Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oligoastenoteratozoospermie 13


Recommended Posts

  • Răspunsuri 246
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vai, dar ce-am patit!!! Am facut un gratar sambata, cu de toate - dar eu nu prea puteam sa mananc/beau nimic...si am vomat toata seara si toata noaptea, cu niste frisoane, niste tremuraturi pe care nu le-am experimentat niciodata. Dimineata mi-era frica sa beau si apa, ca si p-asta o vomitam. Dar pe la amiaza am observat ca nu pot sa beau apa, fiindca ma ustura ingrozitor falcile si limba. Na belea ca facusem afte bucale - sunt niste bubite care dor de parca iti zmulge cineva obrajii si limba. Si da-i fuga la farmacie, da-i cu tratament, am pus d-am facut o ciorba si m-am taiat la 3 degete. Apoi am fugit la farmacia tei, ca-n dimineata asta am inceput dipherelinele, dar nu-l cumparasem, ca albinosul a zis ca nu-i foarte sigur pe el cu suprefactul....ei si uite asa, ieri ba am zacut, ba am bocit de foame, de durere, ba am alergat prin mareata metropola. Dar azi imi e mai bine, mananc supa strecurata si beau ceai. Am inteles ca aftele astea dureaza cateva zile, dar cred ca maine am sa mananc un orez, ca deja vad ca-i suportabila durerea la ceai caldut...asa am inceput eu cel de-al treilea Fiv. PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aristica, in ultima vreme ai ghinioane [bang]. afte bucale am avut si eu in 2009 dupa laparoscopie, de la intubarea oro traheala. sunt groaznice usturimile provocate de ele! mi se face si acum pielea de gaina cand imi amintesc. care-i treaba cu suprefactul? de ce nu e albinosul sigur pe el in privinta asta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A zis ca nu stie daca in cazul meu, din ziua cand incep stimularea, ar trebui sa-mi scada doza de la 0,5 la 0,3 sau la 0,25. Ii este teama sa nu ma inhibe prea mult si a zis ca prefera sa mergem pe diphereline, deoarece la asta stie cum imi raspunde organismul. Asa ca am in schema 19 zile de diphereline, la doza normala de 0,1, pe care o scad la jumatate cand incep stimularea. am mai sters din mesaj, ca prea ma plangeam[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ari, deci nu faci suprefact. Si eu l-am intrebat la ultima intalnire de suprefact. Pana atunci vorbisem despre suprefact doar prin sms. Ca si tie mi-a spus ca a incercat un alt medicament de inhibare la o pacienta(nu era vorba de suprefact) si ca ar fi inhibat-o prea tare. Si mie mi-a zis ca o sa merg pe doza de diphe la jumatate, fata de data trecuta cand am facut 21 de zile fiola intreaga. Din ce inteleg, tu faci 9 zile fiola intreaga, iar de cand incepi merionalul cate o jumatate? Ce vei face cu cealalta jumatate, se poate tine la rece si utiliza a doua zi? Merional cat faci, ti-a dat si puregon? Spune tot...[:D] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tinuta sa nu te superi pe mine, dar schema pentru fiv-ul asta o tin in torpedou si la doua, trei zile, ma uit ce tre' sa mai schimb, deci chiar nu stiu dupa cate zile injumatatesc doza de diphe. Cu albinosul, ma bucur ca omul recunoaste cand nu stapaneste foarte bine un medicament, caci putea fi orgolios, ma lasa asa, cu suprefactul si o faceam lata. Dar nu, omul a fost sincer. Mi-a zis sa arunc jumatatea neutilizata din sticluta de diphe. Incep cu puregon (parca 75) si 150 merional. N-am pen de puregon, dar cica pot cere la mmf la receptie, iar cei de la farm. tei, au spus ca daca nu gasesc asa, imi dau ei unul ... dragut, nu? Si n-am gasit clexane la farm. tei PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...