urari [pup] da, eu i-am sigilat Silviei ceva maselute definitive. Din pacate una din ele s-a cariat pana amapucat sa o sigilez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, Mada [pup] [flo]

astazi mergem sa le sigiliam, dr a aspus ca trebuie sa coopereze Bia dar Bia nu coopereaza [:D] o ia tremuratul numai cand se apropie dr de gurita ei....

 

Ina, [pup] si spor la copt vinete

 

______________________________________

 

Cataid="purple"> si [8**] Bianca-Mariaid="red">(2.11.2005)

 

 

Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copilid="limegreen">

 

 

Bucatareala

 

Bricolam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissy, [pup] Bea plimbareata!!

 

Ina, multumim de aprecieri [flo]

Ce face Bobitza, merge la preschool?

 

Noki, am incercat din nou la pozele tale si nu am reusit sa le deschid, imi da eroare cand ma loghez in gmail, ca si Inei, observ.

 

Cu dintii care se misca si nu vor sa iasa si noi ne luptam, fetele care ne-au intalnit la Bucuresti stiu ca despre asta am povestit in parc cand ne-am vazut. Riannei i-au iesit doi dinti permanenti cat am fost in Romania, iar dintii de lapte se misca doar dar nu au cazut. Am dus-o la dentista ei aici in State si a zis sa asteptam sa-i cada de la sine din moment ce se misca atat de tare, nu are rost s-o chinuim cu scosul. Dar deja e aproape o luna de zile de cand se misca si numa' nu cad...

 

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi felicitari, sa ai sarcina usoara si un bebic sanatos!

 

Catutza acum cateva zile am observat ca Ilincai i-au iesit cei doi dinti de jos-centru pe langa cei de lapte (adica in spatele acestora). Sambata mergem la dentist sa vada cum rezolva problema. Probabil cu inhalo-sedare, deoarece Ili nu mai vrea sa auda de dentist, are niste reactii de-a dreptul isterice pe scaunul stomatologului. nasol, dar asta e.

 

Noi am fost plecati, la tara, la Duni (bulgaria) si in general suntem ok. Mai multe amanunte/poze am pus pe fb.

 

Pup!

 

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)id="limegreen">id="size1">

 

pesimistul este un optimist bine informat.id="size1">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...