Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oligoastenoteratozoospermie 13


Recommended Posts

tannoo daaa [olala] sunt deja din ce in ce mai nerabdatore!!! am inceput sa cumpar diverse, sa ma pregatesc, si in fiecare zi ma minunez de faptul ca VOI AVEA UN COPIL[pk]!!! bog, si eu zic ca spermograma nu arata asa rau, si ia cu incredere vitaminele prescrise, si rabdare! rezultatele in astfel de cazuri nu se vad foarte repede! bafta!!! ______________________ [gravi] 30+ [baietel] Luca Eduard
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 246
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Va multumesc mult pentru incurajari. Nici timpul nu este atat de darnic cu noi, eu avand 34 de ani si sotia 31. Am comandat profertil-ul, intre timp suplimentez cu omega 3 si polen. Prin ianuarie am sa fac o noua spermograma, si in cazul in care iese proasta, o sa ne orientam si noi spre inseminare sau FIV. Toate cele bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bog, cred ca ti s-a spus deja ce nu ai voie sa faci, da? Adica fara alcool, fara pepsi/cola, fara tutun daca se poate. Daca poti, sa mananci cat mai sanatos (cu asta sotul meu o gafeaza [:D]), sa bei minim 2 litri apa zilnic si ar fi bine daca ai putea face sport (sotul meu face inot). Nu sunt indicate dusurile fierbinti in zona respectiva [:D], statul indelungat pe scaun (si cu asta gafeaza sotul meu, el fiind programator si fiind toata ziua pe scaun). Dar in general este atent la ce e bine si la ce nu e bine sa faca pt spermatozoizi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iti dai seama ca am citit forumul din scoarta-n scoarta. nu sunt fumator si pana in urma cu un an mancam foarte sanatos si faceam sport frecvent. insa ultimul an a fost dezastru din toate punctele de vedere. n-am mai facut sport, junk food, cola, stres si acasa si la servici (si eu tot in domeniul IT lucrez), ba chiar si cateva weekend-uri cu un consum de alcool peste moderat... si presupun ca si asta a contribuit intr-o oarecare masura la valorile proaste. insa acum totul s-a schimbat :). 0 alcool, am inceput iar sa fac sport, mancare sanatoasa etc.. Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bog daca sotul meu avea o spermograma ca a ta si eu aveam trompe o.k, ma gandeam la o sarcina naturala dupa 3 luni de profertil. deci deoacamdata tine tratamentul, vedeti ce poate trata si sotia si aveti rabdare, caci poate aparea bebe si natural PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite "Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bog76
Salutare tuturor, Ma alatur si eu voua, cu diagnosticul de oligospermie severa, cu urmatoarele valori: volum: 2ml concentratie: 8.5 mil/ml concentratie totala: 17 mil motilitate: 88% motilitate a+b:76% forme normale 24% Ecografia testiculara si 2 controale urologice nu au evidentiat nici o problema fiziologica a aparatului reproducator. Sotia mea are si ea ceva probleme hormonale, rezolvabile dupa cum spune medicul ginecolog. Tot medicul ginecolog a spus ca spermograma nu e chiar dezastru si mi-a recomandat 3 luni profertil. Citind insa toate forumurile si povestile despre un asemenea diagnostic, eu nu pot fi la fel de optimist. Va rog asadar sa ma ajutati cu sfaturi din experienta voastra. Multumesc mult si sa dea Dumnezeu sanatate si bb tuturor!
salut! fata de spermograma mea de la inceputul tratamentului, stai muuuult mai bine; deci, nu ai motive prea mari de ingrijorare [:-@]; cu tratamentul adecvat, [bibe] poate veni si natural [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...