Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oligoastenoteratozoospermie 13


Recommended Posts

  • Răspunsuri 246
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

oho, incepi din start cu 3? dar tu n-ai mai facut un fiv? dar stai asa, ca vorbim la topicul lui tannoo, asta-i de putulici, zi si tu aici de consort, ca prea ne indepartam de subiect. Uite alt off-topic: Vin si c-o veste buna: am mancat pilaf, mi-e din ce in ce mai bine, mi-e foame, dar tot e bine...mai si mi-a facut soacra-mea niste sarmaleeee (figurina care baleste) PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25 mirela, faceti deja 9 luni in septembrie [olala] cum au trecut, usor/greu, repede/incet? [flo]
dap...in curand 9 luni afara[pk] de trecut au trecut repede, dar uneori imi vine sa i duc inapoi de unde i am luat, mai ales atunci cand nu dorm sau nu manca sau cand se trezesc noaptea din ora n ora dar asta e, mergem mai departe eu am vrut copii.....nu i am primit cadou[alcool][alcool][alcool] sunt dulci tare cand se joaca impreuna si rad unul la altul mi s dragi tare.....dar pe cat mi s de dragi pe atat i as arunca cu fundu n cosul de gunoi cand ii apuca nebunia trece, acush ii dau la scoala[:-@] voi cum sunteti? mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga] [url="http://colaceibebe.webs.com/"]colacei de inot pentru bebelusi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor. Noi incercam de 14 ani sa avem un bebe dar pana acum nu s-a gasit o cauza. Analizele sotului meu au fost OK pana in mai anul acesta cand pe langa E.coli in spermocultura s-au gasit doar 4% [gica]cu mobilitate rapid progresiva si 28% lent progresiva dintr-un total de 32,1mil/ml. A facut tratament cu antibiotice si apoi 3 luni a luat Omega 3 la indicatia medicului. Acum am repetat-o si pare si mai proasta. [q] Sunt 13.2% [gica]cu mobilitate rapid progresiva si 11% lent progresiva dintr-un total de 9.1 mil/ml. Puteti sa-mi dati vreo recomandare cum sa imbunatatim acest rezultat? Aminteste-ti sa petreci timp langa persoanele iubite pentru ca nu vor fi langa tine o eternitate. marrina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

marrina puteti incerca cu spermotrend, vitamina E (luata doar 10 zile, incepand cu prima zi a menstruatiei tale - dar o ia sotul), L-Carnitina 1 gram/zi. In rest, o viata cat mai sanatoasa: fara tutun, alcool in exces, fara bai fierbinti, fara chiloti normali (sa poarte boxeri), fara caldura excesiva la bijuterii, fara multe prajeli. Cat mai multe frcte, legume si lichide...din pacate cam asta e tot ce se poate face.[flo] PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

subscriu la mesajul aristicai, si mai poti adauga sotului si laptisor de matca sublingual dimineata. eu sotului i-am mai dat si ginseng rosu pilule. sa nu te astepti la minuni dupa o luna. sotul meu a facut tratamentul vreo 4, 5 luni pana s-au vazut rezultate mai bune in spermograma. adica de la 4 mil/ml viabilitate vreo 7% parca a trecut la 15mil/ml cu 50% viabili. bafta! ______________________ [gravi] 30+ [baietel] Luca Eduard
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, Ma alatur si eu voua, cu diagnosticul de oligospermie severa, cu urmatoarele valori: volum: 2ml concentratie: 8.5 mil/ml concentratie totala: 17 mil motilitate: 88% motilitate a+b:76% forme normale 24% Ecografia testiculara si 2 controale urologice nu au evidentiat nici o problema fiziologica a aparatului reproducator. Sotia mea are si ea ceva probleme hormonale, rezolvabile dupa cum spune medicul ginecolog. Tot medicul ginecolog a spus ca spermograma nu e chiar dezastru si mi-a recomandat 3 luni profertil. Citind insa toate forumurile si povestile despre un asemenea diagnostic, eu nu pot fi la fel de optimist. Va rog asadar sa ma ajutati cu sfaturi din experienta voastra. Multumesc mult si sa dea Dumnezeu sanatate si bb tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...