Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fetele din Austria (30)


Recommended Posts

E complicat de rasfoit tot subiectul! M-am apucat cu entuziasm sa caut informatii despre scoli si n-am prea gasit. E foarte probabil ca in septembrie sa ne mutam la Viena. Baietelul meu va avea 8 ani, asta inseamna ca va trece in clasa a III-a? El nevorbind germana va avea un ajutor suplimentar la scoala? (ore suplimentare de lb germana sau...) In general scolile publice au uniforma?  Multumesc pentru orice informatie sau sfat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 1 month later...
Buna, caut informatii despre coasigurat si beneficii pt familia unui roman angajat si stabilit in Austria. Ne-am casatorit de o luna, iar eu nu mi-am gasit inca de lucru, insa sotul meu are deja 2 ani si jumatate neintrerupti aici. Vreau sa stiu ce beneficii am eu in calitate de sotie a lui si ce acte avem nevoie. La serviciu ii spun ca trebuie sa plateasca 80 de euro pt a avea si eu e-card si nici impozitul nu ii este mai mic daca ma are la intretinere. Astept raspunsul vostru si va multumesc anticipat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...