Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

hai la o cafea!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by wonderful
vezi tu,aici intervine discriminarea;un barbat poate sta la servici-o afacere prospera-mult timp dar daca si ea este capabila de performante deosebite are de ales intre fam. si cariera stiind bine ca nu le poate face la fel de bine pe amandoua concomitent;doica,menajera nu rezolva problema deloc.
o rezolva bunicii, ca de-aia sunt bunici. E pentru ei ultima ocazie pe care o au in viata sa se bucure de candoarea unui copil (cand au fost ei parinti aveau cariere de urmat si nu au putut)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 315
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by principe
gazdaaaaaa, nu simt nici miros de cafea ,nici de parajituri ,ce fel de gazde esti???nici macar abureli de ceai[:D] iuliana sigur nu te bate DD. eu am auzit doar de un om care nu a greshit shi pe acela l-au rasticnit tot oamenii ptru ca prea era perfect.asa ca daca vrei osinda shi cu gresheala shi fara gresheala, de la semeni tot o ai.[:D]
Principeso,mai incordeaza-te putin pana simti un miros.[:D]Eu n-am mai facut cafea ca greu va mai urniti la raspuns.Am stat pana pe la 12 pm,v-am zis ceva de dulce si am inchis comp.[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Iuliana,cred ca te-ai grabit sa fii prea gentila si generoasa cu niste oameni pe care,cum s-a dovedit,nu-i cunosteati f. bine.Uite asa invatam tot felul de lectii in viata.Din cele spuse de tine, ii vad ca pe niste neamuri proaste si cred ca-i mai bine ca nu v-ati complicat cununandu-i.Se pare ca erau mai interesati de pozitia si banii vostri decat sa va aiba prieteni apropiati.Nici o paguba!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa am observat si eu ca erau cam preocupati de bani nostrii pt ca in ultimile 3,4 luni nu am mai mers cu ei nicaieri si au inceput sa se poarte foarte ciudat si atunci am intrat oarecum la banuieli.Sotul meu trecea cu vederea de la el dar eu sunt mai dint-o bucata si nu am putut sa tac din gura.Eu am o vb a mea:Decat sa ma lumea de fraiera mai bine sa zica ca sunt a dracu. Astia sunt oamenii. Imi doresc si eu sa am prietene care sa ma placa pe mine ca om nu ce am eu si ce fac eu. Sunt singura,stau cu fetita mea toata ziua si mai vb cu voi gand am timp in rest nimic.Am incercat sa imi fac pritene dar am avut parte numai de dusmanie si invidie. Asta este soarta mea nu am ce sa fac. "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iuliana , nu s-a terminat lumea . lasa ca ai prietene aici [:D]. si eu sunt in aceeasi situatie ... nici eu nu MAI am "prietene" , dar asta este , ce sa facem . decat sa stau de vorba cu o persoana care este invidoasa si dupa ce-a discutat cu mine se duce si le spune si altora , mai bine sa ma lase pe mine in pace ca nu sufar eu de bagare in seama . belutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iuliana, nici o paguba! Si eu am niste fini (culmea imi sint si rude), anul asta au uitat sa ma sune si de ziua mea (la inceputul lui iulie),cand era cu nunta, ma sunau si de 10 ori pe zi! Dar eu chiar nu sunt suparata, lasa sa fim noi sanatoase! Referitor la prietene, cele mai bune prietene ale mele sunt mama si sora mea, chiar si sotul meu mi-e "prietena" [:D], de restul m-am lamurit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu astazi sa ma plang..ca de dimineata plang continuu.. [q][q] [q] [q] [q] [q] Avem 2 saptamani la dispozitie sa ne mutam...unde ,nu stiu. Banii din care trebuia sa ne luam rohie,costum si tot ce ne trebuie pentru nunta se vor duce pe chiria in avans... Nush cum o sa o scoatem la capat...dar nu mai rezist.[bang][bang] ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Andreea, [url="http://blog.360.yahoo.com/blog-WLalfXQ8equ0PneS_iGZL0qrd9eWeEP_YJaDrA--?cq=1&p=6"]mamica[/url] de [copil][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunadb200609101Sebastian-Mihai.png"] Sebastian-Mihai[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunabu20060910_1_Sebastian.png"]( 10.09.2006 )[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aveti contract de inchiriere ??s-a expirat perioada de inchiriere??? avizul de parasire a locuintei se face cu un minim de 3 luni inainte de expirarea contractului ,daca nu se supune ca acesta se autorenoveaza. deci ar trebui sa avetzi la dispozitie mai mult de 2 saptamiini . vezi cum sunt legile care protejeaza chiriashul in ro....eu vorbesc de venezuela.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by principe
aveti contract de inchiriere ??s-a expirat perioada de inchiriere??? avizul de parasire a locuintei se face cu un minim de 3 luni inainte de expirarea contractului ,daca nu se supune ca acesta se autorenoveaza. deci ar trebui sa avetzi la dispozitie mai mult de 2 saptamiini . vezi cum sunt legile care protejeaza chiriashul in ro....eu vorbesc de venezuela.
Ce bine ar fi daca intr'adevar ar fi respectate aceste reguli. Este un contract facut..dar nu la notar...ceea ce nu e valabil:(( Asa ca...nu am nici o solutie... Imi plang de ciuda in fata unei cani de cafea... Uras sa fac bagaje...de anu trecut pana acum m-am mutat de 4 ori...acum o luam de la capat. De data aceasta mergem la notar...nu mai rezist!!! Oare ce se intampla daca nu ridic rochia la timp..cand ma suna...sper sa nu o vanda sau sa imi puna penalitati..:(( ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Andreea, [url="http://blog.360.yahoo.com/blog-WLalfXQ8equ0PneS_iGZL0qrd9eWeEP_YJaDrA--?cq=1&p=6"]mamica[/url] de [copil][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunadb200609101Sebastian-Mihai.png"] Sebastian-Mihai[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunabu20060910_1_Sebastian.png"]( 10.09.2006 )[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...