Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colectia de toamna-iarna 2005 (27)


Recommended Posts

Cat pe ce sa uit:

 

[s]La multi ani Mariilor mari si mici!!!! Sa fiti sanatoase, fericite si iubite!

 

Maria si Corap multumesc de raspunsuri! Ideea e ca si eu o sa cam par ca le stiu pe toate [bang], deja paream aici [:I] pt ca eram printre putinele la bb2, in plus eu cam am convingerile mele, nu am prea multe de intrebat alte mamici si am incredere maxima si in gineco si in pediatra. Motivul meu de a intra la odisee ar fi de facut prietene noi.

 

Si mie mi se pare ca odiseele actuale sunt f mari, cu multe membre (desi parca s-au mai subtiat anul asta fata de anul trecut de cand am inceput eu sa mai bag cate un ochi), cu dulcegarii gen mesaj de ramas bun pt odiseea urmatoare, samd. Hm. Mai astept raspunsuri. [flo]

 

Da, imediat dupa ce se nasc copiii iese o mare bulibaseala, toata lumea scrie, nimeni nu mai citeste, toata lumea intreaba si mai nimeni nu raspunde... kk verde, regurgitat, lohiile care se opresc sau nu etc.

 

Lavi [gravi]4+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[:I] Multumim de gandurile bune[pup]

 

Eu sunt inscrisa la odiseea2 si activez mai mult pe acolo[:I]

 

lavi, la urechiuse nu am mai facut investigatii din mai. Tb sa revenim la Buc in iulie sa-i faca o audiograma cu intarire vizuala (aparatele le am in casa din ianuarie dar nu le-a purtat niciodata, e posibil nici sa nu le poarte pt ca ea aude, dar e posibil sa le poarte, depinde de ce praguri auditive ii vor iesi la audiograma). Dar nu am putut, speram sa ajungem in oct. Ea aude binisor si pare ca intelege unele lucruri (am si filmulete demonstrative, imi arata becul, stie unde e biberonul cu apa, fereastra, usa, arata membrii familiei, aprinde lumina cand ii cer, ciocane la usa cand ii cer). Dar inca nu vorbeste nimic nou. Pe partea motrica a recuperat f bine (parerea mea, sa vadem si parerea dr. kineto, tb sa mergem la Iasi luna asta la control). Ne imita, ceea ce e f. bine. Insa nu reusesc sa lucrez cu ea cu cartoane (animalute, fructe etc), nu-mi arata nimic corect. La ultimul ctrl la maternitate, dr. kineto mi-a zis ca multi copii nu reusesc sa vizualizeze o imagine de pe un carton.id="size1">

 

Cristina cu [zana] Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lavi, ma opun inscrierii tale la odiseea 3. din motive egoiste. o sa intri mai rar aici si asta nu ne convine, si asa suntem putine, clubul asta devine chiar exclusivist:P

plus, ce nevoie ai de prietene noi? o sa ai 3 copii, ha, crezi ca mai ai timp de cultivat prietene noi? abia le tii pe-astea pe care le ai, pe unele in conditii de minima subzistenta...:) Mai mult decat ca o sa-ti ocupi din timp dand sfaturi ref la panadoale si iritatii fesiere, n-o sa apuci sa faci. I rest my case.

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissy ma bucur ca Beatrice da semne ca aude. Bafta multa cu investigatiile din octombrie!

 

Adevarul e ca aici e club exclusivist. Ne cunoastem deja f bine una pe alta cu metehnele fiecareia, deja nici nu ne mai calcam pe coada ca ne stim fiecare sensibilitatile cozilor. Multu de pareri, eu astept in continuare!

 

Anda, bine zici cu prietenele vechi si noi.

 

Lavi [gravi]4+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata'

 

La multi ani Mariilorid="red">, sa fiti bucuroase si sanatoase, sa aveti o zi speciala! [flo]

 

Meemsyid="red">, cum merge Rianna cu lectiile la pian?

Rachie a invatat citeva cantecele pe care le practica mereu [bang] + cica' vrea sa compuna cintecele ei, dar nu prea ia lectiile in serios.

Ii place la scoala si de invatatoare, deocamdata. [:-@]

 

Crissyid="red"> ti-am admirat preparatele culinare iar bricolajele lui Elise m-au dat pe spate, bravo voua! [pk]

 

Laviid="red"> [flo], eu nu m-am inscris la o alta odisee din lipsa de timp + ca nimeni nu v-ar putea inlocui vreodata, sint loiala [:D] + ca am aici tot ce-mi trebuie, de ce sa umblu prin vecini? [:)]

un sfat, o vorba buna, vei gasi aici mereu, se va gasi cineva sa raspunda.

Tu vrei mai mult pentru socializare, te inteleg, dar poti sa intri la odisee si mai tarziu, daca vei simti neaparat nevoia, sint sigura ca fetele te vor accepta.

Eu votez pentru un NU hotarit , de acord cu motivele prezentate de Corap si Anda. si apoi, cred ca singura ti-ai dat raspunsul in postarea ta ( avantaje vs dezavantaje) .

da' cred ca pina la urma te vei inscrie, dupa cum te stiu eu [pup]. nu ai vrea, dar te cam trage ata, nu? [:D]

 

 

 

see ya!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI, Marii mari si mici!

 

LAVI, eram sigura ca nu va trece mult si ne vei da o veste! Felicitari si sa fie sanatos! Sora mea avea 2 baieti cand a ramas insarcinata si a facut o fetita! Acum, noi suntem 3 fete, deci nu stiu ce o sa vina la tine dupa cele doua printese, dar cred ca e important sa fie sanatos si sa va bucurati de el/ ea![flo]

 

O toamna frumoasa tuturor![pup]

 

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005

serban

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI MARIILOR! [s][s]

 

Lavi , la stomato a fost chiar super ok, nu ne asteptam sa coopereze asa de bine. (avantajul a fost ca o cunoaste pe dr de cativa ani ca atunci cand mergem noi automat mergea si Bia cu noi) deci a avut incredere in dr si a facut cunostinta cu "albinuta" si "bondarasul" fara sa faca urat [:S]

 

Ina , eu te inteleg perfect cu graja si teama ca-ti vor fi furati copii. Sunt terorizata efectiv de teaba asta.

 

______________________________________

 

Cataid="purple"> si [8**] Bianca-Mariaid="red">(2.11.2005)

 

 

Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copilid="limegreen">

 

 

Bucatareala

 

Bricolam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catutza, ma bucur tare mult ca a fost OK Bia la stomatolog!

 

Mi-au venit fetele cu bunicii, cei din urma au si plecat mai departe, la fratii socrului. S-au bucurat tare mult de vestea cu bb, din pacate m-am incumetat sa le-o dau abia la plecare, am vrut sa fie toti 4 in aceeasi incapere ceea ce e cam greu :)

 

Nati e foarte incantata, Silvia mai retinuta, a zis ca n-ar vrea sa fie asa vorbaret ca Nati. Nati a sarit in sus de bucurie si entuziasm, nu mai statea locului, nu reuseam sa o prind la masa[il]... M-a intrebat daca i-am cumparat olita? Dar biberon? M-a mai intrebat daca are si bb diaree cand eu am diaree? Si cum am eu un bebelus intr-o burtica asa de mica?! I-am spus ca e miiiic de tot bebelusul si se poate sa moara in burtica, dar noi speram sa traiasca si sa se nasca sanatos. Apoi mi-a spus sa nu mai beau cafea ca bebelusii n-au voie cafea. [cafea]

 

Silviei au inceput sa-i creasca sanii (umflatura de asta iarna era doar "the very beginning"), deci cam intr-un an va avea ciclu. Cam devreme, dar nu foarte, asta e.

 

Mie mi se pare foarte haios si interesant sa am copii de varste diferite. am o colega de 21 de ani, a terminat facultatea cum e acum de 3 ani (ASE-ul) si acum incepe masterul, fratele ei tocmai a intrat la facultate iar mama lor are 43 de ani si e nostalgica dupa copii mici. A zis ca a venit la ei in vizita familia unchiului cu verisorul de 7-8 ani, clasa I, si ai ei erau topiti in jurul copilasului. Tatal ei, la 44 de ani, ar mai vrea un copil chiar si acum dar mama ei a zis ca totusi nu se baga.

Ca sa nu ajung si eu la fel, fac preventiv unul la 33 [:D]

 

Bianca [pup] multumesc!

 

Maria, eu cunosc mai multe cazuride 2 fete si apoi un baiat, asa are si varul meu primar si cred ca si fetele Middleton sunt amandoua mai mari decat fratele lor. Deci ambele variante sunt posibile.

 

Poate ne ajuta Corap cu o predictie, cum ziceai tu Cora, dupa cum se ridica bulele din paharul cu apa minerala. Sunt chiar curioasa daca ti-ai iesit din mana sau ba.

 

ma duc sa ma culc, inca nu m-a apucat marea somnolenta de trim I dar totusi.

Noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...