Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce ati putea sa treceti cu vederea intr-o relatie?


Recommended Posts

Of, acum am vazut ca s-a strecurat o greseala, am editat: "nu mai e o optiune ci o obligatie", noroc cu tine Nikole! Offtopic: Cand a trecut timpul??? Mai e atat de putin si nasti... stii tu ce si cum iti doresc, nu mai insir aici! J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[flo] Buna sunt Dana , acum am aparut si eu , ce pot spune in legatrura cu acest subiect, in cazul meu din pacate nu a existat o despartire eleganta. Datorita intamplarilor prin care am trecut imi este ff greu sa cred ca exista asa ceva. Am avut parte de o casnicie presarata din belsug(lunar) cu violenta fizica si psihica care s-a sfarsit cu un divort rapid dar extrem de urat. Am simtit ca se naruie totul in jurul meu , pusesem tot ce aveam mai pur in aceasta casnicie, imi iubeam sotul, si nu puteam concepe un divort, decat in momentele in care ma batea. Acum sunt extrem de mandra ca am reusit sa fac acest pas, imi refac viata, am un om deosebit linga mine si sunt viitoarea mamica a unei fetite .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, cred ca ai raspuns la alt subiect, cel referitor la regulile unei despartiri elegante, dar nu-i bai, important este ca te-ai putut rupe de ex-ul si acum esti o femeie implinita si fericita. Poate se mai inspira din povestea ta si alte forumiste care trec prin asa ceva! [bang] Si sunt de acord, nici o despartite nu poate fi frumoasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nustiu ce as putea sa va zic....poate va spun cand am sa ajung ..la problema in cauza...deocamdata paharul e inca gol ,sigur ca ma deranjeaza multe la el.. dar sunt defecte..care se pot sau nu schimba...inaca nu ma preocup ca s-ar putea apuca de baut ,nici ca ar avea violenta asupra mea sau asupra copiilor mei, sau ca ar putea sa ma insele cu alta.... prefer sa traiesc asa... ca totul o sa fie bine si o sa imbatranim impreuna..ce vis frumos... dar ma rog in fiecare zi sa ramanem indragostiti unul de altul....sotul meu pare perfect...desi sunt zile cand i-as suci gatul.. dar il ador... Stefania[gravi]18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata... nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine [url="http://new.photos.yahoo.com/slimatei/album/576460762404614118"]nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si totusi am gasit ceva de care m-as putea teme.. si care nu cred ca as putea suporta.. ar fi maltratarea psihica.. daca s-ar juca cu psihicul meu cred ca as inebuni... Stefania[gravi]18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata... nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine [url="http://new.photos.yahoo.com/slimatei/album/576460762404614118"]nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trec cu vederea ..lenea si obsesia pt computer, lipsa de ambitie... Nu as suporta alcoolismul(ca si celelalte fete) , infidelitatea ..nu stiu..e greu de apreciat dinainte, zgircenia..m-ar innebuni sa stiu ca-mi tine cont la ce cheltui si la cit consum(am vazut cazuri). Eu am trecut cu vederea f multe...in 8 ani..si mi s-a spus de catre alte femei ca ele nu ar fi suportat atitea si nu ma refer la infidelitate sau alcoolism...ci la faptul ca aceasta lene si lipsa ambitiei a facut ca perioade lungi de timp sa nu lucreze... Si am fost criticata de femei care mi-au spus ca "prefer sa ma insele sau sa ma bata dar sa mi-aduca bani in casa"..asa ca intr-adevar criteriile sint diferite...Ce parere aveti despre asta? Stiu ca majoritatea in locul meu ar fi divortat...dar eu am trecut peste si acum, de doi ani eu stau acasa si el lucreaza..doar ca eu am grija de copii...dar a fost greu, mai ales presiunea exterioara(divorteaza!) plus stresul interior familiei(lipsa de bani, depresia lui)... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/vasile_mia/album?.dir=/b13dscd"]poze cu Corina Elena[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/vasile_mia/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0"]poze[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/vasile_mia/album?.dir=/3640scd"]Piersicuta mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mia imi pare rau.... parerea mea: eu totusi zic ca mai toate din aceste "rele" sa le dau o denumire asa, nu duc nici una la ceva bun...si mai ales prin ce ai trecut tu cred ca a fost dura; deobicei asa se intampla(depresii cu barbatii care isi pierd locul de munca si pt. mai mult timp nu gasesc nimik)orice rau.. e rau in felul lui.. si raneste oricum ... mult curaj ma bucur ca a trecut criza si te admir pt. rabdare! Stefania[gravi]18 Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata... nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine [url="http://new.photos.yahoo.com/slimatei/album/576460762404614118"]nu am fost niciodata un manechin& foto cu burtici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca lucreaza de 2 ani inseamna ca ati reusit sa treceti cu bine peste un mare hop.Ca nu ai ascultat criticele altora inseamna ca ai sistemul tau de valori care conteaza pt. tine si ca iubindu-l mult i-ai dat mereu o sansa si,daca acum lucreaza,se pare ca rabdarea ta n-a fost inutila.In privinta ambitiei poate mai ai mult de lucru,poate iti trebuie o alta tactica sau poate ,pur si simplu,nu-i genul.De f.multe ori e mult mai greu sa convingi un matur,mai ales un barbat,decat un adolescent rebel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...