Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce ati putea sa treceti cu vederea intr-o relatie?


Recommended Posts

Eu nu cred ca poti spune asa ceva, pt ca pana nu ajungi sa fii in situatia respectiva, pur si simplu nu poti spune. Exista situatii asa de diferite, incat chiar nu poti spune. Si sunt si greseli pe care oamenii le fac si cu sprijin si bunavointa din partea partenerului se trece peste si nu le vor repeta niciodata. Carolina, cu Alina si Ana... si tati, evident
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dupa ce am raspuns la subiect mi-am dat seama ca am gresit spunand ce NU as tolera,in vreme ce intrebarea suna exact invers.Apoi,citind si ce ati scris voi,mi-am dat seama ca in mintea noastra avem clar conturate defectele majore peste care nu am trece,restul defectelor fiind tolerate sau tolerabile,ce deh,oameni suntem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri


Eu nu cred ca poti spune asa ceva, pt ca pana nu ajungi sa fii in situatia respectiva, pur si simplu nu poti spune. Exista situatii asa de diferite, incat chiar nu poti spune. Si sunt si greseli pe care oamenii le fac si cu sprijin si bunavointa din partea partenerului se trece peste si nu le vor repeta niciodata. Carolina, cu Alina si Ana... si tati, evident Aici chiar ca-ti dau dreptate, nu poti spune ce ai face in locul cuiva pana nu esti in situatia respectiva. Si eu am spus ca nu as ierta o infidelitate, si am iertat-o si multe altele. Eu cred ca omul poate trece cu vederea multe, multe lucruri, desi in principiu spune nu, apoi spune poate si la sfarsit DA. Pupik de la Onyx si Vlad
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o gramada de chestii pe care le poti trece cu vedearea.Pana la urma suntem toti oameni si gresim dar sunt multe situatii grave peste care nu poti trece deloc cu vederea pt nimic in lume.Si poate daca te inseala daca ai copii treci cu vederea dar daca iti loveste copii si le vorbeste urat,clar NU. "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pot trece cu vederea absolut totul in afara de violenta, abuz fizic, amenintare+ lovire si abuz repetat de alcool. Orice altceva pot tolera. In legatura cu abuzul repetat de alcool, am de facut o precizare: nu as pleca imediat, as incerca sa-mi ajut partenerul intii, as depune efort. In legatura cu violenta, abuzul fizic, amenintare+lovire, n-as avea nicio remuscare parasindu-l, fix din minutul 2. Cit despre abuzul de alcool insotit de abuzul fizic, cred ca nu mai este nevoie sa spun nimic, se intelege. Qi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca poti spune dinainte.....indiferent cit de bine te cunosti......poti sa fii pusa in fata unor lucruri prin care nu credeai ca vei trece vreodata..... sunt o tipa radicala de felul meu, dar cu toate astea am trecut cu vederea atit de multe de-a lungul anilor...si inca o fac (nu stiu daca asta este intelepciune).....dar exista si exceptii - daca mi se rupe filmul cu ceva pun punct intr-o clipa si gata.... nu intru in detalii, spun doar ca sunt la a doua casnicie.... mama domnisoarei Cristina [majoreta] (28.09.1993)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by J G
Cand exista si copii nu se mai pune problema daca ai curaj sau nu ci daca ai in tine suficienta responsabilitate sa iti salvezi copii. Nu mai e o optiune si obligatie, parerea mea... J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
[asia][asia][asia][asia][asia][flo][flo][flo][flo][flo]FOARTE FRUMOS SPUS!!!FOARTE ADEVARAT, CUVINTELE TALE MI-AU MERS LA INIMA! M-am trezit ca trec cu vederea faptul ca-si lasa hainele si papucii(de casa) prin toate locurile posibile si imposibile(ceea ce ma enerveaza la culme), ca niciodata nu spala cada,oglinda(o gasesc in fiecare dimineata plina de pasta de dinti, nu-s cum ajunge pe acolo)ca-si lasa farfuria pe unde apuca, si mai si zice "las-o acolo, o duc eu mai acusi",....si sta vreo juma de zi in locul cu pricina! Sunt nimicuri dar destul de puternice de-mi dau contractii de la nervi, ca doar nu m-am angajat menajera[bang]... Nu as suporta violenta, infidelitatea,indiferenta, sa dea D-zeu sa nu ne lovim nici una de asa ceva, gasesc ca e frustrant si f dureros.Si buba e ..nu ca nu ai putea ierta o aventura, poate iti calci pe inima si ii ierti ratacirea, dar daca ulterior asta ti-ar provoca durere, daca nu ti-ai putea scoate din minte (eu mai ales am o minte destul de autodistructiva si chiar nu am nevoie de multe motive), daca iertarea, traiul in comun ti-ar provoca mai multa durere decat singuratatea, ce te faciiii???????poate vrei sa ierti, dar NU POTI efectiv depasi momentul...poate chiar il intelegi , il ierti dar nu-i mai poti fi partener de viata in veci...nasol moment, de asta sper sa avem suficienta minte atat noi cat si alesii, incat daca vreodata(si e f posibil sa se intample)ispita ne apare in fata sa avem taria sa spunem NU! [gravi]37+ bb Kevin Alexander [url="http://br.pg.photos.yahoo.com/ph/lucianna_ishiy/album?.dir=/1218scd"]vacanta Brasil[/url] [url="http://br.pg.photos.yahoo.com/ph/lucianna_ishiy/album?.dir=b4aascd&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//br.pg.photos.yahoo.com/ph/lucianna_ishiy/my_photos"]foto burtik[/url] [url="http://br.pg.photos.yahoo.com/ph/lucianna_ishiy/album?.dir=/e52fscd"]Sea Paradise[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...